PDA

View Full Version : Виждам черни точки.



Петров
04-27-2007, 18:13
Така здравейте.Искам кажа, че преди 2 години станах една сутрин и с лявото око виждах нещо като черна точка.Докато свикна с нея просто тотално откачих, помислих си че имам нещо в окото мина време отидох на специалист той ми каза ,че това било вследствие на някакво напрежение, натоварване на очите.Виждам си норманлно нямам нужда от очила но тази точка..лекарят ми каза,че от това напрежение някаква клетка зад окото е проникнала вътре в него и аз сега я виждам.Свикнах с нея мн искам да изчезне но...преди време това стана и с дясното око.Въпроса ми е само аз ли съм така има ли някой др с такъв или подобен проблем, имало ли е хора с такъв проблем ,които са се оправили вследствия на препарат, капки или споделете си мнението.МЕРСИ!

04-27-2007, 19:14
Ами това е от напрежение и претоварване.АЗ пък невиждам черни точки,но някакви белички и ситни и като си движа очите и те се движат, много е забавно :lol:

Петров
04-27-2007, 20:13
Ами това е от напрежение и претоварване.АЗ пък невиждам черни точки,но някакви белички и ситни и като си движа очите и те се движат, много е забавно :lol:
и аз виждам около черните точки едни белички и кат си мърдам очите и те се движат,ама не ми е забавно :) :mrgreen:

Sarabi
04-27-2007, 20:14
Спокойно, аз с лявото си око виждам 3... от доста време насам... първоначално се бях паникьосала, но после спря да ми прави впечатление. Не знам от какво се получава... можеи да е от напрежение, но вече съм свикнала с тях и да ги виждам и да не ги виждам- не ми дреме.
Успокой се, не си само ти.

04-29-2007, 14:09
Ами това е от напрежение и претоварване.АЗ пък невиждам черни точки,но някакви белички и ситни и като си движа очите и те се движат, много е забавно :lol:
и аз виждам около черните точки едни белички и кат си мърдам очите и те се движат,ама не ми е забавно :) :mrgreen:
az sa6to sam taka no osen malkite ima edna prozra4na po golqma no tova principno e normalno za6toto tova si e v/y rogovicata na okoto vseki gi ima teq to4ki prosto nqkoi hora ne gi zabelqzvat[/img]

Петров
04-30-2007, 21:24
Всеки ги има но не всеки ги забелязва? Това беше адски тъпо изказване... [-X

djeini
05-01-2007, 07:15
Ами това е от напрежение и претоварване.АЗ пък невиждам черни точки,но някакви белички и ситни и като си движа очите и те се движат, много е забавно :lol:
и аз виждам около черните точки едни белички и кат си мърдам очите и те се движат,ама не ми е забавно :) :mrgreen:
Da ot preumora e i na men mi se e slu4valo

05-01-2007, 19:54
Така здравейте.Искам кажа, че преди 2 години станах една сутрин и с лявото око виждах нещо като черна точка.Докато свикна с нея просто тотално откачих, помислих си че имам нещо в окото мина време отидох на специалист той ми каза ,че това било вследствие на някакво напрежение, натоварване на очите.Виждам си норманлно нямам нужда от очила но тази точка..лекарят ми каза,че от това напрежение някаква клетка зад окото е проникнала вътре в него и аз сега я виждам.Свикнах с нея мн искам да изчезне но...преди време това стана и с дясното око.Въпроса ми е само аз ли съм така има ли някой др с такъв или подобен проблем, имало ли е хора с такъв проблем ,които са се оправили вследствия на препарат, капки или споделете си мнението.МЕРСИ!
zna4i ot 10 godi6na iam tova na lqvoto si oko hodih kuude li ne i navsqkude mi kazvaha nqma problem nqma problem i edin lekar mi kaza 4e tova sa murtvi kletki koito nqma da mi napravqt osobeno golqm problem samo ako ne stanat pove4e ili po golemi (imam 3 to4ici) sledtvie na vremety se izmestvat v perifernoto zrenie i ne gi zabelqzva6 tolkova tova go ima vseki 4ovek no po 4uvstvitelnite hora gi zabelqzvat taka 4e ne se vprqgai jivei si jivota i ne pii mnogo alkohol 4e ... (ako ste 4eli ot alkohola izmirat mn kletki vkl tezi na o4ite.. haha)

morgana
05-02-2007, 12:40
Ами това е от напрежение и претоварване.АЗ пък невиждам черни точки,но някакви белички и ситни и като си движа очите и те се движат, много е забавно :lol:
и аз виждам около черните точки едни белички и кат си мърдам очите и те се движат,ама не ми е забавно :) :mrgreen:

I az sum taka, no kato ne mislq za tqh hi4 ne gi wijdam... bre misleh si 4e sum edinstwena s toq "problem" 6toto priqtelite mi kazwaha - 4e nqmat takowa ne6to :smt016

05-09-2007, 18:33
Мерси хора значи не съм само аз...ако има още да казват ;) апък за тва да не пия алкохол туй е абсурд :)) на 17 год. съм сега е времето за купони как да не пия човек :) те и секса ше забранят.

