PDA

View Full Version : mall of varna???



05-01-2007, 15:36
dokolkoto razbrah stroqt mall vav varna nqkoi znae li koga 6te go otvorqt i kade to4no se namira
blagodarq za otgovorite predvaritelno :)

Disrespect
05-01-2007, 15:43
Моловете ще бъдат повече от един. Единия ще бъде някъде из Владиславово...не разбрах точно къде.

sh3_1s_7h3_0n3
05-01-2007, 15:47
моловете са 3 8)

N0_feAR
05-01-2007, 15:47
аз доколкото разбрах моловете ще са около 2,може и повече.Единия се намира в Трошево,близо до затвора и Пикадили, но незнам кога ще го отворят...

Disrespect
05-01-2007, 17:10
Не съм чувал за такъв стадион. о.О Утре ще поразпитам в училище.

Jessika_MG
05-01-2007, 18:57
За моловете и аз знам, че ще са 3 - 2 към старите гробища и Трошево и 3я зад военоморското. За стадиона чух още миналата година. Щели да го правят доста голям а и имало проект за 2 ледени пързалки ама къде ще са ...

05-02-2007, 13:55
a nqkoi zn li koga 6te gi otvarqt naprimer dali do lqtoto 6te sa otvoreni ili e mn rano
ili pone koga dolu gore sa po4nali da gi stroqt :-k

HopeLesss
05-02-2007, 14:05
И ние пък си имаме МОЛ :smt019 :smt005

Mimka_sweet
05-02-2007, 14:10
И ние пък си имаме МОЛ :smt019 :smt005 Хвалиш ли се? :smt005

HopeLesss
05-02-2007, 14:18
И ние пък си имаме МОЛ :smt019 :smt005 Хвалиш ли се? :smt005

Ъхъ :twisted: Поне билета за Арената е 3 лв, а не 6 като в София :wink:

Mushy
11-01-2007, 11:07
Хах в арена софия билета е скъп щото е наи голямото кино в бг ако не се сещаш сама а относно моловете мога да ви кажа че мола в трошежо е по голям от софийския а тои е средния на най-големия схе има маиче и ледена пързалка на покрива ;) се пак мола в трошево е през един блок от моя блок и гарантирам че е мн як мен мн ми хареса нищо че съм от сф по як е от нашия :)

sh3_1s_7h3_0n3
11-01-2007, 17:15
Е щом ще са няколко съмнявам се,че ще са с големината на софийския :wink:
Иначе на мен ми е по-интересно кво става с ултра модерния стадион,който ще правят във Варна. Почнали ли са строежа му или е само проект още? За "Комплекс Варна" говоря... Някой варненец,ако знае да сподели :)

Всъщност mall-a в Трошево дето го правят казват, че щял да бъде най-големия в България - 45 000м2... на 5 етажа... и повече от половината помещения или к'вото се води там са закупени от чуждестранни фирми, които още ги нямало в България... :)
( може нещо да съм недочула, но т'ва разбрах като цяло [-o< )

пък стадиона май го правят вече :roll:

love_only_one_boy
11-01-2007, 17:39
Е щом ще са няколко съмнявам се,че ще са с големината на софийския :wink:
Иначе на мен ми е по-интересно кво става с ултра модерния стадион,който ще правят във Варна. Почнали ли са строежа му или е само проект още? За "Комплекс Варна" говоря... Някой варненец,ако знае да сподели :)

Всъщност mall-a в Трошево дето го правят казват, че щял да бъде най-големия в България - 45 000м2... на 5 етажа... и повече от половината помещения или к'вото се води там са закупени от чуждестранни фирми, които още ги нямало в България... :)
( може нещо да съм недочула, но т'ва разбрах като цяло [-o< )

пък стадиона май го правят вече :roll:
Ухааа най-големия във Варна ... супер!! :-| Варна все повече и повече ме изумява :D Много готин град... А за моловете ще са 3 доколкото знам ;)

Rock &amp; Roll Queen
11-01-2007, 17:43
Кога ще са готови? Нямам търпение...само да ги направят и.. :grin:

paraline
11-01-2007, 18:01
mola v 4aika ve4e e otvoren! toi ne e to4no mol a po to4no t1rgovski cent1r :wink:

FeeD_ThE_aDDicTiOn
11-01-2007, 22:45
По-долу има информация за предстоящи и настоящи Молове в България.

