PDA

View Full Version : А когато...



bungle
04-24-2007, 07:17
нямаш такт за нещата сам се преебаваш.
Преебавам себе си, хората, които обичаш и живота си..
Пиеш, биеш шамари на човека, който обичаш , псуваш собствената си майка, обсебен си от идеята да си щастлив, а щастието го няма.
Мечтаеш за слънчевите изгреви и хилядите целувки, но вече нищо не е същото. Приятелите ги няма. Човекът, който е всичко за теб , не иска да те чуе след последната ти грандиозна идиотщина.
Защо, когато нещата може да са прости, аз ги усложнявам ?
Защо , когато обичам...

... все тая. Съжалявам...

koalka
04-24-2007, 07:20
Понякога говорим неща, които определено не мислим и нараняваме човека до себе си.И определено си усложняваме живота, и аз съм се замисляла над това.Може би преди да изречеш някоя глупост, трябва да помислиш преди да я кажеш.Когато си ядосан,да, знам трудно е, но все пак по-добре, от колкото пак да ти се сърдят.
Трябва да оценим това, което имаме, преди да го загубим.

k0nsa
04-24-2007, 07:22
pomoli se na Jah da ti prosti i da zapali otnovo ogunq na lubovta v sarceto ti i da iz4isti dy6ata ti :) http://rasta.cult.bg :) sly6ai "Ragga One - nay4i se " Вървя по тротоара.Слънцето блести.
Празнично се отразява в моите очи.
0о0оо0о искам аз да полетя
0о0ооо и да изгрея като Слънчице сега !!!

Вълшебен дим излиза от моята уста.
Омагиосва всичко в мен и моята душа.
0о0о0о джа аз вече летя .
и като слънчицето грея празнично сега !!!! :D \:D/ :roll:

_[LiFe-StiLe]_F
04-24-2007, 07:25
хората са казали, че това което сам си го правиш, никой друг не може да ти го направи! и са напълно прави! сам ти знаеш по-добре от всеки грешките и недостатъците си, и именно посредством това познаване на себе си ти можеш да ги изтъкнеш, вместо да покажеш по-добрата си страна. никой човек не е идеален, но и никой не е напълно грешен. може би проблема е в това, че не се обичаме достатъчно, не държим достатъчно да собственото си "аз" за да си преебаваме живота по този начин... знам ли вече...

bungle
04-24-2007, 07:32
Да, бе, така е, ама аз явно съм някакво безсърдечно същество..
Което не се интересува от нищо друго, освен да бъде обичано..

_[LiFe-StiLe]_F
04-24-2007, 07:36
по принцип аз допускам същата грешка... искам да бъда обичана, при това истински, а насреща не желая да ми изискват каквито и да било чувства... там е въпроса, че може би в любовта съм егоистка, а може би просто не съм срещнала този на който да дам всичко...
мисълта ми беше да ти покажа, че не само ти преебаваш живота си. всички по един или друг начин го правим, до тогава докато нещата сами не се наредят и докато ние самите не си повярваме, че това което имаме е наистина ценно

bungle
04-24-2007, 07:44
Но...., аз мисля , че обичам.
И после..., правя точно обратното. Действията ми не показват, че обичам. А искам. Не става. Нещо съм сбъркана.

_[LiFe-StiLe]_F
04-24-2007, 07:49
ми замисли се дали наистина обичаш, драга ;) думите не значат обич нали знаеш ;) а щом няма действия, щом липсват доказателствата, то трябва сериозно да си помислиш какво точно изпитваш. "мисля, че е любов" не значи че си влюбена ;)

bungle
04-24-2007, 07:51
Абе, аз съм с този човек година и почти 3 месеца.
Не ми се спори относно това дали обичам или не..

_[LiFe-StiLe]_F
04-24-2007, 07:54
и аз бях година и два месеца с човек, който се оказа в последствие, че не обичам, макар че бях повече от убедена в чувствата си също като тебе!!!!!!! така че не разчитай на тази своя си "убеденост"

bungle
04-24-2007, 08:02
Всмисъл, мразя се...
Както и да е. Стига хленчене.

