PDA

View Full Version : Въпрос относно приемане в гимназия с мед. бележка



vikc
05-02-2007, 17:57
Здравейте! :wink: Чух , че в някои гимназии може да се влиза с медицинска бележка - без изпит.Въпроса ми е : от какво трябва да си болен, за да те приемат по този начин?
П.П. Нямам НИКАКВО намерение да кандидатствам по този начин. Просто се интересувам [-X
БЛАГОДАРЯ предварително! 8)

някоя си
05-02-2007, 18:04
мисля, че нещо с мозъка. Смисъл бавно-развиващ се, или др

Mainata ti
05-02-2007, 18:26
В училището, в което уча се приемат ученици с увреждания. Точно как става и по какъв начин, не мога да ти кажа, защото съм забравила подробности. Но, да има такива гимназии.

RhytmiX
05-02-2007, 19:45
V normalna gimnaziq s medicinska belejka ne moje6 da vleze6.....trqbva da durji6 izpiti....tova eizmislica 4 emoje da vleze6 s medicinsko... :smt011

ProstoAz
05-03-2007, 06:38
Една от предишния ми клас влезе в Търговско-Банковата по този начин! Тя имаше някакви проблеми със сърцето, не мога да кажа точно какви...

BlueDevil
05-03-2007, 06:48
Значи... в много училища го има като практика, но не за всички специалности. Приемат ако си с някакво неизлечимо заболяване май. Един познат взеле така в Инкомически техникум, специалност Банково дело, има диабет. Приятеля ми е влязъл така в Строителен техникум, специалност Парково строителство, диагноза - глаукома.
Освен това не премат с "медицинска бележка" във вида, в който сме свикнали да я виждаме, а с бежелка от ТЕЛК, минаваш пред една камара лекари, докато ти я издадат. Така, че с грип или бронхит няма да те вземат :P
Това са примерите, които аз знам, но, съжалявам, не мога да ти намеря списък с училища, специалности и диагнози.