PDA

View Full Version : Как да си запазя килограмите..?



Lorraine
04-24-2007, 13:14
Така искам да попитам понеже търсих и не открих такава тема..как да си запазя сегашните килограми и формата на тялото(попринцип за месец и нещо свалих 5кг без гладуване,е малко но се пак в рамките на нормалното :) )-да продължавам ли с диетата или мога да си позволявам поне по 1,2 сладички неща на месец и т.н или просто да си продължа с този режим но количеството да не е ограничено както сега?...всякакви съвети приемам,че съм много на зор :-D

Drakthul
04-24-2007, 13:30
Първо - каква диета спазваш, какво ядеш, по колко и кога?
Второ - кг? год? височина?
Трето - спортуваш ли и какво?

Lorraine
04-24-2007, 17:19
ми салати,яйца,плодове,мн течности пия и ядки ям.Слако,тестено и пържено не съм яла хич..разделям си ги иначе според това какво ми се яде.На 14 съм,,163-4,45кг точно съм сега ама като се налея с мн вода и др от тоя сорт съм около 46 :roll: .И нищо не спортувам..гледам да ходя повечко но нямам време за повече защото съм по 9-10 часа на даскало,освен това да попитам мога ли да ям примерно Активия с мюсли като съм там и Йогурт (като съм на диета да уточня),защото иначе седях гладна и ме е страх да не си докарам някфа болест така.. :smt011

sladko`eFche
04-24-2007, 18:06
ми салати,яйца,плодове,мн течности пия и ядки ям.Слако,тестено и пържено не съм яла хич..разделям си ги иначе според това какво ми се яде.На 14 съм,,163-4,45кг точно съм сега ама като се налея с мн вода и др от тоя сорт съм около 46 :roll: .И нищо не спортувам..гледам да ходя повечко но нямам време за повече защото съм по 9-10 часа на даскало,освен това да попитам мога ли да ям примерно Активия с мюсли като съм там и Йогурт (като съм на диета да уточня),защото иначе седях гладна и ме е страх да не си докарам някфа болест така.. :smt011

vkliu4i meso-pile6ko pe4eno na skara nai dobre. moje6 i postbi supi da qde6, zaduljitelno mlqko-az na u4ili6te qm vereq 0.1% vmesto gadnata aktiviq ot koqto ve4e me boli mn korem...a edna fr si naprai qzva s neq :evil: 6to ne si kupuva6 plodove..ili salatki ako ima nablizo.
a moq suvet e da produlji6 s toq rejim na hranene,samo 4e go raznoobrazi-da ima i sirene,ako ti se qde moje i pulnozurnest hlqb po malko. a ako iska6 sladko nai dobre po malko 4eren 6okolad ot vreme na vreme. :wink:

Ниго
04-24-2007, 18:15
защо не включвате мазнини в режимите си?

Drakthul
04-24-2007, 18:44
защо не включвате мазнини в режимите си?

Вероятно са чели в женските списания колко много вредни са мазнините, как се дебелее от тях и всъщото време колко много са полезни плодовете и как няма проблем да се яде по един килограм на ден банани .. :lol: :lol: :lol:

Lorraine

По темата - яж задължително някакво месо на обяд, на вечер няква риба, печени. Плодовете ги намали, ядките също ( до 50гр. на ден ). Салати с всяко ядене, яйца сутрин 2-3 е добре на омлетче. Старай се сутрин и обед да ядеш нещо въглехидратно, но не много. Примерно сутрин 50-80гр. овесени ядки с 200гр. кисело мляко ( без значение колко маслено ). На обяд 1-2 варени картофа, 50гр. ориз .. нещо такова. Вечер предимно месо и млечни изделия. Активя с мюсли и такива глупости - НЕ! Друго, друго .. не се сещам за момента..

Lorraine
04-24-2007, 19:18
Е толкова ли са калорични тези Активии и плодовите млека?..имах предвих по една на ден+кафе/чай и някакъв плод или 1 яйце в краен случай дали може?Понеже салата ако ще ям вечерта си ям само по 1 плод и може някой данон за пиене.. иначе с ядките не прекалявам :-s

Drakthul
04-24-2007, 19:33
Е толкова ли са калорични тези Активии и плодовите млека?..имах предвих по една на ден+кафе/чай и някакъв плод или 1 яйце в краен случай дали може?Понеже салата ако ще ям вечерта си ям само по 1 плод и може някой данон за пиене.. иначе с ядките не прекалявам :-s

За много калорични толкова не са, но за много вредни за диетата - ДА. Активията с мюсли и тези с плодове са подсладени със захар>>прости въг.>>най-голям гликокимичен индекс>>>проблем голем за диетата ти с две думи .. не ми се обяснява, гугъл е пълен с тонове инфо за тия работи .. Едно хубавко кисело мляко 2% или 3.6% е в пъти по-добро от всякви Активии. Тия данони за пиене .. ъхх .. гледай поне да е натурално, тоест само кисело си мляко .. плодве яж главно сутрин и до обяд, по малко 2-3 плода, не повече.. вечер не яж салати, хапни си някакво месо/яйца/риба .. вечер се избягва въг. ( особенно простите ), но в никакъв случей не мазнините и белтъците..