L31h4z
04-24-2007, 09:26
Айде, айде...не се прави.За да пуснеш такава тема, явно ти е трябвало да споделиш с някой...предполагам.Ах, много мразя да пиша много многоточия.
Ех...сега е най-сложната част.Какво точно да те посъветвам.Може би не искаш съвет, а само разбиране, но ще минеш и с двете, пък ако искаш ме мрази - не ми е проблем.Съпричастност и разбиране - да, съжаление - не, защото съм сигурен, че не това търсиш.Пък и съжалението е за слабите...то sucks по подразбиране.
Предполагам няма смисъл да те съветвам да си промениш мирогледа - невъзможно е.Просто...помни.Запомни грешките си и не ги повтаряй.Знам, знам - ние сме хора, имаме склонността да повтаряме грешките си, но в случая всичко зависи от теб.Каквото и да си направила, човек, който те обича, би ти простил, сигурен съм в това, а за теб остава само това да внимаваш занапред.Знам, че не можеш да промениш характера си просто ей така, но винаги може да се опиташ да подтиснеш онези лоши страни, заради които винаги стават гадни неща.
Би трябвало да си силно момиче, нали?
Отговорът ти трябва да е, без колебание, "да".В такъв случай, няма да ти е проблем да покажеш малко воля и да се контролираш.Ако ти дадат втори/пети/седемнайсети/няма значение кой шанс, този път няма да го пропилееш, нали? ^_^
Дори да не можеш да се промениш сама, то може да го направиш с помощта на хората, които обичаш.Света е прекалено...да кажем място изпълнено с трудности, за да си сама, а човека е много социално същество.Никой от нас не може без хора, на които да държи и които да обича.Това не би било живот.Имаше един английски автор, който казваше, че хората не искат толкова да са обичани, колкото да обичат.Не подлагай любовта си на съмнение каквото и да ти казват.Докато ти и човека, който обичаш го знаете, всичко е ОК.Дори той да не го знае, ти ще му го докажеш, нали? ^_^
Иска ми се да ти дам по конкретен съвет, но не мога.
Вероятно ще бъда анатемосан, заради нещата, които казах, защото съм с едва стотина поста -> не съм достатъчно авторитетен, да се бъркам в проблемите на хора, различни от "Анонимковците", но така или иначе не ми пука.Сега, след като прочете всичко със скептицизъм, опитай се да го прочетеш малко по-благоразположено.Вероятно няма да се съгласиш с някой/повечето/всичките неща, но се опитай да извадиш поука за самата себе си.По-важно е ТИ да разбереш какво е правилното, а не да направиш каквото другите ти кажат.Аз се опитвам да ти покажа пътя, но ти трябва да тръгнеш по него...след като разбереш, че трябва.
Като за финал:
Не стой пред компютъра, изливайки душата си на разни никове във форума, ние не можем да ти дадем подходящ съвет, а дори да го направим, ти трябва да направиш каквото ТИ сметнеш за правилно.Вместо това отиди при хората, на които имаш да кажеш нещо и...ами ще се сетиш на място, какво точно трябва да им кажеш.Така е и по-забавно.

Съжалявам, че се бъркам в проблемите ти.Ако тона или съдържанието на написаното не ти харесва, може спокойно да ме псуваш.Айде бързо отивай при твойте хора, псуването после.

sh3_1s_7h3_0n3
04-24-2007, 09:27
опитай се да намериш воля в себе си и да се промениш към по-добро... или да бъдеш такава каквато искаш... никое начало не е лесно... но за това пък е може би полезно и си струва да поемеш друг курс, към себе си, към другите, към светогледа ти... падай, ставай...продължавай... но....не се отказвай!

Разликата между умният и глупавият е, че умният се стреми да поправя грешките си, а глупавият ги повтаря...

Бънгъл^плаче
04-24-2007, 10:08
Мерси на всички за съветите.
Нямам думи да опиша колко зле съм.
От 2 часа не съм спряла да плача, майка ми не иска вече да ме погледне и ми каза, че съм един завършен егоист. Не приема извиненията ми и казва, че вече не я интересувам.

