PDA

View Full Version : Криви са ми зъбите помощ...



05-08-2007, 14:16
krivi sam mi zabite baq.imam nqkolko vaprosa:naistina li ima brekiti koto se slagat ot vatre???i drugiq vapros mi e kolko pari sa i dali nqkoi ima takiva???li4at li si mnogo???fafli li se???pls pomognete 4e ne moga da se usmihna...kajete nekfi ceni i kolko vr trea se nosqt :(

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!

malkoto_sladur4e
05-08-2007, 15:29
Като са ти криви си ги изправи :wink:

Enjoy_yourself
05-08-2007, 15:40
ne sam 4uvala za breketi koito se slagat ot vatre6nata strana no iskam da ti kaja 4e poprincip cenata na breketite e dosta visoka okolo 1000 leva
no naistina si zaslujava i efekta e strahoten a otnosno fafleneto pri vseki e razli4no, poprincip parvata sedmica e nai kofti za6toto o6te ne si sviknal s tva 4udo ustata ti no posle vsi4ko si e ok ;)

DIVA_91
05-08-2007, 16:56
Моите брекети бяха за 600лв. и ги носих 1 година и половина. Бяха от тези, които не се свалят и изобщо не фъфлех с тях - само малко ме боляха зъбите в началото. Наистина има ефект, така че ти препоръчвам да си сложиш, ако искаш да ти се оправят :wink:

hip Hop Mace
05-08-2007, 17:51
ti kvo sq...kompleksirvash se da nosish brekiti li?! Shtom e tui togaa si stoi s krivi zubi...dea...

Presley
05-08-2007, 20:02
Ами аэ не съм чувала эа брекети,които се слагат отвътре!Но и неэнам эа какво ти е подобна иэгъэица!Класическите брекети не са толкова гроэни,даже да не кажа хич!а и вече станаха нещо като мода-доста хора ги имат и това не прави впечетление!Аэ също имам берекети-удобни са ,а и на никого ни преви впечетление!Иэобщо не се набиват на очи..!А ако толкова държиш да са по-дискретни не си слагай от титан ,а керамични-те са по-реэцветни,но пък и по-лесно се чупят..!
Но не се эалитай эа брекети,преди да се консултираш с ОРТОДОНТ!По-добре побърэай,че с времето теэи проблеми се раэрастват и то МНОГО бърэо-каэвам ти го от личен опит!След това може да се окаже ,че проблема ти не е эа брекети ,а эа шини или пък оперативна намеса...!
Но съвета ми е -не пиши във форума,ами отиди на ОРТОДОНт,эащото ние тук можем да ти дадем съвети,но не и да ти предоставим реална помощ!
Късмет

Sirma
05-09-2007, 19:19
Отиваш на ортодонт(ако си от София мога да ти препоръчам) и той ще ти каже какво да правиш! Мойте брекети и горе и долу общо струват 1800 лв! А,ако има такива отвътре, аз поне не съм чувала, сигурно са по-скъпи! М-у другото на колко си?

05-10-2007, 09:06
16 :roll:

Presley
05-10-2007, 09:55
16 :roll:
Такам горе написах доста дълго мнение ,дано си го пробела..!
А сега като раэбрах ,че си на 16 мога да ти кажа само едно-ПОБЪРЭВАЙ!Лечението на такива проблеми обикновенно эапочва в ранна въэраст!така ,че най-добре максимално бърэо посети ортодонт!А и кажи от къде си?

