PDA

View Full Version : ИНФО: Как да пуснем скайп 2 пъти едновременно...



Blood Breath
04-25-2007, 13:55
Ето как се пусна скайп 2пъти едновременно от един комп като и двата скайпа са с кънектнали се юзери,полезно за тези които имат брат/сестра и 1комп:


E, добре за тези, които не са се сетили как сами да го направят - ще обясня аз. Това работи и е пробвано само под Windows XP (Professional и Home Edition), но по принцип с известна доработка не би трябвало да има пречки да проработи и под *nix и Mac OS X (Skype™ е доста необичайно приложение, както сте установили вече, и все по-ясно се развива като платформа, като повсеместна среда, отколкото като завесещо само от една ОС или само от ограничен тип хардуер):

1. Създайте профил в Windows XP за всяко скайпиме, което възнамерявате да използвате. Профилът (неправилно превеждан и наричан "акаунт" в тази ОС) трябва да е с администраторски права;
Пример: Windows XP с 3 профила с администраторски права: 1. Иван 2. Силвия 3. Теодор

2. Преминете във вашия основен профил (да кажем Иван) и се впишете в Skype™ със скайпимето на Иван (примерно ivan.petrov).

3. Сега щракнете с десния бутон на мишката по иконата на Skype™ (трябва да е на работния плот) и изберете от контекстното меню Run as... и изберете да изпълните приложението Skype™ като различен потребител, т.е. Силвия; Впишете се в Skype™ с нейното скайпиме (примерно sylvia.petrova).

Готово! Сега вече имате две копия на Skype™, които работят едновременно в един потребителски профил на ОС!!!
Е, ако решите, че сте с достатъчно ресурс можете да изпълните т. 3 и за потребителя Теодор. Така на една машина ще тествате възможностите на конферентния разговор в реално време! А аз се сещам за поне още пет причини да го използвам..."

Blood Breath
04-25-2007, 14:32
значи това го копнах от друг форум за ХП става (нз за другите ОС-та предполагам че под *nix автора е имал в предвид Unix или нз)направих си втори акаунт на брат ми с парола и под моя акаунт пускам моя скайп канектва се,след това давам на .ехе-то десен клик и Run as,избирам акаунта на брат ми пиша му паролата и скаипа се пуска втори път брат ми си пише юзернейма и пасса и се канектва и така имам два пъти пускат скайп в един акаунт на ОС-то канектнат с два юзера,ако не ми вярваш ще кача скрийншот.

Blood Breath
04-25-2007, 15:01
оффф ест че знам не сам некав нууб,да прав си така е ама не си ме разбрал какво исках да ти кажа,значи ти скайпа го пускаш под 2рия акаунт обаче скайпа се пуска/показва/нз как да го кажа в първия акаунт,ако си ме разбрал разбрал,ето и скрийшот:
http://i.data.bg/07/04/25/343111_t.jpg (http://i.data.bg/07/04/25/343111_orig.jpg)