PDA

View Full Version : нормално ли е ?



L30N
04-30-2007, 18:14
Така в тази тема ще спомена някой от големите проблеми (според мен) сред българската младеж,темата ще е дълга но ви препоръчвам да я прочетете и отговорите,вашето мнение е важно за мене.

Така започвам с риск да бъда критикуван, нормално ли е набор '94,'93 да ходи с някой мой '89 ? Има ли любов там ? Ще ви разкажа една история,която се случи преди доста време. Една съботна вечер аз и един приятел решихме да отидем в известна столична дискотека с цел да починем след дългата седмица.След известно време забелязах в едно от сепаретата една стара приятелка с нейната компания.Момичето по точно беше приятелка на сестра ми от стария клас но се познавахме добре. Тя набор '91 . Отивам аз при нея да я вида как е,седнах заприказвахме се , след малко тя ме попита "искаш ли?" и ми предложи цигара леко шокиран аз отказах с предлога,че не пуша а нейната прителка се засмя подигривателно (1во през престоя ми при тях изпуши около 12-13 цигари ) след това тя започна да ме запознава с нейните приятели, повечето бяха колкото мен но по-големи нямаше. Започна се: това е Кеки,казва се Гошо но му викаме Кеки (защо ? още не мога да разбера) иначе въпросният Кеки беше награбил една 13-14 годишна и буквлано и миеше зъбите с език, после Това е ..... (не помна вече имената) той тоя месец беше 2 пъти в инфекциозното ( направо герой) и отсреща гледам един горд 16 годишен пубер,зачервен и издут. Въпросната компания беше олицетворение на всичко,което мраза , необичам и неразбирам. Всичките мочета се водеха така наречените метаросексуани не знам дали така се пише но според мен пълни педали, момичетата можеше спокойно да ги объркаш с някой хубав травестит всичките до една нагримирани набълскани с подплънки и пушещи. Надявам се разбрахте какво исках да кажа. Друг въпрос каде отидоха онези момичета каде мечтаеха за цветя и любов? Защо сега всяко 3то момиче иска силикон,мерцедес, смята , че да имаш деца и клише и демоде и по добре да се ожениш за някой набор на бащати, който си има три вместо ти да се мъчиш да ги раждаш , а па после и да носиш отговорност за тях?Защо да пушиш да се дрогираш и всеки празник да си VIP гост в пирогов и после да се гордееш с това? Защо все повече хора обичат да копират вместо да създават, да измислят, да имат свой стил ? Защо всеки знае Азис и китаеца, а половината си нямат представа кой е Димитър Списаревски и още много български герой ?

Благодаря на всеки, който прочете темата ми и ще съм благодарен ако се отговори на нея.

_^_krisa_^_
04-30-2007, 18:43
Zdr az sum na 15 i sum napulno saglasna s tova koeto kazva6 i mislq 4e ob6testvoto v koeto jiveem i buh go narekla o6te ciganiq gi pravi takiva .Pove4eto moi naboti pak i po golemi nqmat celi v jivota si neznaqt kakvo iskat te jiveqt den za den bez da im puka kakvo pravqt i kakvo moje da stane slu6a6 tupa muzika i se grimirvat do bezbojie 4esno da ti kakja ponqkoga imam 4uvstvoo 4e sa si slojili po cqla tubi4ka fondioten ,tolkova li nerazbraha tezi hora 4e po hubavo ot estestvenata krsata nqma!!!grimut spored mene se izpolzva za nqkakvi po vajni slu4ei i to ne kakvuv da e grim a izklu4itelno lek i nenatovarva6 liceto ne6to koeto otkriva o6te povee krasoata a ne da stane6 sme6en...na tqh im trqbva mama i tatko da dadat pari4ki i da si varvim po vrata no ako 4ovek misli se taka to do nikade nqma da se stigme.Tova koeto si vidql i ti se e slu4ilo ve4e e ne6to napulno 'obiknoveno" vsmisal tolkova 4esto moje das e vidi 4e mn malko hora mu obru6tat vnimanie pak i ne seki moje da go vidi taka da se kaje ..ako me rabira6.. Spored mene 4ovek trqbva da se radva na malkite ne6ta za6toto te pravqt su6nosta na golemite,trqbva da ima celi vjivota i da se bori z atqh da zne kakvo iska i da znae kakvo pravi da moje da si postavq ranica v nqkoi ne6ta i da se nau4i da misli malko po zrqlo a ne ako znafi6 da ti4a6 pri mama i tate a daje da se opitva6 taka da si podrejda6 sam jivota i da gleda6 napred v bude6teto a ne da se zabiva6 v nqkvi sapareta i t.n v dne6no vreme na vsiki im e kef da idat na nqkvi tupi kafeta i kakvo tolkova prvite tam a osven da se klukarstva mn malko hora hodqt prosto da se vidqts priqteli ili ne6to takova ...ne kazvam 4e az ne izlizam no prosto trqva da ima granica mejdo ne6tata i mislq 4e 4oveka koioto e pisal temata me razbira .Ami kakvo da se pravi nie nemojem da promenim horata mojem samo da neim oru6tame vnimanie i da jiveem v svoi sobztven svqt !! Nadqvamse 4e ne ti pre4i te se obri6ta na "ti"a ne va "vie" Tova e moiot nenie i nesum iskala da zasqgam nikoi konkrtno li koito i da e bilo........