05-10-2007, 11:43
ot sf.6to?

sexy_devil4e
05-11-2007, 16:31
ami ne sum se interesuvala,no sum 4uvala,4e ima takiva breketi,koito se slagat otvutre,no s tqh se pliue i fufli..nz ,preceni,no po-sig izpravqne ot tova s brekitite nqma!aa vse pak e vajno 4ovek da ima hubava usmivka!cenata e okolo 1000,2000 lv

Presley
05-11-2007, 17:03
Ходи ли вече на ортодонт? :)

Slave4You
05-12-2007, 09:07
Познавам доста хора с брекети (всичките са със външни-за вътрешни не съм чувала).. на едната струват 900 на другата струват 1000 лева. На едно друго момиче, нз колко струват, но те пък са розовки:) Наистина има огромен ефект, бързо помагат и никой не им се подиграва за това, че имат брекети. Мен даже мн готино ми изглежда да носиш брекети:) А нито един от тях не фъфли .. говорят си нормално и изглеждат мн готинко:)

05-12-2007, 17:43
какво се чудиш ](*,) отивай при ортодонт да ти слага брекети че така като гледам на 16 год......аз сам на 14 и ми казаха че много съм закасняла :smt019 НЕ МУ МИСЛИ МНОГО А БЯГАЙ ПРИ НЯКОЙ ОРТОДОНТ ще ги носиш 1-2 год ще изтърпиш срама (щом те е срам да ги носиш) но за сметка на това после цял живот ще се радваш на идеална усмивка :mrgreen: а за фъфленето..........кой ти я втълпи тая простотия #-o изобщо не се фъфли

rakiQ
05-15-2007, 07:16
мила...брекетите са скъпи... но сега има некво апаратче за изправиане на зъбки -една моя фр си го е купила и мн е доволна от него за 1-2 месеца некаде..и само спинка с него... не го носи постоянно

vivian
05-15-2007, 13:49
osven breketi,nqma drugo aparat4e,koeto da ti pomogne mai na taq vazrast.drugite aparati tr d agi nosi6 mn po-dalgo,poneje te e po-dobre da se postavqt na po-malki deca.
breketite sa okolo 2000lv.moite bqha 1800lv,no zavisi ot koi grad si i t.n.sega ve4e ima i bezcvetni breketi,koito pak se zabelqzvat,no pak e ok.+tva nqma problem ako nosi6.az nosih do 18 po4ti i ne mi puka6e,no sega sam s pravi zabi za cql jivot.
za vatre6ni breketi ne sam 4uvala,nqkoi,koito e 4uval neka kaje.

strange_soul
05-15-2007, 17:05
ako tolkova ne iska6 da se vijdat, si zemi 6ini i si gi nosi samo kati si vuv vas

DeViL^DoLL
05-15-2007, 17:56
za kvo sa ti vatre6ni breketi,te i normalnite hi4 ne sedqt grozno,pak i ne fafli6 6toto ni6to ne ti podpira ezika!na mene sega 6e mi slagat breketi,ama az ne se pritesnqvam-vqrno 4e v na4aloto malko 6ee te boli,no tva e za 4-5 dena bolka,a hubavite zabki sa ti cql jivot!!!a ako tolko se pritesnqva6 ot breketite,a ne ot zabite si-hodi si s krivi zabi :roll:

MaRiNkA_16
05-15-2007, 18:20
мила...брекетите са скъпи... но сега има некво апаратче за изправиане на зъбки -една моя фр си го е купила и мн е доволна от него за 1-2 месеца некаде..и само спинка с него... не го носи постоянно
ako moje dai pove4e info za taz ma6inka 4e i az se zainteresovah plsss

MaRiNkA_16
05-15-2007, 18:32
мила...брекетите са скъпи... но сега има некво апаратче за изправиане на зъбки -една моя фр си го е купила и мн е доволна от него за 1-2 месеца некаде..и само спинка с него... не го носи постоянно
q dai pove4e info za ma6inkata ako moje???

vivian
05-15-2007, 20:03
drugoto aparat4e za zabite sa 6inite.te se slagat na po-malkite deca nai-4esto,no i golemi nosqt.no za da imat naistina dobar efekt tr da se nosqt postoqnno,ne samo vka6ti.i ot tqh se fafli i sa mn neudobni,osobeno ako sa na dvete 4eliusti e ad.nai-dobre idi pri ortodont da te posavetva,no edva li na 16 godini na nqkoi 6te mi slojat 6ini.nai-lesno i nai-barzo sa breketite,no i sa dosta po-skapi.

