PDA

View Full Version : Колко?...



05-01-2007, 18:34
Колко български граждани умират всяка година от забранени вещества, че ми е много интересно, а не мога да намеря статистика.
Все някъде по моргите или в Националния Център по Наркомании следва да знаят, нали?
Ама МЪЛЧАТ.
Защо мълчат?

Защото комай броя на смъртните случаи годишно от дрога са по-малко от 1% от броя на смъртните случаи в следствие на пияно каране.

Приблиз.4 милиона българи употребяват алкохол, 8222 катастрофи от пияно каране всяка година, 1042 на място,10215 ранени 3507 осакатени за цял живот
И тва всяка година и само от пияно каране А колко са случаите на пияно наръгване в кръ4ма или просто пияно пребиване по стълбите???

Приблиз. 200 000 българи употребяват марихуана умрели от това или пострадали-няма(освен 913-тимата души , вкарани в затвора за това)
100 000 употребяват стимуланти, 20 000 -опиати("наркотици дето водят до наркоза") за тях ми е питането, колко от тях стигат до болницата или до гробището?
Моля ако някой знае нека говори.
Нали когато фактите говорят и гостите мълчат

п.с. само за сведение- за КОРУПЦИЯ в затвора лежат само 67 (!!!) лица, после познайте защо ако те хванат с 50 кола амфети те пускат, а ако те хванат с 5,6 гр.трева влизаш на топло!

IlLuSi0nS`
05-01-2007, 19:47
и ние кфо..?!
ти май си ония гости с многото проблеми.. хахаха я си слагай розовите очила и стига мелодрами аххахха

05-01-2007, 20:24
нъц, мило, нема проблеми. ама не си падам по о4ила.
Казах САМО който занае КОЛКО хора умират годишно от дрога, той да пише.
Оня каза 100
100 кръгло, или 100 без малко?

щото през 2002 като беше бума на хероина бяха само 23-ма!

та ми е 4удно как и от какво сега са станали 5 пъти пове4е :smt007

и за да не пиша в оная тема , 4е стана километри4на
:-D :-D
вика докато имало потребители, щяло да има пазар.. Да, вярно е(да не си икономист бе)
и кво предлага? "бой с камшика" докато умрат завалиите, та да ликвидираме пазара.. " нет 4еловек-нет проблем" (тоя верно е едно поколение преди мен)

Не, драги, предлагам да извадим пазара на светло както е с цигарите, кафето, алкохола , антибиотиците, дихидрокодеина и про4ее неща, дето се облагат с ДАНЪЦИ!

Пък който не плаща данъци да плаща глоби,(както е в слу4ая с алкажа и цигарите) и изобщо да спрат да от4итат дейност
"незнам си колко дела, незнам си колко осъдени, борим се с престъпноста" да бе да... говори си
:smt006

апропо, името на раздела неслу4айно е "цигарите и останалите неща"
и единствената "важна" тема е тази за "последиците от азлоупотребата с алкохол"

щото тези две дроги (алкохол и цигари) взимат стотици пъти пове4е жертви от вси4ки други дроги взети заедно, и да хвърляме прах в о4ите на хората с теми "не на другото, по-добре грозданка с виктори"
е по некоректно от изцепката на оня пишлигар, дето писал 4е му се искало да лети.

IlLuSi0nS`
05-01-2007, 20:30
ами добре, няма да ти пиша в темата повече понеже си нямам идея колко са.. ама едва ли коя и да било статистика ще е вярна, щото ще са само регистрираните "наркомани"..

patilan420
05-01-2007, 20:58
Умирания, свързани с употреба на наркотици

Данните за умиранията, свързани с употребата на наркотици, се събират от общ регистър на смъртността в Националния статистически институт. Общият брой на свързаните с употреба на наркотични вещества смъртни случаи в България е малък. През 2005 г. броят им е 40, средната възраст на починалите е 28.1 г.


В интерес на истината, броят на смъртните случаи, директно свързани с екстъзи, е много малък на фона на огромния брой потребители. Според изследванията на медицински организации до 1996 във Великобритания са регистрирани 42 смъртни случая на приблизително 1.000.000 потребители. Оттук идва популярната ърбън-максима, че да вземаш екстъзи е по-безопасно от това да ходиш за риба или да яздиш кон.
;-) :smt020 :smt116 :smt031
книжовният език и добрият тон са в основата на добрата комуникация.

о4евидно статистиката е любопитна и полезна наука
от която можем много да нау4им за света и хората около нас.

Знание-то Е Сила... за този, който знае.
(незнанието също е сила, но пак за този, който знае) :smt024 :smt033 :smt032

LSD^Lady
05-01-2007, 22:44
и ние кфо..?!
ти май си ония гости с многото проблеми.. хахаха я си слагай розовите очила и стига мелодрами аххахха

И аз тва казвам

IRRIDUCIBILI
05-02-2007, 15:32
da ok narkoticite ne sa vredni alkohola e problema :D :D

Th3MaN
05-02-2007, 19:07
da ok narkoticite ne sa vredni alkohola e problema :D :D


:mrgreen: [-o< [-o< [-o< [-o<

cherinka
05-02-2007, 20:54
Кажете ми, е, НЕ СТЕ ЛИ ТЪПИ.
Или аз излизам тъпата в случая.
Абе, хора, то дори въздуха, който дишаме е вреден................ храната, която ядем е вредна, проблемите, които имаме също са Вредни за Здравето ни.. вии за наркотици сте тръгнали да говорите.. яя..
е, бати, то се оказа, че живота ни е една голяма вреда... :shock:

No_LiMiTe^f
05-02-2007, 21:47
и ние кфо..?!
ти май си ония гости с многото проблеми.. хахаха я си слагай розовите очила и стига мелодрами аххахха

И аз тва казвам