PDA

View Full Version : Какви книги?



SummeRLove08
04-22-2007, 23:24
Какъв тип книги обичате да четете? Аз лично обожавам романс. :smt007

dete_na_prostora
04-22-2007, 23:38
Ъммм не обичам да чета :oops: Сигурно ше има хорица дет ше ме опрекнат, ама предпочитам да гледам филми :evil: филми руллз :twisted: Штом има филм, къв е смисъла да се чете книгата :smt011 Пример давам с Властелина на пръстените... такис дебели книжки, дет шти костват дни да ги прочетеш, а иначе гледаш за по 2-3 часа ената част :shock: ште кажете, че като четем се обогатяваме и бла бла бла.. аз пък ште кажа че тв-ту развива въображението :mrgreen: :mrgreen: мене ме мърдзи да си прочета учебника, пък камо ли книга да подхвана :smt016 но стига съм си водила монолог...... :lol: И за да не изляза като съфсем затъпявашто дети, ште кажа че съм чела Хари Потър и книгите и 3-4 клас си четях задължителната литература... Иначе съм чела и книжлета на Стивън Спилбърг..... но тфа кат малка преди да открия голямата кутия от която излизат образ и звук :-s Айде стига толкос от мен :smt006

teenkopele
04-22-2007, 23:57
Предпочитам да чета статии и някакви по-нестандартни кратки разкази. :)

koalka
04-23-2007, 05:41
Явно хората си мислят, че няма смисъл да се чете, жалко...
Еми, обичам да чета всяка интересна книга, определен предпочитан стил нямам.Сега примерно чета "Игра на сенки", която май трилър се води...

harakiri
04-23-2007, 06:14
Аз обичям да чета криминалета както и научна фантастика.

Mimka_sweet
04-23-2007, 06:33
Аз пък обичам книги за някъкви магьосници,призраци,други светове ...... като зачета и :smt007

ShannonLarkin
04-23-2007, 06:43
приключенски най-вече...ОБОЖАВАМ книгите на Жул Верн...като бях по-малък четох Джани Родари...ама вече спрях да чета малко :lol:

Sarabi
04-23-2007, 06:49
Фантастика главно, радва ме да чета. Обаче доста рядко намирам книги, които да ми харесат истински, явно имам шантав вкус. Но книжките от рода на Пратчет са ми фаворити.

scion_of_Storm
04-23-2007, 07:09
^Фентъзи-пародия. И мен ме кефи Пратчет, хубав хумор докарва :)
Иначе обожавам каквото и да е фентъзи :) И някви крими-приключенски може да поразцъкам, зависи от настроението. Ако успея да се навия да си взема и някаква митологична ще чета :)

KiLLeR_InSTiNkT
04-23-2007, 07:49
Ми различно, не се ограничавам само с един стил - ужаси, криминални, трилъри, фантастика... Бе каквото хвана и ми е интересно и винаги го довършвам. За съжаление в момента нямам много време да чета...

04-23-2007, 08:25
Nauchna fantastika,Aizuk Azimov :smt007

`Death`Whore`
04-23-2007, 08:39
Nauchna fantastika,Aizuk Azimov :smt007
И аз, и аз! Имам късмет, че тати е почитател на фантастиката и мога да чета на воля. :)

white_chik
04-23-2007, 08:39
Ами аз гледам да се разнообразявам.Чета неква любовна или нещо от рода на "Сексът и градът",след тва некво креминале и накрая некъв трилър.Нямам любим стил,харсевам всякакви книги.

експлойтед...
04-23-2007, 08:42
не харесвам любовни и криминални, предпочитам класическа литература, както и някакви малко по-социално ориентирани...

Преди четях фентъзи, но започна да ми става много еднообразно и предвидимо, а научна фантастика не харесвам...

krem4et0
04-23-2007, 09:22
сега съм на вълна-криминалета. чета всичко на Агата Кристи. Аз съм й сигурно най-големия фен. Харесват ми също и трилърите, а и любовна книжка за през ваканцията няма да откажа!