Откриването на Пфое Мол във Варна ще е на 1 декември
:smt001 :smt010

http://img80.imageshack.us/img80/6392/staawl9.png

Disrespect
11-02-2007, 11:35
Мястото където ще бъде тоя стадион сега е...да не казвам какво. Направо ми е тъжно, като се сетя, че там съм прекарал доста голяма част от детството си.

vodolei4e_m
11-02-2007, 13:34
Е щом ще са няколко съмнявам се,че ще са с големината на софийския :wink:
Иначе на мен ми е по-интересно кво става с ултра модерния стадион,който ще правят във Варна. Почнали ли са строежа му или е само проект още? За "Комплекс Варна" говоря... Някой варненец,ако знае да сподели :)

Всъщност mall-a в Трошево дето го правят казват, че щял да бъде най-големия в България - 45 000м2... на 5 етажа... и повече от половината помещения или к'вото се води там са закупени от чуждестранни фирми, които още ги нямало в България... :)
( може нещо да съм недочула, но т'ва разбрах като цяло [-o< )

пък стадиона май го правят вече :roll:

в Русе в момента строят най-големият и най-скъп мол в България (ама ще го отворят до 2 год), до тогава във Варна може да е най-големият. Струва двойно колкото тоя в Сф, че и отгоре... :) :P
едит: фийд дъ едикшън... ЪЪЪ информацията ти ен е вярна - в Русе строят 3 мола... (и се очаква да са завършени съответно през 2008,2009,2010)

FelisDirus
11-02-2007, 14:26
Е щом ще са няколко съмнявам се,че ще са с големината на софийския :wink:
Иначе на мен ми е по-интересно кво става с ултра модерния стадион,който ще правят във Варна. Почнали ли са строежа му или е само проект още? За "Комплекс Варна" говоря... Някой варненец,ако знае да сподели :)

Всъщност mall-a в Трошево дето го правят казват, че щял да бъде най-големия в България - 45 000м2... на 5 етажа... и повече от половината помещения или к'вото се води там са закупени от чуждестранни фирми, които още ги нямало в България... :)
( може нещо да съм недочула, но т'ва разбрах като цяло [-o< )

пък стадиона май го правят вече :roll:

в Русе в момента строят най-големият и най-скъп мол в България (ама ще го отворят до 2 год), до тогава във Варна може да е най-големият. Струва двойно колкото тоя в Сф, че и отгоре... :) :P
едит: фийд дъ едикшън... ЪЪЪ информацията ти ен е вярна - в Русе строят 3 мола... (и се очаква да са завършени съответно през 2008,2009,2010)


Айде стига с тва русе, бе... :-x

Disrespect
11-02-2007, 14:29
Русе си е готин град...

щях се удавя в Дунавата преди наколко години щото едно лапе ме бутна докато бягаше.. :D

InitialD
11-02-2007, 15:04
Моловете не са кой знае какво чудо!
Нямат нищо общо с Американските...не е като по филмите да седнеш на пейка нещо.. е ако в Шити Центъра ги броите?!?
Така де по много неща отстъпват на чуждестранните... :?

ЕPu
11-02-2007, 15:05
тва с площ 66хил. кв.м. ще е ебаааси огромното нещо :shock:
къде ще го строят?

аз пък нищо не съм чувала..

malka_sladuranka
11-02-2007, 15:08
тва с площ 66хил. кв.м. ще е ебаааси огромното нещо :shock:
къде ще го строят?

аз пък нищо не съм чувала..
На мястото на София ленд може би.... :neutral:
Нали там щяли да строят мол..

tItEufFf
11-02-2007, 15:18
На 1 декември тварят Пфое Мол във Варна (еб*ти името :D ) ... То няма да е един мол...ще са 6 :!:

Symphony of Destruction
11-02-2007, 15:30
Всъщност mall-a в Трошево дето го правят казват, че щял да бъде най-големия в България - 45 000м2... на 5 етажа... и повече от половината помещения или к'вото се води там са закупени от чуждестранни фирми, които още ги нямало в България... :)
( може нещо да съм недочула, но т'ва разбрах като цяло [-o< )

пък стадиона май го правят вече :roll:

За стадиона - ми те събориха стария и сега се мотат там някакви камиони....дано го построят по-бързо, имаме си належаща нужда от нов стадион, че Тича и Спартак вече само за тренировки на новаците стават :)
Иначе МОЛ-овете са поне три-четири; изгубих им броя вече, хем живея в тоя град. Първия (тоя в Трошево) го почнаха най-напред и ми е най-интересен, щото 14 години живях в него квартал все пак и често се връщам там в старото жилище. Яд ме е, че е толкова голям, честно....Закри ми вдъхновяващата гледка към гробището......ем смейте се, ама гледката си я биваше.....Другия е до Пикадили.......третия май до Автогарата...има и един Varna Towers, пак там наблизо, щели да го пускат на 11 септември 2011.......
Бахмааму, цяла Варна в МОЛ-ове.... :-x

Disrespect
11-02-2007, 15:44
кво му е на Спартак?

vodolei4e_m
11-02-2007, 15:53
Всъщност mall-a в Трошево дето го правят казват, че щял да бъде най-големия в България - 45 000м2... на 5 етажа... и повече от половината помещения или к'вото се води там са закупени от чуждестранни фирми, които още ги нямало в България... :)
( може нещо да съм недочула, но т'ва разбрах като цяло [-o< )

пък стадиона май го правят вече :roll:

За стадиона - ми те събориха стария и сега се мотат там някакви камиони....дано го построят по-бързо, имаме си належаща нужда от нов стадион, че Тича и Спартак вече само за тренировки на новаците стават :)
Иначе МОЛ-овете са поне три-четири; изгубих им броя вече, хем живея в тоя град. Първия (тоя в Трошево) го почнаха най-напред и ми е най-интересен, щото 14 години живях в него квартал все пак и често се връщам там в старото жилище. Яд ме е, че е толкова голям, честно....Закри ми вдъхновяващата гледка към гробището......ем смейте се, ама гледката си я биваше.....Другия е до Пикадили.......третия май до Автогарата...има и един Varna Towers, пак там наблизо, щели да го пускат на 11 септември 2011.......
Бахмааму, цяла Варна в МОЛ-ове.... :-x

бих казал цялата страна в Мall-ове, не само Варна ](*,)
то това е ебахти тъпата изгъзица - Мall-a секи се надпреварва да направи по голям и хубав .. не виждам за кво...

Symphony of Destruction
11-02-2007, 16:10
кво му е на Спартак?
А какво НЕ му е?
(wasntme)

punkrock
11-02-2007, 16:10
На 1 декември тварят Пфое Мол във Варна (еб*ти името :D ) ... То няма да е един мол...ще са 6 :!:
6 мола?? Аз мислех, че са само 5 :shock:
А тоя до автогарата ще е с ледената пързалка нали?


ПП. Абе много молове, много нещо, те хората пари за хляб нямат, кво остава цял ден да висят там из кафетата и магазините ;-)

sh3_1s_7h3_0n3
11-02-2007, 16:36
Проектите за мащабни търговски центрове с развлекателни зони и множество атракциони във Варна набират скорост. Поне пет мола са на път да отворят врати от пролетта на идната година до средата на 2009 г.


Пфое мол:


Пръв по време в средата на идния месец ще отвори врати "Пфое мол" до "Пикадили" в кв. "Младост". На 27 хил. кв.м разгъната застроена площ пионерът ще предложи предизвикателствата на търговски мегацентър, изискани места за пазаруване и отдих, кафенета, няколко ресторанта, офиси на банки и мобилни оператори, зони за красота и за нощни развлечения. Над 85 процента от площите му вече са договорени със световни фешън марки като Beneton, Mexx, Tom Taylor, Ani-mato, Kenvelo и др. Останалите площи след официалното откриване могат да бъдат договорени на вече значително по-високи от досега предлаганите цени.


