PDA

View Full Version : Какви грижи полагате за лицето си?



nP0c70_A3_
05-07-2007, 16:56
Каква е кожата ма лицето ви и какви грижи полагате за нея?Моята е нормална и всеки ден си го измивам с кесетнови трици,после сапун Dove и накрая крем Dove и съм доволна.Вие?

WHiTe_SiLeNCe
05-07-2007, 17:06
Az nikoga ne se miq s obiknoven sapun,a s neutralno pH, za6toto ina4e mi izpruhva kojata.. polzvam i piling maska i takava sus scrub po 1 put v sedmicata.. no principno kojata mi ne e mn problemna. I az sum dovolna, dori ot malkoto polojeni griji.

emilythestrange
05-07-2007, 17:29
много ми е суха.измиващ лосион и крем за суха кожа .
но въпреки това понякога ми е суха и се бели .някой да препоръча нещо?

Swinkenhoffer
05-07-2007, 17:41
и аз го имам този проблем. мажа се със зехтин и след това с матиращ крем на Elea, за да не лъщи. малко е мазно, ако те пипнат по лицето, ама кво да се прави. :lol: на мен нищо друго не ми помага, щото повечето кремове са с някакви химии вътре и глупости, а зехтинът си е чист продукт.

иначе използвам хума, седефени трици, 3 почистващи гела за лице (не заедно :lol: ) - на Elea, Loreal и Aroma, Акне Актив Аут, крем Бочко и още някви глупости. + парни бани понякога. абее, много е досадно. взе да ми писва...

koalka
05-07-2007, 17:46
Моята кожа се води нормална, май.А иначе аз я мия първо с обикномен тоалетен сапун и ми действа добре.После с един почистващ лосион и след това с един крем на Арома за омазняване, да регулира омазняването демек.

sh3_1s_7h3_0n3
05-07-2007, 17:53
много ми е суха.измиващ лосион и крем за суха кожа .
но въпреки това понякога ми е суха и се бели .някой да препоръча нещо?

хидратиращ крем... на нивеа :) и не е скъп... а върши мн добра работа. аз него ползвам, 'щото и моето лице е сухо. други грижи...хмз...ами един-два пъти в седмицата си правя маска от хума, един път специална хидратираща, почиствам си лицето с тоалетно мляко всяка вечер и си слагам от въпросния хидратиращ крем на нивеа 8) освен т'ва задължително всеки месец ходя на козметик... 'щото преди ми беше мн проблемно... и с'я като си ходя редовно - всичко е под дълбок контрол 8)

emilythestrange
05-07-2007, 17:55
[quotе]и аз го имам този проблем. мажа се със зехтин и след това с матиращ крем на Elea, за да не лъщи. малко е мазно, ако те пипнат по лицето, ама кво да се прави. на мен нищо друго не ми помага, щото повечето кремове са с някакви химии вътре и глупости, а зехтинът си е чист продукт. [/quote]

ем на салатката,като я изям и ще си мажа зехтина :smt005
последна надежда,кожата понякога е толкова суха,че ме боли :cry:

Swinkenhoffer
05-07-2007, 17:58
абе, ако щеш. стой си със суха кожа тогава. или отиди на лекар. :smt011
не ти пречи преди лягане да се намажеш.. нищо няма да ти стане.

Котарана
05-07-2007, 20:44
Ами за мойта не полагам почти никакви грижи.Попринцип ми излиза по някоя друга пъпка и ми се омазнява доста.Мия си лицето с обикновен сапун и се мажа с овлажняващ крем веднъж на ден и това е

`Death`Whore``
05-07-2007, 21:54
Никакви грижи не полагам и много си харесвам кожата. Нормална е, мия я с обикновен сапун и това е. Понякога ми щуква да я почистя с тоалетно мляко или да сложа някое кремче, но е моментно състояние. Много готина маска е лимонов сок+мед, даже е и вкусно. :)