Приятелят ми не иска да ме вижда, и ми говори ужасно гадно ... Каквото повикало, такова се обадило.. знам..
Поне намерих сили да му обясня, че никога не ми е било цел да се държа гадно, че съжалявам, че искам да е щастлив. Реших да не го притискам, да му дам време да премисли нещата.. щом не иска да ме вижда сега.. Разбрахме се да се видим след 10 дена, като обещах да помисля добре и да поправя отношението си... Това е хубаво. А лошото е, че аз за 10 дена без него ще се побъркам. 3 едвам издържам.
Още по-тъпото е, че може би съм бременна, а нямам кинти да си взема тест..
Че ми казаха да мра..

... и на мен наистина ми се мре.


Аре, ще бъдем силни. Може би..

10 дена.. баси


:smt010 :smt010 :smt010

krem4et0
04-24-2007, 10:13
Съжалявам миличка,че се чувстваш така. Излез поразходи се. не стой пред компа да се самосъжаляваш. Щом сте решили да изкарата 10 дни за размисъл, то нека да не преминат в самосъжаление,а в сапопреценка. За тестче-някоя приятелка няма ли пари да ти даде? А приятеля ти-поне да си поеме отговорност в случая.

04-24-2007, 10:25
Няма да седя пред компютъра.
Но няма и да се разхождам. Имам изпити, трябва да уча. Уж..
Самосъжалението свърши, само където се чувствам като парцал.
А тестчето ще почака. Въпреки че ми се иска да знам. Поне това да ми се махне от главата.

BAYO
04-24-2007, 11:05
Ами аз прочерох всичките постове до сега ии попадам за първи път в ситуация, в която не мога да кажа нищо. Ей така, седя, мълча, опитвам се да кажа нещо смислено, но не ми се отдава. Мноо е трудно, щом на мен, представям си на теб какво ти е. И все пак да ти кажа, че след всяка буря изгрява слънце, след всеки скандал идва щастие. Може и да е краткотрайно, но тряя да го ценим. А пък в крайна сметка, то ще продължава да го има, докато съумеем да го запазим и да го ценим.

Ето нещо, редактирано от мен:

Всякаш беше вчера, когато видях за последно лицето ти.
Ти ми каза, че ме обичаш и че се гордееш с мен,
но аз отново не направих нищо, и си отидох.
Само ако знаеше, че ми бе адски трудно да го направя,
само ако знаеше, колко ми беше болно.

Искам сега да премахна болката.
Искам да ти благодаря, за това,
че беше винаги до мен, дори и тогава,
когато не заслужавах.
Искам да ми простиш всички мой грешки.

Исках да направя нещо,
с което да се променя, да бъда щастлива.
А сега съм сам/а, искам да чуя пак гласа ти.
Може ли да се обадя, да чуя как ми казваш,
че ме обичаш и че си всично за мен.
И ето обаждам се, но вече няма никой.

Съжалявам, че се държах така с теб.
За всичко, което не успях да направя.
Така наранявах себе си, като наранявах теб.
Всеки ден се чувствам пречупена,
но няма да си го призная, ще бъда силна.

Понякога просто ми идва да се скрия,
защото ти си този, който ми липсва ужасно.
И ще ми бъде трудно да кажа сбогом,
когато дойде и това време.

Ще ми кажеш ли къде сгреших?
Ще ми помогнеш ли да разбера?
Не гледаш ли на мен така, както
ме гледаше преди, с твойте очи?
Гордееш ли се с мен и с това,
което съм аз за теб?

Но сега аз няма какво повече да сторя.
Просто искам още един шанс.
Да видя пак очите ти,
да видя как се връщаш пак при мен,
да видя как се връща щастието при нас.

/Болка/ Lyrics

BAYO
04-26-2007, 15:11
EDin svqt pylen s bolka,edin svqt pylen sys smqh.Edin svqt pylen s Lybov,edin svqt pylen s tolkova mnogo hora.I vseki ima me4ta.Vseki tyrsi Lubovta,no ne vseki q namira.No vseki ima nadejda!Vseki ima vqra.Jivota zbydva me4tite.Jivota dava 6tastie.Jivota moje da ti dade mnogo ne6ta.Stiga samo da gi poiskash istinski.Zatova ne se otkazvai.Vinagi ima nachin.