PDA

View Full Version : Хелмут Кол Биографични данни.



asdasda
04-24-2007, 11:21
Моля някой, ако има нещо за Хелмут Кол да ми помогне, че спешно ми трябва.

Благодаря предварително.

..:::Sweet_girl:::..
04-25-2007, 11:43
Надявам се нещо от това да то помогне

Хелмут Йозеф Михаел Кол (немски: Helmut Josef Michael Kohl) е немски консервативен политик от Християндемократическия съюз (ХДС). Той е канцлер на Германия от 1 октомври 1982 до 27 октомври 1998 (до 1990 само на Западна Германия). Председател на ХДС от 1973 до 1998 година. Шестнадесетте години на власт като канцлер на Германия са най-продължителните от времето на Ото фон Бисмарк. По негово време Германия се обединява политически, а по-късно Германия подписва Маастрихтския договор под негово ръководство.

Хелмут Кол, заедно с президента на Франция Франсоа Митеран, получава международната награда "Карл Велики" през 1988 година. През 1998 година Кол е обявен за "Почетен гражданин на Европа" от европейските държавни глави, за приноса си към обединяването и кооперирането между европейските държави. Той е първият човек след Жан Моне, получил това отличие.

04-27-2007, 09:34
..:::Sweet_girl:::.., благодаря че си си направила труда да потърсеш и да пишеш, но това и аз го намерих, а и ми се струва малко защото даскала иска повече.