PDA

View Full Version : Normalno li e?



Chikiponita
04-25-2007, 16:38
Здравейте!
Искам да ви попитам за вашето мнение,пък и може да се намери някой сред вас,който да разбира от тези неща.Въпросът ми е свързан с дневното меню.Много се чудя дали се храня правилно и ме е страх да не напълнея внезапно.Тази мисъл ми я втълпи една приятелка,която постоянно е на диета.Аз в началото не обръщах внимание(макар,че беше много досадно постоянно да ми говори колко калории има в това,колко има в онова,колко мазнини,колко не знам си какво си) и аз започнах да се плаша да не напълнея.А никога преди това не съм си мислила какво ям и не съм имала никакъв проблем с теглото.Откакто започнах да мисля какво ям,ям постоянно(е,по малко),все ми се яде,все мисля какво да си взема и в същото време ме е страх да не си купя нещо пълно с хидрогенирани мазнини(май всичко е пълно с тях-вафли,т.н.).Най-гадното е,че въпросната ми приятелка,която е постоянно на диета,когато отидем на някакъв кетаринг от училище и съответно има безплатна храна,тя яде в огромни количества.И също когато аз си купя баничка да речем и тя :"Леле...Колко е мазна,колко е гнусна и вредна" (ужас!),а в същото време понякога и тя решава да си купи...Та въпросът ми е какво да направя,за да не мисля постоянно какво ям,да се освободя от страха,че ще напълнея и да не обръшам внимание на тази моя приятелка?Също така нормално ли е да се храня по следния начин:
9 часа - 1 банан (или някакъв плод),сокче Queen's
10:30 часа - мекичка или сандвич,или понякога вафла
12:15 часа - супа,някаква манджичка,десерт (мляко с ориз или кейк,или нещо от този сорт)
16 часа - мюсли или филийка с мед и чайче
21:30 часа - салата с препечени филийки и саламче,за десерт-кисело мляко с мед(или бисквити)
Сорка,ако съм ви отегчила,но ще ви бъда безкрайно признателна,ако ми помогнете :)