PDA

View Full Version : Какво ви е мнението за родителите, които....



04-29-2007, 13:01
Здравейте! Искам да ви попитам какво ви е мнението за майките, които си тъпчат децата да ядат и ги гонят с лъжицата по цял ден, а те се дърпат е плачат...?

Моето мнение е, че това не трябва да се прави! [-X Детето ако е гладно само ще дойде и ще иска да яде... Няма какво да го мъчиш ... Именно затова после майките се чудят защо децата им са дебели... Майка ми никога не ме е тъпкала така и ме е оставяла, когато си поискам, тогава. :roll:

ProstoAz
04-29-2007, 13:04
Някой май е гледал Вип Брадър, а? :D

Аз ще ти кажа, че съм била много злоядо дете и също се е налагало да ме тъпчат /като малка съм била много кльощавичка, сега съм 46кг./. Децата трябва да се хранят, а когато не искат да го правят храненето един вид насила е приемливо по мое мнение.

cherinka
04-29-2007, 13:29
Ами попринцип тези родители хем са прави, хем не са.
Не са прави, защото си мислят, че децата им трябва да поемат много храна (което е вярно де), обаче под "много" не осъзнават, че се има предвид "достатъчно" и не осъзнават, че понякога прекаляват.
В моето семейство и в семейството на още няколко приятелки половината пари от заплатите на родителите ни отиват за храна, а после се чудим що нямаме пари за дрехи.
От друга страна са прави, защото понякога се случва на едно дете да няма апетит примерно 2 дни. (Това предполагам на голяма цифра хора се е случвало) и за това родителите се опитват насила да го накарат да ядат, защото все пак стомахчето на децата трябва да е пълно:)
Вярно е обаче, че има родители, които сутрин, обед и вечер слагат по голяма порция храна на децата си и когато не го изядат и стават бурни скандали. Ето тук също не са прави, защото родителите и напредстава си нямат с колко количество храна се засища детето им. А това предполагам, че едва ли знаят.
Ама тука става един дълъг локум, защото някои децата напук не ядят и си заслужават 'насилственото' тъпчене(сами са си виновни децата) от родителите им, а други деца просто са си заситени, а родителите им ги тъпчат (тук родителя е виновен).
Абе нещо стана голема тафталогия :-D

fulldelight
04-29-2007, 13:42
Едно малко дете не може да прецени кое е добре за него и кое - не. За това ролята на родителите е да ги вкарват в пътя и да им покажат кое е правилно и кое не, дори и понякога това да значи да се гонят с лъжицата из къщата на Вип Брадър ;)

04-29-2007, 14:27
хаха, да, гледах Биг Брадър, и като видях Христина, се сетих за това... По принцип винаги ми е било такова мнението, та исках да чуя и вие какво мислисте... :wink: Мен майка ми никога не ме е тъпкала , защото постоянно съм се дърпала. Оставила ме е и аз съм започнала сама да си искам... :roll:

Ellie
04-29-2007, 17:05
Не одобрявам това, аз като малка не съм искала да ям, сега също не ям много, чудят ми се и мислят, че не ям нарочно-но просто не искам.Обаче тежа доста, всички ми казват, че не ми личат килограмите(в семейството всички сме така), и аз като се гледам не мисля, че съм 59 кг. [-X

Swinkenhoffer
04-29-2007, 19:25
майка ми е същата. :lol: сещам се как се гонехме около масата в хола, аз пищя, тя ми се заканва, размахвайки вилица с набучени картоф, месо и залък хляб. това е прекалено.
но, един родител, е длъжен, ако ще и със сила, да дава на детето си витамини, поне докато расте.

04-29-2007, 21:28
Витамини...Замисляли ли сте се някога, че неща като месо с картофи и хляб/салами разни/мазни супи/........, може би са вредни за организма? Аз като малка, когато са ме оставяли да ям каквото искам, съм признавала почти само плодовете. Които са си много полезни. Но колко пъти Христина или вашите майки например, са ви карали да ядете плодове, и колко- тежки, вредни за метаболизма ястия :roll: А после тинейджърите се питат защо така не могат да се отърват от килограмите...

Swinkenhoffer
04-29-2007, 21:55
^ полезното хранене не се изразява само в плодове и зеленчуци, ебаси :idea:
и какво му е на месото с картофи?! зависи от начина на приготвяне. същото важи за супите и всякакви други манджи.

evil_lady_in_black
04-30-2007, 06:29
ако детето е бебе на 3 седмици кака само ще си каже , че е гладно ?! :-D По добре докоато детето не може само да си казва нека майката си предценява как да го храни :wink:

Disrespect
04-30-2007, 07:18
Ами аз съм бил така, като малък. За това сега съм по-пълен. От една страна е правилно, защото все пак детето трябва да расте, но не и да се тъпче прекалено. Може да се дърпа, да бяга, обаче трябва да му се даде поне малко. Аз мисля така.

Ellie
04-30-2007, 08:07
Да, определено трябва да се дава на детето.Но когато майката му дава и вижда, че то не иска, защо да го тъпче насила?

NightSky
04-30-2007, 08:26
Майката трябва да преценява кога да храни детето, докато то не може да преценява само.

ProstoAz
04-30-2007, 13:05
Да, определено трябва да се дава на детето.Но когато майката му дава и вижда, че то не иска, защо да го тъпче насила?
За да не пукне от глад може би? :shock:

Сега се замислих кое е по-добре - детето ти да не иска да се храни или постоянно да нагъва? Спомням си как лято на морето имахме една приятелка, която преди 2-3 години стана баба и нейните малчовци през 5мин. я тормозеха - то не бяха понички, сладоледи, вафли, бонбони, захарен памук... :lol: И тя какво да прави - не може да им откаже. :-D

Mimka_sweet
04-30-2007, 18:03
Аууу ужъсТ ненененеееее!Баба ми е такава !Даже все още като дойде време за ядене а аз не съм гладна почва да ме тъпче с лъжицата бляяяях

Th3MaN
05-02-2007, 17:52
Моето мнение е, че това не трябва да се прави! [-X Детето ако е гладно само ще дойде и ще иска да яде... Няма какво да го мъчиш ... Именно затова после майките се чудят защо децата им са дебели... Майка ми никога не ме е тъпкала така и ме е оставяла, когато си поискам, тогава. :roll:

Ами и аз съм на твоето мнение много е тъпо да се кра нещо на сила.

А и една поговорка казва Винаги можеш да вземеш нещо на сила от някой, но никога не можеш да му дадеш нещо не сила.

nasty_f
05-02-2007, 18:57
Еми,до известна степен са прави.Все пак не искат детето им да стане някво анорексикче.Малките деца трябва да ядат.
Но от друга страна не им ли писва да ги гонят.Защо просто не си кажат "Писна ми!Като огладнее ще дойде да ме попита!" ? :-D