PDA

View Full Version : Любов?!?!?



LGPz
04-27-2007, 06:29
Бихте ли ми казали какво точно е това "любов"?Всички пишат в този раздел,а дали някой знае?

НЕЩАСТЕН
04-27-2007, 06:36
Виж само моята тема и разбери... :cry:

PeAcH
04-27-2007, 07:11
Lubovta e nai hubavoto ne6to na sveta,no v sa6toto vreme ot neq mnogo boli.

UnBornKb
04-27-2007, 07:23
Едва ли някой може да ти напише точно определение .. такова просто няма. Защото любовта не можеш да я опишеш с думи .. просто я чувстваш

L31h4z
04-27-2007, 07:46
:lol: :lol: :-D
Абе, ееееейййй, фермани се пишат на тази тема и никой, все още, не може да даде конкретен отговор на този въпрос, а ти искаш отговор в форум пълен с 15-16 годишни (с много изключения естествено, но пък от друга страна интелигентните хора в форума са рядкост, като цяло).
Единственият неоспорим (е не напълно, но не ми се развиват теории, включващи пространствено-времевия континиум) за любовта е...дума.Любов е дума.Велик съм! :lol: :lol:
:-D

sherry
04-27-2007, 09:00
Хората са писали векове наред и все пак не са успели да кажат всичко за любовта, ти нас ще караш. Любовта се усеща, не се казва :)
Това е страхотно чувство, може да те кара да летиш от щастие, но и да се гърчиш от мъка. Дава ти ужасно много сила или... страдание. Много е красива, променя животът ти коренно и после не си същия. Тя е смисълът на живота. Но не е лесна. Трябва да правиш много компромиси заради любимия човек, да го уважаваш въпреки различията между вас. Любовта е силна, тя е прошка, тя е доверие, тя е докосване на душите...Тя е вечност и отдаване.

BAYO
04-27-2007, 10:19
Ето малко за любовта :

"Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство - никога."

"Да обичаш е по-лесно, отколкото да докажеш любовта си."

"Любовта е като розата - красива, но бодлива."

"Вече знам - ще е вечна нашата любов! Тя никога няма да се сбъдне!"

"В любовната аритметика едно плюс едно е равно на две, а две минус едно е равно на нула (нищо)."

"Любовта е да раздаваш душата си без жал и мигом да забравяш кому какво си дал."

"Любовта, която получаваш, е равна на любовта, която даваш."

"Любовта е толкова голяма сила, че може да бъде надмината само от летенето."

"Любовта не се състои в това двама души да се вторачат един в друг, а в това те да гледат в една посока."

"Любовта е непреодолимото желание да си непреодолимо желан."

"Омразата парализира живота; любовта го изцелява. Омразата обърква живота; любовта връща хармонията. Омразата помрачава живота; любовта го озарява."

"При сблъсъка с любовта всеки става поет."

"Това, което откриваш сам, е винаги по-вълнуващо от това, което някой друг ти показва - това е като разликата между истинската любов и нагласената сватба."

"С истинската любов е като с призраците; всеки говори за тях, но малцина са ги виждали."

"Трябва да си търпелив. Любовта не винаги е идеална. Тя си е просто любов."

"Гравитацията не е отговорна за тези, които падат в капана на любовта." [игра на думи: английски - fall in love = влюбвам се; fall = падам]

"Любовта е всичко, което имаме - единственият начин да си помогнем един на друг"

"Любовта е мъдростта на глупаците и глупостта на мъдреците."

"Достигни до истината отвъд разума. Любовта е мостът."

"Любовта започва с усмивка, увеличава се с целувка и завършва със сълза."

"Любовта е явление, което съкращава живота на човека, но удължава живота на човечеството."

"Много по-лесно е да събудиш у някого любов, отколкото да я запазиш."

"В сърцето на един мъж има място само за една истинска любов, докато в сърцето на жената тяхната бройка е неуловима."

"Ревността винаги се ражда с любовта, но не винаги умира с нея."

"Истинската любов признава и уважава неповторимостта и независимостта на партньора."

