PDA

View Full Version : zadrustena li sum?



naqq
04-27-2007, 13:31
nachi imam (bih go narekla psihicheski) problem.Az sam na 17, septemvri navurshvam 18.nqam gadje ot pochti edna godina nasam,ne shtot ne moga da si namerq.. a shtot ne iskam..ne mi se zanimava..ili ne moga da namerq podhodqsht.imala sam dosta gadjeta do sq(ne se fukam s tova,prosto iskam da kaja che nqam problemi s momchetata po princip) i edin seriozen (hodihme 9 meseca) ne sme go pravili, no toi pochna da nastoqva,a az ne iskah i skasah s nego.posle imashe oshte nqkolko sdobrqvaniq ama bezuspeshni. ta iskam da popitam, mnogo li sam zadrustena..shtot mislq da ne go pravq predi 18(daje i da namerq podhodqsht chovek) shtot mislq che togava i da se sluchi nqkoi gaf.moje da se opravish sama.ima li takiva momicheta vyv foruma koito mislqt kato men? :?

fak_you_maafaka
04-27-2007, 13:51
тва като в доброто старо време - търсиш точния човек,
не си задръстена, прай секс когато си искаш

honda^
04-27-2007, 13:51
Еми не си задръстена, но не смятам, 4е много хора мсилят като теб.

04-27-2007, 13:56
debili , tfa nema nujda da go kazvam de.. AWE KFO ZNa4i "trae navur6i6 18 ' PRAI6 GO KAT ISKA6 I GO USE6TA6 KFA E RAzlikata dali 6e go praa 2 dni predi 18 rofL !? dea ograni4enqcite

slan4evo_momi4e
04-27-2007, 13:58
според мен е глупаво ако намериш точния човек и искаш да го направиш с него да чакаш първо да станеш пълнолетна ... Нима смяташ, че една цифра би променила много живота ти и възгледите ти спрямо секс?! А що се отнася до гафовете ... те винаги могат да се случат, не е необходимо да мислиш за тях още преди да си почнала да водиш полов живот.
Не мисля, че си задръстена, но определено не смятам, че си права. Но ти избираш кога да е първия ти път ... най-важното е да се чувстваш готова :)

My_Way
04-27-2007, 14:17
Е да друго си е да се почувстваш готова на 13 ](*,) . Тва е проблема - колкото по малка си, толкова повече не знаеш кво искаш :wink:

fulldelight
04-27-2007, 14:25
няма лошо :)

04-27-2007, 14:41
i tova ako ne nai tapata tema :o ako ti misli6 4e si zadrastena kakvo ostava na drugite da mislqt za teb?!

gafinka
04-27-2007, 14:42
nai-ama nai-typata i bezsmislena tema koiato moje da sy6testvuva

alkobalko
04-27-2007, 14:45
Всеки човек има право на личен избор. Няма защо да се притесняваш, че си задръстена. Никой няма право да те обвинява и съди за решението, което си взела.

04-27-2007, 14:53
1. Смятам, че след 16-17 е нормално да го направиш - за това не си задръстена.
2. Ако си на мнение, че трябва да го направиш на 18 само защото си пълнолетна - тук вече смятам, че е глупаво. А ако живееше в САЩ до 21 ли щеше да чакаш? На 17 не можеш да се оправиш сама, а на 18 можеш? Каква е разликата, с какво си по-зряла, обезпечена ли си на 18, за да се справиш ....?
Не е въпросът кога, а с КОГО?

Qgodka_
04-27-2007, 14:54
Оп, това бях аз :)

Anf3tamin4o
04-27-2007, 15:02
Абе според мене добро решение си взела.Не си задръстена! :)

Fanatichka
04-27-2007, 15:10
nachi imam (bih go narekla psihicheski) problem.Az sam na 17, septemvri navurshvam 18.nqam gadje ot pochti edna godina nasam,ne shtot ne moga da si namerq.. a shtot ne iskam..ne mi se zanimava..ili ne moga da namerq podhodqsht.imala sam dosta gadjeta do sq(ne se fukam s tova,prosto iskam da kaja che nqam problemi s momchetata po princip) i edin seriozen (hodihme 9 meseca) ne sme go pravili, no toi pochna da nastoqva,a az ne iskah i skasah s nego.posle imashe oshte nqkolko sdobrqvaniq ama bezuspeshni. ta iskam da popitam, mnogo li sam zadrustena..shtot mislq da ne go pravq predi 18(daje i da namerq podhodqsht chovek) shtot mislq che togava i da se sluchi nqkoi gaf.moje da se opravish sama.ima li takiva momicheta vyv foruma koito mislqt kato men? :?
Незнам дали тук има, но една моя приятелка ми е споделяла, че иска да го направи чак към 17-18 така, че има :D Това кога ще го направиш е твое решение.И наистина щом не искаш да имаш проблеми го направи, когато ти си си решила.И да не ти пука к'во ти говорят малолетните "секс богини" тук!Т'ва си е лично твое решение кога ше се ебеш и кога не!

