PDA

View Full Version : По-малко мисля и нещата стават!



05-05-2007, 15:54
По-малко мисля и нещата стават! Преди мислих как ще ме погледнат хората на вън, какво ще си помислят и т.н. Но вече пак съм себе си и не ми пука за мнението на другите. Явно животът не е чак толкова труден, ако не мислиш твърде много а действаш. Възможно ли е тези, които не прекаляват с мисленето да са по-щастливи?

KoRn
05-05-2007, 15:58
Аз съм чист пример :smt026



:-s

RoyTheReaper
05-05-2007, 16:01
Мисленето е нашето приспособление за оцеляване в света, така че колкото повече го използваме, толкова по-сигурни ще се чувстваме. Дали ще сме по-щастливи, не знам. Хората имат различни виждания за щастието.

А за тези неща които спомена, наистина не трябва много да се мисли.

KoRn
05-05-2007, 16:02
:smt006

05-05-2007, 16:03
Даже се притеснявах как ще реагирам при срещата с едни бивши съученици, но престанах да мисля, ами просто се срещнах с тях и ми беше супер. А ако бях се притеснявал твърде много или нямаше да отида или щеше да ми е тъпо, а и май хората чувстват, кога си със самочувствие.

05-05-2007, 16:05
И, с риск да прозвуча философски, един съвет от мен: отбягвайте и игнорирайте лошите хора и лошите неща, които са ви неприятни, нищо не печелите като ги мразите. Аз примерно само си рушах своето щастие и нерви, а сега като вече не мразя толкова силно и другите не ме мразят! Освен това никой не е само бял или само черен, нали? :)

Sirma
05-05-2007, 20:14
Даже се притеснявах как ще реагирам при срещата с едни бивши съученици, но престанах да мисля, ами просто се срещнах с тях и ми беше супер. А ако бях се притеснявал твърде много или нямаше да отида или щеше да ми е тъпо, а и май хората чувстват, кога си със самочувствие.
Мн си прав!
Много мислене не е на добре!

BWald0rf
05-05-2007, 20:21
Всичко зависи от ситуацията..понякога се налага да помислиш за да не сбъркаш но има случаи в които просто трябва да се довериш на интуицията си :)

Shadow_Walker
05-05-2007, 20:26
Даже се притеснявах как ще реагирам при срещата с едни бивши съученици, но престанах да мисля, ами просто се срещнах с тях и ми беше супер. А ако бях се притеснявал твърде много или нямаше да отида или щеше да ми е тъпо, а и май хората чувстват, кога си със самочувствие.
Мн си прав!
Много мислене не е на добре!
Мисленето си е ок,но мисленето за глупости от рода на как изглеждаш в хорските очи не е на добре :)

rosskata
05-05-2007, 20:37
Една патка мислила, мислила, и умряла. Това ми е мнението по въпроса. КОлкото по- малко задълбава човек, особено в някакви отвлечени теми, толкова по-зле се чувства. Винаги съм мислела, че най- големия ми проблем е, че прекалено много мисля. И се опитва да го правя по- малко. :roll:

05-05-2007, 20:57
"Защото голяма мъдрост - голямо страдание и който трупа познание трупа тъга."

merilin1
05-05-2007, 21:25
беее к'во ще му мислиш :) аз съм руса и наиш кво ми е айляк...не стига, че не мисля, а и хората не очакват да го правя ;)

teenkopele
05-06-2007, 01:01
...А за тези неща които спомена, наистина не трябва много да се мисли.

:wink: