PDA

View Full Version : Орална любов,гъбички и т.н.



Anonimnikut
05-07-2007, 19:25
Здравейте,значи имам някои въпроси.

1.От орална любов могат ли да се пренасят болести или не? Чувал съм какви ли не версии,но каква е истината? Може ли момчето да зарази момичето,докато тя му прави оралната любов(ако има гъбички например),или пък тя може ли да го зарази него? И обратното,ако момчето "върши" орална работа на момичето,може ли някой от двамата да се зарази?

2.Не съм сигурен за това,което имам на пениса,смисъл преди време и на мен не ми се отваряше кожичката докрай(преди като малък съм имал много лоша хигиена).После обаче след седми клас започнах да си го мия.Първоначално пак не се показваше цялата главичка,но една вечер докато се миех се разкри цялата.Имаше неописуемо много мърсотия-едно такова жълто-зелено,но се изми и после започнах редовно да го мия и след всяка чикия се откриваше все повече и повече от главичката и сега си се заголва докрай.
Имам обаче някакви такива странни дребни неща на някои места по пениса,които понякога си личат,понякога са по-незабележими.Мисля,че са гъбички,въпреки че досега не съм имал силни сърбежи или някакви такива симптоми на гъбички(да чукна на дърво).Та мисълта ми е,мога ли да отида на доктор сам,при положение че съм непълнолетен(на 17) и как се лекуват ако са гъбички?

Мерси предварително!

`Death`Whore``
05-07-2007, 20:41
На първия въпрос отговорът е "Да". Гъбичките се развиват на влажни места и могат да виреят в устната кухина.

SwEeT_pAiN_F
05-07-2007, 20:49
Здравей,
на първият ти въпрос отговарям ти с ДА можеш и със СПИН да се заразиш /ни го пожелавам и на врага си!/ Така че бъди сигурен или поне го прави със кондом.
А относно вторият въпрос... аз съм на 16 и съм момиче и съм ходила на гинеколог, но не сама, всмисъл с майка ми. Хубаво е да отидеш ако ще ти е по-спокойно отиди с баща си. Но трябва да си със родител, защото трябва да се подпише на едни документи.
Ако има др въпроси питай ;-)

05-07-2007, 22:00
bbbbbaaaaaaahh 6e povurna kato 4eta.. dobre 4e sum obrqzan \:D/ \:D/ \:D/ slava bogu na6te sa si svur6ili rabotata kato sum bil malak da neam razni julti ve6testva po pi6kata sega :D

Anonimnikut
05-08-2007, 09:46
Добре де,то значи и от целувка с език пак можеш да се заразиш с нещо,тъй като устата е влажна среда?! :roll:
Аз съм чувал многократно,че от орална любов може да се пренася зараза само ако момичето има някаква рана в устата-само така можело ти да и прехвърлиш на нея нещо или тя на теб.Доколко това е вярно и ако не е,значи ли че и от целувка може да се заразиш?

05-08-2007, 10:58
Здравей,
на първият ти въпрос отговарям ти с ДА можеш и със СПИН да се заразиш /ни го пожелавам и на врага си!/ Така че бъди сигурен или поне го прави със кондом.
А относно вторият въпрос... аз съм на 16 и съм момиче и съм ходила на гинеколог, но не сама, всмисъл с майка ми. Хубаво е да отидеш ако ще ти е по-спокойно отиди с баща си. Но трябва да си със родител, защото трябва да се подпише на едни документи.
Ако има др въпроси питай ;-)

Ti luda li si na lekar mojesh da xodish i sam bez da si navurshil 18,stiga da ne ti pravqt neshto koeto iziskva roditelsko saglasie (abort naprimer). Ako si nad 14 godini mojesh da si podpisvash dokumentite sam!

SwEeT_pAiN_F
05-08-2007, 11:18
Здравей,
на първият ти въпрос отговарям ти с ДА можеш и със СПИН да се заразиш /ни го пожелавам и на врага си!/ Така че бъди сигурен или поне го прави със кондом.
А относно вторият въпрос... аз съм на 16 и съм момиче и съм ходила на гинеколог, но не сама, всмисъл с майка ми. Хубаво е да отидеш ако ще ти е по-спокойно отиди с баща си. Но трябва да си със родител, защото трябва да се подпише на едни документи.
Ако има др въпроси питай ;-)

Ti luda li si na lekar mojesh da xodish i sam bez da si navurshil 18,stiga da ne ti pravqt neshto koeto iziskva roditelsko saglasie (abort naprimer). Ako si nad 14 godini mojesh da si podpisvash dokumentite sam!
На амбулаторният лист които трябва да вънеш на джи-пито си трябва да се подпише цитирам "пациент,родител,настойник" трябва да имаш пълнолетие за да подписваш такива работи.

