PDA

View Full Version : География - зверски спешно!



vessy
05-01-2007, 19:32
Имам чувството, че не оставих необърнато място в сайта като цяло, но не намерих това, което търсих. Обърнах и енциклопедиите, търсих и в нета, но не намирам нищо. Някой може ли да ми каже накратичко, не е нужно надълго и наширок, за същността и етапите на развитие на политическата карта? [-o< Трябва ми за този четвъртък, а съм сутрешна смяна. Моля ви, помощ!

love in the darkness
05-01-2007, 20:16
Веси бих ти помогнала ако съм разбрала правилно.Трябва ти етапи за развитието на дадена държава или...

vessy
05-02-2007, 04:58
Същността и етапите на развитие на политическата карта като цяло, искат ми общо, без конкретизиране. Много щях да се радвам само на една държава...но ме е попрецакала госпожата. Много мерси, че ми обръщаш внимание върху проблема! :wink:

love in the darkness
05-02-2007, 06:43
Aaaa много кофти,добре ако намеря нещо до сряда вечерта ще ти помогна.Довечера ще се разровя,защото сега нямам много време.

За сега намерих ето това,но не съм сигурна,че е точно това което ти трябва.Всъщност това е за Европа и трябва да се преработи малко,но е нещо като модел.

Основни закономерности в организацията на политическото пространство.
Анатомия на глобалнотогеополитическо противопоставяне между Изтока и Запада.
Геополитически трансформации на хартланда. Евроазиатство. Геополитическата традиция и перспектива на Русия.
Атлантическа геополитическа традиция - мондиализъм. Геостратегията на НАТО.
Политическата география и глобалните проблеми за развитие на човечеството. Милитаризация на съвременното обществено-икономическо развитие на планетата. Глобални и регионални проблеми на прехода към устойчиво развитие.
Формиране на съвременната политическа карта на Европа - основни етапи. Типологична класификация на държавите в света. (Съвременни политически системи, международни отношения и международни организации.)
Държавната граница като обект на изследване в политическата география и геополитиката.
)География на етно-конфесионалните общности и специфика на политическата култура в отделните региони на Европа.


Както ти казах довечера няма какво да правя и ще се поразровя.

vessy
05-02-2007, 14:14
Много мерси!!! Ще съм ти много благодарна, ако успееш да намериш за политическата карта като цяло инфо, но много мерси дори и само за това, пак ще има какво да представя в у-ще! :) :wink:

love in the darkness
05-02-2007, 18:57
Значи ето глупостите които намерих,не знам дали ще ти помогнат тотално сигурно ще те объркат ама карай.Дано стане.

Население, икономика и политическа карта на света

Представя разнообразието на населението в света и неговото териториално разпределение.
Разбира необходимостта от толерантност към всички хора независимо от расовата, етническата и религиозната им принадлежност.
Демонстрира знания за стопанството и разграничава основните стопански отрасли.
Проследява промените в съвременната политическа карта насвета; познава основните форми на държавно устройство и управление.
Проявява интерес към съвременните икономически и политически събития в света.

Политическа и стопанска организация на обществото

Първо равнище
Представя съвременната политическа карта на света като резултат от глобалните политически процеси; коментира регионалните конфликти и причините за възникването им.
Разбира основните механизми на пазарната икономика; степенува по значимост факторите за развитие на световното стопанство.
Групира икономическите отрасли по сектори: първичен (добивен), вторичен (обработващ), третичен (обслужващ), и характеризира тяхната териториална структура.
Излага знания за глобалните проблеми на съвременността (суровинноенергиен, екологичен, продоволствен и др.) и аргументира пътищата за тяхното решаване.
Обяснява принципите на международното сътрудничество и дейността на някои международни организации; прави заключения относно ролята на „глобализацията" за нарастващата зависимост между страните.

Географски региони в света и страни в тях

Първо равнище
Обяснява ролята на историческите и географските фактори за различията в развитието на регионите.
Характеризира географските региони в света и прави изводи за техните специфични особености и проблеми.
Разкрива особеностите на стопанството на регионите на примера на избрани страни. Характеризира избрани страни в регионите на основата на проблемно-страноведския подход.
Очертава проблемите на регионите и дискутира решаването им съобразно концепцията за устойчивото развитие.
Второ равнище
Сравнява степента на стопанско развитие на отделни страни по основни социално-икономически показатели; извежда проблеми и тенденции.
Характеризира по региони големите градове и агломерации. Анализира географските и икономическите аспекти на регионалните конфликти.
Оценява ролята на международните организации за мира и стабилността в света.


ПП:Ако имаш двойка не ме убивай

vessy
05-02-2007, 20:23
Много ти благодаря!!! И да имам двойка няма да си ми ти виновна, а аз че не успях сама да си я намеря тази информация. Но няма да имам двойка при такава помощ! :wink:

love in the darkness
05-02-2007, 20:25
Много ти благодаря!!! И да имам двойка няма да си ми ти виновна, а аз че не успях сама да си я намеря тази информация. Но няма да имам двойка при такава помощ! :wink:

Е надявам се,да ми кажеш после резултата :)

vessy
05-02-2007, 20:27
Разбира се, че как иначе! :wink:

love in the darkness
05-02-2007, 20:39
Ок айде успех и утре ще стискам палци :)

vessy
05-03-2007, 17:14
Всичко мина много добре и имам шестица. Много ти благодаря! :wink:

love in the darkness
05-03-2007, 18:42
Всичко мина много добре и имам шестица. Много ти благодаря! :wink:

Много се радвам и заа 6-тицата ти и за това,че съм ти помогнала.Ако има нещо по география казвай.