PDA

View Full Version : Алкохола и тютюна са по-вредни от марихуаната.



05-09-2007, 18:56
За някои това ще е удивително, но други го знаят. Към първите ще напиша мнението на Бернард Кушнер:

“Обективният и подробен анализ на повече от 450 изследвания,
извършени от екипа, показва, че канабисът например, който е
предмет на гореща дискусия, води до невротоксичност, по-слаба
от тази на алкохола, кокаина и психостимулантите. Изглежда, че
по отношение на опасностите се оформят три групи: първата
обхваща хероина, кокаина и алкохола; втората –
психостимулантите, халюциногените и тютюна, а
бензодиазепините(успокояв щи и сънотворни лекарства) и канабисът
идват най-накрая... Накратко, всички представляват опасност, но в
различна степен, която вече може да бъде определена и класифицирана.”

Цитатът е от доктор Бернард Кушнер – основател на организацията “Лекари без граница”, носител на Нобелова награда за мир, временен администратор на ООН през 2000 година.

Да уточня само, за да не ме обиждате на "наркоман", че никога не съм пушил тютюн или трева, нито съм пил алкохол - въобще не съм употребявал никакви наркотици.

MaRiNkA_16
05-09-2007, 19:07
За някои това ще е удивително, но други го знаят. Към първите ще напиша мнението на Бернард Кушнер:

“Обективният и подробен анализ на повече от 450 изследвания,
извършени от екипа, показва, че канабисът например, който е
предмет на гореща дискусия, води до невротоксичност, по-слаба
от тази на алкохола, кокаина и психостимулантите. Изглежда, че
по отношение на опасностите се оформят три групи: първата
обхваща хероина, кокаина и алкохола; втората –
психостимулантите, халюциногените и тютюна, а
бензодиазепините(успокояв щи и сънотворни лекарства) и канабисът
идват най-накрая... Накратко, всички представляват опасност, но в
различна степен, която вече може да бъде определена и класифицирана.”

Цитатът е от доктор Бернард Кушнер – основател на организацията “Лекари без граница”, носител на Нобелова награда за мир, временен администратор на ООН през 2000 година.

Да уточня само, за да не ме обиждате на "наркоман", че никога не съм пушил тютюн или трева, нито съм пил алкохол - въобще не съм употребявал никакви наркотици.
\:D/ samo taka.to pak 6e ima nqkoi nedorazbrali ama e vajno da se napomnq ot vreme na vreme na horata za kvo stava vupros vuob6te.

05-09-2007, 20:36
Марихуаната ако беше полезна нямаше да е забранена в цял свят бе галфон ! Само енда страна е разрешена.... но мнозенството печели ся ми лапай кура !

D M X
05-09-2007, 20:43
Марихуаната те прави кретен.

rootsniky
05-09-2007, 21:57
hahaha hahah kolko ste typi, po tpi, naj typi, konopa ne e zabranen zashtoto e vreden, ovchari, obache dobre che ste vie da vi se smeem haha

05-10-2007, 05:33
доказано е, алкохола и тютюна имат смъртоносни дози и водят до интоксикация и физ.зависимост за разлика от тревата.

Марихуаната може да бъде и "полезна" в редица слу4аи на разли4ни заболявания, лекува глаукома и множествена склероза, , предпазва от алцхаймер и дори от рак.
Затова медицинската употреба на марихуана е разрешена в 12 от щатите на САЩ, в Канада, Австралия, Холандия, Великобритания, Белгия, Италия Нова Зеландия и други страни.
Забраната върху марихуаната няма нищо общо с това колко е вредна, лепилото е много по-вредно, н е разрешено, нали?

BraInLesS_f
05-10-2007, 05:52
доказано е, алкохола и тютюна имат смъртоносни дози и водят до интоксикация и физ.зависимост за разлика от тревата.

Марихуаната може да бъде и "полезна" в редица слу4аи на разли4ни заболявания, лекува глаукома и множествена склероза, , предпазва от алцхаймер и дори от рак.
Затова медицинската употреба на марихуана е разрешена в 12 от щатите на САЩ, в Канада, Австралия, Холандия, Великобритания, Белгия, Италия Нова Зеландия и други страни.
Забраната върху марихуаната няма нищо общо с това колко е вредна, лепилото е много по-вредно, н е разрешено, нали?
Подкрепям напълно това мнение!!! :)

rosskata
05-10-2007, 08:08
:lol: Абе ти пуши по пет масура на ден, и виж дали няма да е вредна.
Всичко , с което се прекалява, е вредно. МОже да е ок да пушиш веднъж на месеца, но като почеш всеки ден, няма как да е полезно...
То и кафето е вредно като се прекалява с него, и шоколада...
Ама да дойде някой тревар и да ми каже, че аз с моите 300 грама алкохол на две седмици веднъж си вредя повече, отколкото неговите три масета на ден му вредят на него... Успех!

