PDA

View Full Version : Яворов



shadow4e
05-07-2007, 13:31
Айде и аз пускам първата си тема най-после :)

Имам да напиша тема и тя е "Спасение и страдание в интимната лирика на Яворов" /"Две хубави очи", "На Лора", "Ще бъдеш в бяло". Господинът ти винаги ни дава по-трудни теми върху като цяло лесни произведения.

Някой може ли да ми помогне какво точно му хрумва като прочете заглавието. Само по 1 изречение защо точно спасение и защо точно страдание.
Иначе другите неща са лесни за красотата и за очите.


П.п не ми давайте просто линкове, които дори не сте чели :) Искам 2 думи, написани от вас, ако на някой му се занива,де.

lLady_MooN_RaiN
05-07-2007, 15:32
Ами това, което на мен ми хрумва е, че интимната лирика на Яворов идва от сърцето му, и всичко за което пише е преживяно, премислено и почувствано от него. Това съм запомнила тъй, като още не сме стигнали до любовната лирика....

Blab
05-07-2007, 17:26
"Спасение и страдание в интимната лирика на Яворов"
/"Две хубави очи", "На Лора", "Ще бъдеш в бяло"/

хмм... мн странен подбор на стихотворения, взимайки в предвид, че "Две хубави очи" и "Ще бъдеш в бяло" са посветени на Мина, а "Стон" - на Лора, но както и да е...

"Две хубави очи" -

Силно емоционален Яворов е изпитал любовта.Към Мина тя е по детски нежна, чиста и невинна(изцяло платонична)
-"две хубави очи....
не искат и не обещават те"
Страдание - "срама и греха", които могат да "хвърлят булото си" върху любимата му...
Спасение - искрената любов, пламтяща в "детските" очи, молитва(не за себе си, а за Мина)

хмм...ще допиша по-късничко, като намеря време, че почна "Music idol";)