Варна мол:


През пролетта на идната година първите си посетители се кани да посрещне и "Варна мол" на "Интерсервиз Узунови". Сградата между бул. "Владислав" и ул. "Христо Смирненски" вече е в края на грубия строеж. Площта й е 70 хил. кв.м, на 35 хил. от тях ще бъдат разположени 120 магазина. Световни марки като New Yorker, Esprit, и Sprider ще стъпят на българския пазар оттук. В мола ще бъдат открити още 8 зали с общо 1300 места на кинокомплекс "Арена". Ще има детски увеселителен център от световната верига "Капела плей", боулинг, ледена пързалка...В края на септември варненският инвеститор продаде "Мол Варна" на най-големия частен холдинг в строителството и развитието на имоти "Милър дивелъпмънтс".



Други два проекта се състезават за дата на официалното откриване през първата половина на 2009 г. "Гранд мол" и "Варна тауърс".


Варна тауърс:


Парцелът между бул. "Владислав" и бул. "Република" вече е ограден и се наливат основите на сградата. Разгънатата застроена площ на комплекса ще е 70399 кв.м. Проектът се отличава от останалите с двете си 12-етажни офис кули над търговската част, които ще имат претенциите да бъдат най-високите във Варна. Върху последното ниво на западната кула е планирана хеликоптерна площадка, а на източната - открит басейн.


Гранд мол:


"Гранд мол" на "Оркид дивелъпмънтс груп" трябва да се издигне зад автогарата. Общата му разгъната площ по проект илюстрира името на бъдещия търговско-развлекателен комплекс тя ще е 150 хил. кв.м и в нея почти поравно се разпределят търговските и офис площите 40-45 хил. кв.м. Киносалоните в комплекса също са с внушителните 3 хил. кв.м. Зад търговската част на "Гранд мол" ще се издигнат три кули от стъкло, които ще предлагат офиси и вероятно хотелска част.


Галерия Варна:


Петият проект е "Галерия Варна" и той ще бъде построен на терена, освободен от козметичната фирма "Фреш ап", недалеч от мебелната палата. Инвеститор е "Глобъл трейд къмпани" (Global Trade Company - GTC), чиито български партньори са Тони и Калоян Икономови, собственици на парцела. Общата площ на търговския център ще е 37 хил. кв.м, в които над 130 магазина ще предлагат стоки и възможности за забавления

Черно море парк:


Още един проект, който не е официално представен, трябва да бъде реализиран върху руините на завод ВАМО в първата половина на 2010 г. "Черно море парк" на "ЕЦЕ проектмениджмънт" претендира, че разполага с най-голяма реална квадратура търговски площи 54 хил. кв.м.


Ей т'ва е за Варненските проекти... пхах... голямо строене, голямо нещо... :wink:

tItEufFf
11-02-2007, 16:37
На 1 декември тварят Пфое Мол във Варна (еб*ти името :D ) ... То няма да е един мол...ще са 6 :!:
6 мола?? Аз мислех, че са само 5 :shock:
А тоя до автогарата ще е с ледената пързалка нали?


ПП. Абе много молове, много нещо, те хората пари за хляб нямат, кво остава цял ден да висят там из кафетата и магазините ;-)

Може и 5 да са...Не знам кой ще е с ледена пързалка, но ще има такъв (доколкото знам ще е целогодишна) А знам, че единия от тези молове, ще е като Мал оф София (ама не съм много сигурна)

linlin2
12-26-2007, 05:40
Варна мол:


През пролетта на идната година първите си посетители се кани да посрещне и "Варна мол" на "Интерсервиз Узунови". Сградата между бул. "Владислав" и ул. "Христо Смирненски" вече е в края на грубия строеж. Площта й е 70 хил. кв.м, на 35 хил. от тях ще бъдат разположени 120 магазина. Световни марки като New Yorker, Esprit, и Sprider ще стъпят на българския пазар оттук. В мола ще бъдат открити още 8 зали с общо 1300 места на кинокомплекс "Арена". Ще има детски увеселителен център от световната верига "Капела плей", боулинг, ледена пързалка...В края на септември варненският инвеститор продаде "Мол Варна" на най-големия частен холдинг в строителството и развитието на имоти "Милър дивелъпмънтс".


