PDA

View Full Version : Знаете ли, ЧЕ..



cherinka
05-02-2007, 04:26
Знаете ли, че ако изпиете половин литър кафе нова бразилия от вакумиран пакет, който отваряте с голи ръце, на кафеварка (на кафеварка става по-силно) и до два часа ще луднете, така все едно сте изпили едно патронче :-D .
Имам въпрос.
Кофеина на нервната система ли влиае?
Защото като си изпия сутришното кафе, което възлиза на около 200милилитра, и после в даскало не съм на себе си :-D

niGGa
05-02-2007, 08:03
кофеина е естествен възбудител на организма.. Логично е да чувстваш повече енергия..

05-02-2007, 08:26
да, на нервната система влияе.
Възбужда я

кафето е най-популярния СТИМУЛАНТ в света,употребата му предизвиква само слабо пшсихи4еско пристрастяване.
негативни ефекти от злоупотреба- кариес, изтъняване на костите изтъняване на кръвоносните съдове, високо кръвно налягане

ако изпиеш половин кило кафе наведнъж това е ЗЛО-употреба,
и не се препоръ4ва от специалистите.

п.с. пийте кафето си с мляко, за да си наваксвате загубения калций;)

cherinka
05-02-2007, 15:53
п.с. пийте кафето си с мляко, за да си наваксвате загубения калций;)
Да, аз така правя, и много рядко се случва да няма прясно мляко, но все пак се случва. :)

Mimka_sweet
05-02-2007, 17:28
Хм....... ами в даскало ме наричаха "наркоманка" щото се наливиам постоянно с кафе и кола ......... смятай :-D

IdiOtKa
05-02-2007, 20:39
ами нз обаче някой път сутрин като пия от на маика ми кафето и като излезна на кафенце пак кафе и при което почва ми се мае и рацете ми треперат ..за тва избягвам да пия мно кафе ...струва ми се глупаво

cherinka
05-02-2007, 20:41
ами нз обаче някой път сутрин като пия от на маика ми кафето и като излезна на кафенце пак кафе и при което почва ми се мае и рацете ми треперат ..за тва избягвам да пия мно кафе ...струва ми се глупаво
Ми добре, върви си заспала из улиците тогава.

enclave !
05-03-2007, 23:03
4 чаени лъжички NesCafe Gold + redbull ей това е комбинацията ! Доста често като съм умрял преди работа си я правя и вдига доста ! Е не е като амфетата, но сутрин рано върши работа....