PDA

View Full Version : Moderated: Как да спре да пие?



04-28-2007, 17:38
[-X Знаете ли .......... Един приятел ме пита дали знам как да спре да пие?, дали да си сложи нещо под възглавницата или да пие билки ????????????????????????????????????????????????А ко знаете ми изпратете отговора на e-mail: mona_lizia@abv.bg #-o



Moderated by miloto
т.1 и т.7 от Правилника :!:

sportist4eto
04-28-2007, 17:58
Билки на дали ще му помогнат,ако той сам не разбере че това уврежда здравето му.Трябва да поговориш с него и да му обесниш това.Ако не стане има специални места за такива работи.

BAYO
04-28-2007, 18:18
Еми има си такива места, дет се събират анонимни алкохолици. Може да иде веднъж, дваж , да види кво е, и ако мисли, че може да му се помогне, нека да остане.

Iv4eTy
04-28-2007, 18:44
Билки на дали ще му помогнат,ако той сам не разбере че това уврежда здравето му.Трябва да поговориш с него и да му обесниш това.Ако не стане има специални места за такива работи.

напълно съм съгласна, докато сам не разбере колко му вреди и сам не поиска няма да стане. Трябва желание и воля, трябва му и подкрепа така че не го оставяй!

04-28-2007, 18:48
Такаааа. Трудно ще ти бъде, но....чети сега внимателно.
Трябва да му кажеш следното: алкохола (етилов главно) е вещество което действа на централната нервна система (и не само на нея) и по този начин променя поведението. Алкохолът може да бъде много вреден и не чак толкова в зависимост от дозите и физиологията на конкретния човек.
Ако приятелят иска да си нарушава нормалният начин на мислене и да излага здравето си на риск, то може да пие :) . При някои хора може да се стигне до зависимост, разбира се тя е силна, но важното е субектът да го осъзнава.

Накратко - адски тъпо е да се пие.

Vladokaaa
04-28-2007, 19:12
Еми мой да спре да пие като умре от напиване :P на 1 во време но има и други варианти като изтризвителното!!!

MaRiNkA_16
04-28-2007, 19:52
Билки на дали ще му помогнат,ако той сам не разбере че това уврежда здравето му.Трябва да поговориш с него и да му обесниш това.Ако не стане има специални места за такива работи.
ako nqkoi ima nujda bih mu dala i adres za takova mqsto ima hora ot cqla bg i moq ba6ta e tam moga da kaja 4e ima izvesten napreduk .....

Petkova
04-28-2007, 23:09
Ето информация за АА (Сдружение "Анонимни алкохолици")
:arrow: http://aa-bg.dir.bg/_wm/pbasic/?df=186&dflid=

Това е една алтернатива... Нищо не губи ако опита.
Успех!

teenkopele
04-29-2007, 02:00
[-X Знаете ли .......... Един приятел ме пита дали знам как да спре да пие?, дали да си сложи нещо под възглавницата или да пие билки ????????????????????????????????????????????????А ко знаете ми изпратете отговора на e-mail: mona_lizia@abv.bg #-o



Moderated by miloto
т.1 и т.7 от Правилника :!:

Мани ги тези билки и глупости...ако няма волята да спре сам, ей така- казва си, че спира и спира, няма какво да му помогне.