PDA

View Full Version : Противозачатачните ?!



Puhan4O
04-24-2007, 19:55
Вредни ли са за момиче на възраст на 15-16 години ?
Могат ли да навредят някак си и препоръчителни ли са ? :smt006

foxy-to
04-24-2007, 19:59
Yasmin nqma da navredqt (tva sam go 4uvala ot lekar)ama teq vaprosi se zadavat k1m nqkoi lekar a ne v forumite.......tuk nqma da nameri6 da nameri6 otgovor koito 6te ti pomogne.

gafinka
04-24-2007, 20:04
poprincip lekarite kazvat ''kolkoto pove4e tolkova pove4e'' po dobre ne zimai po-dobre si polzvai prezervativi i ako eventualno stane gaf pini postinor no da znae6 4e toi nee bezobiden...ne se priema kato bonbonka...tova e no suveta mi e da ne vzima6

aniezina
04-24-2007, 20:07
Навреждат! това са хапчета, които по хормонален път подтискат отделянето на яйцеклетки, и най-вече, спукването на граафовия фуликул (биология за 8 клас), следователно, влияят на хормоналния баланс на жената, което не е особенно полезно за момиче в разгара на пубертета, с бушуващи хормони, и придполагам все още нередовен цикъл. Заради тези и още ред причини най-добрата контрацепция за тази възраст са презервативите, шапчиците и това приятеля ти да свършва извън вагината. Не ти препоръцвам да вземаш хапчета. [-(

MalKa_BLuDnica
04-24-2007, 20:09
poprincip lekarite kazvat ''kolkoto pove4e tolkova pove4e'' po dobre ne zimai po-dobre si polzvai prezervativi i ako eventualno stane gaf pini postinor no da znae6 4e toi nee bezobiden...ne se priema kato bonbonka...tova e no suveta mi e da ne vzima6

и аз съм на това мнение..преди време мислех и аз да взимам ,но ми забраниха понеже имам кистана яйчника и нито постинор..нито противозачатъчни мога да пия ..преди да ми я открият отидох при моя генеколог и той ми каза че е вредно много но ако държа щял да ми изпише..така че и моя съвет е да не взимаш :smt009

lo_flo
04-24-2007, 20:09
Консултирай се с гинеколог!Не ни слушай нас!Отиди на лекар!

04-24-2007, 20:11
Мерси много, а дали ако правим секс без презерватив и той свършва отвънка минути преди да свърши има ли шанс по време на акта в средата примерно да стане така че да забременя :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

lo_flo
04-24-2007, 20:13
По-средата няма как!То става само тогава,когато свършва!Но тия експерименти не си ги прави!Действай си с презерватив или просто,както ти казах говори с лекар!

aniezina
04-24-2007, 20:16
А аз ви казвам-БИОЛОГИЯ ЗА 8 КЛАС- РАЗДИЛ ПОЛОВА СИСТЕМА ПРИ ЧОВЕКА! Е тва прочетете, и няма да задавате тъпи въпроси, и да викате после "ми ся вечи съм бреминна кфо да правъ?!" Култура хора, култура, дори и минимална!

jony
04-24-2007, 20:24
Прави са! ИДи на лекар.
Аз мога да ти кажа само, че малко или много всяка реакция на организма провокирана по изкуствен път е вредна!

foxy-to
04-24-2007, 20:37
А аз ви казвам-БИОЛОГИЯ ЗА 8 КЛАС- РАЗДИЛ ПОЛОВА СИСТЕМА ПРИ ЧОВЕКА! Е тва прочетете, и няма да задавате тъпи въпроси, и да викате после "ми ся вечи съм бреминна кфо да правъ?!" Култура хора, култура, дори и минимална!
a ti znae6 li taq biologiq predi kolko stotin godini e izdadena i togava kakvi protivoza4ata4ni e imalo??? misli malko, izpolzvai moz1ka si! ima svetlinni godini razlika ot hap4etata sega i tezi koito e imalo kogato e izdavan toq u4ebnik! a ina4e ginekolojka mi e kazvala 4e Yasmin ne sa opasni za mladi organizmi. i ne zabravqite 4e protivoza4ata4ni se piqt ne samo za predpazvane, a i za mn drugi ne6ta. no nai vajnoto e predi da se po4nat, da se otide na lekar.

