PDA

View Full Version : Кажи не на .....



Възмутен келеш
04-28-2007, 14:59
На вниманието на модераторите и всички трезвомислещи членове на тоя форум. 15 годишната ми сестра доста посещава форума и не виждам как е възможно да се разрешава във тийн-форум да се пуска наркоманска пропаганда. 80% от мненията по всички теми или са писани от наркомани, с елементи насърчаващи, дори и малко от малко, употребата на наркотици, било то трева или квото и да е. ЗАМИСЛЕТЕ СЕ МАЛКО ЧЕ ДЕЦАТА НЕ МОГАТ ОЩЕ ТРЕЗВО ДА ПРАВЯТ ИЗБОРА СИ И ВИЕ ТУК ГИ НАДЪХВАТЕ ДА СЕ ДРУСАТ. МОЛЯ ВСИЧКИ НАРКОМАНЧЕТА ОТ ТУК КОИТО НЕ СИ ПРАВЯТ СМЕТКАТА КОЛКО ЛОШО ВЛИЯНИЕ ОКАЗВАТ НА ТЕЗИ КОИТО ОЩЕ НЯМАТ МНЕНИЕ ПО ВЪПРОСА И / ИЛИ ОПИТ, ДА СПРАТ ДА ПУСКАТ ТЕМИ ОТ СОРТА НА ПО ДОБРЕ ДА СЕ НАПУША И ДА ЛЕТЯ ОТ КОЛКОТО ДА ПИЯ И ДА ПЪЛЗЯ, ИЛИ НЕЩА ОТ СОРТА НА АЗ СЕ ДРУСАМ ЗА ДА МИСЛЯ ПО ДОБРЕ И ДА ЧУВСТВАМ ПО ДОБРЕ И Т.Н. МОЛЯ И МОДЕРАТОРИТЕ ДА НАГЛЕЖДАТ ПО ВНИМАТЕЛНО СПЕЦИАЛНО ТАЯ СЕКЦИЯ ПОНЕЖЕ В УЖАСНОТО ВРЕМЕ В КОЕТО ЖИВЕЕМ НАРКОТИЦИТЕ СА ЛЕСНО ДОСТЪПНИ И ЗА НАЙ-МАЛКИТЕ ДЕЦА, И НЕ МИСЛЯ ЧЕ ИСКАТЕ НЕЧИЯ ЛОША СЪДБА ДА ВИ ЛЕЖИ НА СЪВЕСТТА. НЕ МИСЛЯ ДА ГЛЕДАМ КАКВО ЩЕ БЪДЕ НАПИСАНО СЛЕД МОЕТО МНЕНИЕ, НО ОТ СЕГА МОГА ( БЕЗ ДА СЪМ СПАЛ В НА БАБА ВАНГА ДОМАТИТЕ ) ДА ВИ КАЖА ЧЕ ЩЕ ИМА ПОНЕ 20 ОТГОВОРА ОТ СОРТА НА БЯГАЙ БЕ БАЛЪК И КВО ЗНАЕШ ТИ ЗА НАРКОТИЦИТЕ.

04-28-2007, 15:15
az napalno te podkrepqm,mislq 4e naistina edno14/15 godi6no dete ako pro4ete pove4eto raboti koito sa pisani 6te ostane s vpe4atlenieto 4e narkoticite sa hubavo ne6to,a e to4no obratnoto NARKOTICITE NIKOGA NE VODQT DO NE6TO HUBAVO.Az vzimam narkotici dosta rqdko no vse pak ne e kato da ne vzimam i sajelqvam 4e vaob6te sam probvala,za6toto pri narkoticite problema e 4e vednaj probva6 li 6te ima i vtori pat :!:

gu6ter
04-28-2007, 15:59
В края на краищата всеки си има глава на раменете и може да помисли малко, преди да предприеме някакъв рискован ход, като например да взима наркотици.След като си толкова загрижен за сестра си забрани и да влиза тука има толкова много форуми в които не се приказва за наркотици.

