PDA

View Full Version : Брекети...



04-28-2007, 15:38
Здравейте,момче съм на 17 години и имам кофти проблем =P~ Зъбите ми са много криви и въпреки,че удавна трябваше да си сложа брекети...аз така и не се реших ](*,) Оправданията ми сигурно ги знаете...срам,страх,гаджета ала бала,ама както и да е не ги сложих.Сега се връщам от зъболекарката ми,която за пореден път ми прочете лекцията
и ми направи тест с лентичката.Указа се,че 9 зъба не са ми в контакт.Сега вече съм твърдо решен да си поставя и ви моля за малко инфо.Ще се радвам на хора,които имат или са имали да разкажат как е минало лечението им?Колко време са ги носили/трябва да ги носят?какви пари са дали и такива неща...изобщо всяка информация ще е полезна...да си полафиме :) И най-вече дали възрастта ми е проблем.Скоро ставам на 18 и
тва проблем ли ще е...смисал имали някви възрастови ограничения за корекцията на зъбките ми :? Колко горе-долу излиза цялата процедура?

04-28-2007, 15:48
И знам,че има много подобни теми,но никаде не уткрих отговори точно на мойте въпроси.
Хора аре моляви помогнете ми...защото наистина ми е голям филм #-o
Даже приятелката ми с която сме от 1 година смята,че трябва да си сложа тия шибани железа #-o Да добавя само,че съм от Плевен ако има някакво значение...

FaceR
04-28-2007, 16:32
Аз съм носил 2 години.Якото при тях е че не фъфлиш кофти тръпката е като ти остава храна по тях или някой те удари в зъбите щото се нацепва устната :) но е много по добре от ония шини с небцето.
Изобщо не му мисли ами върви да ти ги слагат по-добре 2 години със скоби от колкото цял живот с криви зъби ;) .

Мико
05-05-2007, 23:51
има и варянт ама е доста скъпичко ... изпилват се кривите и болните зъби и се слага металокерамика ...само че е около 100-150 лева на зъб доколкото знам
баща ми е мноо зле с зъбите но вече има 1 мост металокерамика и стоят много добре

LetiCherry
05-06-2007, 10:35
Аз носих брекети 2 години - от 10 до 12 клас, не ми бяха крижи зъбите, изоб6то дори, просто контакта им бе6е ужасен и после 6те6е да доведе до сериозни проблеми с венците и т.н. Да ти кажа нямах никакви проблеми с гаджетата, нито ми е пре4ело при целуване! Изобто не се притеснявай! Гледай си здравето и така! По-добре късно отколкот никога! Слагай ги и не се притеснявай!НЕ , няма възрастови ограни4ения, моята зъболекарка сложи брекети на 32!!!

sum`
05-07-2007, 13:54
Хм.. , незнам защо изобщо си се притеснявал.Аз нося брекети вече 1 година и малко и резултатите са доста добри.В началото докато свикнеш ще ти е доста неприятно, но после няма да имаш никави проблеми и ще бъдеш щастлив, че си се решил.
Моите излязоха около 2000 лв, въпреки че на места са доста по скъпи, зависи от брекетите които си избрал.Има мн видове-от титан ,порцеланови, diamond и какви ли още не...титан са обикновенните.Много зъболекари са ми препоръчвали титановите, защото са по-издържливи(смисъл по някои път се отлепват, нормално за брекетите, и тези уж най-малко не се...), затова и аз избрах тях.
На мен ми остават още около 8 месеца, докато свърши лечението.Най-често то продължава м/у 2 и 3 години, ако е нямало усложнения през този период.
В днешни дни брекетите се превръщат дори в мода.Много известни личности слагат брекети.Брекетите могат да се превърнат даже и в аксесоар към тоалета на човека.Ластичетата, които придържат дъгата към самите брекети вече могат да бъдат и цветни, не само сиви..Така че незнам какво чакаш.Погледни от хубавата страна на нещата и послушай приятелката ти =) Отивай при зъболекарката ти и не отлагай повече!

shadow4e
05-07-2007, 13:56
сСамо да спомена и това, че често ортодонтите лъжат, че ще е само една година, а се оказват 2-3.