Anonimnikut
05-09-2007, 10:02
Добре де,то значи и от целувка с език пак можеш да се заразиш с нещо,тъй като устата е влажна среда?! :roll:
Аз съм чувал многократно,че от орална любов може да се пренася зараза само ако момичето има някаква рана в устата-само така можело ти да и прехвърлиш на нея нещо или тя на теб.Доколко това е вярно и ако не е,значи ли че и от целувка може да се заразиш?
Някой може ли да ми отговори на това,PLZ? :roll:

SwEeT_pAiN_F
05-09-2007, 11:07
Добре де,то значи и от целувка с език пак можеш да се заразиш с нещо,тъй като устата е влажна среда?! :roll:
Аз съм чувал многократно,че от орална любов може да се пренася зараза само ако момичето има някаква рана в устата-само така можело ти да и прехвърлиш на нея нещо или тя на теб.Доколко това е вярно и ако не е,значи ли че и от целувка може да се заразиш?
Някой може ли да ми отговори на това,PLZ? :roll:
Здравей,
да можеш да се заразиш или тя да те зарази като единият от вас има раничка в устата, даже и по този начен можеш да се заразиш със СПИН /момичето има раничка в устата и први свирка на момчето, а той е болен от СПИН/. Така че каквото и да правите... с презерватив. ;-)

`Death`Whore``
05-09-2007, 16:19
Да, от целувка с език можеш да хванеш гъбички в устната кухина. Не трябва да имаш рана.

05-09-2007, 18:13
Добре де,то значи и от целувка с език пак можеш да се заразиш с нещо,тъй като устата е влажна среда?! :roll:
Аз съм чувал многократно,че от орална любов може да се пренася зараза само ако момичето има някаква рана в устата-само така можело ти да и прехвърлиш на нея нещо или тя на теб.Доколко това е вярно и ако не е,значи ли че и от целувка може да се заразиш?
Някой може ли да ми отговори на това,PLZ? :roll:
Здравей,
да можеш да се заразиш или тя да те зарази като единият от вас има раничка в устата, даже и по този начен можеш да се заразиш със СПИН /момичето има раничка в устата и први свирка на момчето, а той е болен от СПИН/. Така че каквото и да правите... с презерватив. ;-)
И все пак значи ако никой от двамата няма рана в устата и двамата могат да си правят орална любов,така ли? Смисъл то се рискува,понеже не се знае какво има в устата на другия,но все пак ако няма рана,няма опасност...Или е като с целувката с език-пак може да се прехвърли нещо? Питам всичко това,защото досега не съм чувал почти никой да си слага презерватив за свирка или пък да се пази,когато се целува с език(между другото четох в една книга,че все още няма случай в света,при който някой да се е заразил със СПИН от целувка.И от там се запитах,тогава как ще се заразиш с гъбички от целувка и как изобщо ще се заразиш с нещо по орален път?)
Така че извинявам се,ако са станали досадни въпросите ми,обаче се чудя за тия неща.

SwEeT_pAiN_F
05-10-2007, 04:59
Добре де,то значи и от целувка с език пак можеш да се заразиш с нещо,тъй като устата е влажна среда?! :roll:
Аз съм чувал многократно,че от орална любов може да се пренася зараза само ако момичето има някаква рана в устата-само така можело ти да и прехвърлиш на нея нещо или тя на теб.Доколко това е вярно и ако не е,значи ли че и от целувка може да се заразиш?
Някой може ли да ми отговори на това,PLZ? :roll:
Здравей,
да можеш да се заразиш или тя да те зарази като единият от вас има раничка в устата, даже и по този начен можеш да се заразиш със СПИН /момичето има раничка в устата и први свирка на момчето, а той е болен от СПИН/. Така че каквото и да правите... с презерватив. ;-)
И все пак значи ако никой от двамата няма рана в устата и двамата могат да си правят орална любов,така ли? Смисъл то се рискува,понеже не се знае какво има в устата на другия,но все пак ако няма рана,няма опасност...Или е като с целувката с език-пак може да се прехвърли нещо? Питам всичко това,защото досега не съм чувал почти никой да си слага презерватив за свирка или пък да се пази,когато се целува с език(между другото четох в една книга,че все още няма случай в света,при който някой да се е заразил със СПИН от целувка.И от там се запитах,тогава как ще се заразиш с гъбички от целувка и как изобщо ще се заразиш с нещо по орален път?)
Така че извинявам се,ако са станали досадни въпросите ми,обаче се чудя за тия неща.
Не не си станал досаден с тези въпроси, хубаво е че мисилиш по този проблем. Да ако няма раничка в устата няма от къде д асе зарази партньора..но едва ли можеш да знаеш дали партнььора ти има или не рана.. може даже да е по венеца раничката, пък да не говорим ако е афта.
Чесно казано и аз не съм се замисляла много по този въпрос, може би защото и не съм почнала да правя свирки на приятелят ми.. но чесно казано, като почна.. мисля да го караме до някъде без, а преди да свърши със. Така че.. мисля че това е най-доброто решение.
Ако има нещо др питай или ако знаеш нещо сподели. :)
Лек и слънчев ден!