MaRiNkA_16
04-28-2007, 18:23
В края на краищата всеки си има глава на раменете и може да помисли малко, преди да предприеме някакъв рискован ход, като например да взима наркотици.След като си толкова загрижен за сестра си забрани и да влиза тука има толкова много форуми в които не се приказва за наркотици.
abe ostavete ni namira kvoto si iskame tva 6e praim zatva gospod ni e suzdal teq mozuci ne da ni pulnqt 4erepa samo s material

IdiOtKa
04-29-2007, 05:50
не мисля че темите или нещо такова може да подтикне сестра ти към нещо такова ...е виш може повече да се притесняваш в каква компания е ... въпреки че не винаги идва от компанията , но в повечето случаи... :-D :-D

rootsniky
04-29-2007, 10:47
propagandata q vkarvash ti a ne nie tupak, slej se s masite i ostavi da budesh zabraven

04-29-2007, 14:47
Що да казвам "не" преди да разбера за кво става дума аджеба??
ти правиш ли разлика в това да информираш и в това да пропагандираш??

Ти защо пропагандираш неупотребата??

ние поне не си позволяваме да пишем " кажи да на..." нали??
харе със здраве, по-добре някой да има възможността да про4ете за тези неща за да задоволи любопитството си, отколкото да бъде поставен в ситуацията да го задоволи по единствения възможен на4ин в едно общество под4инено на цензурата и на недомлъвките- а това е като пробва нещо ли4но.

ама нейсе, надали ще разбереш..

LannyBarbie
04-29-2007, 15:02
Що да казвам "не" преди да разбера за кво става дума аджеба??
ти правиш ли разлика в това да информираш и в това да пропагандираш??

Ти защо пропагандираш неупотребата??

ние поне не си позволяваме да пишем " кажи да на..." нали??
харе със здраве, по-добре някой да има възможността да про4ете за тези неща за да задоволи любопитството си, отколкото да бъде поставен в ситуацията да го задоволи по единствения възможен на4ин в едно общество под4инено на цензурата и на недомлъвките- а това е като пробва нещо ли4но.

ама нейсе, надали ще разбереш..

\:D/

04-29-2007, 15:36
Помолих малките келешчета които си мислят че мога да разсъждават с главите си да не се обаждат. И мненията ви изобщо са писани без да се прочете и разбере това което аз съм пуснал, трябва всички да са информирани за наркотиците но не да се пускат изрази насърчаващи употребата им, просто запазете една по неутрална позиция без крайни изказвания насърчаващи употребата или заклеймяващи я - и двете позиции погледнато философски са насърчаващи щото може и да е клише ама забранените неща обикновено са доста приятни. Другото което е, наркоманите в обществото не напразно са част от утайката - не е тръгнало от нищо. Ако наркотиците не водеха до последствия и за теб и за околните никой нямаше да ги заклеймява и всички заедно щяхме да се друсаме. Всеки разсъждава сам за себе си , а наркоманите просто са една объркана овча пасмина която отритната от обществото и неможеща да се приобщи, се опитва с илюзии и разсъждения на които не си вярва но пробутва на другите, да се втърка в някой от по нормалните профили "ми друсаме се ма не сме ли хора". За наркоманите на хероин не се отнася понятието човек - те са просто бездушни консуматори които правят всичко за да си набавят доза която ако не друго да ги избави от абстата - това човек ли е. Пак казвам - и на мен ми се случва да врътна джойнт с приятели и изобщо не съм против тревата, просто всички правете сами избора си ,и не възвишавайте нещата до такава степен с изказвания каквито се срещат на всеки 2-3 поста тук. А за тези които вече са направили грешния - не си прехвърляйте чумата на другите ами се задавете със собствената си попара и да ви няма. Тези които си мислят че в живота трябва да се опита от всичко да си правят сметката че от хероина много малко хора са се отървали. А психарите които са ПРИСТРАСТЕНИ към тревата са просто тъпи копелета които са влезле в някъв филм и не им се излиза - не са наркомани ми просто са смотани и бездушни. ПУШЕТЕ АКО ВИ ПРАВИ КЕФ - НЕ ЗА ДА СТЕ ГОТИНИ ИЛИ ЗА ДА СТЕ ЧАСТ ОТ НЯКАКВО ОБЩЕСТВО - ТРЕВАТА НЕ Е НАВРЕДИЛА НА НИКОЙ НО Е ПЪРВАТА СТЪПКА И ТЕЗИ КОИТО НЯМАТ ТРЕЗВА ГЛАВА НА РАМЕНЕТЕ СИ СА НА ЕДНА КРАЧКА ОТ ВТОРАТА. ТИЯ ДЕТО МИ СЕ ПРАВЯТ НА ИНТЕРЕСНИ А ВСЪЩНОСТ НИЩО НЕ ЗНАЯТ И ПРОСТО СА ЧУЛИ НЕЩО ОТ НЯКОЙ ЗА РЕАЛНОСТТА НА НАРКОТИЦИТЕ ДА СПРАТ ДА МИ СЕРАТ В ТЕМАТА.