Presley
05-07-2007, 13:56
Хм.. , незнам защо изобщо си се притеснявал.Аз нося брекети вече 1 година и малко и резултатите са доста добри.В началото докато свикнеш ще ти е доста неприятно, но после няма да имаш никави проблеми и ще бъдеш щастлив, че си се решил.
Моите излязоха около 2000 лв, въпреки че на места са доста по скъпи, зависи от брекетите които си избрал.Има мн видове-от титан ,порцеланови, diamond и какви ли още не...титан са обикновенните.Много зъболекари са ми препоръчвали титановите, защото са по-издържливи(смисъл по някои път се отлепват, нормално за брекетите, и тези уж най-малко не се...), затова и аз избрах тях.
На мен ми остават още около 8 месеца, докато свърши лечението.Най-често то продължава м/у 2 и 3 години, ако е нямало усложнения през този период.
В днешни дни брекетите се превръщат дори в мода.Много известни личности слагат брекети.Брекетите могат да се превърнат даже и в аксесоар към тоалета на човека.Ластичетата, които придържат дъгата към самите брекети вече могат да бъдат и цветни, не само сиви..Така че незнам какво чакаш.Погледни от хубавата страна на нещата и послушай приятелката ти =) Отивай при зъболекарката ти и не отлагай повече!
Абсолютно съм съграсна с пилето миии :mrgreen: !Тя е дала много иэчерпвателен отговор...мисля ,че просто няма какво да се допълни!ДЕЙСТВАЙ,няма от какво да се притесняваш ! :smt016

Presley
05-07-2007, 13:59
сСамо да спомена и това, че често ортодонтите лъжат, че ще е само една година, а се оказват 2-3.
Ами не е така?повечето эъболекари каэват горе-долу,эащото все пак по време на лечението биха могли да се появат усложнения...!
Например лечението на долната челюст продължава около 2-3 години,а на горната 1-2 ....но това е най-общо каэано-эависи от проблема! :)

shadow4e
05-07-2007, 14:16
Аз съдя по моите приятели...

Но колкото и дълго да е, за мен кривите зъби за много грозно нещо.

Presley
05-07-2007, 15:46
Аз съдя по моите приятели...

Но колкото и дълго да е, за мен кривите зъби за много грозно нещо.
Еми да съгласна съм!Эа това момчето да се эима в ръце... или в крака :-D и да действа

vivian
05-09-2007, 21:15
az imah problem s retiniral zab.zabat be6e 3ti a raste6e zad 6ti.slojih breketi gore,posle i dolu,zaradi zahapkata.posle prejivqh malko operacii pokraq toq zab i taka gi nosih 4 godini.ina4e izpravqneto na zabite,namestvaneto im stava mn barzo.o6te sled mesec se zabelqzva efekt,a za 1 godini se izpravqt,no se nosqt pove4e obiknoveno.struva6e 1800lv,no zavisi kade 6et otide6.
no nqma kvo d amu misli6 i az se izzorih 4 godini no sega imam pravi zabi i ne me e stram da se usmihna.6te gi iztrae6 nai-mn 2 godini i posle cql jivot 6te se kefi6 \:D/
gadjetata ne sa problem spokoino.a kolkoto do godinite kolkoto po-malak si po-dobre.po-lesno se izpravqt.moqt savet e ako imate vazmojnost da si sloji6!!!

crazy_girl_91
05-10-2007, 15:07
...hvjlkcgkiyjighxutrljkgpwetmkljw
er[kemjhyjeroyktophjuetojkehiyioerhtioqey4896tygureth ioerhtuiowerhtuerhtiouheruthjrehtjkerhjkt

roksana_1
05-10-2007, 16:45
spored men e trqbvalo ot po rano da po4ne6 6tot taka po lesno i burzo 6ti se opraviq 6tot nali e o6te v na4aloto i ne se e razrastil problemaq no ti si iz4akal i sa 6te si pati6... mai-si napravil golqmi4ka gre6ka... :(

05-15-2007, 18:04
Препоръчвам Ви консултация с д-р Мирослава Динкова (специалист-ортодонт).Ако искате координатите и -пишете.Говоря от личен опит.Ще останете доволни.

