PDA

View Full Version : готик и др



05-09-2007, 12:41
Може ли да ми дадете изпълнители/групи дето пеят в стил готик или метъл готика и такива работи на готика и ако може мало музика на
Within Temptation плссс :!:

05-09-2007, 12:42
а и малко музика на Lacuna Coil а нали и найтвиш се водат готик или алтернатив рок

CandyKiller
05-09-2007, 12:48
а и малко музика на Lacuna Coil а нали и найтвиш се водат готик или алтернатив рок

Найтуиш не са ли пауър ?

Disrespect
05-09-2007, 13:51
Найтуиш сък. :-D

emilythestrange
05-09-2007, 14:12
_SL_ вече ми писна с твоята критика!има си хора,които ги слушат,
не си един от тях,разбрахме.темата не е харесвате ли найтуиш.

Swinkenhoffer
05-09-2007, 14:24
Найтуиш сък. :-D

http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/shock2.gif
това беше тоооооолкова грубо!
ако още някой нарече Nightwish алтернативен рок ще го застрелям лично!

а аз не разбрах авторът готик ли иска или готик метъл (въпреки че такова понятие ме съмнява да има)?
да кажем метъл с женски вокали - Macbeth, Epica, After Forever, Edenbridge, Leave's Eyes, Mortal Love, Sirenia, Arch Enemy (естествено :lol: ), Sinergy, Silentium. има и още некви..

ScionOfStorm
05-09-2007, 15:12
Mandragora Scream.

Swinkenhoffer
05-09-2007, 16:44
^ знаех си, че ще го кажеш! :lol:

magesniko
05-09-2007, 17:08
Поре що пишеш глупости,Арх Енеми са толкова готик колкото аз съм трамвай. :lol:

Boot
05-09-2007, 17:58
Почна великата тема къф стил са найтпиш :smt005

Swinkenhoffer
05-09-2007, 18:13
Поре що пишеш глупости,Арх Енеми са толкова готик колкото аз съм трамвай. :lol:

не съм писала готик никъде. писах метъл с женски вокали. такова понятие готик метъл не съществува. :lol:

Shadow_Walker
05-09-2007, 18:56
Поре що пишеш глупости,Арх Енеми са толкова готик колкото аз съм трамвай. :lol:

не съм писала готик никъде. писах метъл с женски вокали. такова понятие готик метъл не съществува. :lol:Ае ШШ :P как готик метъл не съществува бе ей :lol:
Та-съществува.Банди:
Tristania,Lacuna Coil,Forever Slave, Theatre of Tragedy (първи три албума), Paradise Lost, ммм и Cradle of Filth може да им се каже готик...
Доста от бандите имат по двама вокали- мъжки и женски, като мъжкия вокал доста често си дере гласа."Красавицата и звяра" както се казва...А банди, водени от жени не е задължително да са готик!

първите готик метъл банди (в случая ще визирам Paradise Lost) комбинирали елементи от дуум и дет метъла, обаче били повлияни и от готик музиката и така се родил новият стил.Е това е накратко, не ме съдете, ако не е много вярно.

Swinkenhoffer
05-09-2007, 19:08
едно време му се викаше дуум метъл. тва готик е някво извращение. готикът е съвсем отделен стил в музиката, който няма нищо общо с метълщината. :-D

Shadow_Walker
05-09-2007, 19:12
едно време му се викаше дуум метъл. тва готик е някво извращение. готикът е съвсем отделен стил в музиката, който няма нищо общо с метълщината. :-D
Дам, знам, че готик музиката е съвсем отделно чудо.
Просто някои банди били повлияни от него, създали някаква готическа атмосфера, почнали да използват дерящи вокали и хоп-ми вече не сме дуум :lol:
Ии още нещо - може да не е много редно, но така или иначе готик метъл е навлязло като понятие за определяне на стила на споменатите от мен банди. =]
Айде мир :P

Swinkenhoffer
05-09-2007, 19:26
Дам, знам, че готик музиката е съвсем отделно чудо.
Просто някои банди били повлияни от него, създали някаква готическа атмосфера

сега се сетих, че и преслава е вкарала дарк мууд в един свой клип. дали вече не е по-правилно а я наричаме готик поп-фолк? :lol:

exploited е много прав всъщност (колкото и да не ми се иска да го призная :lol: ).

Shadow_Walker
05-09-2007, 19:27
Дам, знам, че готик музиката е съвсем отделно чудо.
Просто някои банди били повлияни от него, създали някаква готическа атмосфера

сега се сетих, че и преслава е вкарала дарк мууд в един свой клип. дали вече не е по-правилно а я наричаме готик поп-фолк? :lol:

exploited е много прав всъщност (колкото и да не ми се иска да го призная :lol: ).
Прочети какво добавих към цитираното мнение =]
Иначе рок чалга рулз :lol:

Swinkenhoffer
05-09-2007, 19:35
Дам, знам, че готик музиката е съвсем отделно чудо.
Просто някои банди били повлияни от него, създали някаква готическа атмосфера

сега се сетих, че и преслава е вкарала дарк мууд в един свой клип. дали вече не е по-правилно а я наричаме готик поп-фолк? :lol:

exploited е много прав всъщност (колкото и да не ми се иска да го призная :lol: ).
Прочети какво добавих към цитираното мнение =]
Иначе рок чалга рулз :lol:
мдам, право думаш за понятието. :) но по-старомодните му викат дуум, а аз съм консервативна.. какво да правя? :lol:

Swinkenhoffer
05-09-2007, 19:38
exploited е много прав всъщност (колкото и да не ми се иска да го призная :lol: ).

:shock:

:smt008

:::

мога да направя компромис с човек, слушащ Nightwish. дори този човек да си ти :lol:

Swinkenhoffer
05-09-2007, 19:51
искрено благодарим, доста добра песен. 8)
хъм, трябва ли да има скрит подсмисъл? :lol:

Asen6o
05-09-2007, 20:00
Sinamore бате....качил съм ги в Ли***с :)

Swinkenhoffer
05-09-2007, 20:08
шокиран съм от обрата на събитията..
ти не ме мразиш и не правиш вуду магии срещу мен, а се съгласяваш.. :shock:


хехехехе

о, недей се притеснява, това е моментно състояние и е въпрос на време всичко да започне отново по старому... или поне се надявам. :::

Shadow_Walker
05-09-2007, 20:11
шокиран съм от обрата на събитията..
ти не ме мразиш и не правиш вуду магии срещу мен, а се съгласяваш.. :shock:


хехехехе

о, недей се притеснява, това е моментно състояние и е въпрос на време всичко да започне отново по старому... или поне се надявам. :::Надявам се срешу мен не правиш вуду :lol:
Абе The 69 eyes и те са някакъв готик нали...?

Swinkenhoffer
05-09-2007, 20:18
шокиран съм от обрата на събитията..
ти не ме мразиш и не правиш вуду магии срещу мен, а се съгласяваш.. :shock:


хехехехе

о, недей се притеснява, това е моментно състояние и е въпрос на време всичко да започне отново по старому... или поне се надявам. :::Надявам се срешу мен не правиш вуду :lol:
Абе The 69 eyes и те са някакъв готик нали...?

те си се наричат goth 'n' roll (??), доколкото знам, което не е лошо определение за техния стил (не като лъв метъл... с цялото ми уважение към HIM). :)

Бунтар
05-10-2007, 06:58
Хахахах, goth'n'roll... :lol: Слушайте Inkubus Sukkubus (gothic rock) и Gwyllion (gothic metal). ^^

ScionOfStorm
05-10-2007, 07:11
Раа какво си се разспамила тук бе ;p
Ми Мандрагора ще кажа, как иначе ;pp
Който иска да пробва и Lacrimosa, не са лоши :)

Swinkenhoffer
05-10-2007, 08:04
Хахахах, goth'n'roll... :lol: Слушайте Inkubus Sukkubus (gothic rock) и Gwyllion (gothic metal). ^^

тука не схванах смешното. :lol: тъпа съм, соре. IS не са ли рagan? то не пречи, де. :P

Сасо добре спомена Lacrimosa, пак излезе по-тру от мене.... деба.

Бунтар
05-10-2007, 09:30
Еми, goth'n'roll ми се стори...странно... и се смея... o.0

Пък стилът на IS си е баш gothic rock.

magesniko
05-10-2007, 15:30
По як е стила death'n'roll като Pungent Stench примерно. :-)

quench
05-10-2007, 15:42
beer'n'troll

http://www.pcinpact.com/images/smiles/troll.gifhttp://www.metalflirt.de/irc/images/bier3.gif

05-11-2007, 14:44
Абей дека набутАхте дуум-а в целата работа. Първата протодуум банда (Black Sabbath) едва ли е имала готик в музиката си. Едно си е класическия дуум (Candlemass, Cathedral, Electric Wizard etc) и съвсем друго си е модернизираният death/doom - Mourning Beloveth, старите неща на Anathema, My Dying Bride и т.н.(групи, често бъркани за готик метъл).

А от готика - Bauhaus, Sisters Of Mercy и Clan Of Xymox горещо препоръчвам...

Shadow_Walker
05-21-2007, 21:14
Абей дека набутАхте дуум-а в целата работа. Първата протодуум банда (Black Sabbath) едва ли е имала готик в музиката си. Едно си е класическия дуум (Candlemass, Cathedral, Electric Wizard etc) и съвсем друго си е модернизираният death/doom - Mourning Beloveth, старите неща на Anathema, My Dying Bride и т.н.(групи, често бъркани за готик метъл).

А от готика - Bauhaus, Sisters Of Mercy и Clan Of Xymox горещо препоръчвам...
Е, все пак от дуум/дет метъла само че след влияние на готиката, готик романите и готик рока се пръква готик метъла :)
Иначе Clan of Xymox са яки.Bella morte казахме ли ги? 8)

koalka
05-22-2007, 07:50
Моите любими Tristania и Poisonblack са много добри.Xandria и Sirenia също.

Swinkenhoffer
05-22-2007, 08:08
Nox Arcana са мега култ!!!!