"Любовта идва, когато най-малко я очакваме, когато не я търсим. Търсенето на любов никога не ни довежда до подходящ партньор. То само създава копнеж и нещастие. Любовта никога не е вън от нас, ние я носим в себе си."

"Какво е любовта? Да прощаваш на някого повече, отколкото заслужава."

"Голямата тактика на жените се състои в това да те накарат да повярваш, че си обичан, когато не те обичат, и да скрият любовта си, когато обичат."

"Ако някой ти каже, че те обича, не му вярвай, защото истинската любов не се казва, а се доказва."

"Любовта е изкуството да превръщаш всяка дума в чувства"

"Колкото повече ни заплашват, толкова по-малко обичаме. Интересно, излиза, че да обичаш някого без условия, означава, че не те интересува кой е той и какво прави! Излиза, че безусловната любов е същото като безразличие!"

"Старата любов ръжда не хваща!"

"Любовта е отговорът - но докато чакаш за отговора, сексът задава някой доста добри въпроси."

"Ревността наподобява повече завист, отколкото да е плод на някаква любов. А завистта е дребнав, пълзящ порок, в повечето случаи неоправдан и безпочвен. Ако има основателен повод за ревност, то тогава е излишно да се говори за любов. Само хората са толкова придирчиви. Пеперудата не пита цветето: "Друг целувал ли те е вече?". И цветето не пита: "Задиряла ли си друго цвете?"

"Понякога израз на любов е да общуваш с някого, с когото нямаш нищо общо и все пак си очарован от неговото присъствие."


"Толкова много исках да срещна любовта. - помисли си Илиян. А сега, когато тя беше пред него - защото това без никакво съмнение беше тя, стига да не бягаше от нея - единственото му желание бе колкото се може по-бързо да я забрави."

"Любовта е като войната - лесно е да се започне, но е трудно да се спре."

"Секс без любов е безсмислено преживяване, но както е при повечето безсмислени преживявания, е адски добро."

"Любовта е вечна, освен ако междувременно не се случи нещо."

"Любовта винаги е първа, никога последна, а за един кратък миг дори е вечна."

"Жената за любов би направила всичко - дори и секс. Мъжът за секс дори би обичал."

"След като колелото на любовта се е завъртяло няма абсолютни правила."

"Защото когато тръгнем да търсим любовта, тя също тръгва към нас. И ни спасява."

"Когато бедността пропълзи до вратата, любовта излита през прозореца."

"Ако вярваш в любовта от пръв поглед, никога не спираш да се оглеждаш."

"Потребностите на душата раждат приятелството, потребностите на ума - уважението, потребностите на тялото - желанието. А трите потребности заедно раждат истинската любов."

"Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта."

... и подписа ми, разбира се :D

/google.bg/

alkobalko
04-27-2007, 11:12
Писала съм много пъти какво е за мен любовта. Много ми хареса това, което написа ВАУО.
За мен любовта е най-прекрасното нещо в този свят. Когато е чиста и споделена, кара хората да са щастливи. За мен тя е едно от най-важните неща на този свят. Обичам моето момче до лудост и съм готова да направя за него всичко, дори и невъзможното.

BAYO
04-27-2007, 11:24
Мерси Aleandra. Радвам се, че си прочела, макар и част от тва, коет съм извадил. Наистина има много хубави неща. =D>

sun_flower
04-27-2007, 11:36
Ako surceto moje6e da govori,sigurno 6te6e da ni kaje kakvo vsu6tnost e lubovta,no to q 4uvstva,koeto za men e po-vajnoto ot vs definicii

Skullbreaker
04-27-2007, 11:47
Любовта е най-красивото , най-измамното чувство на света.Любовта е лудост!

honda^
04-27-2007, 13:30
Любовта е разли4на за всеки. Не може да се дават определения или дефиниции за не666то толкова индивидуално [-X :wink:

MoHuTo
04-27-2007, 13:39
Любовта не може да се опише с думи - тя се чувства със сърцето! :wink:

Valserp
04-27-2007, 15:07
Аве хора, вие нали знаете, че "сърцето" е просто една помпа, която изпълнява единствената функция да разпраща кръв по краищата на тялото ви?
Ако сърцето можеше да говори, сигурно щеше да каже "Писна ми от тая кръв вееее... ше зема да му напрая на тоя някой инфаркт, че да пукне вече..."

