PDA

View Full Version : Проблем :(



04-27-2007, 15:58
Ми от два дена,имам някакви проблеми с компа които никога не съм имала.Та така де,постоянно ми зареждат някакви линкове,някакви програми..които аз нямам на компа.В смисъл както си слушам музика и чатя отдолу ми се появява някъв сайт,почва да зарежда нещо и като искам да го видя и веднага се изключва.Постоянно е така.Даже вчера пак се появи някъв сайт и изчезна,след което ми спря Winamp и тръгна няква музика,която нз от къде се появи,но трябваше да си рестартирам компа,че да спре тази музика :( Направо съм откачила.Търсих с антивирусната,но тя не открива нищо.Направо нз кво да правя.Дайте ми съвет как мога да премахна тия постоянно появяващи се сайтчета с вируси и т.н. :(
Благодаря предварително

Mastodont
04-27-2007, 16:01
С коя антивирусна си?
Опитай да търсиш с програма която маха spyware и подобни файлове - например с Ad-Aware 6 (или по-нова ако има, не съм сигурен).
А ако не стане нищо, попитай някой познат който разбира да го погледне и в краен случай - форматирай твърдите дискове и преинсталирай.

fak_you_maafaka
04-27-2007, 16:07
Дам, имаш spyware или adware първото ти влачи компа незнам що, а второто ти влачи компа щото си тегли само реклами и работи които ти ги вади без да очакваш. Трябва ти anti-spyware програма.

saskou
04-27-2007, 22:43
Ми от два дена,имам някакви проблеми с компа които никога не съм имала.Та така де,постоянно ми зареждат някакви линкове,някакви програми..които аз нямам на компа.В смисъл както си слушам музика и чатя отдолу ми се появява някъв сайт,почва да зарежда нещо и като искам да го видя и веднага се изключва.Постоянно е така.Даже вчера пак се появи някъв сайт и изчезна,след което ми спря Winamp и тръгна няква музика,която нз от къде се появи,но трябваше да си рестартирам компа,че да спре тази музика :( Направо съм откачила.Търсих с антивирусната,но тя не открива нищо.Направо нз кво да правя.Дайте ми съвет как мога да премахна тия постоянно появяващи се сайтчета с вируси и т.н. :(
Благодаря предварително
В компютъра ти има Adware. Адуерът показва нежелани и натрапчиви реклами, като улеснява доставянето на такива до компютърът. можеш да го премахнеш като използваш програмата Ad-aware. Можеш да я изтеглиш от тук (http://dw.com.com/redir?pid=10639408&merid=69274&mfgid=69274&ltype=dl_dlnow&lop=link&edId=3&siteId=4&oId=3040-8022_4-10639408&ontId=8022_4&dlrs=1&destUrl=http://www.download.com%2F3001-8022_4-10639408.html)
Препоръчвам ти да я update-неш след инсталация.

04-28-2007, 05:32
Не е лошо си пускате огнената стена поне.

Th3MaN
05-02-2007, 12:06
инсталирай си програмки за spyware да почистат малко

DeXtRoFeR
05-02-2007, 13:12
Никакъв Ад-ауаре няма да помогне ;)
Това което има тя си чист Троянец !!!
И да ти кажа само ФОРМАТ+ИНСТАЛАЦИЯ те оправят ;)

Forslor
05-02-2007, 21:06
Чисти се, чисти се само трябва да се подходи както трябва .
Ad-Aware SE Professional
Spybot - Search & Destroy

Пробваш и под Safe Mode да ги премахнеш.


Също така бъдете по - предвидливи и си правете по един имидж ала бакъп на C: -то със Symantec Ghost например или друг софт с подобно предназначение за да си нямате главоболия.

gavra1
05-04-2007, 20:47
то хубо и обеснявате на момичето, ама ако е по-малко на дали е чувала adware, spybotove, troqnci и други ;) направо и дайте линк към програмата ;) и обяснение как се инсталира ;) че сега нямам повече време......

Forslor
05-04-2007, 20:55
то хубо и обеснявате на момичето, ама ако е по-малко на дали е чувала adware, spybotove, troqnci и други ;) направо и дайте линк към програмата ;) и обяснение как се инсталира ;) че сега нямам повече време......
Сякаш останалите потребители имат излишно време ,че да изпадат в подробности , като точно тези подробности с малко мозък и една търсачка могат да се намерят за секунди във интернет.
То нестига ,че им го даваш на готово ... ми то и да им го здъвчеш и изплюеш в устата пак резулатат ще е същия.