rakiQ
05-16-2007, 18:47
drugoto aparat4e za zabite sa 6inite.te se slagat na po-malkite deca nai-4esto,no i golemi nosqt.no za da imat naistina dobar efekt tr da se nosqt postoqnno,ne samo vka6ti.i ot tqh se fafli i sa mn neudobni,osobeno ako sa na dvete 4eliusti e ad.nai-dobre idi pri ortodont da te posavetva,no edva li na 16 godini na nqkoi 6te mi slojat 6ini.nai-lesno i nai-barzo sa breketite,no i sa dosta po-skapi.
тва е най-съвременното-апарата (не шини или брекети) саа някой хора са зле с матеряла личи си просто......
MaRiNkA_16 мацо ше я питам по -подробно и ше ти напиша още утре :) ;-)

di4e
08-13-2007, 17:40
pls kajete mi boli li skato ti slagat breki.pls pi6ete

n0va_s1m_tYk
08-13-2007, 20:00
тва е най-съвременното-апарата (не шини или брекети) саа някой хора са зле с матеряла личи си просто......
MaRiNkA_16 мацо ше я питам по -подробно и ше ти напиша още утре :) ;-)
аз също бих искала да разбера малко повече за това апаратче :-D

08-13-2007, 20:15
Оххххх при първа възможност бих си оправила зъбките,но нямаме толкоз пари ](*,) и въобще няма да ми пука :smt009 ,но нямаме толкоз пари и се ходя със криви зъби,не че на някой му пука,пак постоянно ме загеждат и се чудя как да се отърва #-o .

08-13-2007, 23:21
Аз нося апаратче, преди 2 месеца си го сложих (на 12 съм) и си го нося постоянно. :-) Не ми пречи въобще, ям всичко, в първите 5 дена почти не съм яла. През нощта също го нося, тогава най-малко ми пречи :-D Дори вече има ефект, е не са се изправили напълно(2 малко криви зъбки имам :roll: ) но аз си го виждам :-D . Мойто апаратче струваше точно 100лв, но това включваше: поръчка, изработване и поставяне :-) На всеки 2 седмици трябва да се пристяга апаратчето ;-) А относно фъфлянето - аз нямам такъв проблем O:)

Относно темата: Защо трябва брекетите да са от вътре, на мен ми изглеждат някак си сладурски :) Около 1000лв са доколкото знам :-k

Айде това е от мен :smt006

love_enrique
08-17-2007, 13:56
какво се чудиш ](*,) отивай при ортодонт да ти слага брекети че така като гледам на 16 год......аз сам на 14 и ми казаха че много съм закасняла :smt019 НЕ МУ МИСЛИ МНОГО А БЯГАЙ ПРИ НЯКОЙ ОРТОДОНТ ще ги носиш 1-2 год ще изтърпиш срама (щом те е срам да ги носиш) но за сметка на това после цял живот ще се радваш на идеална усмивка :mrgreen: а за фъфленето..........кой ти я втълпи тая простотия #-o изобщо не се фъфли

Напротив,брекетите трябва да се слагат чак СЛЕД 14,преди това е много нездравословно и може да ти навреди на венци,зъби и тн. Това е мнение на ортодонти,за брекети никога не е късно,за шини е късно,но те нямат такъв ефект!!!

