PDA

View Full Version : пропуснат ден за противозачатъчни



04-26-2007, 21:35
значи проблема е следния, не знам дали темата е за тук,даже не знам дали е тази форум, нито аз нито приятелката ми сме тийнове вече,ама за тук се сетих да питам, вчера тя си забрави да пие хапчето (мисля че пие жанин). Днес пи само едно и мислим да си продължи по едно на ден, като пропуснатото хапче ще удължи с един ден приемането. Въпроса е дали ще има някакви проблеми от това?

SINDEL
04-27-2007, 10:11
Защо не про4етете какво пише на листовката? Аз не съм пила противоза4атъ4ни и не мога да посъветвам нещо от ли4ен опит, но са ми казвали, 4е поне при някои хап4ета едно пропуснато не е проблем и продължаваш да си ги пиеш по график до края на опаковката. Но тва пак казвам е само нещо, което съм 4увала. Най-добре ще е да се обадите на ли4ния лекар или на гинеколога на моми4ето и те да ви кажат. Или дори да попитате в някоя аптека.

Just_One_Girl
04-27-2007, 11:01
Аз пък знам, че на другия ден, след като е пропуснала, трябва да пие 2. За по-сигурно наистина питайте гинеколога.

gerity
04-28-2007, 09:23
да на другия ден се пият и двете защото иначе ти се обърква цикъла

`Death`Whore`
04-28-2007, 10:12
Ако си свършвал в нея в последните дни, трябва задължително да се консултира с гинеколог! И се пият две хапчета, така няма да имат ефект.

ProstoAz
04-28-2007, 13:52
Ако са изминали по-малко от 12 часа хапчето се приема и се продължава по "график", няма никакъв проблем.
Ако обаче са изминали повече от 12 часа хапчето отново се приема, отново се продължава по "график", НО до края на опаковката задължително ще трябва да използвате и друг контрацептивен метод - например презерватив!