PDA

View Full Version : Брат ми е откачен



04-22-2007, 18:35
Би ме. Млатеше ме със всичка сила в главата все едно съм някой мангал на пътя, който иска да пречука до смърт. Блъскаше ме с лакти в главата. сега ме боли. От час и половина ме боли главата. А той е луд. Наистина. Майка ми се съмнява дали не е шизофрения или нещо такова, но когато чуе за психиатър започва да блъска и да чупи всичко в къщата. Млатеше ме все едно съм някоя уличница, която не ми е направила свиркаата. А сега главата ме боли. Какво да правя? И аз не знам какво очаквам да ми кажете, просто искам да го кажа на някой. Наби ме, не осъзнаваше, че съм сестра му, гледаше ме все едно съм бясно псе, което трябва да бъде пречукано. И ме наби. Имам синини по тялото, като изключим зверските удари със всичка сила в главата. Счупи ми очилата като едва ли не ми ги заби в очите, имам рана на челото. Какво да направя? Смисъл... не знам какво става в момента. Боли ме главата. кажете ми нещо, чувствам се адски сама и уплашена. Заплаши ме, че утре ще ми я счупи ако ме срещне в коридора. Просто ми кажете нещо, успокойте ме.
Баба ми започна да ми пили на мен на главата, сякаш не видя какъв побой ми нанесе, сякаш не видя как ме смаза. Нищо не му казва дори, сякаш той е прав. От малък така го възпитават, че е господар на положението. И сега смята че е прав, че ме претрепа. А баба ми седи и го гледа любезно, сякаш ми е подарил цвете за рожденния ден.
И ако можете да ми кажете при какъв лекар трябва да отида утре, ако главата не спре да ме боли, защото ме е страх.
Моля ви, само ми кажете нещо успокоително.

04-22-2007, 18:47
абе за главатати незнам ама брат ти е за лудница... ](*,)

frozenrose
04-22-2007, 18:51
Незнам какво да ти напиша освен че това е ужасно... :( Но тва ти го знаеш много добре и брат ти наистина има нужда от психиатър :smt012 А той за какво те е набил че не разбрах :-k

_^_krisa_^_
04-22-2007, 19:10
ako ima6 nqkakva vazmojnost po dobre se mahni ot vku6ti jivei nqkade po dale4 ot nego li govori s va6ite te ne go li vijat tozi seriozen problem....!!!

04-22-2007, 19:34
Искаше да оставям едно нещо включено цяла нощ, а мама ми е казала, че е опасно и че може да стане пожар или да изгори ако работи без почивка. Каазх му какво ми е казала мама и той реши, че му се отварям и започна да ме налага като улично куче. Майка ми му е казвала, че трябва да го заведе на психиатър, но той започва да беснее и да троши къщата- врати, столове, дистанционни, абе каквото му попадне.
А няма къде да ида да живея... от толкова много време си мечтая да се махна от вкъщи, за да не го виждам повече, но нямаме никакви роднини в града, няма къде да отида. А ме заплаши, че ако ме засече утре в антрето ще ми счупи главата :smt010 . А ако изляза рано и се прибера вечерта баба ми ще вземе да се обади на мама за да й каже и само ще я притесни, а не искам. И не знам какво да правя с това чудовище вкъщи.
По някога просто изключва, съвсем забравя, че съм му сестра и започва да ме млати като животно, това е част от проблема му- адски гняв, който го заслепява, става неудържим, троши, блъска, бие всичко, което му се изпречи на пътя. Случва се и това да съм аз. Отдавна не ме беше бил така обаче. Сега имам рана на лицето, защото ми заби очилата в челото. Болката в главата си продължава а и преди малко видях, че имам и някаква рана на крака, която дори не знам кога е станала.
:smt010

04-22-2007, 19:36
Мама го вижда и го осъзнава, но той бие и нея :smt090 Нищо не може да направи.

04-22-2007, 19:49
Ima6 neveroqtno lo6 kusmet...semeistvoto ti e nenormalno :( Ako moje6 se obadi na gore6ta telefonna liniq za nasilie nad deca i uno6i

Just_One_Girl
04-22-2007, 19:56
А обикновено това са бащите...
Много е гадно това, което ти се случва. Не е нормално да го търпиш, това е тормоз. Щом всички ги е сртах от него, защо не потърсите помощ от някой друг? Виж тази тема, надявам се да ти помогне:
http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=35904
Колкото до главата, иди си при личния лекар, той ще те препрати ако има нужда. Но недей да търпиш това повече. Та той в изблик на гняв може да те остави инвалид за цял живот! (Недай си Боже!) Потърси помощ, миличка!
Успех!