За всички други - опичайте си акъла, и пак казвам правете сами за себе си избора. В тоя живот сте сами -> не следвайте никой а изграждайте собствения си път, и ако сте решили той да е път на мъчения, престъпления и мизерия, никой не може да го промени. Но ако все още не сте направили избора си не бъдете лекомислени, и преди да опитате какъвто и да е наркотик просто намерете един истински наркоман, приятел или приятел на приятел и го попитайте. Той ще ви разубеди , гарантирам.

04-29-2007, 15:38
ЛИчно към другия надъхан гост. Прочети внимателно всички теми и пак ми кажи че никой не си позволява да "кажи да на...". Именно заради няколко мнения които прочетох пуснах явно отегчаващата те тема.

hamilcar
04-29-2007, 15:59
Всеки има право, да пише каквото си иска, ако е против правилата то написаното бива премахнато. Щом смяташ, че има потребители, които насърчават по-младото поколение към употребата на наркотици спокойно можеш да забраниш достъпа на сестра ти до този форум. Мисля, че до момента няма нищо по-различно от това, което може да се намери в www.google.bg. Там както знаеш има прекалено много информация, че даже пише как да си направиш и от къде да си набавиш необходимите съставки за някои наркотици. Сестра ти има глава на раменете си, това, че е по-малка от мен, теб или някой друг не я прави неспособна да мисли.

04-29-2007, 16:12
Абе човек, не става въпрос само за сестра ми, а и аз съм бил на 15 и съм правил грешки през които не искам да минава. Гугъл си е гугъл, ама там трябва да потърсиш за да намериш, а тоя форум освен всичко друго го посещават и един куп депресирани деца които имат или си втълпяват че имат проблеми. Ами ако намерят тема в която пише или се загатва че наркотиците са отговора на проблемите им ? Какво правим тогава. Всеки има право да изказва мнението си , и ми е ясно че никой няма да спра от това, на сестра ми не мога да и забраня форума щото много добре знаеш как се забранява на хлапе, просто не става. А и тук пише много неща за всичко, които ще са и от полза. Просто искам да побутна малко единиците отрепки които пускат насърчителни теми без оглед на възможните последствия, да се позамислят малко не за самоизявата си ами и за това че много хора четат и някой от тях си вадят грешни изводи.

04-29-2007, 16:17
А на роотсники ще кажа: Братле, не ми се прави на Че Гевара и не ми вкарвай клишави реплики щото не знам теб кой и с какво ще те запомни. Само знай че с твоето отношение (видял съм ти доста постове) ще осъмнеш един хубав ден на дъното. И нииииикой няма да те помни, а и да те помнят ще бъдеш от примерите "Не бъдете като тях". Опичай си акъла.

04-29-2007, 16:27
pi4, to predi dwa weka za sex s 4ujd maj prebiwali s kamyni...
i za newernite jeni razpraqqli 4e nesli4ayno sa nay-izpadnalata 4ast ot ob6testwoto..

to i do sega w arabskiq swqt za towa taka smqtat..

i zatowa o6te ne mogat da izlqzat ot srednowekowieto,
ponqtno???