Feel Lonely
05-09-2007, 19:16
zapruv put chuval za takova neshto... :shock:

Presley
05-09-2007, 19:55
найстина е от претоварване !Аэ също понякога ,като се претоваря ,или пък като стана ряэко виждам някакви кръгчета!Обаче моите са лилави ! И и на мен ми е эабавно :-D

06-14-2007, 13:34
И аз имам подобно нещо и на двете очи от много години. Това оправя ли се с времето или трябва да се свиква с това?

batkodoki
06-14-2007, 15:49
Така здравейте.Искам кажа, че преди 2 години станах една сутрин и с лявото око виждах нещо като черна точка.Докато свикна с нея просто тотално откачих, помислих си че имам нещо в окото мина време отидох на специалист той ми каза ,че това било вследствие на някакво напрежение, натоварване на очите.Виждам си норманлно нямам нужда от очила но тази точка..лекарят ми каза,че от това напрежение някаква клетка зад окото е проникнала вътре в него и аз сега я виждам.Свикнах с нея мн искам да изчезне но...преди време това стана и с дясното око.Въпроса ми е само аз ли съм така има ли някой др с такъв или подобен проблем, имало ли е хора с такъв проблем ,които са се оправили вследствия на препарат, капки или споделете си мнението.МЕРСИ!

от този пост и вс следващи го оставам с убеждение, че това състояние се приема за нормално, а то не е точно така!

това смущение най-често започва със симптоми описвани като тъмни"точици, косъмчета, мушички, петънца, запетайки..." най-често "плаващи" и забелижими отначало при висока осветеност на средата, гледане на ясно небе или при поглеждане в оптичен апарат - телескоп, микроскоп, бинокъл, визьор на фотоапарат и т.н...

с времето се ангажира и другото око и броят на тези "петънца" прогресивно нараства, стават досадно забележими при писане, четене.

тези петънца са наистина мъртви клетки и лошата новина е, че състоянието прогресивно се влошава и един ден води до някоя от формите на това, което наричате "пердета", когато ще спрете да виждате.
добрата новина е че това се случва много бавно и най-вероятно оперативната намеса ще се наложи далеч напред във времето, във зрялата ви възраст.

два са основните фактора предизвикващи това състояние:

1. твърдото ултавиолетово лъчение /UV/:

- употребата на НЕкачествени, евтини, "модерни" слънчеви очила, закупени от къде ли не и носещи какви ли не маркировки и стикери. тези очила само подлъгват окото, че е защитено, зеницата се разширява и опасните лъчи безпрепятсвено проникват и нанасят поражение на окото.
системно носете слънчеви очила, но само закупени от лицензирани магазини със съответните сертификати. не е толкова скъпо колкото си мислите. все пак по-добре е да дадете 50 лева за очила и да имате очи, отколкото да имате оичила за 5лв и да ослепеете след 20 години.
и запомнете по-добре е да НЕ носите сл.очила, отколкото да лъжете окото с ментета!

- лъчението на катодно-лъчеви комп монитори. също като при очилата: каквото и да пише на етикетите и стикерите на монитора ви, ако е катодно-лъчев, а не течнокристален - смятайте етикетите и гаранциите за маркетингов похват.


2. някои хормонални препарати

- локалното приложение на корикостероиди за продължително време неизбежно води до т.н "стероидно перде"

- системното приемане на някои хормонални контрацептиви, както и на "нещата" за натрупване на мускулна маса - също.

лечението: към момента - никакво!
има едно-две неща, капки на витаминна основа, за които се твърди, че забавят процеса и това е. няма средство спиращо го или възстановяващо началния статус.

