PDA

View Full Version : Психиатър или психолог



05-05-2007, 19:23
Голямо невежество от моя страна, но каква е точната разлика между двата специалиста /мисля че единият е по-скоро "лекар", а другият "учен" ако мога така да се изразя.../ Към какъв по-точно трябва да се обърне човек ако...хм, не знам точно как да се изразя. Ако имам невроза и леки признаци на депресия, кой от двамата ще ми изпише медикаментозно лечение /антидепресанти/ Не ми казвайте, че си внушавам, защото преди години съм се подлагала на такова лечение, но не помня специалиста, не бях баш на себе си тогава... Та беше доста успешно, но не знам към кого да се обърна сега. Онази лекарка... кабинета и беше в лудницата, честно, много ме беше страх като ходих, понеже лудите деца си ходеха спокойно около мен, докато чаках и направо се побърквах като ги гледам /аз не бях откачена, просто малко лабилна и депресирана/ Мисля, че става дума за ПСИХИАТЪР, нали така... Оф, не знам вече, трябва ми специализирана помощ по-скоро, защото емоционалната ми лабилност вече се отразява на физическото ми здраве...Ако някой знае нещо, ако сте се подлагали на психотерапия и т.н. моля да ми пишете на neponosimo_dete@abv.bg , знам че ще има глупави писма и не ми пука, това не е основният ми майл, просто знам, че ако някой се е подлагал на терапия едва ли би го споделил охотно във форум, затова давам майл, дано някой пише нещо съществено...

Sladkata_Nansi
05-05-2007, 19:32
Psihologa e 4ovek, koito pomaga na horata, izpadnali v nqkakvo du6evno razstroistvo-imat du6even problem i ne znaqt kak da go re6at ili pak tarsiat savet, dokato psihiatara e vid lekar i pomaga na hora, koito imat psihologi4esko razstroistvo-toest taka nare4enite ludi ot ludnicata.

05-05-2007, 20:37
Хм, значи невротиците да се обръщат към психиатър направо... Понеже емоционалното разстройство вече е дало физически отражения- страх, неспокойство, гневни изблици, пристъпи на меланхолия и апатия, безсъние, подозрителност, параноя и нежелание за общуване с хора... и много други стряскащи прояви, неприсъщи за психически здрав човек... Макар че лудите обикновено не признават лудостта си, още по-малко пишат в интернет :mrgreen: , но все пак, нали осъзнаването на проблема е стъпка към решението му. А и не ме блазни мисълта да разказвам живота си на чичко/лелка и да ми говорят врели-некипели, по-скоро предпочитам ако е възможно някоя и друго хапченце / не говоря за сънотворни и тем подобни средства, дето те държат в неадекватно състояние, а по-скоро за нещо, което да действа благоприятно на твърде обтегнатите нерви/...

Sladkata_Nansi
05-06-2007, 14:59
Az mislia,4e niama6 rabota pri psihiatar [-X Na teb ti triabva 4ovek,koito da te nakara da poviarva6 v jivota i v dobroto.Otidi na psiholog.

sun4e
05-06-2007, 17:57
аз незнам каква е точно разликата м/у двамата,но мисля,че ти трябва да се обърнеш към психотерапевт,защото до колкото знам тези хора използват разни терапии и ти помагат да се оттървеш от депресията :roll:

batkodoki
05-07-2007, 00:53
Голямо невежество от моя страна, но каква е точната разлика между двата специалиста /мисля че единият е по-скоро "лекар", а другият "учен" ако мога така да се изразя.../ Към какъв по-точно трябва да се обърне човек ако...хм, не знам точно как да се изразя. Ако имам невроза и леки признаци на депресия, кой от двамата ще ми изпише медикаментозно лечение /антидепресанти/ Не ми казвайте, че си внушавам, защото преди години съм се подлагала на такова лечение, но не помня специалиста, не бях баш на себе си тогава... Та беше доста успешно, но не знам към кого да се обърна сега. Онази лекарка... кабинета и беше в лудницата, честно, много ме беше страх като ходих, понеже лудите деца си ходеха спокойно около мен, докато чаках и направо се побърквах като ги гледам /аз не бях откачена, просто малко лабилна и депресирана/ Мисля, че става дума за ПСИХИАТЪР, нали така... Оф, не знам вече, трябва ми специализирана помощ по-скоро, защото емоционалната ми лабилност вече се отразява на физическото ми здраве...Ако някой знае нещо, ако сте се подлагали на психотерапия и т.н. моля да ми пишете на neponosimo_dete@abv.bg , знам че ще има глупави писма и не ми пука, това не е основният ми майл, просто знам, че ако някой се е подлагал на терапия едва ли би го споделил охотно във форум, затова давам майл, дано някой пише нещо съществено...

мммммм...мнме не е вярно!

значи преди да коментираме каквото и да било, би било редно да посочим нещо много просто, а то е: психиатър, психлог, дрън-друн...някой си......все е тая....


изглежда грубо но всъщност не е така. коитро са минали през това - нека ми пишат. НП :)

Presley
05-07-2007, 13:43
Az mislia,4e niama6 rabota pri psihiatar [-X Na teb ti triabva 4ovek,koito da te nakara da poviarva6 v jivota i v dobroto.Otidi na psiholog.
Съгласна съм!Психолога влияе на нагласата на човека към проблема...а психиатъра на неговата психика,лекува емоционални раэстроиства...!

05-16-2007, 07:58
Псхиатърът е лекар, който лекува с лекарства основно. Ако става въпрос за депресия, може да ти изпише антидепресанти, но мисля, че те трябва да се пият само в краен случай, защото влияят на съзнанието. Поне при мен беше така, но аз съм възрастна, започнах да забравям, изобщо ставаш като зомби. По-добре отиди на психолог, поговори с него, а ако има нужда, той сам ще те насочи към психиатър за медикаментозно лечение. А можеш да се справиш и сама, почети малко литература, мисли позитивно, срещай се с позитивно настроени хора, а не с такива, които само се оплакват и те натоварват, гледай комедии, слушай хубава музика, разхождай се сред природата. Слънцето влияе на образуването на серотонина положително, така че излизай по-често на открито. Яж банани и шоколад! Те са много полезни при депресии, дори бях чела, че в бананите има серотонин в готов вид! Желая ти успех и знай, че животът е пред теб!