PDA

View Full Version : на какви хора се възхищавате



жанет
05-05-2007, 09:53
Много се чудих къде да пусна тази тема, но накрая реших да я сложа тук. Ако съм объркала раздела се извинявам предварително.
На мен ми хрумна да ви задам един въпрос от чисто любопитство. Тъй като аз вече малко съм минала тийн годините ми е интересно как ще отгоорите. Реших да ви питам това защото преди два дни видях 13-годишната ми братовчедка и тя каза, че единствените хора на които се възхищава са разни рапъри и т.н, а след това ми обясни че те са и нещо като идол за подръжание. Основната причина да им се кефи пък била, че псуват на майка. Тя за хора не признавала-професери, учители, лекари и като цяло образовани хора, които според мен имат голямо обществено значение. Та така интересно ми е какво биха казали и други тийнове на въпроса "Хора с каква професия бихте уважавали". Мерси предварително, ако някой ми отговори, защото вече ще взема да се отчая от най-младото поколение.
ПП.Извинявам се ако ви звуча съвсем като бабичка, ама ми е интеесно какво бихте отговорили.

Sunny_stz
05-05-2007, 10:08
Братовчедка ти е още недораслна тийнейджърка и не разбира нещата от живота..Според мен си има хора за всичко и лично аз се възхищавам на добрите музиканти ,най-вече хора ,които се занимават музика и са постигнали големи успехи в тази професия!Възхищавам се най-много на тях ,защото и аз се занимавам с това и искам един ден и аз да оставя нещо след себе си :) А за другите образовани хора с висши професии също е възхитително ,че са постигнали такова нещо в живота си!Това са хората! :)

05-05-2007, 10:10
Ami za men li4no ne e vajno kakva e profesiqta na edin 4ovek, vajnoto e kak q e postignal, kolko trud i usiliq e polojil, za da q ima i nai-vajnoto da q prialga s liubov... za6toto ako vseki rabote6e samo za pari, rqdko 6tqhme da vijdame 6tastlivi hora. A i tova 4e nqkoi e doktor, profesor i t.n., ne zna4i 4e e po-dostoen za uvajenie ot drug, koito nqma obrazovanie... horata se cenqt i uvajavat spored cennostite i namereniqta, a ne spored dlujnostite im.

HopeLesss
05-05-2007, 10:13
Възхищавам се на борбени хора, на такива, които не се предават пред трудностите, които се отличават от останалите със своята индивидуалност. Възхищавам се на хора, които знаят къде и как да се държат. Възхищавам се на хора, които знаят какво искат, преследват го, но не са на принципа: "Целта оправдава средствата". Възхищавам се на хора, които си знаят цената, но не са надменни, а винаги готови да слязат едно стъпало по-надолу, за да ти подадат ръка...

Братовчедка ти е още едно заблудено дете, което не знае нищо. Не се чуди толкова...

Sunny_stz
05-05-2007, 10:16
Ami za men li4no ne e vajno kakva e profesiqta na edin 4ovek, vajnoto e kak q e postignal, kolko trud i usiliq e polojil, za da q ima i nai-vajnoto da q prialga s liubov... za6toto ako vseki rabote6e samo za pari, rqdko 6tqhme da vijdame 6tastlivi hora. A i tova 4e nqkoi e doktor, profesor i t.n., ne zna4i 4e e po-dostoen za uvajenie ot drug, koito nqma obrazovanie... horata se cenqt i uvajavat spored cennostite i namereniqta, a ne spored dlujnostite im.

Да,абсолютно!Има професори и някакви други висши личностти ,които са много умни,образовани ,но са с много кофти характер,в живота са......неуважавани и нямат много хубави качества и ценности както каза..

жанет
05-05-2007, 12:07
Ami za men li4no ne e vajno kakva e profesiqta na edin 4ovek, vajnoto e kak q e postignal, kolko trud i usiliq e polojil, za da q ima i nai-vajnoto da q prialga s liubov... za6toto ako vseki rabote6e samo za pari, rqdko 6tqhme da vijdame 6tastlivi hora. A i tova 4e nqkoi e doktor, profesor i t.n., ne zna4i 4e e po-dostoen za uvajenie ot drug, koito nqma obrazovanie... horata se cenqt i uvajavat spored cennostite i namereniqta, a ne spored dlujnostite im.