05-16-2007, 10:34
хах те сички ортодонти са добри стига да имаш 1к евро... :::

Blondie
07-10-2007, 21:54
ami az nosih edna godina breketi,deveti i deseti klas,proletta gi mahnah,strashno sum dovolna zashtoto gi nosih samo edna godina,a sega trqbva da nosq samo prez noshtta za da ne se razmestwat.struvaha mi okolo 900 evro,+ pregledi,materiali i taka natatuk no naisitna te suvetvam da si slojish,problemi s gadjetata nqma da imash,breketite samo pridawat char :D :D

dilqna_94
10-09-2007, 11:11
da iskam kordinatite na tazi ortodontka

dilqna_94
10-09-2007, 11:15
razbrah 4e si dovolna ot tezi breketi az 6te si slagam no mn se pritesnqqm 6ot mai 6i mi slagat sa sapfiren svetni kama4eta moje6 li da mi prati 6 snimka sas breketite ti i snimka ve4e kato si gi mahnala PLS

dilqna_94
10-09-2007, 11:17
prati gi n ae-mail diljna@abv.bg

mishaaa
10-09-2007, 12:54
КАРЕ - цени на брекети и шини

Метални брекети за една челюст 900 - 1300 лв.
Метални брекети за две челюсти 1800 - 2300 лв.
Естетични брекети за една челюст 1300 - 1700 лв.
Естетични брекети за две челюсти 2500 - 3500 лв.
Шина за една челюст 250 - 350 лв.
Шина за две челюсти 440 - 500 лв.

mary_dj
03-02-2008, 08:43
Здравейте,момче съм на 17 години и имам кофти проблем =P~ Зъбите ми са много криви и въпреки,че удавна трябваше да си сложа брекети...аз така и не се реших ](*,) Оправданията ми сигурно ги знаете...срам,страх,гаджета ала бала,ама както и да е не ги сложих.Сега се връщам от зъболекарката ми,която за пореден път ми прочете лекцията
и ми направи тест с лентичката.Указа се,че 9 зъба не са ми в контакт.Сега вече съм твърдо решен да си поставя и ви моля за малко инфо.Ще се радвам на хора,които имат или са имали да разкажат как е минало лечението им?Колко време са ги носили/трябва да ги носят?какви пари са дали и такива неща...изобщо всяка информация ще е полезна...да си полафиме :) И най-вече дали възрастта ми е проблем.Скоро ставам на 18 и
тва проблем ли ще е...смисал имали някви възрастови ограничения за корекцията на зъбките ми :? Колко горе-долу излиза цялата процедура?
[Виждам,4е са ти отговаряли доста из4ерпателно,но и аз бих ти казала не 4акай-колкото по-скоро се ре6и6,толкова по-добре.
1.От Плевен съм,лекувам се при д-р Караиванов,той работи ортодонтия и поставя брекети
2.Аз съм на цели :) 30год и си сложих брекети декември 2007.Абсолютно никакъв дискомфорт,слагах восък в/у тях първите дни и дотам с неудобствата.Мисля,4е болките до голяма степен зависят от плана на ле4ение-на мен ми сложиха в на4алото най-тънката дъга.Ако знае6 за тези няколко месеца как са ми се разместили!!!!!и то на мойта възраст!!!постоянно се зъбя пред огледалото и не мога да повярвам!
3.Относно тва,4е те е срам-стига бе,аз така се кефя на мойте-доктора ми сложи цветни лигатури -сама си избрах цветовете.Фукам се пред вси4ки,хлапетата и тийновете много ми се радват,усмихват ми се,майките им ме гледат малко странно,а бабета се пла6ат(кой знае каво си мислят).а и ве4е не ми викат лели4ка,а каки4ка:)Целувките и вси4ко останало-никакъв проблем.
4.Понеже си мом4е и може да не си въоду6евен от цветните лигатури,може да си сложи6 прозра4ни или лингвални брекети(зад зъбите).Мойте брекети ми излязоха 1700 лв за ДВЕТЕ 4елюсти,а най-скъпи са прозра4ните и самолигира6тите се.
5.Времето на ле4ение и цената изцяло зависят от сложността на слу4ая.Давам ти координатите на моя ортодонт (работи само с предварително записани 4асове)-той 6те ти обясни подробно абсолтно вси4ки варианти на ле4ение с брекети.
Д-р Караиванов-гр.Плевен,ул."Зай4ар"6-А,тел.:0887/199 143

