PDA

View Full Version : Варикоцеле



Хмм
05-05-2007, 21:15
Четох тук във форума някфа тема и установих че имам Варикоце обаче някак си ме е срам да ида на уролог или първо при личния лекар за направление...някак си ме е срам да кажа че ми са се подули некфи вени на левия ташак.. а на наще несъм казвал.. и да питам дали е по добре сега да се опрерирам или по късно ? моля да пишат само оперирали се

05-05-2007, 21:22
Мн ясно, че сега! Колкото по-рано толкова по-добре!!!

05-06-2007, 14:00
na 17 sym btw

Feel Lonely
05-06-2007, 14:42
Emi po hubavo da otidesh da si go opraish toq problem,da ne se uslojni posle da neznaesh kvo da praish... puk ot doktori nema kvo se pritesnqvash nema s kvo gi izplashish na teh tva im e rabotata...

batkodoki
05-06-2007, 22:21
na 17 sym btw

дам, ако изобщо се касае за варикоцеле :)

нали се сещаш, че може и абс нищо да ти няма на топките, ако ще те режем за нищо - лични ще те ритам!!!

05-07-2007, 20:14
4oek 4etoh dosta saitove i be6e opisano 4e se napipva ne6to kato torba s 4ervei i az go napipvam tfa a na desniq e super malko... na leviq si e dosta i venite sa nekfi debeli4ki i mnogo... trqq da ida .. dori i da mi nqma ni6to pone da sum spokoen

05-08-2007, 14:18
Аз преди 2-3 месеца се оперирах от точно такова нещо, ако нещо те е страх ами нищо особенно не е операцията, лягаш бият ти упойката след около час се събуждаш малко ще те боли, но честно казано съм си мислел, че е мнооого повече и за около седмица и малко забравя че се е случвало (е то няма как да забравиш щото все пак си рязан ама като ти махнат конците си 6).
А иначе дали имаш или не трябва лекар да го каже.
И ДА ако имаш трябва да се махне моментално.
И ако те е срам да отидеш при личната лекарка си за диагноза или за направление, просто няма да ти кажа кво беше 20 сестри като се събраха да ми гледат дъртия дали е бръснат.
А да и плюс това касато го покрива, на мен ми излезе 7.20лв (е без FHM-а и другите списания който четох докато киснах двата дни в болницата, щото толкова се стой)
Успех ама дано все пак ти няма нищо.

05-08-2007, 15:45
purvo 6e si zanesa mp3 to da mi go opravqt togaa 6e hodq da me pregledat :D 4e da ima kfo da pravq tam :D

05-08-2007, 20:21
a trqq li da si obrusna tashacite ? i vednaga li kato me pregledat 6e me pratqt kum nekfa hirurgiq ? i 2 dena se stoi s operaciqta ili 2 dena sled operaciqta

05-09-2007, 06:41
Не минава известно време, някви формалности, мен даже ме пращаха да ми правят спермограма(то само за нея трябват 5 дена), така че може да минат 2-3 седмици, иначе и да си ги бръснал и да не си те пак ще ти ги бръснат, което не е най-якото преживяване на света, сестрата беше няква професионалистка всичи който ги бръснеше, ги порязваше на едно и също място.
MP3 player е доста добра идея ако имаш нещастието да попаднеш в стая пълна с дядовци(е вече ако не си в държавна болница сигурно ще е много по-яко ама ....$$$$...), аз имах късмет и бях с един на моя акъл и беше много забавно въпреки че нашта стая беше единствената без TV.

05-09-2007, 17:56
az neam 18 trea li nekfi roditeli ala bala ? da ida do li4niq lekar sam puk posle za operaciqta sigurno roditel trea ziam :?

05-09-2007, 18:43
Абе хора,какви са симптомите на това варикоцеле? Само това ли е-да ти се вижда вената на единия тестис?

05-09-2007, 18:57
tq ne se vijda a kato pipne6 use6ta6 dosta veni na kup tka i sa poduti leko te sa izvun testitsa ne na nego v torbi4kata sa

DrSmurph
05-10-2007, 13:23
Това нещо сам не можеш да си го диагностицираш! Трябва ЛЕКАР да си каже мнението. Иначе действително колкото по-рано толкова по-добре!

05-10-2007, 19:36
v ponedelnik mislq da ida 4e vse se kanq i ne hodq.... otiam pri li4niq lekar za napravlenie za urolog i da me pregleda :-k ama sum ubeden 4e go iam tfa varikocele...dano gre6a

05-11-2007, 06:31
Да 100% трябва лекар да го каже, щото аз колкото и да си ги пипах мойте такова нещо не съм напипвал(торба с червей), родител няма как да не знае щото трябва да се подложиш напълна упойка.

05-11-2007, 18:52
Големи вени от ляво - 100% варикоцеле. Операцията не трябва да се отлага в никакъв случай. В понеделник е мойта. Упойката е само от кръста надолу. Който е опериран от апандисит ще има още един шев от другата страна :Р
И хора тва уролога ми го каза - хората с варикоцеле са предрасположени и за херния така че по внимателно в залата.

krizbeto_zleto
05-11-2007, 19:18
abe kak moje da si postavqte diagnozi ot edna tema vav foruma debaaaaaaaaa ????????????????????? deba deba deba kak moe takoa ne6toooooooooooooo ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) i stia s taq bolest deba nema li ne76to po moderno

05-14-2007, 07:54
днес ходих до личния лекар за направление и ми предложи да ходя на уролог във военна болница.Вие къде ходихте на уролог ? тия дето са оперирани а не такива в по горния пост дето си нямат на представа кфо е тфа

05-16-2007, 20:38
дамм имам варикоцеле другата седмица спермата ше ми изследват

05-21-2007, 07:19
Не е вярно, че "не трябва да се отлага в никакъв случай"
на мен ми го откриха на една военна комисия преди 5 години..
и тогава така ми казаха. Ама като се консултирах с уролог, той ми каза , че по принцип е добре да се направи такава операция , но съвсем не е толкова спешно, затова и отлагах, докато мине заплахата от ходене в казарма, за да мога да си издействам някоя отпуска по болест, ама вече няма казарма и ше ходя да ми го махнаът

05-21-2007, 10:12
Да ходиш 5 години с варикоцеле си е доста опасно бе човек. Това нещо нарушава баланса на растеж на мадете ти и разваля спермата...

05-21-2007, 15:14
спермограмата ми е отлична засега няма да ми правят операция след 1 година пак ще мина през доктора да ме види