%)
04-22-2007, 20:40
според мен се обади на онезо от закрила на детето те може да ти помогнат

Forslor
04-22-2007, 20:56
Ако си малолетна се обръщаш към "Закрила на детето" . Майка ти също не трябва да стои и да търпи това , а да се обърне към съответните служби и брат ти незабавно да бъде откаран в психиатрия за да установят наистина има или няма психически отклонения.
Другия вариант е ако си пълнолетна, отиваш и си вадиш медицинско от най-близката болница където ще бъде описано всичко, след това от там ще те насочат където трябва .
Може да си извадиш медицинско дори и ако си малолетна.
Ако имаш приятел/приятелка отивай във тях като може да предупредиш майка си предварително.
Потърси БЪРЗА ПОМОЩ - травматологичния кабинет за болките в главата , съдейки по думите ти и това от какво са причинени е много опасно да седиш в това състояние.
Отиди колкото се може по бързо , веднага ще ти бъде обърнато внимание.

НЕ СИ ГУБИ ВРЕМЕТО ТУК ! ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ТЕБ ! КУРАЖ И УСПЕХ!

ражур
04-23-2007, 06:56
Брат ти определено не е добре :shock: незнам изобщо как може да търпиш такова нещо и как баба ти и родителите ти не са направили нищо,но явно на тях не им пука,но ти не трябва повече да позволяваш такова отношение обади се в най-близкото полицейско управление в твоя квартал.Сега трябва веднага да отидеш в поликлиниката в която си записана да те прегледат,щом те е удрял в главата може да е нещо сериозно.След това отиваш в най-близкото РПУ и не си губи времето по форуми.Ако имаш skype може да си го напишеш за да се опитам да ти помогна допълнително

LofYou
04-23-2007, 08:03
Брат ти определено има нужда от помощ ..

SaSeTo
04-23-2007, 12:53
ЪъЪ не ти завиждам с такъв брат! Тоя е не добре с главата ... МмМ наистина ще е по - добре да говориш с някой,който ще може да ти помогне повече :(

Skullbreaker
04-23-2007, 14:17
Хм , кажи къде живееш да организираме една хайка да го пребием и заведем в лудница .

djeini
04-23-2007, 15:10
Mda az sum za :wink:

fulldelight
04-23-2007, 15:42
Ужас....наистина много кофти ситуация! За главата иди до личния ти лекар и той ще те насочи. За брат ти....това вече е по-сложна ситуация. Пробвай да говориш с него спокойно. Ако нищо не става, с майка ти го заведете до специалист без той да знае т.е. излъжете го, че отивате другаде и така - определено има нужда от професионална намеса, защото това не е нормално! мн сори... :( :smt009

JIuDeToO
04-24-2007, 07:27
И аз имам брат, познато ми е. Не ме бие така зверски, но секи ден ме налага с юмруци, като кажа на майка ми (а това понякога става и пред очите и) тя не обръща внимание. Постоянно защитава него, защото той бил по малък и не можел сам да се защити... Всеки ден имам синио от него някъде.. Признавам си, че понякога и аз го дразня, но повечето пъти той започва първи, просто защото му е скучно и няма какво да прави и решава да се заяжда с мен.. да ама секи човек си има граници и в един момент аз избухвам и почвам да го бия.. тогава ест аз съм виновна. Нямам търпение да се върне баща ми, че да го вкара в ред!
Иначе нз какво да ти кажа, поговори с майка си или баща си, щом баба ти е на негова страна. Гледай да не стойш в една стая с брат си.. нз просто какво да ти кажа.. :(

theEXPLOITED
04-26-2007, 06:21
Визитката ми:
"Фирма Сашо и приятели,правим услуги по домовете-бием ,пребиваме и убиваме от бой!
ПРОМОЦИЯ!!!! До 12 май с всяка поръчка на Пребиване ,получавате бонус-чупенето на краката е безплатно!
Разумни цени,ескпресно обслужване.За региона на София-ние поемаме пътните разходи"

с две думи-казавй каде е брат ти и на бърза ръка ще го откажа от вредния навик да бие хората :twisted: :smt005 :smt005
I MOQ E OTKA4EN NAPRAVO AKO MOJE ZA MEN EDNA PROMOCIIKA NAP1LNO ME USTROIVA DAVAM TI KORDINATITE MU OBA4E I DVATA KRAKA AKO MOJE NALI?

evil_lady_in_black
04-26-2007, 18:02
Изнеси се от вас в някоя приятелка ... това бих направила ...

