PDA

View Full Version : kolelo



05-01-2007, 15:39
ot karane na kolelo moje li da se stopqt mazninkite po korema ili nqma efekt?
a koq 4ast na krakata trenira nai mn?
i o6te ne6to krakata otslabvat li ili stavat muskulest?
aide koito e znai da kazva plss

N0_feAR
05-01-2007, 15:44
ако говориш за каране на колело,а не за фитнес уреда колело,може и да има ефект и върху корема,но главно тренира краката,бедрата и дупето(ако караш прав/а от време на време) По принцип може и да се позаслабнат краката,но ако си слабичка бъди сигурна че ще бъдат по-стегнати.

05-01-2007, 15:49
da stava vapros za kolelo/ne veloelgometar/ az iskam krakata mi malko da pootslabnat i za tova me interesuva dali 6te ima tozi efekt :roll:

ProstoAz
05-01-2007, 16:39
Топят се мазнини от цялото тяло.

malkoto_sladur4e
05-01-2007, 18:53
Ами аз знам понеже почти всеки ден съм във фитнеса... =D>
Ами от колелото както го наричаш ти :P най много се отслабва...също така и от бягащата пътека...това са двата уреда от които се смъкват най-много мазнини!Не те правят мускулеста спокойно!А колелото спец тренира целия крак и корема дори :wink:

05-02-2007, 03:50
Ами аз знам понеже почти всеки ден съм във фитнеса... =D>
Ами от колелото както го наричаш ти :P най много се отслабва...също така и от бягащата пътека...това са двата уреда от които се смъкват най-много мазнини!Не те правят мускулеста спокойно!А колелото спец тренира целия крак и корема дори :wink:
kakto po gore kazah stava vapros za kolelo ne veloelgometar :wink:

Presley
05-02-2007, 10:24
100% ще има цялостен ефект върху тялото ти-както върху мускулите така и щу стопи маэнините...!Но трябва да си много постоянна и да имаш търпение.....!След време ефекта ще стане видим :)

malkoto_sladur4e
05-02-2007, 11:09
Ами аз знам понеже почти всеки ден съм във фитнеса... =D>
Ами от колелото както го наричаш ти :P най много се отслабва...също така и от бягащата пътека...това са двата уреда от които се смъкват най-много мазнини!Не те правят мускулеста спокойно!А колелото спец тренира целия крак и корема дори :wink:
kakto po gore kazah stava vapros za kolelo ne veloelgometar :wink:
Ама то е едно и също бе злато :wink:

Mimka_sweet
05-02-2007, 11:14
Лут ли си?!?!?!От колелото краката ти няма да отслабнат-даже точно обратното.Ще станат огромни защото като караш колело тренираш мускулите на краката.Не си ли виждала на колкоездачите краката?!?!?!

Ниго
05-02-2007, 11:28
Колко тъпи мнения са се изказали не е истина. КОлелото/велоергометъра е е аеробно натоварване - сваля мазнини и малко мускули също. Краката на колоездачите. Натоварването върху краката е прекалено малко, за да порастнат. Явно не сте виждали крака на трибоец, или някой, който активно прави клекове. Освен това колоездачите тернират на високот темпо по няколко часа ВСЕКИ ден. Колкото от плуването 2 пъти в седмицата ще имате големи рамене, толква и колелото прави големи крака. А най-много мазнини се смъкват с HIIT.

Drakthul
05-02-2007, 11:31
^^ Всъщност без диета всички видове спорт за смъкване на мазнини/качване на ММ се обезсмислят.. :roll:

Ниго
05-02-2007, 11:49
^^ Всъщност без диета всички видове спорт за смъкване на мазнини/качване на ММ се обезсмислят.. :roll: Вярно!
Обаче, ако по диета се разбира "лунната диета" или "ябълки с кисело мляко" пак няма много смисъл.

Питайте в бб-теам или спайдърспорт. Тялото.бг е пълно със заблудени.

