PDA

View Full Version : Информация за Орбазон?



05-04-2007, 19:09
Някой ако може да ми даде някаква информация за Орбазон,защото незнам какво точно ми е вече месец и повече кашлям и какво ли не ми изписваха пих всякакви антибиотици и антиалергени и последната ми диогноза е бронхит и евентуална поява на асмата ми :( за това моля ако можете да дадете нещо да знам да ходя ли да ми бият инжекции с орбазон или не ,защото може и в болница да ме оставят :smt010

miss^I
05-05-2007, 17:04
vij sq az bqh v bolnica pedi dva meseca i seki den mi bieha injekcii- orbazon i alergozan.Do kolkoto znam orbazona e da se podduva6 ama moje i da ima dr deistvie.Lo6oto e 4e ima mn strani4ni efekti-ot nego mn se debelee.ujasno e ,a p1k i li4mni na mene ne mi pomogna koi znae kolko

miss^I^
05-05-2007, 17:04
vij sq az bqh v bolnica pedi dva meseca i seki den mi bieha injekcii- orbazon i alergozan.Do kolkoto znam orbazona e da se podduva6 ama moje i da ima dr deistvie.Lo6oto e 4e ima mn strani4ni efekti-ot nego mn se debelee.ujasno e ,a p1k i li4mni na mene ne mi pomogna koi znae kolko

DrSmurph
05-05-2007, 17:28
Урбазона е т.н Метилпреднизолон - глюкокортикостероид с основно противовъзпалително, противоалергично, противошоково имуноподтискащо действие. Щом е преценено от лекуващият те лекар, че има нужда от него - значи трябва да се прилага. Предполага се че имаш или алергични реакции или отток на бял дроб за да се предписва този препарат. Всичко това е лечимо и не следва да се панираш за глупости. За вузстановяване от примерно бронхит организма се нуждае от 6 месеца! Нещата не стават така лесно и бързо както бихме желали всички :(

05-05-2007, 18:59
Да имам алергии към Вентолин и Салбутамол 2мг таблетки към цъвтежи,прах..чакам да се оправя и ще ходя да се тествам за да видя всичките неща към които имам алергии.Незнам вече какво да правя мн зле кашлям и не мога да си поема въздух само си отварям устата като риба на сухо :( Искам да се оправя пих какви ли не лекарства поне 15 вида смених.. нищо не помага

batkodoki
05-07-2007, 01:07
[quote="Dr. Smurph"]Урбазона е т.н Метилпреднизолон - глюкокортикостероид с основно противовъзпалително, противоалергично, противошоково имуноподтискащо действие. Щом е преценено от лекуващият те лекар, че има нужда от него - значи трябва да се прилага. Предполага се че имаш или алергични реакции или отток на бял дроб за да се предписва този препарат. Всичко това е лечимо и не следва да се панираш за глупости. За вузстановяване от примерно бронхит организма се нуждае от 6 месеца! Нещата не стават така лесно и бързо както бихме желали всички :([/quote

за това ниво тоеа обяснение е супер.:)
Благодаря!!!

05-16-2007, 08:07
Опитай с едно гелче за нос на Д-р Тайс, казва се Алергол. Има упътване как се прилага. Можеш да си промиваш носа и със Стеримар-това е пречистена океанска солена вода. По този начин ще измиваш попадналите в носа ти алергени, а след това като се намажеш с Алергол, новите алергени ще полепнат по него, и трябва често да се издухва носа, за да излизат навън. Не ти препоръчвам да вземаш урбазон, това е тежката артилерия. Намери кабинет, където лекуват с инхалации, на моето дете това много му помага. По този начин лекарството попада директно в дихателните пътища, лечението е локално и без странични ефекти. Мога да посоча име на лекар в Стара Загора - д-р Рачева и д-р Крумова, те лекуват с инхалации и е много ефективно. Но не знам от къде си. Желая бързо оздравяване.