CS^BoY
04-29-2007, 22:17
ПОТЪРСИ ПОМОЩ !!!!! НАЙ-ДОБРОТО КОЕТО МОГА ДА ТИ КАЖА!!!!! НЕ Е НУЖНО ДА ТЪРПИШ БРАТ ТИ!!

Forslor
04-29-2007, 22:25
Да забелязвате случайно ,че това момиче не е поствало със дни ?
Надявам се да е за добро и да е взела насериозно някои от съветите тук.

Disrespect
04-30-2007, 07:38
Хмм...не е ли можела просто да отиде при куките? :-k

mp3f
04-30-2007, 14:10
Хм , кажи къде живееш да организираме една хайка да го пребием и заведем в лудница .
nevsi4ko stava s boi #-o
momi4eto e upla6eno i iska pomo6t :smt010
mili4ka neznam kakvo da ti kaja moqt brat e suvsem normalen i mnogo se razbirame ... neznam ako se opita6 da govori6 s nego kak 6te reagira i dali pak 6te te udari ,no opredeleno i 2-ta imate nujda ot pomo6t ,toi ot lekarska a ti trqbva da napusne6 po nqkakuv na4in tazi sreda no nzm kak :(

04-30-2007, 21:36
tka stava kato mom4etata izrastvat bez ba6ti.. ili ba6tite im sa dale4 ot tqh po vreme na tqhnoto izrastvane...ve4e verno si e za psihiqtriq toq.. na tvoe mqsto bih se obadil v policiqta.

littlestar
05-01-2007, 13:56
Квооооо?!?!??! Брат ти бие теб и майка ти и никой не смее да му каже нищо?Та що за животно е тва та ще ви бие за щяло и нещяло?!!!?? Или се обади на ЗАкрила за децата или заведете брат ти на психиатър. Леллеле тва е ужасно дето ти се случва ](*,)

Th3MaN
05-01-2007, 19:33
Е секви идоти има. Нямаш ли баща да поговори малко с него да набие той ако трябва как така ще те бие кви са тая работи. Ебати и откачалката. И тая майкати как няма да реагира? Нещо не ми се стриват нормални работите

bquick
05-18-2007, 14:36
Би ме. Млатеше ме със всичка сила в главата все едно съм някой мангал на пътя, който иска да пречука до смърт. Блъскаше ме с лакти в главата. сега ме боли. От час и половина ме боли главата. А той е луд. Наистина. Майка ми се съмнява дали не е шизофрения или нещо такова, но когато чуе за психиатър започва да блъска и да чупи всичко в къщата. Млатеше ме все едно съм някоя уличница, която не ми е направила свиркаата. А сега главата ме боли. Какво да правя? И аз не знам какво очаквам да ми кажете, просто искам да го кажа на някой. Наби ме, не осъзнаваше, че съм сестра му, гледаше ме все едно съм бясно псе, което трябва да бъде пречукано. И ме наби. Имам синини по тялото, като изключим зверските удари със всичка сила в главата. Счупи ми очилата като едва ли не ми ги заби в очите, имам рана на челото. Какво да направя? Смисъл... не знам какво става в момента. Боли ме главата. кажете ми нещо, чувствам се адски сама и уплашена. Заплаши ме, че утре ще ми я счупи ако ме срещне в коридора. Просто ми кажете нещо, успокойте ме.
Баба ми започна да ми пили на мен на главата, сякаш не видя какъв побой ми нанесе, сякаш не видя как ме смаза. Нищо не му казва дори, сякаш той е прав. От малък така го възпитават, че е господар на положението. И сега смята че е прав, че ме претрепа. А баба ми седи и го гледа любезно, сякаш ми е подарил цвете за рожденния ден.
И ако можете да ми кажете при какъв лекар трябва да отида утре, ако главата не спре да ме боли, защото ме е страх.
Моля ви, само ми кажете нещо успокоително.