Всичко си завиди от количеството. Освен хероина, защото там си е друга история...

IdiOtKa
05-10-2007, 09:53
доказано е, алкохола и тютюна имат смъртоносни дози и водят до интоксикация и физ.зависимост за разлика от тревата.

Марихуаната може да бъде и "полезна" в редица слу4аи на разли4ни заболявания, лекува глаукома и множествена склероза, , предпазва от алцхаймер и дори от рак.
Затова медицинската употреба на марихуана е разрешена в 12 от щатите на САЩ, в Канада, Австралия, Холандия, Великобритания, Белгия, Италия Нова Зеландия и други страни.
Забраната върху марихуаната няма нищо общо с това колко е вредна, лепилото е много по-вредно, н е разрешено, нали? =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> ....

rosskata
05-10-2007, 10:13
Всичко си завиди от количеството. Освен хероина, защото там си е друга история...

не е така...
хероина е също толкова опасен, колкото и разни синтетични, "модерни" наркотици...

В по- друга насока обаче. :roll: МОже да се чалнеш, или да се обезводниш, или да ти стане нещо на сърцето...Но доколкото знам не се получава такава бъраз психическа и физическа зависимост, както към хероина...

anastacia89
05-10-2007, 10:47
Айде бе.Как ли пък не? :shock: :lol: :-D :smt005

Nosferatu_Alucard
05-10-2007, 11:33
То си е от доста време известно, което не трябва да ни кара да заменяме добрия стар алкохол с ганджа, естествено.

<black soul>
05-10-2007, 12:39
Марихуаната ако беше полезна нямаше да е забранена в цял свят бе галфон ! Само енда страна е разрешена.... но мнозенството печели ся ми лапай "мъжкия полов орган" !
ти, задръстеняк такъв, не разбираш, така че не си отваряй мръсната уста!!! първо, по тази логика и цигарите и алкохола са вредни, но не са забранени. второ, никой не е казал че марихуаната е полезна! поне чети като си решил да пишеш глупости. автора просто иска да сравни цигарите, алкохола и наркотиците /доколкото разбрах/! а ти си затваряй човката щото повечето гости като тебе не разбират от нищо и пълнят форума с помия!

по темата : не смятам че алкохола, тютюна и наркотиците могат да се сравняват, защото и трите са опасни. разликата е само в количеството което трябва да употребиш за да се натровиш, умреш и т.н. не смятам че тази тема е нужна, защото така само успокояваш тези които употребяват марихуана и им даваш нови доказателства че те нищо лошо не са направили, горкичките! тва е...

05-10-2007, 14:29
мамка ви на сички тъпи наркомани :idea: вие сте нещастници коплета ! утаики на обществото ! :-D

05-10-2007, 17:01
и кой го казва? един "щастливец"??
ако беше такъв нямаше да си толкова фрустриран...
горки4кия!

За сведение на папагалите, не само "КОЛИ4ЕСТВОТО е важно, но и КА4ЕСТВОТО,

и за сведене на 4ерната душа,
МОГАТ да се сравняват разли4ните психоактивни вещества, (било то забранени или не) по това ДАЛИ и от колко можеш да умреш, и
въз основа на този показател да се съди дали са "леки"(без опасност за живота) и "твърди" (с опсност за живота)

и по този показател както твърдия алкохол , така и тютюневите изделия са си баш "ТВЪРДИ" дроги, каквито са и разните му там прахообразни шмъркотици, опиатите , делириантите и упойките за коне.

Octofunk
05-10-2007, 18:18
Алелуя...

05-10-2007, 19:25
може да не съм щастливец ама не съм утаика на обществото ;] друсаите и мрете :-D ще видите след времее кое е по вредно :) алкохола или тревата мамка ви :lol: :lol: :lol:

IdiOtKa
05-11-2007, 05:18
може да не съм щастливец ама не съм утаика на обществото ;] друсаите и мрете :-D ще видите след времее кое е по вредно :) алкохола или тревата мамка ви :lol: :lol: :lol:
статистиката си показва кво е положението , кое е по вредно и кое не ...