jim_beam
04-30-2007, 18:50
emi po parviq vapros za naborite az li4no mislq 4e ne e normalno i problema ne e godinite a v interesite na razli4nite nabori a i do '91 v redki slu4ai i '92 imat edna cannostna sistema a a sled '92 izob6to q nqma...
ima momi4eta koito me4taqt za cvetq i rozi no te ve4e namalqvat.a tva za narkoticite,cigarite i silokona sega tva e na moda no sled vreme tva 6te otmine i 6te sajalqvat za6toto pove4eto ot nqma da imat volqta da sprat...
mn e trudno da si izmisli6 sobstven stil a i malko misal se iziskva kak nai dobre da pod4ertae6 4astite ot tqloto si koito haresva6 i da skrie6 tva koeto ne haresva6(ama to naposledk misleneto hi4 ne im se otdava) i zatva e mn po lesno da kopne6 ne6to ot nqkoi dr

=D> evalata na takiva sa6testva koito 6te se poznaqt po gore =D> super ste,prodaljavaite v sa6tiq duh i sled nqkolko godini 6te osaznaete 4e ste pohabili edni ot nai hubavite si godini

jim_beam
04-30-2007, 18:53
[quote="_^_krisa_^_"] po hubavo ot estestvenata krasota nqma

da prava si nai hubavo e da sa estestveni ama kato sa "leko" groznovati moje da se opitat da go skriqt ama opitite im mai ne sa mn spolu4livi :D

04-30-2007, 18:57
Az bih iskala da popitam avtora toi na kolko godini e 6tom e zapo4nal taka da kritikuva mladejite? Puk i ne e hubavo da slaga vsi4ki pod ob6t znamenatel!

AnIcHkAtA
04-30-2007, 18:59
Дядо ми е на 64 години, живее в едно кюстендилско село, изключително умен човек, който казва "80% от българската нация са идиоти и олигофрени." напълно съм съгласна с него.

_^_krisa_^_
04-30-2007, 19:02
jim_beam
mai nesi me razbral nqmam predvit da ne izpolzvat grim kato obi4at no da ne prekalqvat da ima umerena granica vuv vsi4ko

jim_beam
04-30-2007, 19:21
jim_beam
mai nesi me razbral nqmam predvit da ne izpolzvat grim kato obi4at no da ne prekalqvat da ima umerena granica vuv vsi4ko

emi to i az tva imah predvid :D

L30N
04-30-2007, 20:12
Az bih iskala da popitam avtora toi na kolko godini e 6tom e zapo4nal taka da kritikuva mladejite? Puk i ne e hubavo da slaga vsi4ki pod ob6t znamenatel!