Drakthul
05-02-2007, 12:12
^^ Всъщност без диета всички видове спорт за смъкване на мазнини/качване на ММ се обезсмислят.. :roll: Вярно!
Обаче, ако по диета се разбира "лунната диета" или "ябълки с кисело мляко" пак няма много смисъл.

Питайте в бб-теам или спайдърспорт. Тялото.бг е пълно със заблудени.

Нямах предвид такива диети .. Но примерно едно НВД или ВМ-НВД и т.н. .. :smt006

Ice_Queen_
05-02-2007, 12:38
Колко тъпи мнения са се изказали не е истина. КОлелото/велоергометъра е е аеробно натоварване - сваля мазнини и малко мускули също. Краката на колоездачите. Натоварването върху краката е прекалено малко, за да порастнат. Явно не сте виждали крака на трибоец, или някой, който активно прави клекове. Освен това колоездачите тернират на високот темпо по няколко часа ВСЕКИ ден. Колкото от плуването 2 пъти в седмицата ще имате големи рамене, толква и колелото прави големи крака. А най-много мазнини се смъкват с HIIT.


???? :shock: ,какво е това?

Ниго
05-02-2007, 13:37
HIIT = HIgh intensity interval trainnig. На български високоинтензивна интервална тренировка. Примерно бягането 2:1:2:1 и тн. като 40 секунди се прави спринт (колкото държиш) и 20 секудни се прави крос. ИНтервалите може да са 30:15 или 20:10 де според зависи. Изключително тежка анаеробна тренировка. Табата също е такова (писал съм преди какво е, ако не намирате потърсете в гоогле за "методът табата" в дао.бг е много добре описано). Не е за хора със слаби сърца и слаба воля. Ако го правиш правилно те изтисква до край. Обаче е много добро за сваляне на мазнини с минимална до никаква загуба на мускули. НЕ СЕ ПРАВИ СУТРИН НА ГЛАДНО. Като цяло кардиото сутрин на гладно е остаряло схващане и е приложимо главно за профи билдъри.

Най-доброто е, че може да си го правите в къщи. Например гирите за тръстъри (прочетете статията за "Методът Табата") може да замените с две бутилки вода по 2 литра, дори 1,5 литра, особено за момичетата 2 кг във всяка ръка си е доста изморително (първия път когато го правих беше с 3,5кг гири във всяка ръка - последната серия ми бяха дори тежки).

Повече спорт, по-малко преработени храни. Повече вода.

Drakthul
05-02-2007, 14:33
Вобще не мисля, че табата е за момичета :lol: :lol: .. то за хора не е пък ти го препоръчваш във форум дет 2/3 са момичета .. :lol: :lol:

Действително има ефект от него, но като цяло упражнението е найстина за ненормални .. аз лично си предпочитам едно кардио ( тае-бо ) сутрин на гладно 30-40 мин. .. пак си свалям идеално в сезона за релеф и се чуствам много по-добре отколкотот докато правех таба ..

Ниго
05-02-2007, 15:23
Зависи от момичетата. В youtube гледах едно видео на ... (забравих й името). Та тя правеше табата, дето мен биха ме убили. Става въпрос за серии - преден клек + набирания по 20 секунди всяко. Последната серия направи 12 набирания. Пък и не пречи да опитат. Пък какво като са момичета? Пак може да са силни и атлетични.

А кардиото сутрин вече не го имат оптимално. Виж стаиите в t-nation "fasted cardio roundtable" и "cardio roundtable part 2".

Drakthul
05-02-2007, 15:30
Не това имах предвид .. просто упражнението е прекалено натоварващо .. не е за всеки .. но които да иска да пробва .. за мен е безсмислено, пък и няма място в бб-а .. колкото до кардиото което правя сутрин - имам супер резултати и вобще не мисля да го правя по друг начин ..за миналия месец с НВД+кардио свалих 7кг., 9см от талята, почти нямам загуба на ММ ( е това е благодарение на добавките )..