Problema ne e w "narkoticite", a w towa, 4e darjawata sys swoqta zabrana se opitwa i za syjalenie ponqkoga uspqwa da prewry6ta potrebitelite na razni ne6ta w propadnali tipowe..

za6toto znae6 li 4to e naj-razprostranenoto i naj- wrednoto za Ob]estwoto prestaplenie??? to4no taka, KORUPCIQTA, tazi KUR_OPCIQ, zarazila cqliq darjawen aparat i wsi4ki, deto sa prinudeni da si imat rabota s nego, a towa e prakti4eski "cqloto" ob6testwo, s mn. malki izkl.
I KOLKO ot ZATWORNICITE lejat za korupciq??? POZNAJ!!!
NAJ_MALKO!!


a koi sa NAJ MNOGO TO4no taka, tiq za "NARKOTICI"!!!

Mnogo udobno, nali??

ajde pak misli, ama pyrwo malko statistika..
Koq e naj- razprostranenata psihoaktiwna zaribqwka u nas??
Koe UPOJWA6TO we6testwo e pri4ina N! za smyrt po pytq
i za semejno nasilie? To4no taka Alkohola

i pak malko Istoriq, koe e bilo pyrwoto ZABRANENO we6testwo w Sweta??? Poznaj, alkohola!
i kwo stanalo?? mafiq, gangsteri, al kapone... i go razre6ili alkohola, poradi 4toto hora mnogo se oplakwali kolko bilo zle...
KMETA na NEW York EDNOLI4NO RAZRE6ILl alkohola, za da iz4isti grada ot BOKLUCITE HAHA!!

I to se widqlo, 4e 6e se pie, ama 6e se pla6ta danyk AKCIZ i go razre6ili alkohola ...
Ama na KUKITE im bilo typo, kato nqmalo LESNA RABOTA
i kwo?
re6ili da zabranqt ne6to drugo, za da ima s kakwo da pylnqt opustelite zatwori...
i POZNAJ- zabranili MARIHUANATA!
i taka hem imalo za kwo da nakazwat, hem kogo da gonqt- bednite rabotliwi meksikanci, koito raboteli po-dobre ot piqnkite-qnki..


i se po4nalo..

posle zabranili i kokata, za da mogat da gonqt i bogatite s belite qki, 4e meksikancite nqmali PARI$KI za PODKUPI..

posle zabranili i HEROINA, za da imat IZWINENIE za pred jenite na mekskancite i majkite na bogatite sin4eta s belite nosleta...

I izmislili dumi4kata "NARKOTICI"

Mnogo udobno, nali???
I daje sled 2-rata swetowna wojna uspeli za nakarat CELIQ SWQT da
zabrani "Narkoticite"
i daje pusnali sluhowe 4e nacistite zatowa bili tolkowa zli, zaradi AMFETITE..

HUBU, ama sega staa qsno, 4e pak sme na sy6toto deredje kakto po wreme na SUHIQ REJIM, , samo 4e mafiotite, deto praqt PARI$KI beeeeez da pla6tat DANYYYYYCCCIIIII, a wmesto towa prawqt KUR_OPCIQ na DYRJAWATA, we4e ne raznasqt po barowete ka6oni s ALKOHOL, ami torbi s hapowe...
PONQL, T61 DURA4OK????