05-12-2007, 15:45
Добре де,то значи и от целувка с език пак можеш да се заразиш с нещо,тъй като устата е влажна среда?! :roll:
Аз съм чувал многократно,че от орална любов може да се пренася зараза само ако момичето има някаква рана в устата-само така можело ти да и прехвърлиш на нея нещо или тя на теб.Доколко това е вярно и ако не е,значи ли че и от целувка може да се заразиш?
Някой може ли да ми отговори на това,PLZ? :roll:
Здравей,
да можеш да се заразиш или тя да те зарази като единият от вас има раничка в устата, даже и по този начен можеш да се заразиш със СПИН /момичето има раничка в устата и први свирка на момчето, а той е болен от СПИН/. Така че каквото и да правите... с презерватив. ;-)
И все пак значи ако никой от двамата няма рана в устата и двамата могат да си правят орална любов,така ли? Смисъл то се рискува,понеже не се знае какво има в устата на другия,но все пак ако няма рана,няма опасност...Или е като с целувката с език-пак може да се прехвърли нещо? Питам всичко това,защото досега не съм чувал почти никой да си слага презерватив за свирка или пък да се пази,когато се целува с език(между другото четох в една книга,че все още няма случай в света,при който някой да се е заразил със СПИН от целувка.И от там се запитах,тогава как ще се заразиш с гъбички от целувка и как изобщо ще се заразиш с нещо по орален път?)
Така че извинявам се,ако са станали досадни въпросите ми,обаче се чудя за тия неща.
Не не си станал досаден с тези въпроси, хубаво е че мисилиш по този проблем. Да ако няма раничка в устата няма от къде д асе зарази партньора..но едва ли можеш да знаеш дали партнььора ти има или не рана.. може даже да е по венеца раничката, пък да не говорим ако е афта.
Чесно казано и аз не съм се замисляла много по този въпрос, може би защото и не съм почнала да правя свирки на приятелят ми.. но чесно казано, като почна.. мисля да го караме до някъде без, а преди да свърши със. Така че.. мисля че това е най-доброто решение.
Ако има нещо др питай или ако знаеш нещо сподели. :)
Лек и слънчев ден!
А защо преди да свърши със? Смисъл то само от спермата ли става заразяването или?[/b]

SwEeT_pAiN_F
05-12-2007, 18:16
Да само от спермата. Нали казват: "СПИН се предава по полов път" демек чрез спермата и влагалищните сокове. Защото всъщност друго не "смесвате".

05-14-2007, 08:43
ОК.И последно-кариесите също ли могат да са като раните в устата-тоест чрез тях може ли да се пренесе нещо?

SwEeT_pAiN_F
05-14-2007, 13:11
ОК.И последно-кариесите също ли могат да са като раните в устата-тоест чрез тях може ли да се пренесе нещо?
Здравей,
еми чесно казано не съм сигурна, но аз правя такава връзка, значи след като например когато ванците кървят т.е. има връзка с кръвта на човека, начи той може да се зарази. Следоватлено ако наистина има раничка като кариес начи може. Но пак казвам, аз така мисля, не съм сигурна.
BTW: Ако искаш да ме питаш нещо друго, регистрирай се и ми пиши на лични :wink:

SekSuLoJkAtA
05-16-2007, 11:27
Здравейте.. Видях темичката и ми стана интересно... Реших и аз да напиша някой друг ред...
Спинът не се предава само по повов път.. Има още два начина за предаване на спин... Но предполагам няма нужда да ги изреждам понеже ги знаете ( И все пак : кръвен път и при раждане )
Колкото до гъбичките..Колкото до това с кариеса.. Ако ти кърви венеца заради този кариес-да може да се предаде спин.. Но иначе СПОРЕД МЕН не може , понеже зъбите са кости и единствената им връска с кръвта е чрез венеца... Но все пак това си е мое мислене...
Това което си видял по пениса ти трябва да те притесни и непременно трябва да отидеш на лекър.. Има много болести които са предизвикани от лошата хигиена и са опасни.. Ако не се лъжа не е нужно да си с родител за да отидеш на оролог ( май така му се викаше на мъжкия генеколог ). Незнам дали съм ви била полезна с нещо.. ако имате някакви вапроси по такива теми :
skype : nejno_s_laja
Не казвам че разбирам много , но знам достатачно

