Влез

View Full Version : Любовта



BebeTooOoo
05-05-2007, 10:19
Нека да ви кажа какво е любовта според мене. Тя е случайна и внезапна . Тя е най-красивото нещо в човешкия живот, най-сладката отрова и най-горчивото лекарство. Тя е в състояние да промени коренно света ни. Тя ни кара да прощаваме, когато някой ни е наранил и да желаем щастието на любимия човек, макар и с друг,когато той не е щастлив с нас. Любовта е благородство. Тя е вълшебното чувство , което дава възможност на слепия да прогледне, на отчаяния – да повярва, на тъжния – да се усмихне. Любовта е по-силна от смъртта. Тя е вечна – за нея няма граници и предели. Всички знаем историите за Пепеляшка, за Ромео и Жулиета, за Снежанка. Всички те са идеален пример за силата на това чувство, за магията, която ни обладава и от която черпим доброта, вяра, преданост ... Да обичаш и да бъдеш обичан – не е ли това най-голямото щастие? Да намериш човека, който си чакал цял живот и той да споделя чувствата ти – това е целта на всеки човек. Тогава светът става по-красив, усмивката се връща на лицето ти, душата ти се изпълва с доброта . Любовта е смисълът на живота ни и колкото и наивно да звучи – това е факт. Тя е магията, раждаща живот. Тя ни обгражда от първия ни миг на този свят. Любовта е бряг и вълна, суша и вода, усмивка и сълза, път и пристан. Без нея този свят е пуст и мрачен.
Но ...
Както винаги има едно “но”. Не винаги нашата любов може да е споделена. Мислим, че сме намерили единствения за нас човек, но – не, защото “единствени” има , но незаменими няма и никога няма да има. Всичко на този свят е мимолетно – идва и докато се усетиш, то си е отишло. Тогава в нас се поражда безразличие, а понякога дори омраза. Много често любовта се превръща за човек в недостижима цел. Тук се появават несподелените или неразбрани чувства и преживявания и рано или късно започваме да виждаме не само хубавото в човека до себе си , но и недостътъците му .
Никой не е съвършен , затова и едно от най-важните неща в една връзка е да правиш компромиси в името на любовта. Да обичаш – това е да прощаваш на някого повече, отколкото заслужава, но това не значи да жертваш себе си за това.
Често се казва, че любовта е сляпа, че влюбените гледат не с очите, а с душата. Според мен този, който обича, не трябва да е “сляп”, просто от време на време да си затваря очите за грешките на човека до себе си. Рано или късно и най-перфектните грешат и ако в минал момент са постъпили с разбиране спрямо човекът, властелин на сърцето им – той би им отвърнал със същото. Правилно хората са казали: “Не се влюбвай в косите - те побеляват, не се влюбвай в очите - те лъжат, не се влюбвай в лицето - то само привлича!” Това според мен е самата истина, защото човек се влюбва не с очите, а със сърцето и не в друго, а в най-светлата част на човешкото тяло - душата. А също така е вярно и че душата вижда много повече от очите ни, затова човек трябва да следва сърцето си и да се вслушва във вътрешния си глас.
Красива или опасна, тиха или запленяваща, сладка или греховна, любов-та съществува и трябва да се изживее, защото тя е истинският смисъл на живота. Не бива да позволяваме на нищо и никого да разруши щастието ни. Ако любовта е истинска – тя ще преодолее всички пречки.

BAYO
05-05-2007, 10:32
http://forum.arsenal-bulgaria.com/style_emoticons/default/bow.gif =D>

kobrichka
05-05-2007, 10:49
=D> =D> =D> Напълно си права,това е Нейно Величество Любовта точно както си я описала.

NightSky
05-05-2007, 10:50
Много е правилно това, което си постнал/а.

_^_krisa_^_
05-05-2007, 10:58
nqmam dumi =D> :D :P

the_o.c_girl
05-05-2007, 11:02
Супеер е ;)Аз не правя комплименти, но все пак супер е ;)

648541
05-05-2007, 11:48
6apka ti svalqm....tva e neveroqtnoooooooo =D> =D> =D>

hOrEi6Io
05-05-2007, 11:48
Аз много не вярвам...в любовта!! :( :wink:

05-05-2007, 11:56
i az ne vqrvam... mnogo q nadcenqvate...

BebeTooOoo
05-05-2007, 12:00
Еми все пак вие си решавате в какво да вярватe...пуснах темата...защото всъщност това е мойто мислене специално за ЛЮБОВТА !!! :-)

katttto3
05-05-2007, 12:04
pozdravleniq mn e vqrno tova koeto si napisala napalno sam saglasna s teb

CrIsTiaNo_
05-05-2007, 12:13
az li4no vqrvam v lubovta i smqtam 4e tova koeto si napisala e samata istina! bravo =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

CrazyWitch
05-05-2007, 12:57
Аз вярвам в любовта, но не и в това, че е вечна. Повече залагам на обичта и привързаността.
Много въздухарски го дават някой хора. Не обичам (романтиката само ми допада в определени случаи), не обичам баналноста.. и тем бодобни работи.....
Иначе е написано добре, но явно не е трябвало да го прочета.

otherworldly
05-05-2007, 13:01
Qko e tova koeto si napisala... =D>

BAYO
05-05-2007, 13:58
Тва е истината! Добре е написано, просто да ти се израдвам още веднъж.

FiRe_LaDy
05-05-2007, 14:53
Neveroqtno e.Mnogo mi haresa .. bravo! ;]

i love you
05-05-2007, 15:17
АААААААААААААА,нямам думии...ТоВа е ВЪРХЪТ,което си написала ...просто е невероятно и абсолютно вярно!!!поздравления :-D :-D :-D

hOrEi6Io
05-05-2007, 18:25
аз също поздравявам евчето за темата!! абе любовта си е хубаво нещо!! :smt007

alkobalko
05-05-2007, 18:28
Браво =D> много ми харесва. Супер си го написала.

asdasdasdasdasd
05-05-2007, 18:57
Dosta e klishirano :? No ina4e taka e , de ...

koalka
05-05-2007, 19:01
Супер права си в това, което си написала.

LilitoO
05-05-2007, 19:05
Мн ме кефи тва и си е така...когато любовта е истинска тя ще оцелее каквото и да става :) :smt007

Sirma
05-05-2007, 19:06
Супер е! =D> Личи си,че е от сърце!

hOrEi6Io
05-05-2007, 19:48
само едно знам,че bebetoooooo е номер 1!! :wink:

05-07-2007, 18:09
И а3 мисла това което си написала браво на тебе... ;)
Всичко което си написала е вярно...

I LoVe MarTi

MeRiToR
05-07-2007, 18:25
br be macka super po princip bqh na mnenieto smurtta e po silna dori ot liubovta no sega sam na drugo mnenie ot kakto sam vliuben :) :P