А любовта - просто химикали, бушуващи в тялото ти, които те карат да желаеш да бъдеш с даден човек от другия пол, който инстинктите ти са определили като "подходящ", с цел създаването и отглеждането на здраво поколение.

djeini
04-27-2007, 15:27
Ox, ne zvu4i ,nito milo ,nito romanti4no ,ama si prav.Nakratko da obob6tq tova koeto napisa :oops: :Lubovta e ximiq :wink:

BAYO
04-27-2007, 15:32
Аве хора, вие нали знаете, че "сърцето" е просто една помпа, която изпълнява единствената функция да разпраща кръв по краищата на тялото ви?
Ако сърцето можеше да говори, сигурно щеше да каже "Писна ми от тая кръв вееее... ше зема да му напрая на тоя някой инфаркт, че да пукне вече..."

А любовта - просто химикали, бушуващи в тялото ти, които те карат да желаеш да бъдеш с даден човек от другия пол, който инстинктите ти са определили като "подходящ", с цел създаването и отглеждането на здраво поколение.

Извиниетееее г-не , на колко сте вие, ако можете да разкриете?

radito
04-27-2007, 16:06
:lol: :lol: :-D
Абе, ееееейййй, фермани се пишат на тази тема и никой, все още, не може да даде конкретен отговор на този въпрос, а ти искаш отговор в форум пълен с 15-16 годишни (с много изключения естествено, но пък от друга страна интелигентните хора в форума са рядкост, като цяло).
Единственият неоспорим (е не напълно, но не ми се развиват теории, включващи пространствено-времевия континиум) за любовта е...дума.Любов е дума.Велик съм! :lol: :lol:
:-D
=D> Наистина си велик! :wink:

Valserp
04-27-2007, 16:09
Аве хора, вие нали знаете, че "сърцето" е просто една помпа, която изпълнява единствената функция да разпраща кръв по краищата на тялото ви?
Ако сърцето можеше да говори, сигурно щеше да каже "Писна ми от тая кръв вееее... ше зема да му напрая на тоя някой инфаркт, че да пукне вече..."

А любовта - просто химикали, бушуващи в тялото ти, които те карат да желаеш да бъдеш с даден човек от другия пол, който инстинктите ти са определили като "подходящ", с цел създаването и отглеждането на здраво поколение.

Извиниетееее г-не , на колко сте вие, ако можете да разкриете?

Мама ми казва, да не говоря с непознати.
Сори, някой друг път.

sherry
04-27-2007, 17:13
Гостът се опитва да се направи на интересен, на провокиращ :D Не става.

Госте, говориш за влюбването, за харесването, истинската обич не е само химия. Тя идва, когато освен харесването, ти си опознал човека срещу теб, вече образът му не е идеализиран, но ти го обичаш такъв, какъвто е. Това е толкова силно чувство, че не може да бъде описано и се усеща, не е никаква химична реакция, този човек става част от теб самия. Химията е в началото. Е, да, хубаво е да се запази желанието и по - късно, но любовта не е само привличане!

Nassgerrack
04-27-2007, 17:26
Любовта... е... смисълът на живота. Със любов сме създадени,със любов създаваме,от любов страдаме... и сички проблеми идват май от обратното на любов.

Ае вие тълковен речник нямате ли? Хората се хабят тука да ви пишат некви глупости,а явно никой няма да ги чете.



P.S. Ясно ми е че сичко са прай зарад онова допълнение под аватара:


Мнения: 9999

koalka
04-27-2007, 17:34
Не мога да го опиша с думи, трябва да го почувстваш.Но е най-прекрасното чувство на света.

FaTaLn0t0_LaDy
04-27-2007, 19:01
http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=88881&postdays=0&postorder=asc&start=0

Мисля че ако прочетеш всичко в тая тема ще ти стане ясно какво е това любов..

LO6IQ
04-27-2007, 19:07
Ето малко за любовта :

"Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство - никога."

