PDA

View Full Version : Случайността, да или не?



jony
04-28-2007, 15:20
Не съм сигурен, че темата е за тук, но според мен това е най-подходящото място за нея, от гледна точка на това, че хората които пишат тук са малко по-сериозни от останалите :)
Та въпросът ми е следният:
Вярвате ли в случайността?
Според вас ръководи ли се животът ни от нея и.т.н
Благодаря предварително за отговорите :)

`Death`Whore`
04-28-2007, 15:22
До някаква степен разбира се, че се ръководи от нея. Ако не отидеш някъде с някого, няма да срещнеш гаджето си например. Но оттам нататък ние решаваме.

mila_pila
04-28-2007, 16:17
Няма случайност, всеки сам решава как ще живее живота си.

pathetic
04-28-2007, 21:42
сбъркал си,приятелю,хората тук изобщо не са сериозни..съдейки по мненията им и несекси вида им.


случайност?

хаха.

Forslor
04-28-2007, 21:47
Прочетете законите на Мърфи и ще разберете. :wink:

fak_you_maafaka
04-28-2007, 23:15
Всичко е случайност. Кво ще стане, къв ще се родиш, какъв избор ще направиш, какво ще последва, почти нищо не зависи от теб.

jony
04-29-2007, 06:46
Да, pathetic наистина съм сбъркал.
Forslor, питам за мнението ви, а не за всеобщо приетите разбирания :smt011 .

Forslor
04-29-2007, 07:38
Да, pathetic наистина съм сбъркал.
Forslor, питам за мнението ви, а не за всеобщо приетите разбирания :smt011 .
Де да бяха всеобщо приети ама не са. Всички са чували за Мърфи ама "хал хабер" си нямат кой е той и какво е казал, направил, написал и т.н.
Това което искаш ти е да си говорим празни приказки. Същия ефект ще има темата : "Какво мислите за листните въшки и предопределя ли съдбата на листото към гибел" примерно.
Затова ви съветвам прочетете ЗАКОНИТЕ НА МЪРФИ от Артур Блох много съм я засичал във торентите интересно четиво, като всичко което е написано е вярно.

Айде няма да флудвам темата с всеобщо приети разбирания, оставям ви вие да си я нафлудите :wink:

jony
04-29-2007, 07:41
Да, pathetic наистина съм сбъркал.
Forslor, питам за мнението ви, а не за всеобщо приетите разбирания :smt011 .
Де да бяха всеобщо приети ама не са. Всички са чували за Мърфи ама "хал хабер" си нямат кой е той и какво е казал, направил, написал и т.н.
Това което искаш ти е да си говорим празни приказки. Същия ефект ще има темата : "Какво мислите за листните въшки и предопределя ли съдбата на листото към гибел" примерно.
Затова ви съветвам прочетете ЗАКОНИТЕ НА МЪРФИ от Артур Блох много съм я засичал във торентите интересно четиво, като всичко което е написано е вярно.

Айде няма да флудвам темата с всеобщо приети разбирания, оставям ви вие да си я нафлудите :wink:
А, ако ти кажа, че не само имам книгата, но съм я и чел?
А питам, защото ще правим дискусия в даскало(т.е. ще се караме пред даскалката) и искам да видя различни гледни точки :mrgreen:

_donna_
04-29-2007, 16:09
чудно ми е как един човек ВЯРВА в случайността?

може би по цял ден седи и си повтаря "вярвам в случайността,
вярвам в случайността"..или пък се замисля за всяка една случка
от ежедневието си дали е случайна?!или кво?..

малките деца казват "стана случайно",
когато са счупили чаша ебати.стига се натоварвахте с простотии.

04-29-2007, 19:47
Няма слу4айности. Има вероятности. Колкото и да са редки някои от тях(като да спе4елиш от тотото или да намерил Истинска Любов, или да се събудиш от кома, или да се оттървеш след 123 метра падане от самолет само със с4упен крак...) понякога им излиза и техния късмет.
"Невъзможно" е реакцията на раз-ума срещу НЕИЗБЕЖНОТО.

teenkopele
04-30-2007, 04:01
"Вярвате ли в случайността?
Според вас ръководи ли се животът ни от нея и.т.н"


:arrow: Да, вярвам в случайността.
:arrow: Ръководи животът ни до известна степен, но не изцяло.

koalka
04-30-2007, 07:59
Според мен пък, случайни неща няма.

IKisseDAGirL
04-30-2007, 09:23
Да, темата не е за тук, но както и да е.

Много често си казваме, че еди-какво-си не е станало случайно, защото стечението на обстоятелствата е леко удивително.. но за мен всичко наистина си е просто случайност.

Например си се запознала с гаджето си на рожденния си ден - и какво? Да, по-романтично е, но нищо повече :roll: Има хиляди други, които не са се запознали при такива обстоятелства, и все пак са влюбени и се обичат. Подобни съвпадения не гарантират успеха ти в някакво начинание, личното ти щастие и т.н. Те просто се случват паралелно с нещо друго, но това не е определящо, не е "знак". ;)

FiRe_LaDy
04-30-2007, 09:25
Spored men nqma nishto sluchaino!Vsqko neshto stava,za da se sluchi posle drugo i taka.

Бунтар
04-30-2007, 11:34
Spored men nqma nishto sluchaino!Vsqko neshto stava,za da se sluchi posle drugo i taka.

Хахахахах, мъдри слова... Защото наистина няма случайност - тва, което наричаме така, са само неизвестни и неконтрулируеми обстоятелства. Дори случайно генерираните числа зависят от определени фактори, и в същата ситуация ще се повторят същите числа...

Ама кво ти пука. Случват ти се разни работи и ти правиш разни работи. Живей си, бе, като си губиш времето да мислиш за неща, които нямат значение, далече няма да стигнеш.

IlLuSi0nS`
05-05-2007, 17:57
няма нищо случайно.. глупаво би било да мислим обратното.. всяко нещо е следствие и причина за нещо друго.. представете си една мрежа с безброй нишки.. това са човешките съдби.. ефекта на пеперудата..