PDA

View Full Version : Магарешки бодил... или нещо от сорта



05-07-2007, 19:08
Абе по ръцете или по-точно по кокалчетата на юмрука се образуват едни зачервени като топчета.. мисля, че се казваха "магарешки бодили".. С какво се махат те? Мисля, че имаше някакви лепенки, които ги лекуват, но не съм много сигурен.. някакви идеи?

WILD__BOY
05-07-2007, 20:01
Лекар
Л Е К А Р

Схващаш ли?

nencuHka
05-07-2007, 20:06
Пфууууууу не се научихте къде да си пускате темите :smt017

HopeLesss
05-07-2007, 20:20
Да не би да е кокоши трън??? За магарешки бодили, освен растенията, не съм чувала :roll:

05-12-2007, 00:34
Е стига де,стига...нарича се кокоши трън и е силно препоръчително да отидеш на лекар!Освен ако не ти се разкарва сакат...

05-12-2007, 06:28
Ако е кокоши трън ---> в аптеката има едни лепенки, не са скъпи, по 30 ст (мисля че) бяха. За максимум 1 седмица ще ти се махне. Или пък ако не си сигурен че това е кокоши трън бягай към лекарката. Мисля че те махаха тръна с азот.

sherry
05-12-2007, 08:27
И аз имах такова, когато бях малка. Беше ужасно, трудничко ми се махна, ама все пак успяхме да се справим :lol: Ето ти инфо:
http://magi.triada.bg/article.asp?topic=ZD&id=ZD198

Escarina
05-12-2007, 23:10
:smt107 ... вика му се кокоши трън и тичай при чичо доктор,че иначе без ръчички мой човек...Не е чак толкова фатално че да осакатееш (освен ако не им се усмихваш на ръчичките и не ги оставиш така) обаче си е сериозно,така че вземи мерки!

HopeLesss
05-14-2007, 17:05
:smt107 ... вика му се кокоши трън и тичай при чичо доктор,че иначе без ръчички мой човек...Не е чак толкова фатално че да осакатееш (освен ако не им се усмихваш на ръчичките и не ги оставиш така) обаче си е сериозно,така че вземи мерки!

Ти луда ли си?!? :shock: Най-добрата ми приятелка има кокоши трън на пръста от поне 7-8 години и сега реши да си го махне с някви билки. Стига си стряскала хората. От кокоши трън НЕ се умира, но не е естетически хубаво да стои, особено ако е на видно място.

Escarina
05-17-2007, 13:57
:smt107 ... вика му се кокоши трън и тичай при чичо доктор,че иначе без ръчички мой човек...Не е чак толкова фатално че да осакатееш (освен ако не им се усмихваш на ръчичките и не ги оставиш така) обаче си е сериозно,така че вземи мерки!

Ти луда ли си?!? :shock: Най-добрата ми приятелка има кокоши трън на пръста от поне 7-8 години и сега реши да си го махне с някви билки. Стига си стряскала хората. От кокоши трън НЕ се умира, но не е естетически хубаво да стои, особено ако е на видно място.

А вуйчо ми имаше на крака и не можеше да ходи...всеки с опита си!