PDA

View Full Version : Какво става при развод на родителите?



04-22-2007, 12:27
Здравейте на всички. Аз съм момиче на 16г и майка реши, че ще се разведе с баща ми. С нея също решихме да излезем на квартира, тъй като апартамента, в който живеем, е на родителите на баща ми.
Мисълта ми е при евентуален развод, аз ще избера да съм с/при майка ми и въпроса ми към вас е какво ще стане с баща ми?
От страна на баща ми има няколко изневери, но нямаме доказателства с майка ми, та другия ми въпрос е какво би могъл да направи баща ми, за да направи така, че да излезе, че майка ми не може да се грижи за мен?
Или по-просто, ако не знаете, кажете ми към кой да се обърна за информация по тази тема? :)
Благодаря ви предварително. :)

A_JoLiE
04-22-2007, 12:34
Ami ti re6ava6 kade 6te ostane6 a ako izkarat maika ti nesposobna da se griji za teb nz ... konsultiraite se s adokat ili ... off nz pogovori s va6te po toq vapros.

Sarabi
04-22-2007, 13:08
Оставаш с единия родител. Ако ходите на съд, някой ще те попита с кого ще ти е по- удобно да живееш (обикновено се случва да е родителя от същия пол), казваш си "Обичам мама/тати повече и ще ми е по- приятно да живея с нея/него". Определя се финансовото/психическото/физическото здраве на двамата и се решава кой е по - подходящ да отглежда дете. Това, в общи линии. Другото теб не те бърка, само за майка ти и баща ти е.
Може да бъркам в нещо или да не съм точна, но при мен стана така :-) .

Just_One_Girl
04-22-2007, 13:33
Мда, всичко, което каза Sarabi*, плюс това, че единия ще те вземе при него, а другия ще плаща издръжка.

ПС: Браво на теб, че се държиш мъжки (поне така изглежда от темата ти) Ако не - дръж се, с развода не идва края на света, и въпреки, че няма да живеете заедно, те продължават да са ти родители. Пожелавам ти занапред всичко да бъде, доколкото е възможно, нормално.