PDA

View Full Version : Обработка на документи



Games_genius
04-27-2007, 23:17
Здравейте, форумци!
Имам един въпрос към вас. Дадоха ми да поправя един документ, но не знам как да стане. Документът е много важен. Въпросът е следния: имам документа на хартия, но трябва да коригирам една дума чрез помощта на компютъра, разбира се. Човекът, на който е документа, се нуждае спешно от поправката и каза, че няма самия документ на компютъра си поради повреда. Аз трябва да сменя тази дума, но как да стане? Някой може ли да ми помогне?
Аз мислих да го сканирам, да го конвертирам в pdf файл и после чрез typewriter-a да го оправя. Опитах, но не се получи. Какво ще ме посъветвате да направя?
Моля, пишете ми на е-майл kkashonkov@abv.bg
Благодаря на всички, които ще помогнат, предварително!

Forslor
04-27-2007, 23:32
Ако е най- обикновен документ на бяла хартия и дължината на думата която искаш да коригираш съвпада с тази на новата дума . Сканираш след това и един PAINТ ще ти свърши работа, ако пък имаш и Photoshop, и той може да влезе в употреба.
Също така има програми които обикновено вървят към софтуера на скенерите позволяващи сканирания текст да бъде преработен и запаметен в изходящ текстов документ подлежащ на редакция без да се конвертира в различни формати , че дълга и широка.
Другият вариант е просто да го пренапишеш и принтираш.

04-28-2007, 05:30
A s marker, ili nqkakyv pisec ili kakvoto i da e, da narisuva6 dumata nqma li da e po lesno ?