Предпазването е основно!

p.s. един съвет кум всички имащи този проблем: обърнете внимание на костно-ставната си система ако искате да виждате светът край вас, като НЕ забравяте, че и ЗЪБИТЕ са кости!
-

Uptown_soldier
06-14-2007, 16:00
Ами това е от напрежение и претоварване.АЗ пък невиждам черни точки,но някакви белички и ситни и като си движа очите и те се движат, много е забавно :lol:

И аз мисля, че е забавно.

pisi84
06-15-2007, 22:45
Zdravete na vsi4ki s tozi gaden problem.Iskreno sachuvstvam na vsichki :cry:.Iz sun s tozi problem i do skoro si obikalqh po lekari,davah ludi pari za nishto.Edinstvennoto koeto razbrah e 4e tezi to4ki stavat opasni ako se oveli4at.Iskam da vi spodelq 4e moite to4ki sa mnogo, i sa prozra4ni a kato gledam kam nebeto gi vijdam qsno 4eta li ili ako naprimerno pogledna kam farove na kola stavat maglivi mnogo nepriqtno karat me da se 4uvstvam neadekvatno.Ne moje da nqma lek lo6oto e 4e te se oveli4avat i pre4at vupreki 4e mi se mestat s pogleda zatormozqvat me ujaaaaaaaaaaas hora ne moje da nqma lek.

ASD13
06-16-2007, 19:50
Дразнещо е много. Дали е въможно това да става от LCD 19' монитор? В смисъл свикнал съм на по-малък и от както взех по-големия монитор става така!? Възможно ли е да става от кръвното?Мозъка да не се уросява добре,защоот ми се е случвало изведнъж да стана от леглото внезапно и леко ми причернява или нещо такова. В смисъл като съм в напрежение по-често или нещо такова.

alkobalko
06-17-2007, 11:55
Аз имам, само че на дясното око. Само че е мъничка и не я виждам през цялото време, а само като се съсредоточа я виждам. Не ми прави особено впечатление, даже ми се е случвало като ми е скучно да си я следя с поглед (луда работа).

pisi84
06-17-2007, 20:57
Edvali e ot monitora a vij za orusqvaneto na mozaka neznam moje i da e taka edinstvennoto koeto znam 4e dosega ne sum sre6nala ili 4ula za 4ovek koito da se e izlekuval ot toq problem ili lekar koito da e kompetenten o4en lekar razbira se i da pomogne!!!!

pisi84
06-17-2007, 21:00
Ehe ot edna strana e hubavo 4e se opitva6 da prevarne6 problema v zabavlenie no povqrvai mi pri men ako trugna da gi gonq tiq to4ki moite a te sa dosta nqma da mi e tolkova zabavno.Dano ne ti stanat kato mene mnogo 4e i az v na4aloto imah edna no sega......

06-20-2007, 17:16
ми то и на мен ми се появяват точки ама само като се загледам в не6то ярко и после всичко останало има шарени формички отгоре.а понякога всичко ми е на черни точки ама то тва ми е от ниското кръвно,тъй че...но за пръв път от тук научавам че тия точки могат да са постоянни

tuka6na
06-20-2007, 20:38
4ерни точки и бели петна-на 'Екзарх ЙосиФ 59';/
а моля ти се ве.Ми като е така малко ограничено ше го даваш ; )
минава бързо попринцип;/

PoLiToOo
06-21-2007, 17:25
хахаха..и аз виждам някой път и ми е супер забавно :smt005 :smt005

06-21-2007, 20:55
Изгорял ти е някой пиксел ;)) :oops:

nuHoKuo
11-16-2012, 09:18
i az imam tozi problem i sam na 18 godini imam gi ot 2 godini be6e samo to4ka sq i imam kato kosam4eta i nema le4enie i 6te poludeq... ;[

DennisCobain
11-16-2012, 09:26
И аз ги имам и са доста, но не ги виждам постоянно а само понякога. Не ми пречат :D

ALetterFromTheSky
11-16-2012, 10:17
Стара тема, нооо да... и аз имам някъде от 3-ти клас, сега съм на 20. Обаче при мен се съмняват и за глаукома, която става от високото налягане в очния нерв, така че не е нищо безобидно. По-добре си пуснете едни изследвания, докато не е станало необратимо :)

rubby179
11-16-2012, 12:03
Намерих информация, относно причините за появата на тези точки и ако наистина това е така, мисля, че всеки който има подобни симптоми, трябва да посети очния лекар. http://medpedia.framar.bg/%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8/%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D0%B5%D1%89%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0

nunito87
04-02-2014, 19:47
Zdraveite i az imah sashtiq problem s tiq gadni tochki i se ukaza che sam pretarpqla mikro insult izpisaha mi sado razshirqvashti hapcheta i vsichko ostana v minaloto sega se chustvam strahotno dr. mi kaza i vsqka vecher po edna kapachka originalno wiskey

Vili8709
11-16-2016, 09:43
Здравеите и аз сам така от 10г и се влошавам някои имали подобрение

Vili8709
11-16-2016, 09:45
И аз сам така става по зле

LadyDi
11-16-2016, 09:49
Неприятна работа.
Иди на лекар.