frozenrose
04-27-2007, 15:11
И кво сега не се чувстваш готова и си мислиш че след 3-4 месеца кат навършиш 18 ще си "по-зряла и готова да поемеш последствията" 8-[ Мисля че е добре да го направиш когато срещнеш точния човек а и предполагам че на 18 все още ще учиш и няма да има голяма разлика :roll: А и "последствията" е по-добре да се предотвратиш-не вярвам да мислиш че кат напрайш секс веднага ще надуеш корема,ако си добре запозната с предпазните мерки :P

StronGBodY
04-27-2007, 15:26
Бих казал че изобщо не си задръстена, а по скоро това е въпрос на личен избор и стремеж към намиране на порходящоя според твоите изисквания приятел! А относно секса не трябва да се притесняваш, че не си го правила просто ти си знаеш най-добре кога му е времето! \:D/

Barbie
04-27-2007, 16:03
Аз определено бях и съм на мнение, че сексът е отговорност и не ти е работа да правиш секс ако не си готова да поемеш възможните последствия от действията си. Започнах полов живот на 19 като доста преди това бях решила, че докато не завърша гимназия не бих могла да поема нужната отговорност, в случай, че се наложи. В повечето случаи не съм съгласна с любимата тийн фраза "когато се почувстваш готова" и смятам, че след навършване на пълнолетие сексуалния живот може вече да се приеме за нещо нормално...
:-s И за Бога, в нито един момент не съм си задавала въпроса "Задръстена ли съм?", напротив - смятам, че просто проявявах нужното уважение и отговорност към тялото и бъдещето си.

krem4et0
04-27-2007, 16:14
според мен е глупаво ако намериш точния човек и искаш да го направиш с него да чакаш първо да станеш пълнолетна ... Нима смяташ, че една цифра би променила много живота ти и възгледите ти спрямо секс?! А що се отнася до гафовете ... те винаги могат да се случат, не е необходимо да мислиш за тях още преди да си почнала да водиш полов живот.
Не мисля, че си задръстена, но определено не смятам, че си права. Но ти избираш кога да е първия ти път ... най-важното е да се чувстваш готова :)
Ама след 18 ще си решава сама дали ще прави аборт, дали ще ражда, сама ще си решава и начина на лечение на заболявания. Няма да се притеснява да ходи на гинеколог. Т.е. няма да натоварва родителите си за евентуалните си грешки, защото ще е ПЪЛНОЛЕТНА. Аз те подкрепям и рабирам. Само от това чакане да не изпуснеш някой, който си струва!

krem4et0
04-27-2007, 16:19
Аз определено бях и съм на мнение, че сексът е отговорност и не ти е работа да правиш секс ако не си готова да поемеш възможните последствия от действията си. Започнах полов живот на 19 като доста преди това бях решила, че докато не завърша гимназия не бих могла да поема нужната отговорност, в случай, че се наложи. В повечето случаи не съм съгласна с любимата тийн фраза "когато се почувстваш готова" и смятам, че след навършване на пълнолетие сексуалния живот може вече да се приеме за нещо нормално...
:-s И за Бога, в нито един момент не съм си задавала въпроса "Задръстена ли съм?", напротив - смятам, че просто проявявах нужното уважение и отговорност към тялото и бъдещето си.
=D> ти си моята любимка тук. И аз мисля по такъв начин!

LetiCherry
04-27-2007, 20:27
Ми аз правих секс за пръв път на 19 и 1 ден :) със сега6ния ми приятел, аз съ6то имах доста гаджета, но никой не 4увставах толкова близък и никой не ме предразположи както сега6ния ми приятел...Нито се 4увствам задръстена, нито ни6то, 4увствам се 6тастлива, 4е го направих с Подходя6тия, с 4овека, който оби4ам и който ме дарява с цялото внимание, от което имам нужда, а не с някой просто за да кажа, 4е съм спала с някого!!! И не ти го казвам само аз, ето и крем4ето и барби!!! Тва не е състезание!

tin4eto91
04-27-2007, 21:37
Vseki misli po svoi si na4in .... samo ne mojah da razbera toq typ vapros "zadrystena li sam?" :-k ama kakto i da e..pravi tova koeto iska6 i koeto precenqva6.vseki si precenq sam za sebe si

