PDA

View Full Version : Либерална ли е майка ми и или просто не им пука



05-05-2007, 18:05
Ми наще са разведени, живея с мама. Имам чувсвото, че понякога съм доста освободен от каквито и да е правила. Мама нито ми се кара, нито ми поставя правила като например това да се прибирам навреме вкъщи. Приема съвсем спокойно нещата, че пия или пуша въпреки че съм само на 16. Дали ако и споделя, че друсам примерно, ще го приеме толкоз готино (спокойно) ? Всъщност майка ми е най-близкия ми човек, грижи се за меб постоянно, също така ми казва, че и аз съм и най-близкото същество. Ама доколкото слушам от приятелите си, те разправят, че майките им хич не приемат тези неща като пиене, пушено, прибиране късно... На всеки са му поставили ограничения, само на мен ли ми се струва, че съм малко разглезен ? Не, че се оплаквам, просто ми е странно. Или мама е особено либерална и наистина ме мисли за достатъчно отговорен, че да мога да се самоконтролирам и да се вземам в ръце или просто не и пука какво правя?
Интересно поставям въпроса, просто ми е чудно как спокойно и либерално мама посреща всичко, което и споделя. Или просто защото споделям mnogo, мама ми има доверие ?
Вашите родители как се отнасят към вас в такива отношения ?
Наистина ли съм попаднал на готина мама или просто не и пука какво правя ?

Sladkata_Nansi
05-05-2007, 18:26
Mislia, 4e prosto triabva da opravdae6 tova neino doverie-ne prekaliavai s neinata liberalnost, ne i se ka4vai na glavata.Badi naistina otgovoren!

05-05-2007, 18:34
хей,честно казано, завиждам ти (: може би е нормално да си помислиш,че не й пука, но щом споделяте и ти казва,че си й най-близкия, значи е така наистина и смята,че може да ти има доверие ;) радвай се на майка си,сериозно (: и й показвай,че и ти я обичаш и че може да ти има доверие ;)

rosskata
05-05-2007, 21:16
Наште също са адски либерални. За първи път пих с тях.Никога не са били против... Майка ми казваше като бях по- малка "Напий се като свиня вкъщи, и хем ще видиш , че е гадно и ще имаш мярка после, хем няма да се излагаш пред хората, а само пред нас..." Наскоро като се похвалих на майка ми , че не съм пила от два месеца, тя ме изгледа опулено, чак разтревожено, и вика "ЩОО?" :shock: :lol: Умрях от смях.
Откакто станах на 14, взеха да ме пускат по нощни заведения, след 16 спрях и да ги питам, само им казвах къде съм и кога ще се върна. 8)
Само за пушенето не можем да се разберем все още, макар че съм на 20 вече, никога не пуша пред наште. Цялата рода са заклети непушачи, само аз издънка, какво да се прави... :roll:

Та мисълта ми е- на тях им пука адски много за мен, просто винаги са ми имали голямо доверие. Сигурна съм, че така е и с майка ти...

mad_dog
05-05-2007, 21:40
Ем... радвай се човеко! Аз станах на 16 и сега решиха че е време да ме контролират. До сега съм се прибирал в колкото си искам... както си поискам, и сега изведнъж решиха... че до 10 трябва да съм вкъщи. Не знам това поради факта че най-накрая сериозна приятелка... страх ги е от нещо ли к'во. Ама мисля че досега като не са се сетили... малко късно вече.
Та по темата... предполагам е либерална. Ако не беше, нямаше да и пука въобще, а не само за това. А аз както разбирам доста добре се отнася с теб, и и пука... така че споко, радвай и се. И наще бяха на път да се делят... ааахх как исках. 6 месеца на квартира с майка ми и сестра ми - най-хубавите 6 месеца в живота ми!

Ellie
05-06-2007, 06:49
Много е добре, че се разбирате, но недей да прекаляваш, защото тя е толкова добра с теб.

cherinka
05-07-2007, 03:33
Хаха. Мойта майка с твойта са едно към едно.
Чесно да ти кажа и мен ме плаши това нейното поведение.
Просто ми е казала "Защо да ти забранявам нещо, което ти пак ще си правиш, но зад гърба ми. По-добре да знам."
Кофти е когато ни дават толкова много свобода, защото рано или късно ние ще прекалим с нея.
На майка ти определено й пука за теб. Не си мисли, че не й пука, защото все пак те са ни МАЙКИ, отгледали са ни от две кила мръвки, на колкото и години да си, сложи още девет месеца отгоре (моите са осем :-D ).
По-свято нещо на тая земя от майка НЯМА! Само не и казвай, че друсаш. Опитай се да го правиш, но в рамките на нормалното, или изобщо не го прави.
На никоя майка няма да й стане приятно, че синът й, или дъщеря й, друса!
Айде, бе, имайте малко уважение, ако не заради себе си, то поне заради майка си не го правете!

