PDA

View Full Version : Moderated: Нямам желание и мотивация за нищо



Живота ми смърди
05-01-2007, 17:47
имам съсвем малко приятели..1-2 и то не са мн истински ;)
имам супер слаби оценки в училище
не излизам
основно седя пред pc ..
нямам желание и мотивация за нищо

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

My_Way
05-01-2007, 17:51
Стегни се тогава.

djeini
05-01-2007, 17:59
имам съсвем малко приятели..1-2 и то не са мн истински ;) -cuzdai si istinski frendove to ne e do imane i do nqmane a do tova dali moje6 da si suzdade6 istinskite frendove se suzdavat s doverie
имам супер слаби оценки в училище- mi vzemi da u4i6 ,ako nemoje6 i tva zubri
не излизам- emi po4ni da izliza6 da te izkarame ot vas li iska6
основно седя пред pc .. -i za6to nameri si dr zanimanie
нямам желание и мотивация за нищо- ami mutivirai se we
P.S. tozi forum za 100 put go kazvam ne e za povdigane na samo4ustvieto nau4ete se nai-posle

Cerealkiller
05-01-2007, 18:10
P.S. tozi forum za 100 put go kazvam ne e za povdigane na samo4ustvieto nau4ete se nai-posle
Що пък да не се оплаче човека ? Като има само 1,2 "приятели" кой да го укоражи?
А и да не става с едно щракване на пръстите "не излизам-ми излизай" - то ако беше така нямаше да я има тая депресарсkа тема !
А за проблема и аз нз много мн къф съвет да дам ,щото не съм много далеч от твойто положение.Но мога да ти кажа да не се отчайваш,щото винаги може да стане и по зле :mrgreen: Помисли си по въпроса!

Th3MaN
05-03-2007, 17:15
Според мен на такива работи са способни само слаби душевно хора. Виждаш че живота ти е кофти и го приемаш. Я се стегай и без такива тъпотий!

love in the darkness
05-03-2007, 18:48
Абе виж са за приятелите много съвети мога да ти дам.Ама виж са за оценките,ми земи учи бе.Не стой пред пц-то,слушай силна музика излизай и се запознавай с нови хора...

NIKSYN
05-04-2007, 13:47
Знаеш ли какво?Искам да ти кажа, че не си единствения с такъв проблем.Аз самият до скоро нямах никакви приятели-до миналото лято имах само двама приятели и то не истински от които ме деляха двеста километра и ги виждах само през лятната ваканция когато отида на село.Но миналото лято реших, че не искам да продължавам в този дух и затова, когато едни мои съученици решиха да бягат от часовете реших, че може да отида с тях. И къде мислиш отидохме? Там където най-ми харесва-сред природата.Отидохме до близката река, там направихме доста бели, изкефихме се и се прибрахме. През следващия уикенд реших, че може да повторим тази разходка и се обадих на съучениците си с думите:"Здрасти, искаш ли да се видим, да се разходим пак покрай реката...." или нещо подобно.И всички ми отказаха с изключение на един. Когато се събрахме и направихме няколко бели се заговорихме за секс и мацки,възбудихме се и решихме да бием чикии. След като свършихме започнахме да си споделяме.Тоест той ми сподели една негова голяма тайна, за която ми каза, че само аз и сестра му знаем. Аз много се трогнах от това и започнахме да се виждаме по-често и сега той е най-добрия ми приятел и не мога да си представя какъв ще бъде живота ми без него-без да има с кой да си споделям, без да има с кой да излизам в моменти, в които няма кой да излезе с мен......
Та мисълта ми е, че може да си подбереш някой от по-кротките си съученици, с които да излезеш и да си прекарате добре. Но подбора не е толкова важе.Аз лично, когато отидх в новото си училище преди 4 години с момчето за което ти говорих се мразехме страшно много а сега сме най-добри приятели и си знаем всички тайни.
А сега за оценките-първо успеха в училище не е най-важното нещо според мен и не трябва да му обръщаш голямо внимание ако не е под 4. Но в случай, че е под 4 трябва да се стегнеш, защото от ученическите ти години зависи по нататъшния ти живот.Така че ако е под 4 а те мързи да учиш и ти е кеф само пред компа, може да използваш метода на самовнушението-мисли си колко много вреди рс-то не само на очите ти, но и на психиката и на фигурата ти и на всичко в теб.Та имах в предвид, че като те мързи да учиш може да внимаваш в час докато учителят ти разказва урока и ако си наистина съсредоточен, ще го запомниш още в час и ще е достатъчно за напред да прочетеш веднъж само пред изпитвания и контролни учебния матераиал и ще можеш да си изкараш хубава оценка. Пробвай и няма да съжаляваш.
А за мотивацията-ако ти сам не се мотивираш, няма кой да ти помогне. Има една много хубава поговорка- който каквото сам си направи, нкоий друг не може да му го направи.
Ако се чудиш как да се мотивираш, може да отидеш в местаната библиотека и да си потърсиш книга, свързана с тази тема.Аз съм попадал на 2 такива мотивационни книги, но може да има и повече.
В случай, че не намериш нищо такова в библиотеката може да се поровиш малко из нета. Днес там има всичко.
Ако те мързи и това да направиш, може да си казваш:"Любимият ми герой в този момент би си научил урока и би изкарал шестица"или:"Идолът ми нямаше да го е страх да покани това момиче на танц или на среща!" и подобни неща.Трябва само да имаш желание и ще постигнеш всичко. Надявам се, че съм ти бил от полза и ти стискам палци да подредиш живота си така както искаш.И помни:КОЙТО ХОДИ С НАВЕДЕНА ГЛАВА НИКОГА НЯМА ДА ВИДИ СЛЪНЦЕТО!
P.S. Ако искаш може да си напишеш скайпа и с удоволствие ще те потърся за да си поговорим още малко:)