Chikiponita
04-27-2007, 23:21
Аз смятам,че си взела едно много добро и разумно решение.Всеки човек има морал,но за жалост в днешно време всеки си прави каквото си иска без да се позовава на моралните устои.Аз съм човек ,който мисли точно като теб.И на въпросите на другите потребители ще отговоря - Да! Цифрата 18 променя много неща за мен (а предполагам и за авторката на темата).Да,на 18 ще се чувствам по-отговорна, защото ще съм напълно осъзнала вече,че съм разумна личност,която сама трябва да се справя в живота и сама трябва да взима решения и да поема последствията от тях.Самият факт,че ще съм навършила 18, ще ми вдъхне много по-голяма увереност и в мен няма да е останала и капка чувство за вина от това,което реша да правя с някого.

04-28-2007, 00:22
kaji na bashta ti da ti rapne 1 shpakla i da ti podmiq gyza i sh se opraish

kuber
04-28-2007, 06:13
nachi imam (bih go narekla psihicheski) problem.Az sam na 17, septemvri navurshvam 18.nqam gadje ot pochti edna godina nasam,ne shtot ne moga da si namerq.. a shtot ne iskam..ne mi se zanimava..ili ne moga da namerq podhodqsht.imala sam dosta gadjeta do sq(ne se fukam s tova,prosto iskam da kaja che nqam problemi s momchetata po princip) i edin seriozen (hodihme 9 meseca) ne sme go pravili, no toi pochna da nastoqva,a az ne iskah i skasah s nego.posle imashe oshte nqkolko sdobrqvaniq ama bezuspeshni. ta iskam da popitam, mnogo li sam zadrustena..shtot mislq da ne go pravq predi 18(daje i da namerq podhodqsht chovek) shtot mislq che togava i da se sluchi nqkoi gaf.moje da se opravish sama.ima li takiva momicheta vyv foruma koito mislqt kato men? :?

Не мога да повярвам, че още има такива момичета...
БРАВО, аз те разбирам и подкрепям напълно, щом никой не е заслужил секс от теб, няма да се ебеш с тоз и ония. Не си задръстена споко... просто знаеш какво искаш и това, че няма кой да те впечатли с нещо е нормално, сега в такъв свят живеем, но ще се появи някой който е различен и ти ще искаш да споделиш леглото с него, но знай че разочарованието винаги бди и тебе също няма да подмине.

jony
04-28-2007, 11:17
Съгласен съм с Barbie ;)
Само недей в 12 часа на 18-ия си рожден ден да го направиш, защото така си решила ;)

Lady_Chocolight
04-28-2007, 12:27
Естествено, че не си - задръстени са онези, които твърдят обратното. Най-накрая сродна душа - писна ми да търпя подигравки от "отворените" мадами, дето не могат да си изброят бройките на пръстите на четирите си крайника и ме гледат снизходително-съжалително. Интересно ми е, сега като се държат така (на около 18), как ще се държат след десетина-петнайсет години и най-интересното - как ще изглеждат след толкова употреба... :-&
Не е като да съм нямала оферти и възможности, при това не от лоши момчета - проблемът беше само, че никой не можеше да ми осигури това, от което се нуждая - малко истинска човешка топлина, отвътре, а не породена от търкането на телесни части...
Ето и още една интересна темичка за размисъл - когато момчетата станат мъже и започнат да мислят за дом и семейство, какво момиче ще предпочетат за спътница в живота си?! Едва ли ще са купонджийките с навъртян километраж по канапетата...

a~n~i~t~y
04-28-2007, 13:22
Da ... ili Ne.. ae moje i da ne si zadrastna ama si glupava... napalno ubedena si v re6enieto koeto si vzela...spored teb to e pravilno a ti puka kfo mislqt horata.. nali ti samata za sebe si si prava i kfo zna4enie ima kfo 6te kajat nqkfi si tam (ne govorq za priqtelite ti poneje te edva li 6te te mislqt za zadrastena samo zaradi mnenieto ti) ai sys zdrave

pak_me_murzi_da_se_logna
04-28-2007, 13:35
Мисля че няма нищо задръстено в това да не правиш секс преди да си готова за него

Cherlotte
04-28-2007, 13:53
Вярно е, че разлика м/у 18 и 17 и половина няма, но има разлика с 15 определено. И аз не смятам, че ако намериш подходящ човек трябва да чакаш непременно да мине определена дата, но и не смятам, че трябва на възраст от рода на 14 да правиш секс. Не мисля, че имаш някакъв проблем и дори мисля почти като теб, но ти пожелавам да намериш подходящия за теб човек, да имаш желание да го направиш с него и всичко да е наред. :wink:

Saska
04-28-2007, 19:50
=D> i az mislq taka..... momi4etata kato teb sa ve4e na iz4ezvane... dne6nite teenager -i pravqt sex o6te po na 13-14 god... spored men e tvyrde rano.... na takava vyzrast ... [-X

sh3_1s_7h3_0n3
04-28-2007, 20:06
аз пък те подкрепям... въпрос на личен избор... и този избор според мен трябва да се уважава от всеки... тъпо е за такова нещо да се взима лекомислено решение... или да го правиш, защото др-те го правят... или защото някой иска да го направиш... трябва да си готова не само физически, но и психически... а и трябва да си готова за най-важното...евентуалните последствия... хубавото е, че осъзнаваш сериозността... така че... т'ва да го направиш след навършени 18години далеч не те прави задръстена...а доста по-мъдра от останалите лапетиии дето се плющят на по 13-14-15 и не знаят и те к'во правят...

leko_otkachena
04-28-2007, 20:18
mi ne si zadrustena nikoi nishto nqma da ti kaje ako shte i na 50 godini da pravish sex

az:)
04-28-2007, 20:22
Аз определено бях и съм на мнение, че сексът е отговорност и не ти е работа да правиш секс ако не си готова да поемеш възможните последствия от действията си. Започнах полов живот на 19 като доста преди това бях решила, че докато не завърша гимназия не бих могла да поема нужната отговорност, в случай, че се наложи. В повечето случаи не съм съгласна с любимата тийн фраза "когато се почувстваш готова" и смятам, че след навършване на пълнолетие сексуалния живот може вече да се приеме за нещо нормално...
:-s И за Бога, в нито един момент не съм си задавала въпроса "Задръстена ли съм?", напротив - смятам, че просто проявявах нужното уважение и отговорност към тялото и бъдещето си.
:smt023

bqsna_teenagerka
04-29-2007, 10:51
ти пък как можа да си помислиш 4е си задръстена...напротив ти имаш много пове4е мозък от някои хора...ще го направиш тогава когато искаш!

04-29-2007, 12:55
ako se 4uvstav6 gotova nqma smisal da 4aka6 18,tva se nekvi babe6ki gluposti!

fulldelight
04-29-2007, 14:10
ako se 4uvstav6 gotova nqma smisal da 4aka6 18,tva se nekvi babe6ki gluposti!
абе нз кви глупости са, ама е мн по-голяма глупост да го правиш на 13 примерно...

Това си е лично твой избор и само задръстени хора ще решат, че това е задръстено ;)

malka_sladuranka
04-29-2007, 14:16
Всеки човек има право на личен избор. Няма защо да се притесняваш, че си задръстена. Никой няма право да те обвинява и съди за решението, което си взела. Така е, сългасна съм с това мнение.

04-29-2007, 14:22
nachi imam (bih go narekla psihicheski) problem.Az sam na 17, septemvri navurshvam 18.nqam gadje ot pochti edna godina nasam,ne shtot ne moga da si namerq.. a shtot ne iskam..ne mi se zanimava..ili ne moga da namerq podhodqsht.imala sam dosta gadjeta do sq(ne se fukam s tova,prosto iskam da kaja che nqam problemi s momchetata po princip) i edin seriozen (hodihme 9 meseca) ne sme go pravili, no toi pochna da nastoqva,a az ne iskah i skasah s nego.posle imashe oshte nqkolko sdobrqvaniq ama bezuspeshni. ta iskam da popitam, mnogo li sam zadrustena..shtot mislq da ne go pravq predi 18(daje i da namerq podhodqsht chovek) shtot mislq che togava i da se sluchi nqkoi gaf.moje da se opravish sama.ima li takiva momicheta vyv foruma koito mislqt kato men? :?
ти си мноу злето, ама тоя твои4кия е хептен... баламур!

ако не пусне до 7 дни Н С занимаам!!!

nepovtorim
04-29-2007, 14:47
А си мисля че въпросното момиче не е на 17 а на 12-13 години щото помя като по малък мои приятелки разправяха същото че до 18 години няма да правят секс че няма да правят свирки и тем подобни а като станаха на по 16-17 се ебът като разпрани.Инче ако си на 17 наистина то си е твоя работа кога ще правиш секс според мен се пази за 1-та брачна нощ или ако искаш го направи като станеш на 65 за 1-ви пър :smt006 :smt006 :smt006

04-29-2007, 14:54
ако 4ака да стане на 40 и тогава да по4не, може и да не до4ака..
зле!