Как може да те бие така зверски бе? Нали сте една кръв бе майка му стара! Нормален ли е тоя човек! Вашите знаят ли за това? Посъветвай се с тях и им кажи да си помислят дали не трябва да се изпрати в интернат за известно време! Не знам и аз какво да ти предложа! Да чукна на дърво такъв човек няма в къщата ми! Пожелавам ти да се оправят отношенията между вас, защото наистина ми е гадно така като има такива хора дето си пребиват роднините без причина! :cry: :cry: :cry:

OVERMIND
05-18-2007, 17:58
намери приятели или пари намери хора и докато брат ти е в вас влизате на юруш и го СМАЗВАТЕ ОТ БОИ връзвате го за стол и викате психиатри и се отървавате от него :smt013 АЗ АКО БЯХ ЩЯХ ДА ГО ИЗДЕБНА ДОКАТО СПИ ИЛИ ДА ХВАНА НЕЩО И ДА ГО СЦЕПА ОТ БОИ !!! Викни приятели ли биячи ли земи пистолет от някъде ли незнам но го обезвреди това животно. Ако ми беше приятелка или по близка тоя отдавна щеше да го е газил товарния влак :smt013

VerryBerry
05-19-2007, 09:29
potarsi pomo6t,nebiva da prodaljava6 da go tarpi6!!napravete ne6to s maika si,ina4e kak o4akva6 vs da spre!!! :smt012

VerryBerry
05-19-2007, 09:31
kakva e rolqta na ba6tata v tova semeistvo,PO DQVOLITE?!

GossipGirl89
05-19-2007, 09:45
Миличка не то търпи това в никакъв случай!!!! Както те посъветваха и другите - потърси помощ, обади си в закрила на детето, а аз ако бях на твое място щях да кажа на майка ми, че се изнасям в приятелка докато не вземат подходящи мерки за това откачено същество. След като и тя е негова жертва защо си мълчите и двете? Трябва да се оплачете, не може всеки ден да търпите гневните му изблици...

bquick
05-19-2007, 10:02
От малък така го възпитават, че е господар на положението. И сега смята че е прав, че ме претрепа.

Тука е грешката! :smt011

AFT(мързи ме да се регна)
05-19-2007, 15:25
А никой ли не се замисли защо всъщност тя не се е оплакала?Все пак не е някой мухльо от махалата,той е нейн брат.Може пък още да го обича ... :-k

nasty_f
05-19-2007, 16:06
Това е нечовешко!Как може да постъпва така и при това със собствената си сестра?Потърси помощ някъде.Премести се да живееш в някоя приятелка,където и да е,или в приятеля си,ако имаш.Ако трябва дори се обади в "Закрила на детето"-все пак е направено за това.По този начин,ако го прави всеки път може да те увреди за цял живот психически и физически и много ще страдаш.МАХНИ СЕ ОТ ВАС!Така ще е най-добре.Намери си работа и започни да си изкарваш пари и,ако трябва си наеми възможно най-скромно жилище.Каквото и да е ще е по-добре.
А баща ти какво мисли по въпроса?

Hri$
05-19-2007, 17:58
Още в тази минута се махни от вас.Поне временно.Иди при някой приятелка, обади се на някои роднина дори и да е извън глада сигурно ще може да те вземе.Това нещо не бива просто така да го търпиш.Как така той ще те бие нечовешки а ти рпосто ще се оставяш така.Трябва да се вземат мерки.Обади се във "Закрила на детето" там 100% ще могат да ти помогнат или съобщи в полицията да се поглижат за брат ти.Майка ти също може да си потърси правата.Аз ако ях на твое място още същата вечер отивам някъде.Няма значение къде но само ако съм далеч от него би ме успокоило.
А за главата ти..не мога да ти помогна..сложи лед или иди на травматолог.

Forslor
05-19-2007, 19:28
Дата на първия пост на авторката :
Пуснато на: Нед Апр 22, 2007 8:35 pm Заглавие: Брат ми е откачен

Дата на последния пост във темата:
Пуснато на: Съб Май 19, 2007 7:58 pm

Има почти цял месец разлика. А какво мислите ще рече това ? :idea: Дали има смисъл още да се поства ?