Да,абсолютно!Има професори и някакви други висши личностти ,които са много умни,образовани ,но са с много кофти характер,в живота са......неуважавани и нямат много хубави качества и ценности както каза..
Да, естествено и аз съм съгласна за това с вас. Има много образовани хора, които в личния си живот са натърпими и родата им се моли по-бързо да умират, но може би не зададох много правилно въпроса си. Имах предвид когато се запознавте с някого и го виждате за пръв път/т.е все още не познавате характера му и съдите за него по начина по които сам се представя/и на въпроса ви с какво се занимава какъв отговор би ви направил най-добро впечатление и сиреч когато съдим за един човек едностранчиво в случая по негоната професия коя от всичките уважавате най-много.

otherworldly
05-05-2007, 12:45
Emi to tva e normalno da go 4uesh ot momi4e na 13-4e se vyzhishtava na pop i dr izpylnitrli koito vijda. Vse pak te izglezdat krasivi, preuspeli i t.n.
Az li4no smqtam 4e trqbva da se vyzhishtavame na hora, koito sa postignali neshto v jivota si po 4esten na4in i s mn rabota... :D

HopeLesss
05-05-2007, 12:49
Emi to tva e normalno da go 4uesh ot momi4e na 13-4e se vyzhishtava na pop i dr izpylnitrli koito vijda. Vse pak te izglezdat krasivi, preuspeli i t.n.
Az li4no smqtam 4e trqbva da se vyzhishtavame na hora, koito sa postignali neshto v jivota si po 4esten na4in i s mn rabota... :D

Не, не е нормално. Аз на 13 се възхищавах на учителката ми по литература! Тя не беше известна и красива, но беше адски добър професионалист и най-вече човек :roll:

ledenakrasota
05-05-2007, 13:18
Братовчедка ти е още неориентирана и си вее байрака...макар,че като гледам разликата ни е една година :smt019 Възхищавам се от историците,музикантите(ама найстина успели и доказали се професионално),лингвистите ,археолозите....тези доказали се в бранша си :smt019 :)

fak_you_maafaka
05-05-2007, 13:19
Аз се възхищавам на хора които са постигнали много. Например Слави Трифонов, човека е дошъл от село, има сумати предавания и много пари, води най-доброто шоу (и единственото нещо което гледам по телевизията), има много добри песни и дуети и лично е адски добър човек, помогнал на доста хора... Дано да го излекуват, без него телевизията направо не е телевизия.

Възхищавам се и на много неизвестни но пекани и готини хора които правят супер яка музика или каквото и да е.

sun4e
05-05-2007, 13:47
Възхищавам се на борбени хора,които не се предават при най-малката трудност,възхищавам се на хора,които знаят какво могат,какво искат и как да го постигнат в живота,уважам хората,които въреки днешния труден живот успяват да са с усмивка на лицето и да не се предават.А що се отнася до професия - мисля,че всяка професия си има място и никоя професия не е тъпа.По-важен е характра на човека.

Presley
05-05-2007, 13:52
Въэхищавам се на мсеки,който е постигнал нещо повече от мен....!
Въэхищавам се и на честните хора!

IlLuSi0nS`
05-05-2007, 17:28
възхищавам се единствено на истинските хора.. за съжаление познавам твърде малко такива..

teenkopele
05-06-2007, 01:59
Възхищавам се на борбени хора, на такива, които не се предават пред трудностите, които се отличават от останалите със своята индивидуалност. ...и характер.

Взе ми думите от устата.

Madness
05-06-2007, 13:17
Хора,които са различни и не крият,че са такива.
Хора,които се борят за това което искат.
Хора,които знаят какво искат от шибания живот.
Хора,оптимисти.

salkiTy
05-06-2007, 18:41
Според мен професията няма нищо общо с това кои е достоен за възхищение.. Защото примерно един сладоледчия може да струва повече от един адвокат, щото не се е превърнал в робот, който да преследва пари и да е забравил своите ценности...

Аз лично се възхищавам на искрени и прями хора, без предрасъдъци.. Такива, които не се страхуват да говорят истината в очите и не живеят за хорското мнение!