PDA

View Full Version : Инфраред-кабел-въпрос



Ellie
04-27-2007, 12:59
Искам да попитам нещо.Имам телегон Samsung E350, който поддържа само инфраред (няма Bluetooth) и днес ходих за кабел, с който може да се прехвърлят файлове от комп на GSM.Този, който видях днес, имаше кабел, от едната му страна беше това, което влиза в компа, а от другата нещо под формата на комп.мишка, но малко и със порта на него+диск,Имам няколко питанки:

1.Може ли да се праща музика от комп да GSM?
2.Има ли някаква особеност за екстра на компа?
3.Каква е нормалната цена, за да не ме прецакат(беше 15 лв.)?
5.Трудна ли е инсталацията(ако е нужна такава).

Forslor
04-27-2007, 13:04
Може да се праща всичко. Не те прецакват с цената. Накрайника на кабела който ти прилича на мишка всъщност е самото инфраред устройство.
IRDA може да го ползваш не само за твоя телефон , а за всички модели и марки телефони имащи инфра червен порт.
Относно инсталацията ми слагаш диска с драйверите ( трябва да идва с кабела) след това слагаш и кабела и инсталираш драйверите .

Ellie
04-29-2007, 10:00
Благодаря!

Ellie
05-07-2007, 13:27
Такаааа...Взех кабел, точно за модела на GSM-a, едната му страна се пъха в слота за зарядното, другата в компютъра в единственото място, с което съвпада.Разпозна го и ми зададе въпрос с три възможности.Доколкото разбрах, потвърдих постоянна наличност на кабел и постоянна инсталация и после Finish.НО!!!

Оттук нататък нищо! :smt009 GSM-a ce зарежда от компютъра.Някой може ли да ми каже какво да правя, или да отида там, откъдето е купен?

Forslor
05-07-2007, 13:38
Такаааа...Взех кабел, точно за модела на GSM-a, едната му страна се пъха в слота за зарядното, другата в компютъра в единственото място, с което съвпада.Разпозна го и ми зададе въпрос с три възможности.Доколкото разбрах, потвърдих постоянна наличност на кабел и постоянна инсталация и после Finish.НО!!!

Оттук нататък нищо! :smt009 GSM-a ce зарежда от компютъра.Някой може ли да ми каже какво да правя, или да отида там, откъдето е купен?
По средата на кабела би трябвало да има кутийка, на която на една от страните й би трябвало да има ключе . Щракни това ключе за да спре да се зарежда.

За да ти го разпознае първо трябва да инсталираш USB драйверите които идват заедно със кабела ... те са в CD-то .
Слагаш CD то в оптичнотоустройство , след което свързваш кабела към компютъра.
Windows-a веднага ще се усети ,че има свързано нещо и ще ти каже ,че е намерил ново устройство. Цъкаш на него след което ще те пита от къде да търси за драйвери ... ти му посочваш CD то и той вече ще ги намери и инсталира.

После отново от диска трябва да има програма специално за моделите на SAMSUNG която трябва да инсталираш , за да може да прехвърляш или сваляш файлове.

Ellie
05-07-2007, 15:00
Съмнявам се, че прекалявам и не се изразих както трябва. :? Извинете.

Кабела го взимаше баща ми.Няма нищичко освен кабела :-k ,Той от компютри не разбира но отиде, за да търси "оригинален", защото един разбирач (уж) му беше казал, че тези с инфраред устройството са бавни.И така и не отидох да взема.Също така му беше казано, че 15 лева е евтино и е менте.Това е цялата работа.

Май ще се ходи до склада/сервиза или каквото там е.

BlueDevil
05-07-2007, 20:14
Кажи на баща ти на разбирача другия път да не се меси. Като е решил, че инфрареда е бавен, да дойде сега да ти подкара дата кабел без драйвъри. Иди в магазина да си искаш. Има и в нета, но са по-трудно откриваеми и не дотам сигурни.

Forslor
05-07-2007, 20:52
Ами освен да се съглася с колежката друго не мога да направя :lol: