PDA

View Full Version : Мили тийнейджъри, посъветвайте ме!



тийн мама
05-08-2007, 17:58
Извинете ме за нахалството да чета във вашия форум. Аз съм майка на 16 годишен син и ви моля за съвет. Той беше много добро дете, но сега на тази изумителна възраст - накратко: разбрах, че е пропушил, разбрах, че пие и това не го притеснява. Занемари ученето, но не съвсем до крайност.А учи в елитна гимназия. Отсъствия от училище - колкото си иска, изобщо всичко, което не би трябвало да прави, го прави с пълна сила. Прибавям и лошо отношение към мен и баща му на моменти, но доста често. Не го лишаваме от нищо, получава достатъчно джобни, има компютър, моб.телефон/скъп/ , не му забраняваме да излиза вечер, но той не пропуска вечер. Искам да бъда добра майка, но как да постъпя. Надявам се вие да ми помогнете, за да не прилагам нищо невършещи наказания, лишавания и т.н. Аз разчитам само на разговорите, досега се справях, но сякаш нещата отиват не на добре. В очакване на вашите мнения. Вие, младите, разсъждавате необременено и искам да ви чуя. Кажете как постъпват с вас родителите ви. Ще се радвам, ако и аз мога да дам съвет.

ganima666
05-08-2007, 18:27
Zdarvei.mi az sam momi4e na po4ti 17 godini i da ti kaja 4estno to na tvoq sin sq mu e vremeto za tiq raboti..nqma lo6o da opita ot vsi4ko no vse pak trqbva da ne se onasq...na men li4no bi mi podeistvalo ne6to ot roda :"ako se izdani6,gubi6 ne6to" vsmisal vqrvai mi 4e ako vinagi se opitva6 da go razbere6 i da ne go li6i6 ot ne6to nai mnoo da ti se ka4i na glavata i da si prai toi kvo iska.az li4no ve4e go sviknah tva i namerih zlatnata sreda hem se zabavlqvam dostata4no hem nqmam problwmi s maika mi.A povqrvai tva ne e lesno edna ot pri4inite e 4e tq e u4itelka taka 4e obqsnenieto 4e u4itelq e gaden i za tva mi e pisal lo6a ocenka ne minava.taka4e mislq 4e trqbva da go nakara6 da te uvajava no ne s mnoo drasti4ni merki 6ot togava ti 6te stane6 lo6ata.trqbva da go podtikne6 toi sam da precenqva ve4e koe e redno i koe ne,koe mu e prioritet i koe ne.a za cigarite i alkohola ako gi upotrebqva v razumni koli4estva mislq 4e ne sa problem.sq moje da pu6i 6ot priqtli te mu pu6at,moje da pie po sa6tata pri4ina...a pak moje i zaradi nqkoe momi4e no tva e samo predpolojenie ne sam sigurna...no ako toi ne go osaznae na vreme moje da naprai nekoi gaf.v nai dobriq slu4ai 6te se pou4i ot gre6kata si i 6te se osvesti ako li ne togava da vliza tejkata artileriq...pokaji mu koi komandva no samo 6to se odnasq do ne6tata s koito sam si vredi i ne go osaznava.tva moga da kaja az...no vse pak maikata znae nai-dobre za deteto si.Uspeh :wink:

sh3_1s_7h3_0n3
05-08-2007, 19:25
Пубертетът си е трудна възраст - няма спор. На тази възраст всеки си мисли, че знае много, може всичко, достатъчно голям е да се справя с каквото и да е и нетърпи някой друг да му нарежда какво да (не) прави. Освен да проявявате повече търпение и да не губите връзка помежду си, не знам какво друго бих Ви посъветвала. Говорете... поддържайте комуникацията, но и не му се ровете прекалено много в личния живот... той ако иска да Ви каже нещо, ще го направи. Обяснете му, че това, което върши не е хубаво или е вредно...изтъкнете някакви наистина сериозни доводи...но не го карайте да спира окончателно със заплахи или нещо такова. Примерно можете да му кажете, че не е хубаво да пие, първо, защото вреди на здравето си (нещо, което на тази възраст звучи доста смешно и налудничаво... но въпреки това си е така), второ, че гледка на пиян човек (независимо от възрастта) е грозна... унизително е..може да пие, но с мярка, по-добре да се опита да бъде различен и да не препива като останалите, които се правят на смешници, за да привлекат внимание към себе си. Нека прави каквото си иска, но да знае къде е границата и докъде е допустимо да стига...

Не забравяйте да го уверите, че му вярвате... казвайте му някакви хубави неща...повдигайте му самочувствието (но не прекалено, разбира се)...просто да продължите да поддържате връзка, а не да я загубите и после да се чудите къде сбъркахте. Тежък период е, но и той ще отмине...просто бъдете търпеливи 8)

Forslor
05-08-2007, 19:34
тийн мама Много си си разпуснала чедото. Очаквай скоро и на главатата ти да се качи ,ако не го е направил.

Доста трудно може да се излезе от тази ситуация... все пак и аз съм бил преди 2 годинки на 16 така ,че ми е прясно още.
В ниакъв случай не му взимайте това което вече сте му дали. Единствено може да го ограничите . Примерно давате му джобни , ако поиска още (например. за излизане) му казвате :
- Ми то и ние искаме да посещаваш по редовно училище и да ни "фърляш" по някоя друга хубава оценка ама не.
Не му плащайте сметката на телефона за един-два месеца , ако говори много.
Към разговори от стила: -Ама маме, не прави така ... живота е тръден нали виждаш .. трябва ти образование .... (НЕПОМАГАТ отдавна си е изградил изкуствено активен имунитет )
Баща му малко да го скърца , не да го бие или нещо такова .. а да си поговорят мъжката само 2 мата.


Разглезели сте го ама така хубаво само както вие си знаете!

sh3_1s_7h3_0n3
05-08-2007, 19:50
Не му плащайте сметката на телефона за един-два месеца , ако говори много.


то хубаво, ама нали се сещаш, че т'ва е нож с 2 остриета. Ще 'почне още повече да се бунтува, да блъска, да тръшка... може да започне и да краде... да бърка в чантаата на майка си, да рови из портофела на баща си... Как се кара месец-два без телефон? Мен никога, за нищо не са ме ограничавали. Не съм била и аз от най-примерните, но имах някакъв респект. По едно време се бях отпуснала и почти всяка вечер излизах (през учебно време става въпрос)... всъщност след втора смяна на у-ще се прибирах в 11-12, когато да речем наш'те спяха и не вечерях с тях, нищо. Една вечер майка ми ме хвана вкъщи...не бях излязла... и си поговорихме съвсем спокойно, без никой да повишава тон. Естествено не ми беше особено приятно да чувам някои неща... и знаех, че майка ми е права.... после се замислих... и започнах да го карам по-спокойно.... прибирах се на време...всичко точно... и това само от един разговор с майка ми...стана ми много съвестно, че се държа разхайтено...макар че аз всъщност нищо лошо не правех...не пиех, не пушех, не крадях... просто се прибирах късно и наш'те ме виждаха рядко...сутринта ако се засечем преди те да отидеха на работа...
така че, т'ва с ограничаването го забрави... т'ва е нещото, което би подтикнало тийнейджъра още повече да се бунтува... тийн - без телефон? я само си го представи... няма ги аверчетата, гаджетата... др-те въртят на тоз' на оня, а ти седиш и се свиваш там 'щот ваш'те са ти спряли тел-а, понеже са си помислили, че ще те спрат. Глупости. Най-много да влошат нещата.

Forslor
05-08-2007, 20:15
sh3_1s_7h3_0n3 това ,че ти си приела този разговор с майка си така не значи ,че всички останали тинйчета ще действат по същия начин .
При положение ,че единственото оръжие към него са били само разговорите , изобщо няма да се впечатли.

Относно това с телефона ... явно не си разбрала смисъла на това което казах. Ако не му плащат сметката заради това ,че не ходи на училище(или нещо друго) той ще има цел макар и поставена насила да го прави, за да достигне до това което желае, при положение ,че всичко досега му е било давано наготово той ще осъзнае липсвата и какво е да нямаш и дал Господ се замисли малко над постъпките си.
Разбира се това не е универсално правило и при всички прилагането му има различен ефект.
Затова трудното в случая е да се намери начин как да се подходи персонално към него.
Нищо не пречи да си направят този експеримент и да видят , дали ще се подобри или влоши ,тъй и тъй нещата не вървят на добре.

Риск печели , риск губи
:lol:

sh3_1s_7h3_0n3
05-08-2007, 20:22
дано само да не е риск губи :roll:

Jamalska
05-08-2007, 20:25
тийн мама,ако искаш пиши ми на jamalska@abv.bg а те питам нещо,че тука ще ме нахулят :roll:

sh3_1s_7h3_0n3
05-08-2007, 20:29
тийн мама,ако искаш пиши ми на jamalska@abv.bg а те питам нещо,че тука ще ме нахулят :roll:

а аз помислих, че можем да проведем някоя по-нормална дискусия, отколкото в другите безсмислени теми :-k

kozimir
05-08-2007, 21:01
Лично мнение :
Според мен не трябва да се ограничава ,защото ще се се бунтува още. Например винаги може да кажа ако не ходя въобще ще ми спрат телофона и ще го карам някак си .Според мен след като има компютир може да се направи "конспирациа" например може да се слойи като начална станица ,страница която подтиква към отхвърляне на лошити пороци. Също така ако детето си има отделна стая може случайно да се подхвърлят материали ,които са против пушене/пиене задължително със снимки на последсвията така ще окажат по голямо въздействие .След като не ходи на училище можете да отидете го училище да говорите с класна и евентуално директор за да го смъмрят малко все пак те са там за да дават пример и посока в живота (аз лично се засрамявам от даскалите като говорят с мен за нещо гадно или като ме смъмрят.Аз имам респект ).
има и други начини но те са по-неефективни


Успех

PaRkInSoN
05-08-2007, 21:34
Аз съм на същатата възраст и пия и пуша!
Но обаче си хода на даскало и не оцъствам и не излизам по нощите и да си се прибирам колкото си искам наште знаят че пуша и пия ни не прекалявам!Спрете да го глезите ми е съвета ;)

тийн мама
05-09-2007, 05:32
Благодаря на всички! Много сте мили и направо ме трогвате! Ще се възползвам от съветите ви. Аз принципно съм против наказанията и ограниченията. При нас нещата са нормални, в смисъл - няма прекаляване с алкохол и драстични закъснения, и отсъствията спряха почти/освен това бяха извинени, но много- "добрият личен лекар" се беше увлякъл, та се наложи аз да се намесвам, в момента, в който разбрах, а беше доста късничко/. Мисля, че бунтарският период от 8-ми и 9-ти клас, който бих нарекла "Ще правя каквото си искам, пък да става каквото ще"е преминал и е прерастнал в периода - "Вече съм достатъчно голям, владея положението, отговорен съм, не ме дразнете и надзиравайте!" Аз се дразня от друго. Ние с мъжа ми сме много"ларж" - искаме малко, а даваме много. Но в замяна получаваме сърдити физиономии, все ние сме виновни, все ние сме лоши, за това, че сме се обадили да питаме къде е и кога ще се прибере, за това, че настояваме да учи и твърдим, че усилията, които полага не са достатъчни, а такива почти няма/добре че е умен и се справя и с малко учене/. Аз съм сигурна, че поне 50% от родителите не са като нас. Не говоря за глезене, нито за пари, говоря за сигурност, каквато един родител е длъжен да даде на детето си, разбира се ако има възможност. Но тази сигурност не е само в материалните неща. Тя е и в отношението .Например аз мразя натякванията, крясъците, готова съм да приема много неща, да се съобразя с много неща, да преглътна понякога това, което не ми харесва и да гледам напред. Когато получи ниска оценка, не "мрънкам" , а го обсъждаме и преценяме дали може да се оправи и как ще се отрази на успеха като цяло. Аз държа на оценките по няколко предмета, които са важни за кандидатстването му, а останалите - може просто за обща култура. Но лично на мен, ако бях ученичка, би ми било унизително да имам 3 за срока по нещо. Мисля, че това с телефона не е правилно, защото за мен материалните неща не бива да се обвързват с отношенията. Той си има лимит и винаги се вмества в него, тъй като е с договор и ако иска може да направи и 200 лв сметка, но не е злоупотребявал. Не искам да постъпя по начин, който би го унизил. И той, и всички вие, сте големи деца и разбирате много неща.

Presley
05-09-2007, 09:31
Ами аэ също съм на таэи върасто..!баэбирам го много добре!Найстина е доста трудно един тийнейджър да достигне до мисълта на родителите си ...просто е доста трудно!Всички около него са такива и може би не му се иска да е раэличен!А и както каэаха останалите -СЕГА му е времето ..!
Това ,че пуши не е много хубаво ,но и не е чак такова престъпление..!Според мен по тоэи въпрос раэговорите няма да свършат работа...но не прибягваите и до накаэания,эащото така ще го предиэвикате (каэвам го от личен опит)! Ако желаете опитаите с раэговор ,но не смятам ,че ще има ефект,освен да чуете дежурното `Да,да добре` или пък `Обещавам` ,но ефект нулев!
Оставете го да лудее докато е млад ,а след иэвестно време 100% сам ще се поправи ....
Е късмет!!!!!

<black soul>
05-09-2007, 12:50
тийн мама Много си си разпуснала чедото. Очаквай скоро и на главатата ти да се качи ,ако не го е направил.

Доста трудно може да се излезе от тази ситуация... все пак и аз съм бил преди 2 годинки на 16 така ,че ми е прясно още.

](*,) ](*,) такива глупости дрънкаш! на 16 години е НАПЪЛНО НОРМАЛНО да решиш да опиташ от всичко - пиене, пушене, бягане от часовете и т.н.! ако не минеш през това вече има причина за притеснение у родителите ти. как може да говориш такива идиотщини и да плашиш жената!?!?!!!! разпуснато дете! пфф...простотии


Единствено може да го ограничите . Примерно давате му джобни , ако поиска още (например. за излизане) му казвате :
- Ми то и ние искаме да посещаваш по редовно училище и да ни "фърляш" по някоя друга хубава оценка ама не.
Не му плащайте сметката на телефона за един-два месеца , ако говори много.
не вярвам твоите родители да постъпват така с теб, но ако и те са на тоя хал, значи наистина не си добре. или това което говориш е бъзик, или ти си откачалка...както и родителите ти! това са най-крайинети мерки, за да накараш един тийн да внимава малко повече! не знам къде живееш обаче си много зле!


Към разговори от стила: -Ама маме, не прави така ... живота е тръден нали виждаш .. трябва ти образование .... (НЕПОМАГАТ отдавна си е изградил изкуствено активен имунитет )
Баща му малко да го скърца , не да го бие или нещо такова .. а да си поговорят мъжката само 2 мата.
явно не разбираш от взаимоотношения м/у родители и деца. нищо де, не си виновен ти, а твоите родители.


Разглезели сте го ама така хубаво само както вие си знаете!
:mrgreen: =D> разглезен е!!! да бе да! не е важно какво правиш, важно е да е в граници! явно ти не разбираш от тези нещо! не знам колко строго са те държали тебе... не знам и на колко години си.... но явно ти наистина не си добре. :::


тийн мама , не се притеснявай, такава му е възрастта, важното е да не прекалява, защото тогава вече не е на добре... всичко е нормално ако е в граници... говори с него, но не досаждай. в такава възраст повечето / не всички!/ тийнове се опират на приятелите си, така че дори веднъж да реши да дойде сам при теб и да ти сподели нещо, дори то да изглежда маловажно, това показва че ти има вяра....което означава че ако някой път решиш да му направиш забележка има по-голяма вероятност да те послуша и да се замисли в/у думите ти. не си мислии че не си го възпитала добре /ако изобщо си мислиш така :wink: / защото повечето са така май... успех!

тийн мама
05-09-2007, 13:18
Страхотни сте! Black soul, благодаря за подкрепата ти! Напълно съм съгласна с всичко казано от теб! И аз мисля, че съм го възпитала правилно, а това, което в момента се проявава си има други причини. Но защо всички са така, това си знаете вие. Най-важните ценности, на които държа, мисля, че съм му ги дала. Остава ми само да чакам, да имам търпение и се надявам, че постепенно нещата ще си дойдат на мястото. Аз съм против наказанията, защото смятам, че е унизително на тази възраст и освен това смятам, че когато един човек сгафи, достатъчно наказание е това, че го е осъзнал и съжалява. Дори се надявам липсата на наказание да въздейства положително. Имам приятели, които спират джобните, интернета, вземат телефоните, забраняват излизания и още един куп неща. Но сякаш получават само озлобление в замяна и отчуждение от децата си. Как мислите, така ли е?

дръвчо
05-09-2007, 14:29
Тийн мама, Black soul само Ви укоражава, но не права. Естествено всяка майка желае да чуе, че правилно е възпитала детето си и наистина го мисли, обаче това съвсем не е така. Докато Вие си мислите, че всичко върви тип-топ, че сте либерална към сина си и, че така той изгражда по-самостоятелен характер като го оставяте почти самостоятелен във всяко положение без да му поставяте ограничение всъщност Вие го изпускате. Някого разговаря ли ли сте с него какво прави в свободното си време. Имате ли си някаква представа дали споделя с вас поне 10% от живота си ? Тийнейджърите имат навика да не споделят с рофдителите. Докато си говорим тука Вие и сега си нямате представа какво става с вашия син. Но за да стигнете да пишете до тук явно се чувствате съвсем отчаяна. Ако мислите, че само 1-2 разговора ще опарвите сина си, лъжете се. Изпуснали сте контрол върху действията му много по-рано. Това, че сте разбрала за пушенето - то всеки го прави, друг е въпроса че едва ли само това Ви притеснява. Дали не пуши и други неща ? Това сигурно си задавате като въпрос. Е аз съм 100 на 100 сигурен, че е опитвал неща, за които не Ви споделя. Тук няма какво да се лъжем, 90% от тийнейджърите са опитвали поне някакъв лек наркотик, трябва да сте наясно с възможността сина Ви да е опитвал. Извинявам се ако Ви плаша, но сте притеснена така или иначе. Направете му тест. Дано греша, но такъв поне би разсеял вашите съмнения. Ако е дай си боже има нещо нередно сменете квартала, училището. Не го лишавайте от джобни, просто го стимулирайте да си ги заслужи. С учене или работа - преценете сама. Но не го оставяйте на произвола. Той намира сигурна опора във Вас, не си мислете, че ще Ви намрази ако вдигнете малко критериите си за него. Поставете му условия, стегнете го. Сигурен съм, че сте добра майка, но не се самоуспокоявайте. Действайте по същество. Ако сега е на 16 и се движи стремглаво по този път, който описахте кел файда, че учи в елитна гимназия. Главното е да го накарате да си споделяте повече, но да не ставате досадна. Имайте търпение, момчето ще влезе в правия път с Ваша помощ, стига наистина да сте настоятелна.

Успех !

дръвчо
05-09-2007, 14:31
Тийн мама, Black soul само Ви укоражава, но незначи, че е права. Естествено всяка майка желае да чуе, че правилно е възпитала детето си и наистина го мисли, обаче това съвсем не е така. Докато Вие си мислите, че всичко върви тип-топ, че сте либерална към сина си и, че така той изгражда по-самостоятелен характер като го оставяте почти самостоятелен във всяко положение без да му поставяте ограничение всъщност Вие го изпускате. Някого разговаря ли ли сте с него какво прави в свободното си време. Имате ли си някаква представа дали споделя с вас поне 10% от живота си ? Тийнейджърите имат навика да не споделят с рофдителите. Докато си говорим тука Вие и сега си нямате представа какво става с вашия син. Но за да стигнете да пишете до тук явно се чувствате съвсем отчаяна. Ако мислите, че само 1-2 разговора ще опарвите сина си, лъжете се. Изпуснали сте контрол върху действията му много по-рано. Това, че сте разбрала за пушенето - то всеки го прави, друг е въпроса че едва ли само това Ви притеснява. Дали не пуши и други неща ? Това сигурно си задавате като въпрос. Е аз съм 100 на 100 сигурен, че е опитвал неща, за които не Ви споделя. Тук няма какво да се лъжем, 90% от тийнейджърите са опитвали поне някакъв лек наркотик, трябва да сте наясно с възможността сина Ви да е опитвал. Извинявам се ако Ви плаша, но сте притеснена така или иначе. Направете му тест. Дано греша, но такъв поне би разсеял вашите съмнения. Ако е дай си боже има нещо нередно сменете квартала, училището. Не го лишавайте от джобни, просто го стимулирайте да си ги заслужи. С учене или работа - преценете сама. Но не го оставяйте на произвола. Той намира сигурна опора във Вас, не си мислете, че ще Ви намрази ако вдигнете малко критериите си за него. Поставете му условия, стегнете го. Сигурен съм, че сте добра майка, но не се самоуспокоявайте. Действайте по същество. Ако сега е на 16 и се движи стремглаво по този път, който описахте кел файда, че учи в елитна гимназия. Главното е да го накарате да си споделяте повече, но да не ставате досадна. Имайте търпение, момчето ще влезе в правия път с Ваша помощ, стига наистина да сте настоятелна.

Успех !

тийн мама
05-09-2007, 17:10
Тийн мама, Black soul само Ви укоражава, но незначи, че е права. Естествено всяка майка желае да чуе, че правилно е възпитала детето си и наистина го мисли, обаче това съвсем не е така. Докато Вие си мислите, че всичко върви тип-топ, че сте либерална към сина си и, че така той изгражда по-самостоятелен характер като го оставяте почти самостоятелен във всяко положение без да му поставяте ограничение всъщност Вие го изпускате. Някого разговаря ли ли сте с него какво прави в свободното си време. Имате ли си някаква представа дали споделя с вас поне 10% от живота си ? Тийнейджърите имат навика да не споделят с рофдителите. Докато си говорим тука Вие и сега си нямате представа какво става с вашия син. Но за да стигнете да пишете до тук явно се чувствате съвсем отчаяна. Ако мислите, че само 1-2 разговора ще опарвите сина си, лъжете се. Изпуснали сте контрол върху действията му много по-рано. Това, че сте разбрала за пушенето - то всеки го прави, друг е въпроса че едва ли само това Ви притеснява. Дали не пуши и други неща ? Това сигурно си задавате като въпрос. Е аз съм 100 на 100 сигурен, че е опитвал неща, за които не Ви споделя. Тук няма какво да се лъжем, 90% от тийнейджърите са опитвали поне някакъв лек наркотик, трябва да сте наясно с възможността сина Ви да е опитвал. Извинявам се ако Ви плаша, но сте притеснена така или иначе. Направете му тест. Дано греша, но такъв поне би разсеял вашите съмнения. Ако е дай си боже има нещо нередно сменете квартала, училището. Не го лишавайте от джобни, просто го стимулирайте да си ги заслужи. С учене или работа - преценете сама. Но не го оставяйте на произвола. Той намира сигурна опора във Вас, не си мислете, че ще Ви намрази ако вдигнете малко критериите си за него. Поставете му условия, стегнете го. Сигурен съм, че сте добра майка, но не се самоуспокоявайте. Действайте по същество. Ако сега е на 16 и се движи стремглаво по този път, който описахте кел файда, че учи в елитна гимназия. Главното е да го накарате да си споделяте повече, но да не ставате досадна. Имайте търпение, момчето ще влезе в правия път с Ваша помощ, стига наистина да сте настоятелна.

Успех !
Благодаря за съвета! Мисля, че много неща знам за прекарването на свободното му време. Не съм отчаяна, просто искам да преценя, дали постъпвам правилно и да разбера как мислите вие, младежите. Той доста неща ми разказва, колкото и странно да звучи. Със сигурност пропуска някои, но мисля, че това е нормално. Познавам приятелите му, с които излиза. Знам къде ходят, често се събират и у нас, естествено когато ни няма. Имаме и една самостоятелна стая, която си е само за негови гости. Колкото до теста, мисля, че това е нож с две остриета. На теб правили ли са ти и как точно един родител трябва да се аргументира пред детето за такова нещо? Освен това не могат да се правят тестове на две седмици, нали? Ако е отрицателен, каква е гаранцията че в следващия момент няма да опита нещо. В момента залагам на интуицията си и на наблюдението, като знам всички признаци при вземане на дрога. Мисля, че е достатъчно разумен, говорили сме много за това, дано не се лъжа. Аз чувствам така нещата - в този преходен период той просто иска изведнъж да порасне, чувства се голям, но все още не осъзнава, че тези неща не са признак на възмъжаване. Дразни се от нашето внимание, от наставленията ни и ако объркам подхода, мисля, че ще сгреша много. Но мисля, че вече се поуспокояват нещата и виждам все повече един бъдещ мъж.

IlLuSi0nS`
05-09-2007, 18:23
момчето си е напълно нормално.. ти кфо очакваш хах

Jamalska
05-09-2007, 19:13
Тестовете са глу-пост!Някои излизат положителни дори и без употреба...
Ти само изчакай да се влюби:)Това ще го промени коренно..не знам на къде ама може да е много позитивно.Моят приятел за 2 месеца спря цигарите,тревата и алкохола заради мен:)

MaRiNkA_16
05-09-2007, 19:37
am samo da ti kaja 4e ako toi ne se osaznae sega nqma da porasne nikoga.az ot dve godini jiveq sama sega sum to4no na 16 i su6to pu6a TREVA ama tva ne mi vredi na ni6ty,dori yspeha mi e visok sega mai 6e e 5,70 za godinata.mn se kefq na jivota i 4akam tatko sq da si doide ve4e 4e mi e mu4no sama.

die_die_my_darling_
05-10-2007, 23:25
аз мога да посъветвам само за някой неща:
1.не му се карайте за цигари и алкохол(освен ако нещата не станат по-лоши)
2.никакъв ранен вечерен час
аз сам до тук по големите да казват по-мъдрите мисли :)

Ulety
05-11-2007, 07:48
Zdravei!!!Emm... kakwo da kaja .. maika mi i bashta mi sa w sushtoto polojenie, w koeto si i ti w momenta!Imam wsichko,ot koeto imam nujda i az i brat mi!Dobre , che pone na brat mi puberteta mu mina ... gadno e .. obache .. shte se tyrpi - nqma nakude!Puberteta mu beshe mnogooo .. tejyk...taka da se kaje ... ne se pribirashe .. pusheshe .. pieshe .. i prochie...obache ... doide edin moment ,w koito toi si kaza , che shte spre .. zashtoto wsichko mu e pisnalo ... i se promeni .. no razbira se ,che i sega ima izlizaniq.. , kuponi , priqtelki i t.n....a do tozi moment w koito toi kaza che shte spre .. nashte imaha OGROMNI problemi ... pribiraha go ot nai - razlichni mesta ... goworeha .. obache stignaha do izwoda che toi ili ne gi razbira ili che ... te ne mogat da obesnqt ... taka che spored men ... towa e normalno...wsichki sme minali po tazi wyzrast .. kysmet ... :) neshtata shte se oprawqt!