PDA

View Full Version : Какво пречи?



05-05-2007, 00:20
Здравейте! Оня ден гледах някакви снимки от някаква друга държава. Иии останах впечатлена...такива чисти улици и градинки....само можем да си мечтаем. :smt009 Хора, какво пречи да спрете да си хвърляте отпадъците в градинките иии изобщо нявсякъде? Всеки си казв: "Ееее, от една...хартийка например, няма да се замърси природата." Да ама не. Когато всеки си каже така какво става?Едно голямо нищо! :| Няма ли да ви хареса повече ако улиците и градинките са чисти и просто ти е приятно да излезеш на разходка и да ги гледаш... Абе хора, правете го за себе си!
Какво пречи и нашата държава да бъде чиста? Навсякъде, когато изляза, в мръсно. Просто не е приятно да го гледаш......... Айде данаправим нещо по въпроса, хора :smt009 :smt012

cherinka
05-05-2007, 02:11
На снимките винаги всичко изглежда идеално.
Има снимки на улици в Пловдив, които изглеждат невероятно, а сега ако минете през тях, да не и казвам в какво състояние са. Е, има и чисти улици...
Абе, в коя държава беше, че полицай ако те вди, че хфърляш дори опаковка от дъвка и ша те глоби?

bulgarche
05-05-2007, 09:19
И от България мога да ти дам много красиви снимки, където не преобладват мизерии, което разбира се не е так в действителност. Това и не трябва да ни успокоява че и другаде е така, ами някои хора трябва по-добре да си вършат работата.

sherry
05-05-2007, 09:30
Аз се стремя да не хвърлям отпадъци...Наистина повече хора трябва да се замислят за това, нищо не ни коства да си задържаме в нас нещата, докато не видим кошче...

bungle
05-05-2007, 09:33
Не сме възпитани да мислим така. Е, вижте японците - на тях им е ВТЪЛПЕНО!!

Mimka_sweet
05-05-2007, 09:48
Авторът на темата е абсолютно прав !!!

Когато бях по-малка и аз си хвърлях боклуците по улицата ъъъъъъъ =P~ , но сега задължително си хвърлям отпадъците в кошче :-D .

Гадно се получава обаче,че понякога трябва да вървиш с километри преди да видиш някое кошче или там кофа,контейнер и бля бля :smt009 ...... тъжно е , но доста често ми се случва да минава някой човек и да си хвърли отпадъка на земята,а аз да мина след него,да го взема и да го хвърля където му е мястото. :smt012

А относно това за снимките и за другите държави ........
Значи аз мога да се "похваля" , че не съм ходила никъде :-D , но родителите ми са ходили и са ми казвали ,че наистина е много чисто (така че не сте прави ,че само на снимки изглежда така)........е , естествено има страни ,които са много по-замърсени от България , но в момента не става дума за тях,нали :-D

teenkopele
05-05-2007, 09:53
Здравейте! Оня ден гледах някакви снимки от някаква друга държава. Иии останах впечатлена...такива чисти улици и градинки....само можем да си мечтаем. :smt009 Хора, какво пречи да спрете да си хвърляте отпадъците в градинките иии изобщо нявсякъде? Всеки си казв: "Ееее, от една...хартийка например, няма да се замърси природата." Да ама не. Когато всеки си каже така какво става?Едно голямо нищо! :| Няма ли да ви хареса повече ако улиците и градинките са чисти и просто ти е приятно да излезеш на разходка и да ги гледаш... Абе хора, правете го за себе си!
Какво пречи и нашата държава да бъде чиста? Навсякъде, когато изляза, в мръсно. Просто не е приятно да го гледаш......... Айде данаправим нещо по въпроса, хора :smt009 :smt012

То е ясно, че всеки иска да види чисти улици, без боклуци, но хората които се замислят какво могат да направят по въпроса са наистина много малко...да не говорим за тези, които всъщност правят нещо. И това не е кой знае какво...имаш боклук, държиш си го, докато не намериш кошче/контейнер, където да го хвърлиш. Да, има места, на които няма къде, но едва ли боклукът е толкова тежък, че да не може да се поноси малко.
Общините определено имат вина, че не слагат кошчета и т.н. на много места, за да пазят по-голяма чистота, но...
Всичко до голяма степен зависи от желанието на всеки един от нас. :wink:

emilythestrange
05-05-2007, 09:57
да видим ако им тръшнат по една яка глоба
няма ли всички да си хвърляме боклуците
където им е мястото

bulgarche
05-05-2007, 10:04
да видим ако им тръшнат по една яка глоба
няма ли всички да си хвърляме боклуците
където им е мястото
Точно за това говорех. Имаше преди нещо че за фас на улицата те глобяват 5 лева, но няма кой да се занимава с това. Много по-лесно е да се лежи и да си вземаш заплатата, отколкото да си вършиш съвестно работата. Замислили ли сте се колко е неприятно да ти направят забележка, особено за боклук на улицата? Ако се скарате на някой дали би искал пак да му се случи? В Америка...пияни, без книжки, леки провиения с какво ги наказват? Да чистят градинки под полицейски надзор. И без това сме полицейска държава, стига онез пукници са яли понички!

teenkopele
05-05-2007, 10:14
да видим ако им тръшнат по една яка глоба
няма ли всички да си хвърляме боклуците
където им е мястото

Забрана има, но няма кой да следи за нейното спазване.

KoRn
05-05-2007, 17:01
Az sum vinoven obesi me =P~