П.П. Много се бях замисляла дали и аз да не започна, но се осъзнах, че така не само на себе си ще нанеса вреда, но и на най-близките ми хора на тоя свят.
Има цигари, има алкохол, има трева - айде, тровете си, друго не ви тряя! :-D

Vivienne Westwood
05-08-2007, 20:29
Ми наще са разведени, живея с мама. Имам чувсвото, че понякога съм доста освободен от каквито и да е правила. Мама нито ми се кара, нито ми поставя правила като например това да се прибирам навреме вкъщи. Приема съвсем спокойно нещата, че пия или пуша въпреки че съм само на 16. Дали ако и споделя, че друсам примерно, ще го приеме толкоз готино (спокойно) ? Всъщност майка ми е най-близкия ми човек, грижи се за меб постоянно, също така ми казва, че и аз съм и най-близкото същество. Ама доколкото слушам от приятелите си, те разправят, че майките им хич не приемат тези неща като пиене, пушено, прибиране късно... На всеки са му поставили ограничения, само на мен ли ми се струва, че съм малко разглезен ? Не, че се оплаквам, просто ми е странно. Или мама е особено либерална и наистина ме мисли за достатъчно отговорен, че да мога да се самоконтролирам и да се вземам в ръце или просто не и пука какво правя?
Интересно поставям въпроса, просто ми е чудно как спокойно и либерално мама посреща всичко, което и споделя. Или просто защото споделям mnogo, мама ми има доверие ?
Вашите родители как се отнасят към вас в такива отношения ?
Наистина ли съм попаднал на готина мама или просто не и пука какво правя ?
Щом осъзнаваш липсата на контрол значи няма страшно :wink: .
От това което написа разбрах че ти доста добре преценяваш нещата и мисля че няма опасност да отидеш "надолу" :D .
Поведението на майка ти е съвсем разбираемо.
Ти си дете на разведени родители - предполагам че разводът им ти е нанесъл някаква травма , и моето обяснение е че майка ти се държи мило с теб защото се чуства виновна за станалото, или пък не иска да ти създава допълнителни проблеми......незнам незнам , не съм нкак компетентна , затова най-добре поговори с нея.Все пак голям човек си :wink:

Presley
05-09-2007, 09:40
Ами все пак ,както ти каэа тя ти е най-блиэкия човек , а и ти на нея!Не мисля ,че не и пука....напротив ти самия каэа,че и споделяш всичко!доста малко деца имат смелост да кажат на родителите си ,че пият или пушат ...!Ти си и каэал това,както може би и много други неща!
Един родител винаги энае кога и как да реагира ,даже в повечето случаи те реагират по-съвсем раэличен начин отколкото ние очакваме!Според мен това доверие между вас е прекрасно!Може би тя просто вярва в теб и си мисли ,че си достатйчно отговорен ,а и че имаш някаква гранеца...което не энам дали е такаде!Но моят съвет е -НЕ ЭЛОУПОТРЕБЯВАЙ С ДОВЕРИЕТО И!!!!!!!!!!!!!!!!!!Уважавай това раэбирателство и не се въполэвай по нагъл начин...... ;-)
Късмет

coteto
05-09-2007, 19:49
ami az kakvo da kaja az sam v po4ti sa6tata sityaciq ama ne se oplakvam 4e maika mi me puska navsqkade i ne mi vika za ni6to(v moq slu4ai oba4e se polu4ava 4e na neq ne i puka za men)skoro i na6te 6te se razvedat(tati razbra 4e si ima lubovnik) taka 4e ne mi puka za neq(samo za tati 6toto e nai dobriq na sveta i nqma dr kato nego i toi ne go zaslujava) kakto na neq ne i puka za men.mene 4ak me e sram ot neq ve4e.xodi si s lubovnicite nasam natam.abe kvo da kaja prosto nqmam dumi.
mersi za toq sait v koito moga da si kaja vsi4ko.da vi kaja 4e kogato spodelq ne6to tyka mi olekva.