Този вече не е ли отворил [-o< Тогава освен Фое Мол кой друг е отворен???

Mortificatiоn777
12-26-2007, 05:46
Само тровят нацията...

kPuCkA
12-26-2007, 07:04
Mall of Varna отваря април-май месец 2008 ледена пързалка ще има,да и то целогодишна :wink:

Mooo6no
12-26-2007, 07:12
Ледена пързалка ще има,да и то целогодишна :wink:
Ей тва е единствено заради, което ще се радвам, че построиха молове.

linlin2
12-26-2007, 08:16
Mall of Varna отваря април-май месец 2008 ледена пързалка ще има,да и то целогодишна :wink:
Ами тогава кой е втория отворен мол освен Фое мол

kPuCkA
12-26-2007, 08:25
Mall of Varna отваря април-май месец 2008 ледена пързалка ще има,да и то целогодишна :wink:
Ами тогава кой е втория отворен мол освен Фое молНяма такъв,има няколко търговски центрове,но не и Молове...!

AnGeL_oF_dArKnEs
12-26-2007, 11:28
Официална страница на "Варна мол": http://mallvarna.bg/

Ето и нещо любопитно за Гранд Мол Варна:


Днес беше направена първата копка на търговско-развлекателния комплекс Grand Mall във Варна като инвеститорите по проекта вградиха в основата на МОЛ-а „капсула на времето", в която поставиха вестници с днешна дата, юбилейна монета „България в ЕС 2007", карта на Варна и послание за поколенията, съобщи citybuild.bg.

Кметът на Варна Кирил Йорданов получи от инвеститорите златен ключ, с който тържествено да отключи вратите на Grand Mall Varna след две години, когато е планирано завършването на проекта.

Проектът на Grand Mall Varna е разработен от световноизвестните архитекти от M-Y-S (Moore-Yasky-Sivan Architects), както и от варненското студио LAGIS Ltd. Управлението на търговския център след откриването му ще се осъществява от екип на Colliers International Property Management.

Инвестицията в проекта надхвърля 100 милиона евро. Разгънатата застроена площ на МОЛ-а е около 200 000 кв. м, което го превръща в най-големия комплекс от смесен тип в града. Проектът предвижда и три офис кули, които ще се извисяват на височина от над 75 м и ще откриват панорамна гледка към града.

Grand Mall Varna разполага с 50 хил. кв. м търговска площ, като над 1/3 от нея вече е отдадена под наем. Сред ключовите имена в проекта се отличават Carrefour, Кино „Арена", „Техномаркет", Orange и др.

http://images.ibox.bg/2007/12/21/mall_varna/519x414.jpg

Madness
12-26-2007, 11:34
Нях
И във ВидинО праят...
Гъзари сме 8)

chaos_
12-26-2007, 15:03
Тва тоя мол ,който наскоро го откриха е пълна простотия,ходих и единственото помещение,което си заслужаваше посещението беше книжарницата. аман от простотий

TellMeYourName
12-26-2007, 15:16
Еба ви у газарите ... 8-) :D

nestle
12-26-2007, 15:23
abe kat za varnenci e dobre....v smisal varnenci imat pove4e pari ot tiq ot po malkite gradove ( az naprimer ). az hodih i..nz ne mi haresa osobeno pak drehi obyvki kozmetiki vsi4ko koeto go ima i v drygite magazini no s hilqda pati po visoki ceni.....inache e gotino...no ne e za vseki.

st1ka
12-27-2007, 14:08
..

krisi_l@loka
12-29-2007, 13:16
Тука при нас строят един..сигурно след 5-6 години може и да отвори ;) Обаче по моите виждания ще работи два месеца..сичко ще е скъпо и ще фалира...щото никой няа дава толко пари :D