brain_stew
04-23-2007, 09:25
Ъммм не обичам да чета :oops: Сигурно ше има хорица дет ше ме опрекнат, ама предпочитам да гледам филми :evil: филми руллз :twisted: Штом има филм, къв е смисъла да се чете книгата :smt011 Пример давам с Властелина на пръстените... такис дебели книжки, дет шти костват дни да ги прочетеш, а иначе гледаш за по 2-3 часа ената част :shock: ште кажете, че като четем се обогатяваме и бла бла бла.. аз пък ште кажа че тв-ту развива въображението :mrgreen: :mrgreen: мене ме мърдзи да си прочета учебника, пък камо ли книга да подхвана :smt016

хм...аз пък да ти кажа, че телевизията ама никак не развива въображението!Дава ти готовите образи...няма я тръпката да четеш и да си предтавяш героите по свой си начин, да си фантазираш, да си представяш местностите описани там...защото всеки има различно виждане, докато телевизията ти налага един единствен образ и от там нататък си представяш смао него!

А за "Властелинът на Пръстените" май наистина не сия чела....първо във филма има много измислени сцени от самия режисьор, които нямат нищо общо с действителността, второ има много интересни (според мен) и важни моменти, които са изпуснати....Пък и Леголас прилича на гей във филма!В книгата не е описан тъй...че даже е и чернокос, както и да е...
Трябва да се четат книги, за да няма прости изказвания като твоето!


иначе аз много обиам да чета...вскяви книжки без лигавите романсчета!

sherry
04-23-2007, 10:37
Ъммм не обичам да чета :oops: Сигурно ше има хорица дет ше ме опрекнат, ама предпочитам да гледам филми :evil: филми руллз :twisted: Штом има филм, къв е смисъла да се чете книгата :smt011 Пример давам с Властелина на пръстените... такис дебели книжки, дет шти костват дни да ги прочетеш, а иначе гледаш за по 2-3 часа ената част :shock: ште кажете, че като четем се обогатяваме и бла бла бла.. аз пък ште кажа че тв-ту развива въображението :mrgreen: :mrgreen: мене ме мърдзи да си прочета учебника, пък камо ли книга да подхвана :smt016 но стига съм си водила монолог...... :lol: И за да не изляза като съфсем затъпявашто дети, ште кажа че съм чела Хари Потър и книгите и 3-4 клас си четях задължителната литература... Иначе съм чела и книжлета на Стивън Спилбърг..... но тфа кат малка преди да открия голямата кутия от която излизат образ и звук :-s Айде стига толкос от мен :smt006
Има си буква"Щ", употребявай я, няма нужда от "ш" и "т" после :shock:

Колкото до книгите...Обичам някакви любовни или философски.

magesniko
04-23-2007, 10:40
Предимно фентъзита и малко фантасткиа обича да чета,днеска си купих Маскарад на Пратчет и ще си чета,чета... :D

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-24-2007, 13:38
mi .. nqmam to4no predpo4itaniq .. prosto da ne e neshto v koeto da nqma sujet 8-[

Swinkenhoffer
04-24-2007, 16:11
романи и разкази (Мопасан :smt007 ), повести, ужаси. поеми и стихотворения също. :)

Mimka_sweet
04-24-2007, 19:08
А сега ще чета някфа за космоса :-D

Приятеля ми ми я даде :oops:

BastardOfChrist
04-24-2007, 19:14
Fentasy , sci-fi , politi4eski , gadna politi4eska propaganda , knigi za voeno delo

rosskata
04-24-2007, 20:59
Обожавам приключенски и исторически(уточнявам, художествена литература, не някакви научни трудове). Има доста класическа литература, която също ме кефи. Обичам и фентъзи, и научна фантастика,и... В общи линии всичко наред, без кримки и любовни романи...

Също за мен е много важно да има сюжет... Моите колежки четат някакви "как да променим живота си- бла-бла", някакви "опознай себе си" и прочие- не мога да чета подобни неща... Не мога да чета и научни книги някакви (ако не са учебници)- мога да ги почна и преполовя, но никога не ги довършвам... :roll:

SummeRLove08
04-24-2007, 22:49
Ъммм не обичам да чета :oops: Сигурно ше има хорица дет ше ме опрекнат, ама предпочитам да гледам филми :evil: филми руллз :twisted: Штом има филм, къв е смисъла да се чете книгата :smt011 Пример давам с Властелина на пръстените... такис дебели книжки, дет шти костват дни да ги прочетеш, а иначе гледаш за по 2-3 часа ената част :shock: ште кажете, че като четем се обогатяваме и бла бла бла.. аз пък ште кажа че тв-ту развива въображението :mrgreen: :mrgreen: мене ме мърдзи да си прочета учебника, пък камо ли книга да подхвана :smt016

