PDA

View Full Version : Инфо за един комп..плсссссс



Wistful`Eyes
05-03-2007, 15:10
Значи искам един съвет..в момента моят комп е супер стар и супер бавен няам думи за него но сега искам да си взема един 2ра употреба и ако може някои от вас да ми каже дали е хубав и дали ше ми върши раота(информацията ми треа до понеделника най-късно шото ако ше го вземам ше е тогава):
:arrow: Celeron 1gHz
256MB RAM
20GB HDD
DVD-ROM/FDD
AUDIO/LAN
и е за 190лева...плс дайте си мнението шото аз нищо не цепя от компютри и т.н. :D

05-03-2007, 15:16
mi zavisi za kakva rabota 6te go polzva6 ... ako e za internet , filmi i tn si stava perfectno ... no za igri i po tejki 3d programi ta dori i poslednite versii na photoshop e pulen bokluk ... i osven tova ne spomenava6 za video kartata mu a tq e mn vajna

05-03-2007, 15:17
i su6to mislq 4e 190 lv za tova sam mnogo ... 150 po dobre mi zvu4at

fak_you_maafaka
05-03-2007, 15:19
Са щи обясня. За 200 хилки май е множко.
За какво точно ще го използваш?

256MB RAM - сносна скорост. Повечето програми ще му тръгват, но игрите след 2005-та най-рано ще секат на най-високи настройки. Както и програми като Photoshop, After Effects, 3DS Max, те ще зареждат бавно. А игри които евентуално ще секат са от сорта на GTA, NFS...

20GB HDD - значи като махнем 2 gb за Windows, остават ти 18, това са 20-тина филма, 15 големи игри (като Final Fantasy, GTA: San andreas)

DVD-ROM/FDD - DVD, тва ще ти е нужно, вече CD-та не се използват много, записващо ли е?

AUDIO/LAN - окс, това е нормално за един комп.

Wistful`Eyes
05-03-2007, 15:20
axa em za interenet she e...az i bez tui ne si padam po igri i t.n..otnosno video kartata nikva info ne mi dadoha a i az izkluchih da popitam kvato sum zagubena :P dobre she e nqkoi da mi poqsni koi video karti sa hubavi smisul po kakvo se razbira..a otnosno cenata nqma kak da q namalq zashtoto e ot magazin..i nqma nachin da se spazarqam..

05-03-2007, 15:38
moga da predpoloja 4e na tozi komp. video kartata mu ili e vgradena (vgradenete sa nai gadnite video karti koito moje6 da vzeme6) ili e G-force fx 5200 - koqto ve4e e slaba ... , no tui kato nqma da go pozva6 za igri i tn . i tazi video karta te ustroiva ...
malko info za video kartite - mi na pazara v momenta ima 2 proizvoditelq za video karti koito si zaslujavat - Radeon i G-force... sami po sebe se video kartite se razlizavat po svoita proizvoditelnost - kolkoto e po golqma tolkova e po hubava i skupa kartata, su6to taka te imat i svoq operativna pamet i 4estota na izobrajenieto - bitobe i baiti naprimer 64bita/128Mb(megabaita) - kolkoto pove4e se te tolkova po dobre.
ob6to vzeto tva e nai lesno kazano.

Forslor
05-03-2007, 16:44
Значи искам един съвет..в момента моят комп е супер стар и супер бавен няам думи за него но сега искам да си взема един 2ра употреба и ако може някои от вас да ми каже дали е хубав и дали ше ми върши раота(информацията ми треа до понеделника най-късно шото ако ше го вземам ше е тогава):
:arrow: Celeron 1gHz
256MB RAM
20GB HDD
DVD-ROM/FDD
AUDIO/LAN
и е за 190лева...плс дайте си мнението шото аз нищо не цепя от компютри и т.н. :D

Процесора е не ми харесва, особено щом е CELERON , евтина и орязана алтернатива на един пълноценен Pentium .
256MB RAM - малко, но достатъчно .
20GB HDD - малко
DVD-ROM - ми то хубаво ама комби ли е или само DVD
FDD - пхах, още ли го ползва някой.
Motherboard - ????? Не си писал.

Oт съществено значение е марката и модела на видео картата.

Като цяло на тази конфигурация, слепешката давам не повече от 140 лева. :)

05-03-2007, 19:16
Са щи обясня. За 200 хилки май е множко.
За какво точно ще го използваш?

256MB RAM - сносна скорост. Повечето програми ще му тръгват, но игрите след 2005-та най-рано ще секат на най-високи настройки. Както и програми като Photoshop, After Effects, 3DS Max, те ще зареждат бавно. А игри които евентуално ще секат са от сорта на GTA, NFS...

20GB HDD - значи като махнем 2 gb за Windows, остават ти 18, това са 20-тина филма, 15 големи игри (като Final Fantasy, GTA: San andreas)

DVD-ROM/FDD - DVD, тва ще ти е нужно, вече CD-та не се използват много, записващо ли е?

AUDIO/LAN - окс, това е нормално за един комп.
MI ne e to4no taka...
Do skoro imah 256 RAM i moga ti kaja 4e vsi4ki igri si mi tr1gvaha kato izklu4im vistata rabira se, a i nai novata versiq na skype.
Ina4e vsi4ko dr si v1rve6e. Oba4e mi be6e 2 GH

fak_you_maafaka
05-03-2007, 19:28
Тва е, херците доста подсилват нещата. По-често трябва да се увеличават от RAM-a. Херците са силата с която компа изпълнява задачите а RAM-a е физичното движение или нещо си там което работи с паметта.
RAM - Random Access Memory :)

Компа ти няма да събира много работи, и за тежки програми много няма да става с 1ghz. За интернет обаче е екстра.

Между другото моя е 2,5ghz и 1025mb RAM и пак секва на NFS: Carbon. На другите джитки се движи плавно ама на тая...

Vladokaaa
05-04-2007, 06:55
Много слаб бе брат за кво ти е???

Бунтар
05-04-2007, 08:07
Тва е, херците доста подсилват нещата. По-често трябва да се увеличават от RAM-a. Херците са силата с която компа изпълнява задачите а RAM-a е физичното движение или нещо си там което работи с паметта.
:smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010


1025mb RAM.
Къде продават по 1 MB RAM, да си направя ключодържател?

Та, по темата: процесорът е бая слаб, вземи си и поне 80 GB хард, аз имам 2 по 150 GB и не ми стигат, тия 20 GB кво ще ги правиш не знам, след като аз например имам 40 GB само музика...

fak_you_maafaka
05-04-2007, 11:30
Брао умнико наш, имах предвид GB което е ясно.

Тия емотикони символ на акъл ли са или и ти не знаеш :)

Бунтар
05-04-2007, 18:12
Брао умнико наш, имах предвид GB което е ясно.

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Excu
05-04-2007, 19:58
за интернет става и музика ама за игри nope

gavra1
05-04-2007, 20:13
Ае ако нямаш вазможност за по мощен взимай го ;)
CS-a 6те ти бачка :)
за Internet 6и ти е идялен
за филми също е перфектен :) има си записвачка ще си записваш филмите на дискове за да не ти заемат място на 20гб хард :)
а за игри ще играеш по старите версии :) до 2004 год. 90% от игрите ще ти тръгнат :)
абе по-добре изчакай някой промоцийка в технополис или метро, имаше наскоро за 500кинта мега маняшки комп и с монитор и бюро ;)
ако изкараш 6 за годината има една фирма дето прави намаление от 15% на отличници при показване на бележника :-D ще отидеш там да ти сглобят нещичко ;) ама ся не се сещам за фирмата... :?

аиди успех :)

ся като гледах пише двд-ром => няма записвачка... мега гадно.. отказвай се :-D

Wistful`Eyes
05-06-2007, 09:55
Em to nqame golqma finansova vuzmojnost..i za tva she go zemem toz komp a puk ponattuka shy slojim zapisvachka shoto mn raoti kupihme naskoro i t.n...sichkite mi priqteli smqtat che she mi e dostatuchen..shoto me znaqt che samo muzika durpam i razni kartinki..puk za filmite ako she drupna, kato go izlegdam i po princip sled tui triq..:P