PDA

View Full Version : Пъпки след обезкосмяване



FireBoy
04-23-2007, 10:51
Здравейте на всички,значи преди около 2 месеца си обръснах краката за първи път и то със самобръсначка и след това въпреки 4е ги намазах със спирт(автършейв по точно) ми излезнаха някакви червени пъпки но само по бедрата,в началото бяха по зле ,сега малко са се поскрили но все още си ги има и това малко ме притеснява,защото искам отново да ги махам но ме е страх да не стане по лошо!!!Какво да правя? :? Мерси предварително !!!

katttto3
04-23-2007, 15:21
vnimvai kak se brusne6

kakav pol si?

ЦвЕтИт0
04-23-2007, 17:12
Здравей.Първо мисля си че самообръсначката не е никак добър вариат за обезкосмяване и то на такава голяма площ до колкото разбрах целите крака.Както и да е.За да избегнеш обрузаването на неприятните пъпки използвай някакъв хидратиращ крем за след бръснене или някакъв друг да ти успокои кожата.Щом си решил за се обедкосмяваш евала за което можеш да използваш кола маска или епилатор малко е болезнено но за сметка на това е стотици пъти по-ефективно от самобръсначки депилиращи кремчета и т.н.Какъвто и метод да избереш за махане на космине ВИНАГИ използвай крем. :wink:

FireBoy
04-23-2007, 19:40
ОК мерси мн за съвета,със сигурност ще си взема някакъв хидратиращ крем,но за колата маска едва ли ще се реша.Сега мислех да опитам с депилационен спрей или нещо подобно,но най мн ме притеснява дали пъпките ще се скрият или пък по лошо да станат по голями и червени :( Какво мислите по този въпрос? А и katttto3 въпреки че мисля.че от ника си личи ,момче съм!!!

ЦвЕтИт0
04-23-2007, 20:33
Според мен както казах вече тея крем-депилатори ти дават същия ефект като самообръсначката.Ама са по-скъпи от нея миришат неприятно и премахват само тази част на косъма която се подава над кожата.Също така съдържат вещества вредни за от дерматологична гледна точка.Щом не търпиш на болка си карай със самообръсначката друг вариант не виждам освен лазерна епилация но е бая кинти.Преди самото обезксмяване си напари добре мястото което ще обезкосмяваш така ще очмекнт и космите и кожата.И това друго не се сещам.Айде със здраве.

vivian
04-23-2007, 21:56
da i az mislq 4e depilacionnite gelove sa palna parodiq.var6at sa6tata rabopta kato samobrasna4kata samo deto e pove4e igra4ka.opitai s epilator.v na4aloto boli ama posle se svikva.
ina4e izpolzvai brasna4ka koqto ne izpolzva6 za drugi 4asti na tqloto.ne q zamarsqvai sa6to.moje ili krem4e nqkvo da si vzeme6 ili pudra. :-k

f1s714e70
04-26-2007, 16:15
ami zna4i za kraka sled kolqnoto polzv6 samobrasna4ka aa otgore za bedroto depilira6t krem.... sled obezkosmqvaneto si minavai celite kraka s nqkav uspokoqva6 krem