Ниго
04-24-2007, 19:54
Момичетата имате странни разбирания за здравословно хранене. Страх ви е от малко телешко, или свинско, обаче пиете Данон за пиене, кола лайт (аз с това трепа мравките на село), удряте по някой сникерс, или корни. Бейкролс на поразия...
Бе обръщате опаквоката. Ако в съдържанието има написани повече от 4 съставки - НЕ СТРУВА!!!

На мен любимата вечеря винаги ми е била скумрия на скара със салата от марули и краставица.

В една от стаиите в t-nation четох "Ако видите по телевизията реклама на уред за тренировка в домашни условия в 3 часа сутринта значи не струва."
Същото е и с повечето (дане кажа всички) хранителни продутки, които ги водят "диетични" или "фитнес".

Хубавата храна е тази, която се среща в природата. В природата няма кисело мляко за пиене, активия с фибри, диетичен фейкс, бейк ролс и тн. Има теле, овца, прасе, риба, кокошка, марула, ябълка ...нататък допълнете сами.

Всяко, което го има в природата е по-добър избор.

На всяка училищна лавка има кисело мляко. Един брой с малко ядки. Това е супер закуска!

tainstvenata
04-25-2007, 06:50
Момичетата имате странни разбирания за здравословно хранене. Страх ви е от малко телешко, или свинско, обаче пиете Данон за пиене, кола лайт (аз с това трепа мравките на село), удряте по някой сникерс, или корни. Бейкролс на поразия...
Бе обръщате опаквоката. Ако в съдържанието има написани повече от 4 съставки - НЕ СТРУВА!!!

На мен любимата вечеря винаги ми е била скумрия на скара със салата от марули и краставица.

В една от стаиите в t-nation четох "Ако видите по телевизията реклама на уред за тренировка в домашни условия в 3 часа сутринта значи не струва."
Същото е и с повечето (дане кажа всички) хранителни продутки, които ги водят "диетични" или "фитнес".

Хубавата храна е тази, която се среща в природата. В природата няма кисело мляко за пиене, активия с фибри, диетичен фейкс, бейк ролс и тн. Има теле, овца, прасе, риба, кокошка, марула, ябълка ...нататък допълнете сами.

Всяко, което го има в природата е по-добър избор.

На всяка училищна лавка има кисело мляко. Един брой с малко ядки. Това е супер закуска!

добре напълно те подкрепям, но неможе да се яде едно и също ако искаш примерно да сваляш килограми които са много .. мисълта ми е,че неможе примерно 5 месеца да ядем едно и също на закуска като сме на училище .. :)

Serpentine
04-25-2007, 09:02
Аз пък искам да ви осведомя,че месец и половина ядях главно активиа и круши....и за това време свалих 10 кг. които НЕ върнах. Така че аз съм задължена на фирмата :-$ :mrgreen:

Drakthul
04-25-2007, 10:25
Момичетата имате странни разбирания за здравословно хранене. Страх ви е от малко телешко, или свинско, обаче пиете Данон за пиене, кола лайт (аз с това трепа мравките на село), удряте по някой сникерс, или корни. Бейкролс на поразия...
Бе обръщате опаквоката. Ако в съдържанието има написани повече от 4 съставки - НЕ СТРУВА!!!

На мен любимата вечеря винаги ми е била скумрия на скара със салата от марули и краставица.

В една от стаиите в t-nation четох "Ако видите по телевизията реклама на уред за тренировка в домашни условия в 3 часа сутринта значи не струва."
Същото е и с повечето (дане кажа всички) хранителни продутки, които ги водят "диетични" или "фитнес".

Хубавата храна е тази, която се среща в природата. В природата няма кисело мляко за пиене, активия с фибри, диетичен фейкс, бейк ролс и тн. Има теле, овца, прасе, риба, кокошка, марула, ябълка ...нататък допълнете сами.

Всяко, което го има в природата е по-добър избор.

На всяка училищна лавка има кисело мляко. Един брой с малко ядки. Това е супер закуска!

добре напълно те подкрепям, но неможе да се яде едно и също ако искаш примерно да сваляш килограми които са много .. мисълта ми е,че неможе примерно 5 месеца да ядем едно и също на закуска като сме на училище .. :)

Всъщност може .. и няма диета която да продължава 5 месеца .. е освен тия по женските списания .. два, максимум три месеца .. след това се минава на балансиран режим и ако се иска още отслбване след 2-3 месеца пак на диета .. и какъв е проблема да се яде едно и също? Никакъв .. проблема фактически е в начина на приготвяне .. имам идея - вземи си свари 3-4 картофа, обели ги и ги посоли съвсем малко - нарежи ги на кръгчета и ги бодвай с виличка ( картофите да са задължително стари ) .. е и какво? Ще ми кажете, че пържените са по-вкусни? Нъцкин .. Картофи, ориз, грах, царевица, овес, риба, прасе, пиле.. давайте да ги изброим .. здравословните и натурални храни са АДСКИ МНОГО, начините на приготвяне също са достатъчни - варене, на пара, печени с малко зехтин, на скара ..

LoNeLy```AnGeL```

Честито, отиди си прегледай стомаха. Това е съвет.