PDA

View Full Version : hormonalen disbalans



nqma da se regna :/
05-03-2007, 08:10
Zdraveite :) I accant imam ama sum :oops: i nqma da se registriram :)
Zna4i zimata go napravih za purvi put i ottogava mi e neredoven (da kajem 4e po4ti hi4 go nqma). A ne e stanal gaf ( i test si pravih )... I mnogo se pritesnqvam da otida na genikolog, zashtoto neiskam maika mi da razbere tova :-) s neq i bez tova ne se razbirame mnogo rozavo. I ta nqkoi znae li neshto, koeto moje da opravi tova polojenie. Znam 4e vitamin C namalqva kruvta pri menstruaciq.... nqkoi da znae nqkakvi bilkovi hap4eta za obratnoto....ili kakvito i da sa

P.P. Ako nedai si boje e stanalo ne6to kofti se samoubivam, za6toto imam 2 sestri4ki i po-dobre kaka deoresantka, otkolkoto ...tupa kurva

FikyScHetOo
05-03-2007, 18:37
...

ЦвЕтИт0
05-03-2007, 19:05
Здравей мила.Тов а че не се храниш здравословно е много лошо.Казва ти го момиче което има общо взето същия проблем.На 15 години 1.68 височина тегло между 50-55 кг.максимум.Честно казано ям много нередовно и то все неща които само ми залъглават глада.Живея от сандвичи пици хамбургери и т.н.Наскоро и пропуших което е супер гадно.При пътуване слава Богу нямам проблеми.Ето какво ти препоръчвам-Кога ти се нлага да пътуваш хапни нещо леко около 1 час преди самото пътуване.Също така си носи някакви ментови бонбони или дъвки с ментов вкус.Започни да се храниш редомно и в малки количества.Ето примерно дневно меню.сутрин към 9.00-9.30 някакъв плод според сезона или пък зърнена закуска с прясно мляко. или кофичка кисело може и плодово.Към обяд месо може риба телешко свинско каквото обичаш с някаква салата и чаша натурален сок.Към 16.00 часа лека закуска може нещо сладко или нещо просто което ти се хапва в момента.Вечеря-около 20.00 часа отново салата или супа и нещо готвено може и там от бобовните култури-леща грах боб и т.н.Ако имаш проблем със съня 1 чаша прясно мляко 15 минути преди да си легнеш.Яж редовно и пълноценн се организма ти се развива затова каквото и да става никога не се отказвай от охраната.Ограничавай се от някой продукти ако пазиш фигура спортувай и се наслаждавай на живота пълноценно.Успех а и пита какви мога да бъдат последствията от системно и неправилно хранене-анорексия болимия стомашно.чревни разстройства гастрит язва да изброявам ли ще досатъчно болести които да те накарат да се замислиш за здравето си нали :?:

awtorkata
05-03-2007, 22:05
мерси много
1Тва ясно, ама другия проблем повече ме притеснява

05-04-2007, 17:22
Obiknovenno na4aloto na seksualnia jivot (redovnia) beleji i nachaloto na redovnia cikul. Ocheviudno pri teb edno ot neshtata ne e redovno ....

FikyScHetOo
05-06-2007, 21:56
Obiknovenno na4aloto na seksualnia jivot (redovnia) beleji i nachaloto na redovnia cikul. Ocheviudno pri teb edno ot neshtata ne e redovno ....
ili dvete hahaha

Presley
05-07-2007, 13:53
Може би не се храниш балансирано????? :-k
Все пак в органиэма ти има промяна и трябва да се погрижиш эа регулирано хранене,эа да ти се стабилиэира цикъла ...не съм сигурна де ,но може проблема ти да е такъв...