хм...аз пък да ти кажа, че телевизията ама никак не развива въображението!Дава ти готовите образи...няма я тръпката да четеш и да си предтавяш героите по свой си начин, да си фантазираш, да си представяш местностите описани там...защото всеки има различно виждане, докато телевизията ти налага един единствен образ и от там нататък си представяш смао него!
Така е, да. Аз докато четох "Шифърът на Леонардо" и си представих едни образи и после нарочно отидох да го гледам за да видя доколко ми е съвпаднала представата за образите. Оказа се че съм си ги представяла по доста различен начин... :-k :lol:

романи и разкази (Мопасан :smt007 ), повести, ужаси. поеми и стихотворения също. :)
Единственото нещо което съм чела от него (мисля че беше от него) е "Огърлицата". Стори ми се много интересно. :wink:
А я да ви питам, четете ли романите на Дикенс?

rosskata
04-25-2007, 06:14
:wink:
А я да ви питам, четете ли романите на Дикенс?[/b][/color]

Чела съм само Оливър Туист и Дейвид КОпърфийлд. Бях някъде 4-5 клас .така се депресирах тогава, че едва ли скоро ще взема да чета нещо от него...

Метоман
04-25-2007, 06:18
Четете "Моята борба" ,а не тея лайняни романи ;-)

`Death`Whore`
04-25-2007, 08:52
Ъммм не обичам да чета :oops: Сигурно ше има хорица дет ше ме опрекнат, ама предпочитам да гледам филми :evil: филми руллз :twisted: Штом има филм, къв е смисъла да се чете книгата :smt011 Пример давам с Властелина на пръстените... такис дебели книжки, дет шти костват дни да ги прочетеш, а иначе гледаш за по 2-3 часа ената част :shock: ште кажете, че като четем се обогатяваме и бла бла бла.. аз пък ште кажа че тв-ту развива въображението :mrgreen: :mrgreen: мене ме мърдзи да си прочета учебника, пък камо ли книга да подхвана :smt016
Аз няма да те упрекна, просто ще ти кажа, че си глупава.

quench
04-25-2007, 09:06
първата причнина е,че като гледаш чужда реч,ти се научаваш малко то малко на изказ и на елементарен паропис

Във филма казват:
I love my dog

Тийна пише във форума:
Ay loov mi dog

SINDEL
04-25-2007, 09:37
Фентъзи предимно. Ина4е и някое добро криминале няма да откажа.. или нещо приклю4енско примерно. :-k

daniii89
04-25-2007, 17:36
Ами аз маи съм с по специални предпочитания ;) попринцип се интересувам от религия и искам да следвам богословие затова чета предомно такава литература :)

malka_sladuranka
04-25-2007, 17:44
Ъммм не обичам да чета :oops: Сигурно ше има хорица дет ше ме опрекнат, ама предпочитам да гледам филми :evil: филми руллз :twisted: Штом има филм, къв е смисъла да се чете книгата :smt011 Пример давам с Властелина на пръстените... такис дебели книжки, дет шти костват дни да ги прочетеш, а иначе гледаш за по 2-3 часа ената част :shock: ште кажете, че като четем се обогатяваме и бла бла бла.. аз пък ште кажа че тв-ту развива въображението :mrgreen: :mrgreen: мене ме мърдзи да си прочета учебника, пък камо ли книга да подхвана :smt016

хм...аз пък да ти кажа, че телевизията ама никак не развива въображението!Дава ти готовите образи...няма я тръпката да четеш и да си предтавяш героите по свой си начин, да си фантазираш, да си представяш местностите описани там...защото всеки има различно виждане, докато телевизията ти налага един единствен образ и от там нататък си представяш смао него!
Щях да кажа същото. Както и да е, съгласна съм.

Иначе чета различни неща. И аз съм голяма фенка на Агата Кристи. Взела съм си още преди месец една нейна книга, ама сега нямам време да я прочета. Другото което много искам да прочета е Шифъра на Леонардо. Обичам и да чета разни...по странни книги, незнам като какви точно се класифицират... :-k
Абе обичам да чета, стига да имам време за това. Някак съвестно ми е да седна да си чета книжка, при условие, че имам доста за учене. :smt012