I may w4e e WREME nekoj KMET na nekoq STOLICA da zeme da razre6i taq rapta s drogite i da im sloji AKCIZ, kato e napraail WE4E kmeta na AMSTERDAM po otno6enie na TREWATA,
i si4ko da stane normalno, pa makar i nekoi hora da trebe we4e da si pla6tat danyk na SI$KI a ne ru6wet na ry4i4ka,

i da si ima BANDEROL, i KA4ESTWEN KONTROL i kontrol na wyzrastta, i kontrol na sydyrjanieto na katrani, i za po- specifi4nite medikamenti- samo w aptekite i samo s recpta,
a za po prostite bileta da si se proizwejdat kato TUTUNA i da sa po magazinite za cigari..
a za twa, 4e PRODAWA4ITE w magazinite za CIGARI I ALKOHOL( i ewentuaaaaaalno i na trewa w blizko byde6te;)) NE BIWA DA PRODAWAT NA MALOLETNI, TWA E SYWSEM DRUG WYPROS,
ama taka ili ina4e, wse nqkoj trqq da napylni zatworite, ako za trewa ili za nos we4e ne pra6tat tam, nali
:))))))))

hamilcar
04-29-2007, 18:15
Абе човек, не става въпрос само за сестра ми, а и аз съм бил на 15 и съм правил грешки през които не искам да минава. Гугъл си е гугъл, ама там трябва да потърсиш за да намериш, а тоя форум освен всичко друго го посещават и един куп депресирани деца които имат или си втълпяват че имат проблеми. Ами ако намерят тема в която пише или се загатва че наркотиците са отговора на проблемите им ? Какво правим тогава. Всеки има право да изказва мнението си , и ми е ясно че никой няма да спра от това, на сестра ми не мога да и забраня форума щото много добре знаеш как се забранява на хлапе, просто не става. А и тук пише много неща за всичко, които ще са и от полза. Просто искам да побутна малко единиците отрепки които пускат насърчителни теми без оглед на възможните последствия, да се позамислят малко не за самоизявата си ами и за това че много хора четат и някой от тях си вадят грешни изводи.

Някои потребители не се изразяват правилно относно наркотиците, с това съм съгласен. Но в прав текст не съм виждал някой да казва "Взимайте наркотици те решават проблемите".
Ако намериш такава тема, в която се подтикват хората да взимат наркотици с дадена цел можеш да изпратиш ЛС на някой модератор да я заключи.

RhytmiX
04-29-2007, 20:10
DAMN !....a posle kazvat 4e Hitler bil vegetarianec :smt067 ...

04-30-2007, 02:03
Ама защо постоянно някой вкарва сравнения с алкохола и опази боже неверни жени :-) това са съвсем различни проблеми. А проблеми бол - ми че то и майонезата е вредна. Да не говорим за супичките Маги.... тук си говорим за наркотиците, има и тема за алкохола. А това че 15 годишни хлапета се наливат с по 300-400 грама водка, че и повече е много далеч от нормалното. Стига ми развивахте научни тези - идете и погледнете някой хероинозависим да ви се изяснят нещата, стига четохте книжки. Вярно е няма в прав текст такава тема но и това не е оправдание щото на днешно време много малко неща се казват в прав текст, а това ви го давам аз. Явно тук е пълно само със коне с капаци след като чуждото мнение за вас е убезателно грешно. Малко си разширете кръгозора към реалността - Наркотиците са проблем, не виждам защо така упорито ги защитавате.

04-30-2007, 02:28
П.С. Аз лично бих изпитал желание да сложа един бой на жена ако ме върти и ме излага, ама не е ставало и не го казвам със сигурност.

04-30-2007, 05:39
Защото алкохола Е "наркотик" драги, макар да е разрешен води до наркоза, а също така до физ. зависимост и до делириум. И (зло)употребата му е дале4 по- пасна за обществото, отколкото употребата на кой да е от забранените.
Няма проблем нито в алкохола, нито в жените, проблема идва от неадекватния подход на властта- със забрани нищо не се оправя, само се забата4ва работата.
Зао ме е да гледам хероинозависимите, теса най-малко от вси4ки потребители на забранени вещества.
(още пове4е 4е техните проблеми идват преди вси4ко от ка4еството на материала,ако не вярваш-пирай ги!)
такива ми ти работи...
просто не приемам подхода
"Забранено е защото така, а етака, защото е забранено"
ясно??

