PDA

View Full Version : Как да направим Света по-добър?



In4iTu_
04-30-2007, 19:44
Здравейте! По-принцип не се замисям много по такива сериозни въпроси, но днес...абе..нещо ми стана ](*,) :roll:

Постоянно се оплакваме, че нещо около нас не е наред, и все намираме някой, който да е виновен, но никога никой не се замисля как той може да направи добро за Света, за държавата си или поне за града, в който живее. Не знам, може темата да ви се стори тъпа и безмислена, но на мен ми е интересно да разбера какво вие бихте направили.

warp
04-30-2007, 19:50
Примерно:

Вървя си по улицата и гледам хора, които си хвърлят боклуците по земята. Гледам ги и си мисля: тези хора вероятно се чудят как да направят света по-добър и в същото време го замърсяват. Светът ще стане по-добър единствено ако хората станат по-добри. Ако спрат да си хвърлят боклуците на земята като за начало.

За престъпността да не говорим, примера с боклука е съсвем безобиден и показва липсата на елементарно чувство за отговорност и желание за опазването на околната среда. Явно не ни пречи да живеем в мръсотия.

Аз постоянно се мъча да направя света по-добър. Никога не обръщам гръб на бездомен човек, а дори и на бездомно животно. Давам им от залъка си винаги, ако имам.

koalka
04-30-2007, 19:55
Трябва да имаме малко повече съвест, според мен.

04-30-2007, 20:13
Като самите ние станем по-добри и помагаме на останалите за същото...
Светът-това са хората, все пак :D

Muse_of_Madness
04-30-2007, 20:15
Пхъх... Какво му е на света бе? Правилният въпрос е как до направим живота по-добър. Светът си е хармоничен и съвършен както винаги...

scraby
04-30-2007, 20:18
Ами човек със всяко свое действие и изобретение вреди на природата и на света като цяло секи ресурс за битовите, а и не само нужди на хората се взима от природата и така се изчепва нейния потенциал и жизненост такаче каквото и да правим по добре няма да е с гледна точка на придотата иначе човечеството измисл секи ден нови простотии за улеснение на хората такаче в това отношение светът отива към по добро... а и поста по нагоре където пише за боклука това е не само от възпитание ...вярно че с по голямата си част е така но има и дръго ... някой наказва ли ги ?! имат ли стимол тея хора да спрат да го правят .... това е за България не говоря за другите страни защото не съм бил там и незнам как стоят нещата но по новините разбирам че санкциите не са малки на западноевропейските страни...

HopeLesss
04-30-2007, 20:25
Света или България?!? :lol:

Всъщност аз не се оплаквам от моя живот... Доволна съм си и не ми трябва нищо повече. Факт е обаче, че наистина, както каза scraby, на българина трябва да му вземеш от джоба, за да спре да върши каквото и да било. Наложиха глоба за коланите - всички почнаха да си ги слагат, като преди това на никой не му пукаше. Така трябва да стане и с всичко, обаче въпроса е кога...

Света никога няма да стане по-добър, защото всичко отива много много надолу. Всички ценности са толкова мутирали и придобили някакъв извратен облик, че изобщо не виждам как нещата ще станат по-добри. Аз поне виждам какво става с младото поколение. Някакви си пикли на по 10-12 години хванали цигарата и се хвалят на кого са лапали миналата нощ. Кажете ми това нормално ли е?!? Не знам, ама аз като бях на 13 още си играех с кукли, а не с пишки.

Както каза Коалка, липсва ни и съвест, уважение, самокритика. На никой не му пука за другия. Всеки си гледа неговия кяр, пък да става каквото ще. Не ми се коментира повече... това е прекалено обширна тема. По принцип съм адски голям оптимист, но специално за това... тц [-(

Disrespect
04-30-2007, 20:30
Хехе. Хубава тема!
Първо искам да кажа, че според мен парите развалиха света. Хората станаха алчни и всичко се върти около парите. Съгласен съм, че без тях не можем, но няма и да оправят живота ни изцяло. Ако научим какво са парите и как ще ни помогнат и най-важно в умерено количество, мисля че може би ще направим една крачка напред към постигането на един по-добър живот.

Mimka_sweet
04-30-2007, 21:25
Блях,стига проповеди бе!Ние да не сме СВЕТА ?!?!?!Ние сме една супер малка част от света и не може да го "направим по-добър",а и едва ли на някой му се занимава.Смятайте какво остава за останалата част от хората по света :::

тъпотъпотъпотъпо ](*,) не се правете на хуманисти ъъъъъъъъъъ #-o

magesniko
04-30-2007, 21:34
Примерно да изчезне човечеството и света ше е доста по-добър. :lol:

mrsy
04-30-2007, 21:42
По-добре не можем да го направим. По-зле можем - та ние хората това умеем най-добре; )

Disrespect
04-30-2007, 21:50
Блях,стига проповеди бе!Ние да не сме СВЕТА ?!?!?!Ние сме една супер малка част от света и не може да го "направим по-добър",а и едва ли на някой му се занимава.Смятайте какво остава за останалата част от хората по света :::

тъпотъпотъпотъпо ](*,) не се правете на хуманисти ъъъъъъъъъъ #-o

Никой от тук не се опитва да го направи по-добър. Просто даваме мнение по темата.

shadow4e
04-30-2007, 22:00
Ако всеки си оправи живота около себе си. Като започнем да изчисти улицата, да посади цветя. Тъпото е, че цветята ще бъдат веднага откъснати, садила съм и знам какво е гадно...