Начи миличка много добре даже няколко пъти съм споменал годините си, и все пак вземи прочети всичко и тогава ще ти отговярам на всички въпроси.

ivan4oooo
05-01-2007, 07:50
awe xora tva sa pulno tupotii. te tupite lapeta pu6at da se praat na gazari o xodat po diskoteki da gi vidi nqkoi ne da si praat kefa

SaSeTo
05-01-2007, 09:48
Не помня как бяха подредени въпросите ти,но ще се пробвам да отговоря .. на някой от тях:
1 - Честно казано хич не одобрявам и дори не разбирам връзки от сорта на "Еми 9ти клас съм [примерно] и ходя с един дето е по - дърт от баща ми"
2 - Азис го знам просто защото като го видя по телевизията - излизам от стаята!Не знам какво толкова му харесват на него,ама едно 90% от хората край мен го харесват адски много,да не кажа обожават .. е на мен пък ми бърка в здравето
3 - Единственият грим без,който не излизам на вън е черен молив и то съвсем малко и гланц [или безцветен или със съвсем лек,почти незабележим цвят].Става ми мега смешно,когато ида в училище примерно и ги видя момичетата с 5 тона спирала,10 тона сенки и 15 тона червило .. а за пудри и такива работи да не говорим .. сигурно с шкурка си свалят грима вечерно време,а да не говорим колко е тъпо,когато някоя земе та пита "Ама нали не ми е много силен грима" - е тогава направо падам от смях!Друг е въпроса,че ученичките не се различават от учителките..
4 - Що се отнася до стила .. и на мен ми се е случвало да изкопирам нещо от някой [в момента се сещам само за един случай - беше ми харесал начина,по който една съученичка си връзваше блузата върху тениската и аз също си я завързах така] Моят стил е .. доста смесен,дори и странен може да се вижда на някой хора .. е на мен си ми харесва :-) 0бикновенно идеите ми претърпяват доста критики от приятелките и приятелите ми,но както и да е .. свиква се :-) Ух има две момичета,които обаче ми бъркат в здравето! ! 1 ! ! Тея двете са такива копирачки,че .. Ух! Ти си купиш една блуза и на другия ден гледаш още две като твоята.. 0т началото ти е все едно ама после забелязваш,че ти и още някой си имате еднакъв гардероб едва ли не и то става глупаво.Както и да е.0ще по - тъпи са ми тея дето като си купят някоя дреха и се стараят целият свят да разбере,че те имат като на не знам си ти коя певица,от новия и клип,обувките и .. абе не знам.Все пак тяхна си работа ама ...
5 - Това с пушенето е глупаво,защото повечето пушат за да покажат колко са "големи" и да привлекът внимание.Аз не пуша,обаче най - добрата ми приятелка започна да пуши .. обаче забележете,само когато е на дискотека
Ъм май много се отплеснах :-) ... и като за финал - За всяко нещо в живота си има време :-)

jim_beam
05-01-2007, 10:16
Интересно ми е тук в тоя форум колко човека знаят кой е Димитър Списаревски :lol:

ima hora koito zn ama tva kvo ima s temata???

IlLuSi0nS`
05-01-2007, 11:48
абе оставете ги хората да си живеят в границите на материалния свят..

TikvenaElhichka
05-01-2007, 12:10
Ами копират това, което са видели, за пуберчетата така е модерно и как така ще допуснат да не са в крак с 'модата'...
А има и друго... искат да се направят на по-големи, да опитат от 'удоволствията' на възрастните, а си остават същите зелени кратуни...

Питаш защо копират, а не създават - ще ти отговоря съвсем простичко: защото не всеки има акъла и таланта да създава.


*** edit: май малко обърках, не съм сред особено големите потребители, но то не пречи да изразя мнение ;)

Presley
05-02-2007, 17:40
Дядо ми е на 64 години, живее в едно кюстендилско село, изключително умен човек, който казва "80% от българската нация са идиоти и олигофрени." напълно съм съгласна с него.
Евала и да поэдравиш дядо ти от мен! :-D

My_Way
05-02-2007, 18:16
Така в тази тема ще спомена някой от големите проблеми (според мен) сред българската младеж,темата ще е дълга но ви препоръчвам да я прочетете и отговорите,вашето мнение е важно за мене.