CuRly_Doll
08-17-2007, 14:00
mn moi priqteli sa imali breketi.....nz dali ima takiva ot vatre6nata strana,ne sam 4uvala :? .....moite frendove gi noseha po nqkolko godini...parvona4alno se fafli,nqma kak,ama ko da sa prai,ako iska6 pravi zabi tva e re6enieto
az sam nosila tel4eta(te se svalqt) i az sam faflila v na4aloto......az gi noseh 2 godini,ama za breketite trqq poi4e vreme......za ceni ne moga da ti kaja.....

find_m3
08-17-2007, 14:10
drugoto aparat4e za zabite sa 6inite.te se slagat na po-malkite deca nai-4esto,no i golemi nosqt.no za da imat naistina dobar efekt tr da se nosqt postoqnno,ne samo vka6ti.i ot tqh se fafli i sa mn neudobni,osobeno ako sa na dvete 4eliusti e ad.nai-dobre idi pri ortodont da te posavetva,no edva li na 16 godini na nqkoi 6te mi slojat 6ini.nai-lesno i nai-barzo sa breketite,no i sa dosta po-skapi.
тва е най-съвременното-апарата (не шини или брекети) саа някой хора са зле с матеряла личи си просто......
MaRiNkA_16 мацо ше я питам по -подробно и ше ти напиша още утре :) ;-)

и аз искам да знам за това апаратче също

VaNicHkaa
08-25-2007, 12:50
Най-добре си сложи порцеланови фасети..четох че не били толкова скъпи около 200-300 лева за зъб

di4e
09-02-2007, 15:40
na men mi slojiha predi dva dena mnogo barzo sviknah s tqh hi4 ne fafli6 mnogo mi be6e gadno kato mi kazaha 4e 6a mi slagat oba4e ne e tolkova lo6o i ne sa grozni.cenite sa razli4ni az hodih da mi gi slagat v plovdiv i mai struvaha okolo 1000lv.a za vatre6ni brekiti ne sam 4uvala hi4 ne boli.spoko

eXtRaoRdinaRy
09-02-2007, 17:08
osven breketi,nqma drugo aparat4e,koeto da ti pomogne mai na taq vazrast.drugite aparati tr d agi nosi6 mn po-dalgo,poneje te e po-dobre da se postavqt na po-malki deca.

Изказа се неподготвена.
Зависи от случая.
Аз съм на 16 и от 7 месеца нося скоби и имам наченки на подобрение (то оставаше и да няма). :-D
Надявам се скоро да ги сваля де.. 8-[

Иначе до авторката на темата - отиди при някой добър ортодонт на преглед и там най-добре ще ти кажат какво да правиш/какви са цените и т.н.Зависи колко са ти криви зъбите..наистина може да е късно за скоби, ако са супер криви, зависи дали и на 2те челюсти...
Просто не губи ценно време. 8-[
Относно фъфленето ...е аз за тия 7 месеца не се научих да говоря с тях ...не мога..фъфля си, дори и малко, но фъфля - не е болка за умиране (карат те да повтаряш и потретваш ама преживява се :D )
Така, че не се притеснявай.
Боли, когато активираш апаратчетата, иначе през другото време не се усеща болка.

chaos_
09-02-2007, 18:36
ЗА тези искащи повече инфо: Аз нося такова някъде от около година и нещо,но преди това в 1-2 клас също съм носила,но поради други проблеми със зъбите ми.Има огромен ефект ,ако го носиш постоянно или колкото ти е казал ортодонта.Аз имах проблем с еди зъб ,който специалисти определиха,че трябва да се извади защото нямало друг начин,но както се забелязва има.Много по-удобно е според мен от брекети и не се премахва емайла на зъбите.В началото първите няколко дни вярно е некомфортно ,но след време се свиква до толкова сякаш е част от теб.Апаратчето се сваля,когато се яде.Не е хубаво да стои повече от няколко часа без вода ,ако не се ползва.Стягат се на около месец/зависи от случая/.И едно апаратче струва средно 100-160 лв.

BlueAvalanche
09-02-2007, 19:07
Майка ми е стоматолог, чувал съм от нея, че има шини за изправяне на зъби. Тя си легна вече, но утре ще я поразпитам специално :-)