05-21-2007, 07:35
А никой ли не се замисли защо всъщност тя не се е оплакала?Все пак не е някой мухльо от махалата,той е нейн брат.Може пък още да го обича ... :-k
ako go pratqt v ludnica 6te pomogne ne samo na sebesi a i na nego vse pak

VerryBerry
05-21-2007, 08:57
mislq 4e se izpisahme po temata....obi4 ne obi4-TOI E ZA LUDNICA ](*,)

05-21-2007, 10:31
4ui sq..na kolko e godini i na kolko si ti?nameri nqkolko tvoi priqteli mom4eta zdravi i go smajete...kaji i ot de si moga da ti pomogna s nqkolko frenda

bik4eto
05-27-2007, 12:39
ae i brat mi me e celil s 4ehli ama 4ak tova e prekaleno toi naprao trqq da e :twisted:

05-27-2007, 15:16
Супер ГАДНА ситуация и тези съвети които дават да поговорите спокойно НЯМА да подействат, защото брат ти е един болен ЧОВЕК и ти не си психотерапефт за да го излекуваш!НАй добре наистина потърси помощ от ПОЛИЦИЯ, ЗАКРИЛА НА ДЕТЕТО въобще от някой обади се на някоя телевизия ако щеш но това в никъкъв случей не трябва да продълщава!!Знам, че всеки път си казваш това беше за последно, няма да се повтори НО НЕ СЕ ЗАЛЪГВАИ той ще те тормози докато не ПРЕДПРИЕМЕШ НЕЩО то се е видяло, че майкати или там родителите ти НЯМА ДА ПРЕДПРИЕМАТ НЕЩО поне ти се СПАСИ!НАИСТИНА НАПРАВИ НЕЩО ПО ВЪПРОСА, А АКО ИМАШ НУЖДА ОТ НЕЩО и ние тук във форума можем да ти помогнем ПИШИ!

И УСПЕХ!!

AmyLeeRall
06-02-2007, 15:09
Милата...поговори с ваще. Ако и те не помагат поговори с някой, който може да ти помогне. Не бива да търпиш това...

06-07-2007, 11:46
utre stavam na 16 godini i maika mi me prebiva ot boi.kazva 4e sam nenormalna i 4e ne zaslujavam da jiveq.dnes pak me prebi i s4upi golqmo ogledalo v glavata mi.nqma na kogo da se opla4a za6toto tq e golqma aktrisa i vinagi i vqrvat kato kaje 4e az laja.nqmam nikakvi drugi rodnini pri koito da otida.opitah se da si sreja venite no kogato me vidq zapo4na da me bie i cqlata bqh v sinini.ne moga da se ottarva.ne sam izlizala ot 3-4 meseca navan.tq me zaklu4va i ne mi dava da izlizam.prosto mi pisna..iskam da se samooubiq...

AmyLeeRall
06-07-2007, 16:47
И na u4ili6te?

-MiSs Sixty-
06-11-2007, 17:25
Няма как да обясниш на луд човек, че се държи като такъв. Единствената възможност е да го затворите някъде по принуда. Не мисля, че е нормално воденето на такъв живот. Хич не го питайте дали иска да отиде в лудница, да се лекува или където изберете. Със сила! ;))

kuber
06-12-2007, 04:30
свържи се със социалните, порови се из нета и съм сигурен че ще намериш как да се свържеш с тях, оплачи им се и те няма начин да не ти поогнат, това домашно насилие!

Vikitooo
06-12-2007, 05:31
Boje! :shock: Ei momiche neznam na kolko si, no vzemi se stegni malko! A be ti kvo mojesh da napravish, maika ti e choveka koito trqbva da napravi neshto! A bashtata kade e da mu natrushi malko kokalite a? :shock: Vzemi se spacqvai navreme!

N0_feAR
06-12-2007, 08:05
utre stavam na 16 godini i maika mi me prebiva ot boi.kazva 4e sam nenormalna i 4e ne zaslujavam da jiveq.dnes pak me prebi i s4upi golqmo ogledalo v glavata mi.nqma na kogo da se opla4a za6toto tq e golqma aktrisa i vinagi i vqrvat kato kaje 4e az laja.nqmam nikakvi drugi rodnini pri koito da otida.opitah se da si sreja venite no kogato me vidq zapo4na da me bie i cqlata bqh v sinini.ne moga da se ottarva.ne sam izlizala ot 3-4 meseca navan.tq me zaklu4va i ne mi dava da izlizam.prosto mi pisna..iskam da se samooubiq...
бих те посъветвала на следващия ден когато трябва да ходиш на даскало си събираш партакешите и поне седмица да не й се вясваш пред очите-отиваш в някоя приятелка и готово. Нека разбере какво ще е без теб и й покажи, че това което прави не е нормално за една зряла жена, камоли за майка. Не трябва да й се оставаш !