Така започвам с риск да бъда критикуван, нормално ли е набор '94,'93 да ходи с някой мой '89 ? Има ли любов там ? Ще ви разкажа една история,която се случи преди доста време. Една съботна вечер аз и един приятел решихме да отидем в известна столична дискотека с цел да починем след дългата седмица.След известно време забелязах в едно от сепаретата една стара приятелка с нейната компания.Момичето по точно беше приятелка на сестра ми от стария клас но се познавахме добре. Тя набор '91 . Отивам аз при нея да я вида как е,седнах заприказвахме се , след малко тя ме попита "искаш ли?" и ми предложи цигара леко шокиран аз отказах с предлога,че не пуша а нейната прителка се засмя подигривателно (1во през престоя ми при тях изпуши около 12-13 цигари ) след това тя започна да ме запознава с нейните приятели, повечето бяха колкото мен но по-големи нямаше. Започна се: това е Кеки,казва се Гошо но му викаме Кеки (защо ? още не мога да разбера) иначе въпросният Кеки беше награбил една 13-14 годишна и буквлано и миеше зъбите с език, после Това е ..... (не помна вече имената) той тоя месец беше 2 пъти в инфекциозното ( направо герой) и отсреща гледам един горд 16 годишен пубер,зачервен и издут. Въпросната компания беше олицетворение на всичко,което мраза , необичам и неразбирам. Всичките мочета се водеха така наречените метаросексуани не знам дали така се пише но според мен пълни педали, момичетата можеше спокойно да ги объркаш с някой хубав травестит всичките до една нагримирани набълскани с подплънки и пушещи. Надявам се разбрахте какво исках да кажа. Друг въпрос каде отидоха онези момичета каде мечтаеха за цветя и любов? Защо сега всяко 3то момиче иска силикон,мерцедес, смята , че да имаш деца и клише и демоде и по добре да се ожениш за някой набор на бащати, който си има три вместо ти да се мъчиш да ги раждаш , а па после и да носиш отговорност за тях?Защо да пушиш да се дрогираш и всеки празник да си VIP гост в пирогов и после да се гордееш с това? Защо все повече хора обичат да копират вместо да създават, да измислят, да имат свой стил ? Защо всеки знае Азис и китаеца, а половината си нямат представа кой е Димитър Списаревски и още много български герой ?

Благодаря на всеки, който прочете темата ми и ще съм благодарен ако се отговори на нея.
Да. Има много истина в тва дето казваш. Но на мен вече не ми прави впечатление. Просто кат си помисля кви олигофрени ше станат повечето кат пораснат.
http://www.vbox7.com/play:a1343096 - който не е чувал за Списаревски може да види тук :wink:

vesy_to_
05-02-2007, 18:20
Аз съм напълно съгласна с теб.И аз не мога също да разбера защо обичат толкова да копират,защо нямат други идоли,а точно пропадащото общество на България(което расте с бясна скорост за голямо съжаление)....Аз си го обяснявам по този начин: Нямат от кого да взимат пример и всичките им приятели се движат със други,пропаднали вече деца,които пък също преди това са били свестни,но и те са започнали и така,като някакъв кръговрат,който се уголемява доста бързо...Те не осъзнават,че това много им вреди и живеят за мига.Казват си"А,какво пък толкова,дай да пробвам още един,като гледам колко хора пушат с години и още не са умрели..."Точно така си казват,сигурна съм.И не осъзнават колко много си вредят.
Но мога да ти гарантирам и че все още има такива момичета за каквито ти мечтаеш.Просто не си попаднал и ти в добра среда от "приятели".
Как може някаква пикла 91 набор да и позволиш да ти се изсмее в лицето.Найстина,че на простаците трябва да се отговаря с мълчание,но аз бих и ударила един як бой,за да си намери майстора.Но рано или късно това ще стане,и аз съм сигурна.
И още нещо-помисли добре за сестра си,защото и тя може да е тръгнала по този път и я отклони(ако е започнала)докато е време.

IdiOtKa
05-02-2007, 20:08
ооо и мен много ме дразнят някви такива .... как да се изразя "газари " ли ддз ... дето се мислят за голямата работа , дето до вчера е била модата да слушаш чалга и са били чалгари , неска модата на хауса и те вече голямата раута хаус слушат .... идея си нямат за какво става вапрос ..и с ония лаиняни прически ...аа пффф газета ...лаина маина !