Nadelina
03-02-2008, 10:41
Az sym nosila breketi 2 godini i polovina. Slojih gi v 10 klas i predi zavyrshvaneto na 12 klas gi svalih. Struvaha mi 2000 lv samo breketite + dopylnitelnite neshta, koito se nalaga da si kupuvam po vreme na lechenieto - lastici za zybi, novi dygichki, snimki, koito si praveh i t.n... Mnogo sym dovolna ot tqh, zashtoto zybite mi bqha v okaqno systoqnie, bqha ujasno krivi, cheliusta mi e malka i ne mojeha da se syberat vsichkite mi zybi v ustata, beshe ujasno, a sega zybkite mi taka se narediha che s radost se usmihvam do ushi :grin: Ne mislq che e ot golqmo znachenie na kolko si godini, zashtoto breketi si slagat i mnogo po golemi ot teb hora, razlikata e edinstveno v tova che, kogato si po-malak zybite ti po-lesno si smenqt polojenieto i mogat da gi opravqt po-byrzo. Uspeh s breketite!

Miss_Perfekt
03-02-2008, 16:19
Аз нямах брекети имах апарат във 2 клас но то е за по-малки и щом имаш нужда трябва да сложиш важното е че след 1-2 годинки ше си по-хубава :)

Drebs
03-03-2008, 10:20
На мен сега на 10-ти март ще ми слагат .. толкова съм щастлива,защото имам страшно криви зъби. Не знам защо не си ги сложих по-рано просто. Това ми е мечта и често се базикам с една приятелка,която има също,че дори като ме ядосват ще се усмихвам.Аз съм 10 ти клас и дано до бала да ги махнаа :)) Успех ти желая. Предполагам отначало ще се чувстваш кофти,но по думите на аверката ми толкова е свикнала с тях,че не иска да ги махне.

mary_dj
12-02-2008, 20:22
Почти една година от поставянето на брекетите ми(Плевен,д-р Караиванов).Вече съм с такива и на долната челюст. :D
Доколкото разбирам,някой ми е писал на лични,но нещо не мога да се ориентирам с новите пароли и имена.Моля пишете пак ? си! =D>

tItEufFf
12-03-2008, 10:18
Слагай!!!
Аз носих в продължение на една година, след това ги махнах за месец и половина, вчера пак ми ги сложиха за още година и половина. Стана ми неприятно, но пък моите зъби са толкова ужасно грозни, че нямам избор.
Можеш да сложиш прозрачни. Не си личат толкова, а отделече - изобщо. Дори ми се е случвало с хора, с които всеки ден говоря да не ги забележа. Само като се засмеят много и се усмихнат широко се виждат. Има и разлика в цената де..
Гадното е първите три дена - болиии. Но повечето ми приятели момчета, казват, че не ги е боляло. Пък и ако те боли един аналгин върши чудесна работа.
Навсякъде казват, че не трябва да се яде това и онова, а аз ядох всичко и нищо им няма. Само веднъж като дъвчех дъвчащ бонбон (от онея на Maom) ми с отлепи единия и после дъгата ми се беше забила навътре във венеца. Но такива неща се случват рядко ;)
Всички се плашат от стриктната хигиена, която трябва да се пази. Според мен си е същото, само дето ползваш една четка повече. Едни малки, за да се изчиства между брекетите.

Та това е, общо взето, ако имаш въпроси питай ;)

tItEufFf
12-03-2008, 10:21
. Предполагам отначало ще се чувстваш кофти,но по думите на аверката ми толкова е свикнала с тях,че не иска да ги махне.
Да, като ти ги махнат първата седмица е ужасна просто :D Постоянно си облизваш зъбките и чувстваш, че нещо липсва. А и венците са подути...И си е кофти, на мен ми липсваха и дори се радвам, че пак сложих :D

UFOs
12-03-2008, 13:23
Аз съм 10 клас.Бих сложил брекети,щото горните кучешки зъби са ми малко криви.Е разбира се,че има проблем.Малко ще ме е срам 1 година да съм с такива неща по зъбите.Не че се притеснявам,че някой от моя клас ще ме бъзика,но..Струва ли си за 2-3 зъба.То не си личи толко.

sssladuranka
12-03-2008, 14:01
споко,годините нямам кой знае какво значение,познавам момче което е около 25 и носи брекети
успех :P