SwEeT_pAiN_F
05-16-2007, 13:18
Здравейте.. Видях темичката и ми стана интересно... Реших и аз да напиша някой друг ред...
Спинът не се предава само по повов път.. Има още два начина за предаване на спин... Но предполагам няма нужда да ги изреждам понеже ги знаете ( И все пак : кръвен път и при раждане )
Колкото до гъбичките..Колкото до това с кариеса.. Ако ти кърви венеца заради този кариес-да може да се предаде спин.. Но иначе СПОРЕД МЕН не може , понеже зъбите са кости и единствената им връзка с кръвта е чрез венеца... Но все пак това си е мое мислене...
Това което си видял по пениса ти трябва да те притесни и непременно трябва да отидеш на лекър.. Има много болести които са предизвикани от лошата хигиена и са опасни.. Ако не се лъжа не е нужно да си с родител за да отидеш на уролог ( май така му се викаше на мъжкия гинеколог ). Незнам дали съм ви била полезна с нещо.. ако имате някакви вапроси по такива теми :
skype : nejno_s_laja
Не казвам че разбирам много , но знам достатачно
Здравей,
радвам се че си заинтересована. Значи, обсъждах това нещо и с майка ми и тя ми каза че от кариес и в последствие пулпит може да се хване СПИН но възможността е много по-малка. Искам да доуточня нещо, казваш че ВЕНЕЦА е единствената връзка, не е така, нали в зъба има пулпа, по този начин, чрез кръвта зъба си набавя кислород и хранит. вещества и др.

batkodoki
05-16-2007, 19:21
Да само от спермата. Нали казват: "СПИН се предава по полов път" демек чрез спермата и влагалищните сокове. Защото всъщност друго не "смесвате".

това НЕ Е ВЯРНО!

полово предаваните болести могат да се предват чрез всички телесни течности и секрети на практика, далеч не само чрез контакт със сперма и влагалищно съдържимо.

кръв, сперма, влагалищно съдържимо, анало съдържимо, слюнка, сълзи, лимфа, носни секрети, храчки...и т.н..

концентрацията за различните болестотворни причинители в различните секрети/течности е различна, но риска е наличен

SwEeT_pAiN_F
05-16-2007, 20:21
Да само от спермата. Нали казват: "СПИН се предава по полов път" демек чрез спермата и влагалищните сокове. Защото всъщност друго не "смесвате".

това НЕ Е ВЯРНО!

полово предаваните болести могат да се предват чрез всички телесни течности и секрети на практика, далеч не само чрез контакт със сперма и влагалищно съдържимо.

кръв, сперма, влагалищно съдържимо, анало съдържимо, слюнка, сълзи, лимфа, носни секрети, храчки...и т.н..

концентрацията за различните болестотворни причинители в различните секрети/течности е различна, но риска е наличен
Здравейте,
съжелявам за недопустимата грешка... благодаря че ме поправихте. :?

05-16-2007, 21:30
Да само от спермата. Нали казват: "СПИН се предава по полов път" демек чрез спермата и влагалищните сокове. Защото всъщност друго не "смесвате".

това НЕ Е ВЯРНО!

полово предаваните болести могат да се предват чрез всички телесни течности и секрети на практика, далеч не само чрез контакт със сперма и влагалищно съдържимо.

кръв, сперма, влагалищно съдържимо, анало съдържимо, слюнка, сълзи, лимфа, носни секрети, храчки...и т.н..

концентрацията за различните болестотворни причинители в различните секрети/течности е различна, но риска е наличен

Сори бате, в слюнката, сълзите и про4ее секрети с ниско съдържание на телесни клетки
могат да доведат до предаване на ХИВ инфекция само теорети4но.

кръвта и/или спермата са при4ина в огромния брой от слу4аите.
това обяснява и защо шанса мъж да зарази жена е много по голям , отколкото обратното.

НО ХИВ съвсем не е единствената болест, която вирее по влажните места, най-4есто при орална любов се предават херпеси, така 4е внимавайте.
С целувка СПИН не можеш да хванеш, но КАРИЕС можеш. Да , кариесът не се води официално заразна болест, но се при4инява от бактерии, които могат дас е предадат от една уста в друга.