bulgarche
04-25-2007, 03:50
Не са вредни "за момиче на възраст 15-16 години"
Не могат "да навредят някак си" и изобщо не е препоръчително да правиш секс на тази възраст.
Е, освен ако не ги искаш за да си регулираш цикъла

alkobalko
04-25-2007, 04:10
Отиваш на лекар и се консултираш с него за прптивпзачатъчните. Ако решиш да не взимаш използвайте презервативи. Винаги има риск, дори и минимален. Не си усложнявай живота с притеснения, просто се пазете.

krem4et0
04-25-2007, 06:34
poprincip lekarite kazvat ''kolkoto pove4e tolkova pove4e'' po dobre ne zimai po-dobre si polzvai prezervativi i ako eventualno stane gaf pini postinor no da znae6 4e toi nee bezobiden...ne se priema kato bonbonka...tova e no suveta mi e da ne vzima6

и аз съм на това мнение..преди време мислех и аз да взимам ,но ми забраниха понеже имам кистана яйчника и нито постинор..нито противозачатъчни мога да пия ..преди да ми я открият отидох при моя генеколог и той ми каза че е вредно много но ако държа щял да ми изпише..така че и моя съвет е да не взимаш :smt009
Аз пък ги пия именно, защото имам киста на яйчника. И помагат поне тя да не нараства на този етап. Просто яйчниците спират да функционират и няма с какво да се "храни" кистата. Освен това без хапчета съм непрекъснато на червено,а така само 4-5 дни в месеца. А съгласи се, че да си 300 дни в годината в мензис не е най-приятното нещо на света.

Метоман
04-25-2007, 06:35
Мама ви деба циганска :evil:

krem4et0
04-25-2007, 06:36
poprincip lekarite kazvat ''kolkoto pove4e tolkova pove4e'' po dobre ne zimai po-dobre si polzvai prezervativi i ako eventualno stane gaf pini postinor no da znae6 4e toi nee bezobiden...ne se priema kato bonbonka...tova e no suveta mi e da ne vzima6
Никой нормален гинеколог няма да каже,че е по-добре да се пие постинор от това да се пият противозачатъчни. Дозата на хормоните,които вземаш на веднъж с постинорът е колкото тази в целия блистер на противозачатъчните, ако не и повече. Обаче този блистер ти пиеш за 1 месец, а другото за 1 ден. Кажи кое е по-вредно.

foxy-to
04-25-2007, 06:54
poprincip lekarite kazvat ''kolkoto pove4e tolkova pove4e'' po dobre ne zimai po-dobre si polzvai prezervativi i ako eventualno stane gaf pini postinor no da znae6 4e toi nee bezobiden...ne se priema kato bonbonka...tova e no suveta mi e da ne vzima6
Никой нормален гинеколог няма да каже,че е по-добре да се пие постинор от това да се пият противозачатъчни. Дозата на хормоните,които вземаш на веднъж с постинорът е колкото тази в целия блистер на противозачатъчните, ако не и повече. Обаче този блистер ти пиеш за 1 месец, а другото за 1 ден. Кажи кое е по-вредно.
i az s1m na tova mnenie. trqbva da si izklu4itelno bezmoza4en za da predpo4ete6 gadorii kato postinor, osobeno kato si na 15!!!! ](*,) postinora e taka da se izrazq, edin vid abort. imah kolejka koqto sled abort pove4e ne moja da ima bebe. na nqkolko p1ti opitva6e i prosto ne moje6e da gi iznosi. a sega pomislete koe e po bezvredno. az s1m tv1rdo ZA protivoza4at14ni! za da ste po-spokoini i posle da nqmate problemi.