"Да обичаш е по-лесно, отколкото да докажеш любовта си."

"Любовта е като розата - красива, но бодлива."

"Вече знам - ще е вечна нашата любов! Тя никога няма да се сбъдне!"

"В любовната аритметика едно плюс едно е равно на две, а две минус едно е равно на нула (нищо)."

"Любовта е да раздаваш душата си без жал и мигом да забравяш кому какво си дал."

"Любовта, която получаваш, е равна на любовта, която даваш."

"Любовта е толкова голяма сила, че може да бъде надмината само от летенето."

"Любовта не се състои в това двама души да се вторачат един в друг, а в това те да гледат в една посока."

"Любовта е непреодолимото желание да си непреодолимо желан."

"Омразата парализира живота; любовта го изцелява. Омразата обърква живота; любовта връща хармонията. Омразата помрачава живота; любовта го озарява."

"При сблъсъка с любовта всеки става поет."

"Това, което откриваш сам, е винаги по-вълнуващо от това, което някой друг ти показва - това е като разликата между истинската любов и нагласената сватба."

"С истинската любов е като с призраците; всеки говори за тях, но малцина са ги виждали."

"Трябва да си търпелив. Любовта не винаги е идеална. Тя си е просто любов."

"Гравитацията не е отговорна за тези, които падат в капана на любовта." [игра на думи: английски - fall in love = влюбвам се; fall = падам]

"Любовта е всичко, което имаме - единственият начин да си помогнем един на друг"

"Любовта е мъдростта на глупаците и глупостта на мъдреците."

"Достигни до истината отвъд разума. Любовта е мостът."

"Любовта започва с усмивка, увеличава се с целувка и завършва със сълза."

"Любовта е явление, което съкращава живота на човека, но удължава живота на човечеството."

"Много по-лесно е да събудиш у някого любов, отколкото да я запазиш."

"В сърцето на един мъж има място само за една истинска любов, докато в сърцето на жената тяхната бройка е неуловима."

"Ревността винаги се ражда с любовта, но не винаги умира с нея."

"Истинската любов признава и уважава неповторимостта и независимостта на партньора."

"Любовта идва, когато най-малко я очакваме, когато не я търсим. Търсенето на любов никога не ни довежда до подходящ партньор. То само създава копнеж и нещастие. Любовта никога не е вън от нас, ние я носим в себе си."

"Какво е любовта? Да прощаваш на някого повече, отколкото заслужава."

"Голямата тактика на жените се състои в това да те накарат да повярваш, че си обичан, когато не те обичат, и да скрият любовта си, когато обичат."

"Ако някой ти каже, че те обича, не му вярвай, защото истинската любов не се казва, а се доказва."

"Любовта е изкуството да превръщаш всяка дума в чувства"

"Колкото повече ни заплашват, толкова по-малко обичаме. Интересно, излиза, че да обичаш някого без условия, означава, че не те интересува кой е той и какво прави! Излиза, че безусловната любов е същото като безразличие!"

"Старата любов ръжда не хваща!"

"Любовта е отговорът - но докато чакаш за отговора, сексът задава някой доста добри въпроси."

"Ревността наподобява повече завист, отколкото да е плод на някаква любов. А завистта е дребнав, пълзящ порок, в повечето случаи неоправдан и безпочвен. Ако има основателен повод за ревност, то тогава е излишно да се говори за любов. Само хората са толкова придирчиви. Пеперудата не пита цветето: "Друг целувал ли те е вече?". И цветето не пита: "Задиряла ли си друго цвете?"

"Понякога израз на любов е да общуваш с някого, с когото нямаш нищо общо и все пак си очарован от неговото присъствие."


"Толкова много исках да срещна любовта. - помисли си Илиян. А сега, когато тя беше пред него - защото това без никакво съмнение беше тя, стига да не бягаше от нея - единственото му желание бе колкото се може по-бързо да я забрави."

"Любовта е като войната - лесно е да се започне, но е трудно да се спре."

"Секс без любов е безсмислено преживяване, но както е при повечето безсмислени преживявания, е адски добро."