Just say "Know!" :idea:

MaRiNkA_16
04-30-2007, 07:17
mi az predlagam koito ve4e vliza vota my da se smenq i ot sega natatuk da e polojitelen a ne otricatelen 6toto vseki ima pravo na izbor i da vidim koi sa pove4e drusalkite ili smurtnite :D az sum tvurdo DA vzimame

04-30-2007, 09:13
пък аз съм твърдо "за" това да ЗНАЕМЕ за кво стававъпрос, преди да избираме дали/какво/с кого да взимаме.

Buhtaaa
04-30-2007, 13:03
до колкото си спомням ... тук повечето теми свъзани с наркотиците ... са от сорта ... как се прави това как се прави онова как деиства това и прочие ... от една страна е интересно засщото лично аз бих се срамувала да попитам голям възарстен човек за тези неща защото тои венага би предупредил наще а направи ли го аз ще бъда изселена от лицето на земята ... за това във форумите се пускат такива теми ... и лично аз не се засъпвам да ги има или няма ... съм сигурна че минимум 20 % от тези които са прочели някой мения ... са размислили и са разбрали че няма смисъл от напушване и надрусване

IlLuSi0nS`
05-01-2007, 10:33
никой нищо не пропагандира, просто е редно да се опишат както лошите така и добрите страни от употребата на забранени вещества.. а вече всеки сам си преценява дали си струва.. естествено отначало обикновено не се замисляш и ти е супер кеф, щото кфото и да си говорим никой няма да оспори факта, че е яко.. но после идва един момент, може би след няколко години употреба, когато поглеждаш нещата от друг ъгъл.. е аз май стигнах до този момент и знаеш ли не съжалявам (това сега за пропаганда ли го смяташ?).. не съжалявам, защото обичам човека, който съм, а съм такава именно заради употребата..

П.П. не говоря за употреба на херца понеже никога не съм пробвала

05-01-2007, 13:10
Абе пъпчасал помияр ти ли ще ми кажеш на мен че проблемите идвали от стоката. Можеш евентуално да умреш на момента ако дилъра ти е помияр и меша с каквото му падне, иначе колкото чист и качествен хероин да ползваш, абстата няма да те подмине когато изпаднеш в финансови затруднения и не можеш да си набавиш. Това е момента в който пропадат наркоманите, а той винаги идва щото хероина зарибява прогресивно и дозите винаги се увеличават а кранчето на парите обикновено се затяга когато си хероинозависим, не обратното.

05-01-2007, 14:41
Мухахаха, не знам пи4, не съм зависим , херц само веднъж съм пробвал, на нос и ми беше мега гадно, не знам изобщо що хората се зарибяват по тая шитня.

знам само 4е в панделата освен херца друга дрога няма и хората влизат там за трева а излизат на игла и с хепатит ... това знам
и затова искам да спрат да пращат хора в панделата за трева,
ЯСНО?
и още знам, 4е пак там, "на топло" има само 1 вальо топлото, и половината хора там са за по една шепа трева, а през това време държавата я ограбиха хората, дето простите пафкатори им пазят нара вътре, е те тва ти можеш ли го разбра??

и още- за 5 грама трева- 5 години ЕФЕКТИВНО, за 50 кила амфета- само условно..
КАК аджеба??
оня с 5-те грама трева бил "дилър" разпространявал(така твърдяха куките) а другия с 50-те кила "не осъзнавал смисъла и зна4ението на постъпките си" твърди съдията въз основа на тройната експертиза на вещите лица...
на мен това ми зву4и ЗЛОВЕЩО, пикал съм ти и на законите и на властта, е те тва искам да ти кажа,
бегай легай да гледаш филми!