Имаме прекрасен двор и то голям особено за центъра на София. В момента имаме само две от тези големите пейки /високите, по които децата се катерят/, а някога имахме още 5 от нормалните, но ги откраднаха /за желязо/, е дървената часта са оставили... Дворът ни беше пълен с цветя и дървете, ама тъпата съседка отряза 4 страхотни брези, защото децата били стояли под тях и й били близо до балкона и много викали... Отряза и един люляк, беше висок към 2,5 м., имахме и огромни храсти с рози и шипки :) Абе както и да е, много си обичам двора и сега има все още 12-тина дървета и се хванах да го оправям. Днес слезнах и изметох фасовете и игличките от боровете. Играх си 2 часа, ама много се радвам другата седмица ще трябва да навия и други хора, защото днес изчистих само 1/5 и .... :)


Вярвам, че мога да организирам хората поне още 1-2 и ако всички направим така нашият си свят би станал по-хубав. Проблемът в България е, че хората несе усмихват и са големи песимисти. Накарш ли и хората около теб да се усмихват, животът ти би станал по-хубав.

04-30-2007, 22:01
Да добавя- преди парите да станат разменно средство, е имало същия процент алчни хора. И "корупция" си е имало..

Disrespect
04-30-2007, 22:12
Да добавя- преди парите да станат разменно средство, е имало същия процент алчни хора. И "корупция" си е имало..

Да така е. Аз не говорих за парите днес...аз говорих за парите като цяло. Нищо, че не съм визирал каменната ера. :mrgreen:

KiLLeR_InSTiNkT
04-30-2007, 22:35
Дори няколко човека да се опитат да направят нещо това няма да е достатъчно. Една птичка пролет не прави!
Дори да си хвърлям отпадъците в кошчето все някой ще си ги метне до кошчето, никога не сме правили нещо заедно, за да стане "светът" по-добър и това скоро няма да се случи...

Sonnenkinder
03-06-2008, 10:24
Kато се усмихваме по-често :)

HePeAJIeH
03-06-2008, 10:27
Ако не сме толкова импулсивни замисляме се за обкръжението ни и околната среда то сигурно Света щеше да е малко по-добро място за живеене :)

Lestat357
03-06-2008, 11:42
Добър въпрос. 8-) Като бъдем малко повече хора преди всичко.


като спрем с клишетата...


Света не можеш да промениш, а само той може да промени теб и после пак същото си остава.

Промени себе си, но изправиш ли се срещу вятърните мелници...

Аз пък смятам, че можеш. Дори вярвам в това, а и нямам нищо против да се изправям срешу вятърните мелници често..понякога дори съм на път да победя.. Проблем?) За клишетата си много прав. :)

Ще си позволя да допълня леко мнението на Sonnenkinder, което много ми допадна – и като създаваме по този начин повече поводи на другите за искрени усмивки. Това за мен е много важно.

RoyTheReaper
03-06-2008, 12:05
Хехе. Хубава тема!
Първо искам да кажа, че според мен парите развалиха света. Хората станаха алчни и всичко се върти около парите. Съгласен съм, че без тях не можем, но няма и да оправят живота ни изцяло. Ако научим какво са парите и как ще ни помогнат и най-важно в умерено количество, мисля че може би ще направим една крачка напред към постигането на един по-добър живот.

За съжаление е точно така. Ако определени кръгове не осъзнаят, че има и по-важни неща от парите, този век ще има големи катаклизми.

Иначе трябва да започнем да използваме повече главите си, отколкото първичните си животински емоции, и да бъдем по-толерантни.

HePeAJIeH
03-06-2008, 13:55
Ами щом не правим разлика защо не ни обясниш каква е тя и какво е твоето становище по въпроса? :)


П.П Не мислите ли че темата е за раздел Философия?

Disrespect
03-06-2008, 14:02
кога съм ги писал тея тъпотии аз бе??

омг...парите ми били виновни...

](*,)

propusk
03-11-2008, 16:53
аз също съм се замисляла и винаги почвам да обвинявам Адам и Ева :? :D

ScionOfStorm
03-11-2008, 17:25
^ И прекланяне на главите пред великийо новийо фюреро! :grin:

Кхм...money + modernisation = loss of humanity.
Някой да го патентова като уравнение. :)

Disrespect
03-11-2008, 17:41
^ И прекланяне на главите пред великийо новийо фюреро! :grin:

Кхм...money + modernisation = loss of humanity.
Някой да го патентова като уравнение. :)ХАХА!

Явно не разбираш смисъла на тази дума и я свърваш с фюрера, дуче или който и да било още!!!

Като казвам дисциплина нямам предвид тоталитарен режим(въпреки, че ни трябва един такъв)!!!

абе нали ше се гръмнеш на втория ден бе...я стига сте приказвали тъпотии..

тоталитарност искал...хахаха

ScionOfStorm
03-11-2008, 17:44
И ти какво бе, в тоя тоталитарен режим ще си на върха на пирамидата ли, че с такава еуфория го очакваш?

Ако има, ти ще си в калта като всички нас. Прасе в кочината, поредното, грухтящо в помията си.