"Любовта е вечна, освен ако междувременно не се случи нещо."

"Любовта винаги е първа, никога последна, а за един кратък миг дори е вечна."

"Жената за любов би направила всичко - дори и секс. Мъжът за секс дори би обичал."

"След като колелото на любовта се е завъртяло няма абсолютни правила."

"Защото когато тръгнем да търсим любовта, тя също тръгва към нас. И ни спасява."

"Когато бедността пропълзи до вратата, любовта излита през прозореца."

"Ако вярваш в любовта от пръв поглед, никога не спираш да се оглеждаш."

"Потребностите на душата раждат приятелството, потребностите на ума - уважението, потребностите на тялото - желанието. А трите потребности заедно раждат истинската любов."

"Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта."

... и подписа ми, разбира се :D

/google.bg/
:smt018 Това са глупости .
Любовта е ИЛЮЗИЯ !!! :-$

LO6IQ
04-27-2007, 19:10
Аве хора, вие нали знаете, че "сърцето" е просто една помпа, която изпълнява единствената функция да разпраща кръв по краищата на тялото ви?
Ако сърцето можеше да говори, сигурно щеше да каже "Писна ми от тая кръв вееее... ше зема да му напрая на тоя някой инфаркт, че да пукне вече..."

А любовта - просто химикали, бушуващи в тялото ти, които те карат да желаеш да бъдеш с даден човек от другия пол, който инстинктите ти са определили като "подходящ", с цел създаването и отглеждането на здраво поколение.
ЕВАЛА БРАТЛЕ !!! :mrgreen:

puhkav_mecho
04-27-2007, 19:34
nai-hubavite ne6ta v jivota ne mogat da se opishat s dumi, te se use6tat sys syrceto

bqsna_teenagerka
04-27-2007, 19:55
виж истинска любов не съм изпитала,но все пак ми харесва да давам съвети...

BAYO
04-28-2007, 10:24
:smt018 Това са глупости .
Любовта е ИЛЮЗИЯ !!! :-$


Леко с комплексите бате. Ще те видя кво ще приказваш като земеш да друсаш бебе в количка. Ае Peace! \m/

Valserp
04-28-2007, 11:53
Гостът се опитва да се направи на интересен, на провокиращ :D Не става.

Госте, говориш за влюбването, за харесването, истинската обич не е само химия. Тя идва, когато освен харесването, ти си опознал човека срещу теб, вече образът му не е идеализиран, но ти го обичаш такъв, какъвто е. Това е толкова силно чувство, че не може да бъде описано и се усеща, не е никаква химична реакция, този човек става част от теб самия. Химията е в началото. Е, да, хубаво е да се запази желанието и по - късно, но любовта не е само привличане!

Да, да и сърцето ти "казва", че това е човека. А после мармотът завива шоколада в станиол...

Не знам защо реши, че се опитвам да бъда "провокиращ". Ако знаеш какво означава тази дума, обясни ми - кого и към какво се опитвам да провокирам?

{}{}**SiSiTy**{}{}
04-28-2007, 12:23
za men lubovta e samo da stradash moje i da sam samo na 15 ne ve4e rzbrah kakvo e da obi4a6 i sega 4uvstvam samo bolka i tuga; ne znam za6to no vinagi 4ovek strada ot lubovta, vqrno 4e kato si vluben s na 7to nebe ot 6tastie no posle......... samo salzi i ni6ty drugo :(

Valserp
04-28-2007, 13:10
za men lubovta e samo da stradash moje i da sam samo na 15 ne ve4e rzbrah kakvo e da obi4a6 i sega 4uvstvam samo bolka i tuga; ne znam za6to no vinagi 4ovek strada ot lubovta, vqrno 4e kato si vluben s na 7to nebe ot 6tastie no posle......... samo salzi i ni6ty drugo :(

Ми може да се опиташ да си намериш някакво хоби, например?

eleos
05-01-2007, 12:49
ахх тая любов. Любовта не можеш да я опишеш, тя се осеща просто.
Всеки човек я осеща и си я обеснява по различен начин, за мене любовта е едно, но за тебе или за друг ще е съвсем различно..