Галя, 22
05-08-2007, 09:40
Момичета, много важна е ежедневната и правилна грижа за лицето. Хубаво е необходимите ви продукти да са от една марка. Забравете за сапуна, дори и Dove. Може да се чуствате добре за момента, но след 2-3 годинки ще започнете да виждате негативните резултати от това. Има много хубави и достъпни гелове за измиване, за суха, нормална или мазна кожа, които трябва да ги ползвате всяка вечер. Това, че някой имат хубава кожа не означава, че не трябва да полагат грижи за нея. Най-важното условие за хубава кожа е доброто почистване, т.е. гел за измиване и след него тоник за дълбоко почистване, накрая подходящ крем. Aroma, Nivea, Loreal, Garnier, Deva са все хубави и достапни марки за всеки. На 30 години вече се вижда съвсем ясно кой как се е грижил за кожата си през последните 10-15 години, така че умната [-X :roll: O:)

Drakthul
05-08-2007, 09:50
Веднъж на седмица ходя на козметик да ми маха черните точки. Не се мия със сапун, само с топла и студена вода. Ползвам хума през 2-3 дена и има много добър ефект. И гледам да спазвам добра хигиена на ръцете и съответно на лицето. ;)

648541
05-09-2007, 17:44
kozmetik i spirt i krem4e

emilythestrange
05-09-2007, 18:08
абе, ако щеш. стой си със суха кожа тогава. или отиди на лекар. :smt011
не ти пречи преди лягане да се намажеш.. нищо няма да ти стане.
не бе,намазах се и има ефект.по добре е от кремовете и е natural.
мерси за съвета. :D

`Death`Whore``
05-10-2007, 11:40
На 30 години вече се вижда съвсем ясно кой как се е грижил за кожата си през последните 10-15 години, така че умната [-X :roll: O:)
Грешиш - на 30 години се вижда кой от малък си е слагал пудра и фон де тен и кой изобщо се е мазал с подобни неща. :)

05-23-2007, 11:41
ами сутрин и вечер го мия с почистващ гел,после слагам лосион и хидратиращ крем,после се гримирам,след това като се прибера и си махна грима с тоалетно мляко,си измивам лицето с топла вода и си слаагм от един тоник на Avon против черни точки.От време на време (напр. преди цикъл) ми излиза по някоя друга пъпка и тогава я мажа с лосион против акне и с гел,понякога и паста за зъби слагам.През два-три дена,когато се сетя се мажа и с кисело мляко за няколко мин.и после го измивам.И един път в седмица си правя почистваща маска,някаква на Avon и..май е това :P

Axel_f
05-23-2007, 20:18
Офф вкъщи е бъкано с какви ли не глупости за почистване на лицето,ама обикновено или намам време, или настроение да ги използвам :-D И все пак горе долу всяка вечер си мия лицето с гел-ексфолиант - Елеа или Клийн енд Клиър-нещо такова, понякога след това лосионче пак на КК или пък розова водичка...и от време на време като нещо като ми се струва много сухичка кожата си слагам крем хидратиращ на Лороал май беше....Маски преди си правех 2-3 пъти в седмицата, сега вече не...А и като ми излезне пъпка някви коректори или едно такова зеленичко слагам...

ПП И все пак съм на мнение,че най-добре е чистата вода-колкото по-често се мие лецето само с вода,толкова по-добре :wink:

sweet_bubka
05-24-2007, 09:48
Az si miq liceto s p6eni4ni trici,posle slagam kamforov spirt i posle hidratira6t krem na DEVA.Ponqkoga si pravq i maska s kiselo mlqko i qica.Apak sq 6te po4vam da si slagam edna maska za raz6reni pori na AVON

Angel_Girl
05-24-2007, 12:07
Аз си мия лицето със скраб за черни точки на Neutogena, после си мажа лицето с крем NIVEA, нанасям си Zineryt по проблемните места(само пъпките) и накрая се мажа със Skinoren(пак само по пъпчиците).

SINDEL
05-24-2007, 13:01
По4иствам го с гел4е на D'Oliva и се мажа с хидратиращ крем за лице на Clinians.
Кожата ми е мазни4ка по принцип, така 4е й взимам съвсем леки крем4ета, ина4е по4ва да лъщи и става гадно

Ellie-InF@m0u$
05-24-2007, 13:04
Искам да питам нещо...значи аз по принцип всеки ден си слагам черен молив(очертавам си очите) и вечер си махам грима с крем,но около очите кожата ми стана да става някаква кафеникава,не е както цвета на бузите,скулите или т.н. Нещо да препоръчате?