PDA

View Full Version : момичета помогнете ми малко



Анито
05-03-2007, 10:02
Здравейте,първо ще ви се представя.Аз съм Ани и съм на 18.Имам един въпрос към потребителките на този форум,дано ми помогнете.Принципно имам цикъл около 28-29 дни с овулация около 13-14 ден,усещам леки болки в долната част на корема и понякога промени във вагиналния секрет.Та този месец около 14 ден като че ме наболяваше коремчето но промени в секрета нямаше,не приличаше на белтък и не се разтягаше.НО седмица по-късно мойе би около 21-22-23 ден ме боля пак леко корема и секрета се разтягаше.Имам и ПМС но като че ли в дните когато си чаках мензиса,края на миналата седмица,и малко преди това имах лекички болки в корема по-леки от друг път като чакам цикъл,сега имам подути гърди,пъпките по лицето и от време на време малко болки в долната част на корема.
До тук добре но на 24 ден от цикъла имах рисков полов акт,седмица по-късно си направих тест с първата урина сутринта и беше отрицателен.Според вас с това което разказах за овулацията си тогава втория път около 21-22-23 ден ли съм била в ову или на 14 още?Питам за да знам всъщност закъснява ли ми или само се панирам излишно?

bungle
05-03-2007, 10:05
Ами не знам , честно казано.
При мен е почти същото. Само, че малко по-объркано. На мен в дните, в които трябваше да ми дойде, се появи някакъв секрет. Точно такъв, какъвто е, когато принципно ми свършва. И постоя няколко дена и изчезна. Правих тест - отрицателен. И се чудя - това моето какво беше ? :(
Та не знам, дано някой ни отговори.
И все пак мисля, че на теб нищо ти няма.

Aнито
05-03-2007, 10:12
Мила не знам на теб какво да ти кажа,но съм чувала че това може да са симптоми на цветна бременност та за по сигурно си направи още един-два теста...
А към останалите момичета...какви други причини може да има да не ми идва взех да се тревожа вече

bungle
05-03-2007, 10:15
Знам, че е симптом на цветна бременност. Ахахахах, виждаш ли, аз съм с по-голям проблем. ;)
Аз тестче пак ще си направя, но ще поизчакам още 2-3 дена. Да видим какво ще стане. :)

bungle
05-03-2007, 10:43
Абе, не знам за теб , ама аз се шашнах...

Ariena
05-03-2007, 11:01
Спокойно. Не се шашкайте. Понякога закъснява от нерви. И при мен се е случвало. При настъпване на бременност организма започва веднага да отделя хормона HCG, който реагира с компонентите на тестовете за бременност. Но тестовете не винаги са точни при цветна и извънматочна бременност (която е много опасна и може да доведе до смърт, ако не се открие и прекъсне на време). Така, че ви съветвам ако не се успокоите с тест за бременност отидете на лекар.

Анито
05-03-2007, 11:07
и аз се шашкам и то много понеже сега като се замисля точно там на седмия ден като си направих тест после цял ден ме боля корема а знам че като се имплантира яицеклетката боли и може да потече малко кръв,но при мен кръв нямаше...знам ли утре сутринта пак ще си направя тест и все пак кажете ми дори и да е била овулацията там на 21-22-23 ден мойе ли на 25 да съм забременяла?аз все си мисля че яицеклетката е годна само няколко часа...

bungle
05-03-2007, 11:18
Не мисля, че си бременна. Твоето е от нерви. Но виж АЗ Е МНОГО вероятно ДА СЪМ. Защото.. не знам, тук чета разни неща и взех да се чудя. Ей сега ще се допитам до раждали жени - в събота-неделя ще си направя тест. Че ако съм бременна да знам какво да правя.. Пф, мама му стараааа...

05-03-2007, 11:22
Не мисля, че си бременна. Твоето е от нерви. Но виж АЗ Е МНОГО вероятно ДА СЪМ. Защото.. не знам, тук чета разни неща и взех да се чудя. Ей сега ще се допитам до раждали жени - в събота-неделя ще си направя тест. Че ако съм бременна да знам какво да правя.. Пф, мама му стараааа...
6te go rodi6 li iz4adiiceto? :shock:

Ariena
05-03-2007, 11:22
Има редки случаи, при които овулацията съвпада с менструацията. тай като и двата яйчника отделят яйцеклетка. По принцип трябва всеки месец единият от тях да отдели една, а следващия месец другия. Но има случаи когато не се получава точно така. Теоретично може да се забременее през овулацията, на практика е възможно дори през менструацията. Жените имаме дарбата лесно да се психирваме сами, така че се успокой и повтори теста. Ако държиш да си напълно сигурна отиди на лекар. Пожелавам ти късмет и не забравяй следващия път да използваш презерватив.

Анито
05-03-2007, 11:45
момичета даите мнения ще откача много взех да се панирам

Ariena
05-03-2007, 11:54
Виж според мен не си бременна, а и теста е бил отрицателен. Колкото повече се панирваш толкова по-зле за теб. Най-вероятно ти закъснява от нерви. Успокой се. Ако искаш повтори теста и ако той също е отрицателен спи спокойно и не се панирвай. Знам, че въпроса с една бременност е сериозен. Лично на мен ми се наложи да го обмислям доста преди време. Беше ми закъсняло, отидох на лекар и ми казаха, че съм бременна. Но си бях правила и тест, а той беше отрицателен. Или лекарката грешеше или теста, но все пак доста мислих по въпроса. След 1 седмица отидох при друг гинеголог, прегледа ме. Аз му казах какво са ми казали, направи ми тест и се оказа, че не съм бременна. Да си призная се успокоих и едва тогава ми дойде. Така, че не се панирвай. Повтори теста, ако е отицателен нямаш причина да се тревожиш.

05-03-2007, 11:55
Пак съм аз.
Мислех, че ще ми отговорят, ама те... мълчат суките гадни. Майната му. Каквото Дядо Боже е рекъл , това ще става.

Анито
05-04-2007, 11:00
Момичета благодаря ви на всички за отговорите,но не сте ме разбрали съвсем.Успокоихте ме донякъде че не съм бременна,но това не обяснява защо не ми идва.Та аз питах:според това което ви описах в кой от двата случая е имало овулация:на 14 ден или на 21-22.Просто взех да се чудя в един момент изобщо закъснява ли ми или съм се объркала нещо.
П.С. днес повторих теста,10 дни след гафа,с първа урина.Кажете освен за овулацията също:след като съм правила два теста,различни марки,на 7 и 10 ден след гафа с първата урина сутрин...аз все си мисля че не е вероятно да грешат вие какво ще кажете

Майн
05-04-2007, 11:08
Изчакай 4-5 дни след евентуално закъснение и си направи тест за бременност, тогава вече са прилично достоверни, ако искаш съвсем да се подсигуриш след още два дни си направи още един.
По принцип при смяна на климат, обикновено пролетно или есенно време често настъпват отклонения в цикъла и може да закъснее понякога и с две седмици. Ако две седмници след датата ти не ти е дошъл още отиди на гинеколог. И най-важното не се шашкай че нервите само ще ти навредят.