05-01-2007, 18:08
Никъде няма перфектна законодателна система , и съм напълно съгласен че нашата е отвратителна по простата причина че се прави от хората които осигуряват протекции за вноса на наркотици. За трева в затвора влизат хора от периода след падането на контрола в/у търговането на марихуана тъй като след навлизането и масовата употреба на синтетики, тревата остана на заден план. Днес всеки може да продава трева стига да може да си набави респективно количество за продан, без да бъде гонен от бръснати главочи. За трева в затвора влизат хора за да отчитат дейност и да мятат пясък в очите на народа, без да се налага да прибират нито клиентелата нито дилърите на босовете които вече се занимават главно със синтетични наркотици и хероин. С това съм съгласен. И съм напълно съгласен че марихуаната трябва да се легализира защото е опасна докато е "ъндърграунд" а не като вещество. Само че като оставим марихуаната настрани, всичко останало е боклук, вреден боклук, разсипва или физически, или психически, или комбинирано удоволствие. И престанете да ми скачате насреща, вие които пушите трева, но нищо друго - и аз пуша в компания , защото тогава ми доставя удоволствие. Сам да запаля, надали ще стане. Мойте теми засягат останалите наркотици, а наистина докато пушенето на трева е престъпление, тревата ще си остане предпоставка за ползване и на други наркотици.

05-01-2007, 18:15
А и вместо като останалите Бай Ганьовци и други български стереотипи, да мрънкаш и да лаеш срещу нещо, опитай се да направиш нещо по добро. Или българина знае само да се оплаква и да заобикаля отговорността когато го засегне. Я виж чехите колко са стегнати - да не би да са нещо повече от нас. Някой от правителството си прави своеволия - бум цяла чехия на палатки. При нас когато някой си прави квото си иска, се организират 100-1000 пенсионера който повечето не знаят за какво протестират, събитието го отразява СКАТ, и въпроса приключва. Съберете се задружно на марша за легализация , за да направите нещо. Ама го организирайте свестните пушачи, а не да се съберат парцалите от кол и въже за които си говорим, щото тях никой няма да ги чуе. А и най много вместо шествие да стане по зле от цигания.

05-01-2007, 18:22
А, така може-
Да, ти го каза- ДОКАТО тревата е ЗАБРАНЕНА в списъка с другите " наркоти4ни" вещества(ах, колко удобен термин, нали)
дотогава това ще създава условия за въвли4ане на потребителите на трева в криминогенния контингент.

Това Е, самата трева не създава нито наркомани на игла, нито престъпници.
Факта, 4е "ДЪРЖАНЕТО" на трева се подвежда под един и същи 4лен от НК създава вси4ки тия проблеми.

Да, амфетите и особено МЕТАамфетамините са ужасна дрога, и тепърва ще има да патят много хора, ама ща прощаваш никога никъде не съм защитавал амфетите.
това което се опитвам да обясня е, 4е всяка дрога е много разли4на от останалите, и 4е това, което ги обединява е забраната върху тях и 4ерния пазар.

махни забраната и 4ерния пазар ще се разпадне.
и зарибяването с топнат в амфета или в кетамин коз ще спре.
(щото нз дали знаеш, ама амфета зарибява мн.по-грозно като се пупши)

05-01-2007, 18:40
п.с 420
и още- не мрънкам и ве4е няколко години се опитвам да правя нещо по-добро от тва да лая,
ама файда-йок, и кво можем да направим, като на протест за легализация ми идват 15-годишни с БИРИ в ръка, а?
легализация на бирата ли да искам с такива около мен?

И за кво да идват "свестните пуша4и" , като секи път има камери от си4ки телевизии(и не само) , а ве4ета не излъ4ват нищо по никоя?
само щот много оби4аме да ни снимат, затова ли?


Не, драги, ТВ е умряла медия, тука в нета има смисъл, да се информират хората и да знаят кое каво е и кой-кой е, писахме да се знае, пък който иска да 4ете.