Always`Sad
05-04-2007, 06:11
Здравей, аз съм съгласна с теб, че много малко свестни момичета и момчета останаха. За цигарите, аз не съм пишачка и съм твърдо против, но за това дали има любов на възраст 14-15г мога да кажа положително, че има. Вярно, че тези дето ти описа не се вписват в тази група на влюбените, но определено е възможно човек да се влюби на толкова години.Радвам се, че са пстнали хора като теб за да знам, че има и нещо свястно на тая планета.

L30N
05-04-2007, 12:30
Здравей, аз съм съгласна с теб, че много малко свестни момичета и момчета останаха. За цигарите, аз не съм пишачка и съм твърдо против, но за това дали има любов на възраст 14-15г мога да кажа положително, че има. Вярно, че тези дето ти описа не се вписват в тази група на влюбените, но определено е възможно човек да се влюби на толкова години.Радвам се, че са пстнали хора като теб за да знам, че има и нещо свястно на тая планета.

"За любовта на няма възраст", да но все пак според мене при положение че момичето е на 15 а гаджето м уе на 27-30 години за любов не може да се говори.Не вярвам жените на по 25-30 години да са грозни ?!? Ако някой може да ми обяси за къв дявол е награбил тая 14 годиншна пикла и само и пълни главата с лъжи ще му бъда благодарен.

IfFfF
05-09-2007, 17:42
To pusheneto,gadjeto na vyzrastta na dqdo ti & "modata" sa dosta otnositelno neshto za "mladoto pokolenie"! Chak stava smeshna rabotata...kato hvanali cigarite i nqkav tam i stavat veche "gyzari" & "zvezdi". :?
Kvo kato si hvanesh bogato momchence ako e typo kato na baba mi gradinskata leika i sqka vecher ti izneverqva s razlichna...pyk ti si karai mercedesa i si pilei parite..SAM/A bez priqteli i t.n.!
Hubavo e da znaesh che v dneshno vreme sa ostanali i hora koito vse oshte se kefqt na cvetq,rozi,vecherq na sveshti i malkite jestove(malki no ot syrce) !!! Mai te sa edistvennite svestni horica... :lol: :lol:

05-10-2007, 14:09
Absolutno saglasen sas vsichki mnenie koito prochetoh. Da naistina ima oshte takiva hora, ama po-goliamata chast sa s promiti chalgarski mozaci.

spit
05-13-2007, 16:26
Прочетох всичките ви мнения и останах с впечатлението, че доста от вас имат мозък(даже се учудвам), но за сметка на това не видях никъде разбиране от ваша страна.Какво имам предвид - ами замислете се, защо трябва да обсъждате какви са хората, всеки е такъв какъвто иска да бъде.Дали се прави на гъзар/ка като пуши, дали кара скъпи коли и всяка вечер се чука с различно момиче/момче, какво ви пука бе хора? Всякаш ще промените нещо... В крайна сметка всеки решава какво да прави, всичко си е въпрос на личен избор, т.е. не можете да казвате на никой как да действа, а за коментарите - мисля, че са излишни...
Примерно аз не пуша, но не смятам, че е вредно...хората са казали - хубавите неща са най-вредни.Ако става дума за това, че като пушиш ти се прецаква организма, че ще умреш по-бързо - много втълпени простотии.Да, вярно е донякъде, но така или иначе един ден ще умреш независимо дали си пушач или не.Даже съм чувала, че по-вредно е да дишаш дима от цигарите отколкото да ги пушиш, но това е друга тема.Та...общо взето всеки пуши ако му е кеф.
За любовта няма какво да коментирам просто, тя също е въпрос на лична преценка.Нека си вярват, че като имат гаджета на по 25 със скъпи коли,много пари и т.н. са много велики.Времето ще им изиграе лоша роля в живота, но ще бъде прекалено късно да го върнат назад.
Така че стига сте се нервили на такива неща, няма смисъл.Просто се опитайте да не обръщате внимание и всичко ще бъде наред - нали няма вие да затънете след време :)
П.П. Най-лошото е само едно - отново се стига до извода, че по тъпи същества от нас българите няма, но какво да се прави...нека всеки се спасява от България както може, в нея няма бъдеще.