тва е най-големия форум в БГ , затва пиша тук. да не мислиш 4е ми е мн.приятно да 4ета глупости от сорта на "вижте това" и "просто кажи не"?
ама

05-01-2007, 18:43
Тревата е частен случай, тъй като времето на търговията с нея отмина, ако се отворят пазарите за други субстанции няма да помогне с нищо, най - малкото сегашните бизнесмени на ЧЕРНИЯ пазар ще се класират за бизнесмени на СИВИЯ пазар като ще бият легалните вносители с контрабандни цени, и пак ще ги има ;-) И пак ще се дистрибутира по същия начин, и пак ще ги има примесите. Това е от абстрактна гледна точка АКО се отворят, но за това и дума не може да става защото тук вече говорим за сериозни отраженията в/у физиката на човек, никога няма да бъде разрешено ползването на амфетамини, и каквото и да било друго ;-) А тревицата си е ОК, и родителите ни са пушили, и днешните банкери, политици, бизнесмени, професори, и всички други са пушили, и не са пропаднали (е политиците са попропаднали), и все пак всеки трябва да се замисли иска или не иска той за себе си да пуши. Не го правете заради други, тъпо е , няма смисъл. И файдата е никаква ;-)

IlLuSi0nS`
05-01-2007, 18:45
струвами се, че пишете едно и също в две теми, които са за съвсем различно нещо пък.. ?!? получавам дежавюта аххаха

05-01-2007, 18:47
Ами нали за тях става дума. За децата , наркотиците, и алкохола, и за това че повечето тук са келеши които си мислят че е много готини да се напиват и напушват и за това го правят, не че им е хубаво. Всеки има да прави каквото иска но СЛЕД като поотрасне малко, щото преди това се хвърля в тъмното, ни чул , ни видял. И някой като пусне в един форум с хлапета двоумящи се "ДА ПРОБВАМ ИЛИ ДА НЕ ПРОБВАМ"
фраза от сорта на "ПУША И ЛЕТЯ" и сам съди за себе си те какво ще направят.

IlLuSi0nS`
05-01-2007, 18:49
Ами нали за тях става дума. За децата , наркотиците, и алкохола, и за това че повечето тук са келеши които си мислят че е много готини да се напиват и напушват и за това го правят, не че им е хубаво. Всеки има да прави каквото иска но СЛЕД като поотрасне малко, щото преди това се хвърля в тъмното, ни чул , ни видял. И някой като пусне в един форум с хлапета двоумящи се "ДА ПРОБВАМ ИЛИ ДА НЕ ПРОБВАМ"
фраза от сорта на "ПУША И ЛЕТЯ" и сам съди за себе си те какво ще направят.

е добре де не ели вярно?!!? ти нямаш ли усещане за безтегловност понякога като се напушиш?!?!? или тяа лъжем?!!? нали си за информираност..

05-01-2007, 18:51
Опааааааааааааааааааааааа ааааааааасна си ;-)

05-01-2007, 19:05
Тревата е частен случай, тъй като времето на търговията с нея отмина, ако се отворят пазарите за други субстанции няма да помогне с нищо, най - малкото сегашните бизнесмени на ЧЕРНИЯ пазар ще се класират за бизнесмени на СИВИЯ пазар като ще бият легалните вносители с контрабандни цени, и пак ще ги има ;-) И пак ще се дистрибутира по същия начин, и пак ще ги има примесите. Това е от абстрактна гледна точка АКО се отворят, но за това и дума не може да става защото тук вече говорим за сериозни отраженията в/у физиката на човек, никога няма да бъде разрешено ползването на амфетамини, и каквото и да било друго ;-)
:-D гост :-D
"ползването" на дроги НЕ е забранено драги, 4ети НК!

Тревата НЕ е "4астен слу4ай" защото макар ПАЗАРНИЯТ и дял да е малък(4е ве4е народа се сети да се самоснабдява без да се забърква в пазарни отношения) то потребителите на тази дрога са пове4е от 2 пъти пове4е от потребителите на други дроги, и пове4е от 3 пъти пове4е хора лежат за трева, отколкото за амфети, и това благодарение на КОЛЕГИТЕ съдии и прокурори...
а на хората дето питат що пиша тук, ами щото тука влизат пове4е 4енгета, отколкото във форума на МВР, а и там не бих се регнал, за да пиша тия неща.
в ТАЗИ тема се извинявам на авторите на другите теми, ама другаря от тука (оня , дето загрижен за сестра си)ме заръфа там.